מסעות לונדון: איזה אויסטר קארד הוא הטוב ביותר עבור המבקרים?

Posted on

מסעות לונדון: איזה אויסטר קארד הוא הטוב ביותר עבור המבקרים?

עם כל כך הרבה מה לראות ולעשות בכל פינה בעיר, תחבורה היא חלק חיוני של ההרפתקה בלונדון שלך. אחת הדרכים הקלות והזולות ביותר לנסוע הוא עם כרטיס אויסטר, אשר ניתן להשתמש בהם על Tube אוטובוסים, חשמליות, ו בבירה. כרטיסי אויסטר יכול לשמש גם כדי לשלם עבור נסיעות ברכבת ה- DLR, לונדון overground, Rail TFL, איחוד האמירויות אייר ליין, נהר אוטובוס ורוב שירותי National Rail בתוך העיר. בקיצור, כרטיס אויסטר נותן לך גישה מלאה לכל אפשרויות התחבורה ציבורית המגוונות של לונדון.

מהו כרטיס אויסטר?

כרטיס אויסטר הוא כרטיס חכם פלסטיק אלקטרוני שניתן עמוסה pay-as-you-go אשראי תחבורה. ישנן שתי אפשרויות זמינות לתיירים: כרטיס אויסטר הרגיל בשימוש על ידי ילידים בלונדון, ואת כרטיס אויסטר המבקר, אשר תוכנן במיוחד לשימוש בנסיעות חד פעמיות. כרטיסי שניהם עובדים בשיתוף עם קוראי כרטיסים הצהובים מותקנים בכל תחנות התחבורה, לחשב את דמי הנסיעה אפשריות הזולות לכל מסע ומציע שיעור כתרים יומי שעושה נסיעות ללא הגבלה במחיר סבירה.

שני הגירסות של הכרטיס אויסטר זולות משמעותי מאשר Travelcards נייר המסורתי. לדוגמה, לנסוע בתוך אזורי תחבורה 1 ו 2 הוא הכתיר למקסימום יומי של 6.60 £ עם כרטיס אויסטר, בעוד Travelcard יום עבור באותם אזורי עולה 12.30 £. בסוף הטיול שלך, אתה יכול לבקש החזר של כל אשראי לא מנוצלות, או לתת כרטיס אויסטר שלך חבר או בן משפחה. Pay-as-you-go אשראי משני הכרטיסים להעברה באופן מלא לעולם לא פג.

כרטיסי אויסטר המבקר

אם אתם נוסעים ללונדון לביקור קצר, כרטיס אויסטר מבקר הוא כנראה הבחירה הנוחה ביותר. אתה יכול להזמין באינטרנט אחד לפני הנסיעה, והם יישלחו לביתך, כך שכאשר אתם מגיעים ללונדון, אתה לא צריך לבזבז זמן תורים לרכוש כרטיס אויסטר רגיל. שיטה זו יעילה במיוחד אם הטיסה מגיעה התעופה גטוויק, כמו כל כרטיסי אויסטר ניתן להשתמש ברכבות משדה התעופה למרכז לונדון. כרטיסי אויסטר המבקר עולה 5 £ (בתוספת דמי משלוח), וניתן טעון מראש עם אפשרויות אשראי הנעים בין 10 £ ל 50 £.

אם נגמר לך אשראי במהלך הביקור שלך, אתה יכול לטעון יותר כסף על אויסטר שלך בכל חנות כרטיס אויסטר (מתוכם יש יותר מ 4000 ברחבי לונדון) או מרכז המבקרים TFL. אפשר גם לטעון את האשראי בכל Tube, לונדון overground או תחנת הרכבת TFL, ובכמה תחנות National Rail. כרטיסי אויסטר המבקר תואמים רק pay-as-you-go אשראי ולא ניתן לטעון עם travelcards רב-יום או עוברים באופן שבו כרטיסי אויסטר רגילים יכולים. עם זאת, יתרון עיקרי של כרטיס זה הוא  מבצע והנחות  שהיא מציעה במסעדות נבחרות, חנויות, גלריות, ומקומות בילוי.

כרטיסי אויסטר רגילים

עבור מבקרים ארוך טווח ניכר כרטיס אויסטר רגיל יכול להיות האופציה חסכונית יותר. כרטיסים אלו ניתן לרכוש רק עם ההגעה, מחנויות אויסטר Ticket, מרכזי מבקרים TFL ורוב תחנות בלונדון צינור ומתלה. הם עולים 5 £ (להחזרה בסוף הטיול שלך) וניתן עמוסים כל סכום של pay-as-you-go אשראי. בניגוד כרטיסי אויסטר המבקר, אפשרות זו יכולה גם להיות עמוסה travelcards רב-יום שנותן אפילו תעריף זול לתקופות ארוכות יותר; או עם כרטיסי הנחה כולל אוטובוס & טראם שעובר הלאומי Railcards.

זכור כי רק לשלם כ- you-go אשראי יכול להיות בשימוש על ידי מישהו אחר אחרי שאתה עוזב.

כרטיסי אויסטר רגיל תואמים  App אויסטר TFL , והוא יכול להיות רשום עם חשבון ללא מגע ו אויסטר . זו האחרונה מאפשרת לכם לראות בקלות כמה אשראי יש לך שמאלה, כדי להציג את היסטוריית המסע שלך כדי לבקש החזרים באינטרנט.

אפשרויות חלופיות

אם אף אפשרות כרטיס אויסטר נשמע מתאים לך, יש דרכים חלופיות כדי לשלם עבור תחבורה בלונדון. למרות שהם לא מציעים אותה הנחות, נייר Travelcards היום רשאי לערער לאלו שמעדיפים לשמור דברים מסורתיים. כרטיס זה מאפשר נסיעה ללא הגבלה בתוך תקופה של 24 שעות באוטובוס, Tube, DLR, חשמלי, לונדון overground, ורוב שירותי National Rail בתוך לונדון. הנחות זמינות גם לבעלי יום Travelcard המבקשים לעשות שימוש באוטובוס נהר התמזה קליפרס ואת רכבל קו אוויר אמירויות.

עבור חובבי טכנולוגיה יותר, כרטיסי מגע מאפשר לך לשלם עבור מסעות של 30 £ או פחות על ידי נגיעת הכרטיס אל קוראי כרטיסים צהובים באותו המשמשים לתשלומים אויסטר. היתרונות של תשלומים ללא מגע מעל כרטיסי אויסטר כוללים חוסר לדאוג ואוזל של אשראי או תורים למעלה למעלה אויסטר שלך כאשר האשראי שלך עומד להיגמר. תשלומים ללא מגע על אותו הכרטיס הם כתרים אוטומטית על בסיס יומי ושבועי, כדי שתמשיך ליהנות מדמי נסיעה מופחתת.

עם זאת, אם כרטיס האשראי שלך שהונפק מחוץ לבריטניה, ייתכן שיהיה עליך לשלם עמלות בנק בחו”ל. באופן דומה, ואילו כרטיסי מגע אמריקן אקספרס וכמעט כל כרטיסי מסטרקארד או מאסטרו מתקבלים, כמה כרטיסי זרים אחרים לא יפעלו על מערכת התחבורה בלונדון. כך גם בנושאים חלים לאלו המתכוונים להשתמש Pay האפל . בדוק עם מנפיק כרטיס האשראי שלך מראש כדי לברר אם הכרטיס שלך הוא תואם, ומה גובה שעלול להיגרם לך באמצעות הכרטיס שלך בחו”ל.