מקדשים בודהיסטים למעלה בצ’יאנג מאי לביקור

Posted on

ישנם מאות מקדשים בודהיסטים מעניין בצ’יאנג מאי. חלקם הסטוריים משמעותיים, חלקם מכילים יצירות אמנות יפות, כמה הם פופולריים עם בודהיסטים מקומיים וחלקם מציעים זרים הזדמנות ללמוד על בודהיזם. הנה חמש שווה ביקור.

כשאתה הולך, יש לזכור כי מקדש (שנקרא Wat בתאילנדית) הוא לא רק אטרקציה תיירותית. רוב המקדשים הבודהיסטים של צ’אנג מאי נמצאים שם כדי לשרת בודהיסטי הקהילה, כך אתה תהיה צפוי ללבוש בגדים צנועים ולהיות שקטים. כמעט כל המקדשים הבודהיסטים בצ’יאנג מאי חופשיים או לבקש תרומה.

וואט Chiedi לואנג

מקדשים בודהיסטים למעלה בצ'יאנג מאי לביקור

למרות מול הבתים בטענה החדשים, מבני מקדש מצועצעים, ואט Chiedi אדם הוא הביתה אל החורבות מקדשות 600 בן אשר שמשו בעבר ביתם של האזמרגד בודהא שנמצא כעת בנימוק גראנד פאלאס. המבנה הלבן ואבן, מוקפת פילים מגולפים, לא שוחזר במלואו אבל היה פעם את הבניין הגבוה בצ’יאנג מאי.

וואט פאן טאו

מקדש קטן זה ממש דלת ליד וואט Chiedi לואנג לציין כי הוא עשוי כולו מעץ. הגם שהיא חסרה את “בלינג” רבים של מקדשים אחרים של העיר מכוסים, גילופי עץ מהודר המעטרים וואט פאן טאו ראויים לביקור.

Wat Phra Singh

Wat Phra Singh פירושו “האריה בודהה” וזה מה במקדש 600 בן זה בעיר העתיקה של צ’אנג מאי הוא ידוע בעיקר בזכות. עילות המקדש הגדולות גם לשכן מבנים רבים שתוכננו באופן מקושט עם קווי גג מרשימים ועבודת ציור קיר מורכבת.

Wat Doi Suthep

התרפק לתוך הצד של Doi Suthep, הר הגדול ממערב מאי צ’יאנג המרכזי, הוא מקדש זה מתמלא מאות תמונות של בודהה, chiedi זהב בוהק ועשרות חסידים מתפללים. טפסו על כמה מאה צעדים מהבסיס של המקדש כדי להגיע לפסגה, או לקחת רכבל באט 30.

Wat Chiang Man

המקדש העתיק של צ’אנג מאי נבנה בשנת 1292 ומהווה דוגמה יוצאת דופן של אדריכלות לאנה בסגנון. Chiedi הזהב מוקף פילים מגולפים הוא מועדף בקרב מבקרים אבל גגות אדומים המצועצעים וגילופי זהב על מבני המקדש החדשים הם גם חריגים.