מציג מולד איטלקית קלעים מולדים

Posted on

מציג מולד איטלקית קלעים מולדים
באופן מסורתי, המוקד העיקרי של קישוטי חג המולד באיטליה הוא סצנת המולד, presepe או presepio באיטלקית. כל הכנסייה יש presepe והם ניתן למצוא ריבועים, חנויות, ושטחים ציבוריים אחרים. מציג לעתים קרובות מעבר סצנת מאנגר ואף עשוי לכלול ייצוג של הכפר כולו.

Presepi מוגדרים בדרך כלל החל מה -8 בדצמבר, יום חג ההתעברות ללא רבב, עד 6 בינואר ההתגלות, אך חלקם חשפה בערב חג המולד. רוב האיטלקים הקימו בעריסה המולד בביתם צלמיות עבור סצינות המולד מבוצעים בחלקים רבים של איטליה, עם כמה מן הטובים ביותר המגיעים נאפולי וסיציליה. למרות presepe מוגדר בדרך כלל לפני חג המולד, ישו התינוק מתווסף בערב חג המולד.

Origins of קלעי מולד איטלקית

סצנת המולד הוא אמר כי מקורו עם פרנסיס הקדוש מאסיזי ב 1223 כשהוא בנו סצנת המולד במערה בעיר Greccio והחזיק המוני ערב חג המולד תחרות מלכת המולד שם. Greccio reenacts האירוע הזה בכל שנה.

גילוף צלמיות עבור סצנות מולד החלו בסוף המאה ה -13 כאשר ארנולפו די קמביו הוזמן לגלף דמויות מולד שיש עבור רומא היובל הראשון שנערך 1300. סעיד להיות עריסת המולד הקדומה ביותר, ניתן לראות במוזיאון של סנטה מריה כנסיית מג’ורה היא אחד הדברים העיקריים כדי לראות ברומא במהלך עונת חג המולד.

המקומות הטובים ביותר לראות עריסת תינוק המולד, או Presepi , באיטליה

נאפולי היא העיר הטובה ביותר לבקר שלהם presepi . מאה קלעי מולד מוצבים ברחבי העיר. גנונים חלקם מאוד משוכללים עשויים להיות בעבודת יד או להשתמש דמויות עתיקות. החל מה -8 בדצמבר בכנסיית Gesu “נובו , בפיאצה דל ג’זו”, מציגה יצירות אמנות סצנות הלידה מהאגודה הקלעים המולד נפוליטנית. הרחוב ויה סן גרגוריו ארמנו במרכז נאפולי מלא תצוגות ודוכנים שמכרו קלעים מולדים כל השנה.

בשנת הוותיקן, ענק presepe בנוי בכיכר פטרוס הקדוש לחג המולד כי בדרך כלל חשפה בערב חג המולד. מסה בערב חג המולד מתקיימת בכיכר פטרוס הקדוש, בדרך כלל בשעה 10.

ברומא, חלק מהאתרים הגדולים והמורכבים ביותר presepi נמצאים פיאצה דל פופולו, פיאצה Euclide , סנטה מריה טרסטוורה, ואת סנטה מריה d’Aracoeli , על גבעת הקפיטול. סצינה המולד בגודל טבעי מוגדר בפיאצה נאבונה שם שוק חג המולד מתקיים גם. כנסיית הקדושים Cosma e דמיאנו , ליד הכניסה הראשית אל הפורום הרומאי, יש סצנת מולד גדולה מנאפולי על תצוגה כל השנה.

לחם במערה – סצנה המולד בגודל טבעי משוכלל נוצר מדי שנה מועברים אל Grotte di Stiffe, מערה יפה באזור אברוצו, כ 20 קילומטרים ל’אקווילה. הסצנה מוארת וניתן לבקר במהלך חודש דצמבר.

יש ורונה תצוגה בינלאומית של nativities בזירה הרומית הענקית עד ינואר.

יש טרנטו שבצפון באזור אלטו אדיג’ה-של איטליה סצנת מולד גדולה Piazza Duomo .

Jesolo, 30 קילומטר מוונציה, יש מולד פיסול בחול שנעשה על ידי אמני פיסול בחול בינלאומיים מובילים. זה מתרחש מדי יום Piazza Marconi דרך אמצע ינואר. תרומות משמשות למימון פרויקטים צדקה.

יש מנרולה ב Cinque Terre לידת משיח אקולוגי ייחודית המופעלת על ידי אנרגיה סולארית.

Celleno, עיירה קטנטנה באזור לאציו הצפוני כ 30 ק”מ מהעיר ויטרבו, יש presepe המפואר מוגדר לצפייה בכל ימות השנה. Celleno הוא גם מפורסם הדובדבנים שלה.

יש כנסיות רבות במילאנו קלעי מולד משוכללים להגדיר בסביבות חג המולד.

יש כמה כנסיות בערים קטנות presepe מכאני, עם צלמיות כי לזוז, כגון זו presepe המכאנית ב Pallerone , עיירה קטנה באזור Lunigiana של טוסקנה בצפון.

מוזיאוני Presepio באיטליה

Il Museo Nazionale di San Martino בנאפולי יש אוסף משוכלל של סצנות מולד 1800.

Il Museo Nazionale del Tipologico Presepio , תחת כנסיית השליחים Quirico e Giulitta ברומא, יש מעל 3000 צלמיות מכל רחבי העולם עשוי כמעט כל דבר שאתה יכול לדמיין. במוזיאון יש שעות מוגבלות מאוד סגור בקיץ אבל הם פתוחים לכל שעת אחר-הצהריים בדצמבר 24 -6 בינואר בחודש אוקטובר יש להם קורס שבו אתה יכול ללמוד לעשות presepe עצמך. טלפון 06 679 6146 למידע.

Il Museo del Tipologico Presepio ב מצ’רטה באזור Marche יש יותר מ 4000 חתיכות המולד וכן presepe המאה ה -17 מנאפולי.

Presepi Viventi , סצנות המולד סלון איטלקי

חי תחרויות מולד,  presepi viventi , נמצאים בחלקים רבים של איטליה עם אנשים מחופשים מתנהגים החוצה החלק המולד. לעתים קרובות חי קלעי מולד מוצגים במשך כמה ימים, בדרך כלל יום חג המולד ו -26 בדצמבר ולפעמים שוב בסוף השבוע הבא בערך בזמן של חג ההתגלות, 6 בינואר, היום ה -12 של חג המולד כאשר שלושת החכמים נתנו ישו תינוק המתנות שלהם.

מקומות מובילים כדי לראות Living קלעים מולדים, Presepi Viventi , באיטליה

Greccio, אומבריה, היה אתר המולד הראשון החי פרנסיס הקדוש (מעין משטח שותק פשוט של המשפחה הקדושה עם שור וחמור). Greccio עדיין מחזיק באחד מאירועי החג העליונים של אומבריה, גידול מולד משוכלל, חי עם מאה משתתפים.

Frasassi Gorge יש אחד תחרויות מולד הגדולות המרמזות ביותר באיטליה. הלד על צוק ליד מערות Frasassi, כמו אורות חג המולד Genga כוללת תהלוכה במעלה הגבעה אל מקדש וסצנות מחיי היומיום בזמן הלידה של ישו. יותר מ 300 שחקנים לקחת חלק תמורה מקבלת לצדקה. נערך בדרך כלל ב -26 בדצמבר ו 30.

במרומי העיר הביניימית ההררית היפה של Barga, בצפון טוסקנה, יש מולד חי לטקס חג המולד ב -23 בדצמבר.

Custonaci, עיירה קטנה ליד טרפאני בסיציליה, יש סצנת מולד יפה ששוחזרה בתוך מערה. עיירה קטנטנה נקבר במערה על ידי מפולת של 1800 של. המערה נחפרת וכיום משמשת תפאורה לאירועי המולד חי המעניינים 25-26 דצמבר ותחילת ינואר. יותר מסתם מולד, הכפר מוגדר להידמות כפר עתיק עם אומנים וחנויות קטנות.

העיירה שמרמזת על שוה טרמה, באזור Lunigiana בצפון טוסקנה, יש שחזור של המולד המתרחש בכל רחבי הכפר בסביבת גבעה יפה.

יש מילאנו את מצעד הגאווה ההתגלות של שלושת המלכים מן הדואומו לכנסיית אאוסטוירגיו הקדוש, 6 בינואר.

Rivisondoli, באזור אברוצו, יש שחזור של הגעתו של 3 המלכים ב -5 בינואר עם מאות משתתפים מחופשים. Rivisondoli גם מציג מולד חי -24 בדצמבר ו 25. כמו כן באזור אברוצו, ל’אקווילה ו Scanno יש חי nativities בחג המולד כמו לעשות הרבה כפרים קטנים אחרים באזור.

סצנות מולד חיים באזור ליגוריה כוללות ערי Calizzano, Roccavignale, ו דיאנו Arentino במהלך חודש דצמבר.

Vetralla, באזור לאציו צפון, יש את מפת הלידה החי הזקן ביותר באזור. צ’יאה, ליד סוריאנו, גם בצפון לאציו, מחזיקה מולד סלון גדול ב -26 בדצמבר עם יותר מ 500 משתתפים.