מיתוסים ותפיסות מוטעים לגבי אנשים הסיניים

Posted on

מיתוסים ותפיסות מוטעים לגבי אנשים הסיניים

קשה לדעת מה עם סיני הוא כמו מבלי לבקר במדינה. לאחר שכבר ביליתי חלק נכבד מחיי המתגוררים ביפן ו בנסיעות ברחבי אסיה , את הדעות הקדומות ואת הרעיונות בנוסח “איך שונים יכולים הם להיות?” היו חזקים. רעיונות אלה הופלו אחרי שהייתי כאן רק פרק זמן קצר.

יש אנשים להכליל באופן לא הוגן על העם הסיני. התרבות הסינית היא שונה בהרבה מצפון לדרום וממזרח למערב, ויש באמת אין דבר כזה כמו “עם סיני” או “בשפה סינית.” ישנם האן הסינים, אתניות עיקריות. ישנן 56 קבוצות אתניות אחרות המרכיבות את אוכלוסיית סין. יש סיני מנדרינית, המהווה את השפה המשותפת של סין, ולאחר מכן כמעט יש דיאלקט שונה עבור כל עיר ומחוז בסין.

הכללות בשפע במערב על העם הסיני. אבל בצפון סיני גם להכליל לגבי סינית בדרום; שנחאי להכליל לגבי אנשים שבאים מבחוץ שנחאי. בגלל הבדלי שפה, תרבויות אסיאתיות נראות מובהק זרות. לכולנו יש קדומות רעיונות לגבי מה זה הולך להיות כמו כשנגיע לסין, אבל זה הכל ילך מהחלון ברגע שאנחנו בעצם חיים במקום ולהכיר אותו.

האם אנשים סיניים לא להם אחים או אחיות

תכנית מדיניות ילד אחד מהרצון של הממשלה הסינית הוכנסה לתוקף 1978; על ידי 1980, הממשל המרכזי התחיל לתקנן את המדיניות-ילד אחד ארצי. מי שנולד לפני 1978 מאוד יש סיכוי אחד או יותר אחים.

המדיניות אינה מיועדת לכסות את כולם באותה מידה נועדת יותר עבור האוכלוסייה העירונית. חקלאים ובני המיעוטים האתניים בסין מותר יותר מילד אחד, במיוחד אם הילד הראשון הוא ילדה. אז אם אתם נוסעים אל מחוץ לעיר או לאזורים מרוחקים של סין , אתה תמצא משפחות עם יותר מילד אחד.

ההצלחה של המדיניות יש משמעות הירידה הכוללת בשיעורי הילודה הסינית. זה הפך סיבה לדאגה כי יש פחות אנשים בשוק העבודה כדי לטפל אוכלוסייה מזדקנת. לכן, בשלהי 2015 פקידים סיניים הודיעה כי התוכנית תסתיים. עד 2016, כל המשפחות הורשו יש שני ילדים. הנושא של האחים הוא לא טאבו, ואת העם הסיני פתוחים לדיון זה.

הסינים הם Rude

אחד הדברים הבולטים ביותר על הליכה ברחוב בשנחאי הוא כמה חזק כולם מדברים. לכאורה, האמריקאים הם אלה הרמים. צפיית שתי קשישות פני היום ברחוב אחד במה שנראה כמו דיון ידידותי, רמת הדציבלים שלהם הציעה שהם חייבים לכעוס אחד עם השני.

לאחר עיון מנדרין במשך כמה חודשים, התברר כי העם הסיני ערני למדי כאשר מדברים. כאשר משהו בסיפור מקבל מרגש או חשוב, הנפח מוגבר.

עמידה בתור-תופעה חדשה ו, במקומות כמו הקו בבית מרקחת מקומית או לסניף הדואר, הצעה-הוא עצם מעצבן אם אתה רגיל לחכות בתורים הקיפו עם מרחב אישי. עם סיני יהיה לדחוף ולדחוק מאחוריך או טריז דרכם מולך רק בגלל שאתה לא צריך את אף לדופן האחורי של האדם מול. אבל ככה זה; אתה צריך לעמוד על שלך. זה לא עניין אישי.

לגבי קמפיינים אנטי-יורקים, הם דבר שבשגרה, אבל אז הוא יריקה, לצערי.

אף אחד לא מדבר אנגלית

אתה תהיה מופתע עד כמה הוא מדבר אנגלית בסין. להחזיר את הגלגל לאחור, ואתה לנער את הראש בבושה. עם זאת, בעוד אנגלית מדוברת נרחבת על ידי עם סיני, רמת הבנה היא מגוונת. החייט בשוק הבד יהיה לדעת את אוצר המילים פשוט להכנת בגדים אבל סביר מאוד שלא תוכל להיכנס לדיון מפורט של מערכת החינוך הסינית. דבר לאט. אל תשאלו כן / שאלות, כי הרבה פעמים האנשים בתעשיית השירות יהיו רק מסכימים איתך או להגיד כן, גם אם הם לא הבינו את בקשתך.

נהגי מוניות לא כלל לדבר אנגלית, וזה תמיד טוב שיש את כתובת היעד שלך כתוב בסינית על נייר. שלטי רחוב כתובים אנגלית בערים גדולות, כך שתוכל לנווט את עצמך.

עם סיני דבר “סיני”

בסין הוא הבין בדרך כלל להיות מאוכלס על ידי רוב העם אתני האן הסיני 56 מיעוטים אתניים שונים. לכן, כאשר אנשים חושבים על הסינים, הם כנראה מתכוונים רוב האן אפילו בלי לדעת את זה. 56 עמי המיעוט האתניים הרשמיים מפוזרים ברחבי סין, אבל קבוצות שונות הן דומיננטיות במקומות שונים. לדוגמה, טיבט היא ביתם של העם הטיבטי,  במחוז יונאן היא ביתם של אנשים רבים באי ו הואי, ו שינג’יאנג פרובינציה היא ביתו של העם Uigher.

קבוצת מיעוט לכל אחד יש מסורות משלה דרך לבושה. ביקור באזורים שבהם האנשים האלה גרים נותן הנוסע נקודת מבט שונה על נסיעות בסין.

מנדרין היא השפה הסינית אנשים חושבים על כאשר הם דוברים את השפה המדוברת בדרך כלל בתוך סין. Putonghua, כמו סינית מנדרינית נקרא ב סינית מנדרינית , היא השפה הנלמדת בבתי הספר והשתמשו בטלוויזיה.

אלף ניבים להתקיים בסין. גם בשנחאי, פרוורים הדוברים ניב שונה מאשר שנחאי הדומיננטי (Shanghaihua), שונה לחלוטין מן סיני מנדרינית. אולי שמעת קנטונזית מדובר בסרטים. ניב ואת זה האקה משמשים גואנגדונג והונג קונג.