מצעד Chingay של סינגפור – גולת הכותרת של השנה הסינית החדשה

Posted on

מצעד רחוב enlivens סינגפור עם צף, תלבושות ואקרובטיקה

מצעד Chingay של סינגפור - גולת הכותרת של השנה הסינית החדשה

האי-מצב סינגפור מתגאה האיפור שלה רב-אתני, אשר בולטת במיוחד במהלך חגיגות כמו השנה הסינית החדשה. גם כחג חוגג הרוב הסיני של האי, האתניות האחרות של העם לקבל חלק הזרקורים, במיוחד במהלך קולני מצעד Chingay .

כשזה ראשון לרחובות 1973, Chingay היה מצעד רחוב בשכונה כי היה כמעט לחלוטין סיני באופיו. דברים השתנו באופן משמעותי מאז – היום של Chingay כבר מזמן נגמל מסלול הצעדה המקורי, לאחר שעבר ברחובות של שכונות המגורים של סינגפור אל הרחוב הרחב מול פורמולה בור בניין.

ובניגוד האלמנטים החגיגיים הסיניים בעיקר של התהלוכות של הפעם, של ימינו Chingay מציג את המגוון השלם של התרבויות של סינגפור ועוד.

Chingay נחגג בדרך כלל בסוף השבוע הראשון של החגיגות לכבוד השנה הסינית החדשה 15-יום; עבור 2019, המצעד מתרחש במשך ימים, ב -15 בפברואר 16, החל 08:00 משני בערבים.

מסלול המצעד Chingay לייבלי


Chingay המצעד עכשיו תופס מסלול מצעד קצר 360 מטר, עם קהלים משלמים בשורה מצפיית פלטפורמות לצד בבית פורמולה בניין הבור אחד, ליד נוסע סינגפור.

ככל המצעד צועד במורד המסלול שנקבע מראש, אורחים לקבל מלוא עיני אקרובטים, שחקנים תרבותיים, צוף, ורקדני דרקון עושים מחזה על הכביש, עזרו יחד עם פירוטכניקה ותאורה.

כל חגיגת Chingay פרט יש נושא משלו, בדרך כלל מבוסס על חית גלגל המזלות הסינית כי השנה הסינית החדשה בפרט. המצעד נועד להתאים עם הנושא; השנה של הכלב בשעת 1994 רואה את השתתפותם הפעילה של כלבים ממועדון מלונת סינגפור; שנת הדרקון המים ב 2012 הייתה מהלך המצעד עטור דרקון על מסלול דומע.

המשתתפים של Chingay: מערבבים רבים תרבותיים שמחים


משתתפי מצעד Chingay נבחרים מקהילות שונות ברחבי סינגפור.

תוכל לא רק לראות שחקנים מקצועיים, אבל אתה גם תמצא נציגי בחירה פוליטית, בלוקי HDB, ארגונים קהילתיים, וקבוצות אזרחיות שהצטרפו מצעד Chingay לקבל הפריק שלהם על ברחובות.

אתניות העיקריות של סינגפור לקבל את זמנם באור הזרקורים – סיני, מלאית, וצועדים הודיים טמילית ריקודים או פעלולי ילידי התרבות שלהם, מלווה צף שמעוררים ההיסטוריה או המיתולוגיה התרבותית שלהם.

מבצע מכל רחבי העולם בפעולה’ עבור Chingay, מדי – אמני מלזיה, סין, הפיליפינים, צרפת, ברזיל ו הוסיפה טוויסט התרבותי המסוים שלהם לתערובת. סינגפור אוהבת לברך חברות ביצוע לאומיות ממקום אחר עבור Chingay, כפי שעשו כאשר הבלט Nacional de Angola הופיע, שדורג מוסיקה ומחול אנגולה סינגפור לשמחתם של צופי מצעד Chingay.

בסוף Chingay, מסיבת רחוב ממשיכה בחגיגות עד השעות הקטנות של הלילה.

היסטוריה של Chingay: שורשי קהילה סיניים

יש Chingay שורשים בפסטיבלים דתיים סיניים, במיוחד לפסטיבל הטאואיסטית של שאנג יואן צ’יאה (שנערך ביום ה -15 של השנה הסינית חדשה), ותהלוכות קשורות מוחזקים לכבד אלים סיניים.

המילה “Chingay” מגיעה לנו מהסינים המקורי zhuangyi – “אמנות מסיכות”.

קהילות מהגרים סיניות בפננג סינגפור הביאו את המסורת של תהלוכות דתיות מקרקע מולדתם, ואת התהלוכות גדלו במהירות חשיבות וראוותנות. הדברים יצאו מכלל שליטה; תהלוכות שיבשו את זרימת התנועה והמסחר, וכן בשחר המאה ה -20, Chingay בוטלה בסינגפור.

מסורת שהם לא הצליחו לדכא

המסורת עשה קאמבק 1972, כאשר הממשלה אסרה את השימוש נפצים. להוט לשמר את התלהבות עבור השנה הסינית חדשה, הרשויות לתחיית Chingay – המצעד המחודש התרחש סביב אחוזות דיור HDB של סינגפור, והייתה סיני מאוד בתוכן שלה.

במהלך השנים, כפי Chingay גדל מתגלה במלוא הדרו, המצעד הועבר נתיבים בולטים יותר ואבד התחושה הסינית שלה באופן בלעדי.

מצעד הצעדה מול בניין עירייה ברובע הסיני, אבל זה לא היה עד למצעד הממוקם בבניין הבור שבו איזון טוב נפגע בין המחזה של המצעד עצם ומספר הצופים צופה בו.

במהלך 6000 שחקנים השתתפו Chingay של 2018, עם משתתפים המייצגים את טמילית, מלאית וקהילות סינגפוריות Eurasian, שלא לדבר על מגוון של מעשים זרים מיובאים במיוחד לכבוד האירוע!

הגעה אל מצעד Chingay בסינגפור – כיווני אל בור הבניין

כדי להגיע אל מצעד Chingay, אתה יכול ללכת המרינה ביי על ידי רכיבה על MRT וירידה בתחנת MRT הטיילת (cc4 / DT15), אז צא ביציאה A עד להפוך את ההליכה של חמש דקות הליכה אל הבניין הבור. למידע נוסף על מערכת הנוסעים הנוחה של סינגפור, קרא את המאמר שלנו על MRT של סוסי סינגפור אוטובוסים עם כרטיס EZ-Link .

כרטיסים Chingay ניתן לרכוש SISTIC (sistic.com.sg), ועלות בין 28 SGD עד 60. SGD לקבלת מידע נוסף, בקר באתר האינטרנט Chingay: chingay.org.sg .

אתה לא צריך לשלם כדי לצפות במצעד, אבל בחינם ונוף נוטה שלא להיות טוב כמו מראה מן הפלטפורמות שלמו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *