נהיגה בפריז, צרפת

Posted on


בדומה לערים גדולות באירופה רבות, פריז מטפח מערכת תחבורה ציבורית מצוינת. המטרו הינו נרחב, אוטובוס, חשמלית ורשתות הרכבת הבינעירוניים לאפשר תיירים ומקומיים לעקוף בקלות בין ברוב המקומות. ובעוד מכוניות כמעט נעלמו מהרחובות, הממשלה המקומית עבדה קשה כדי להרתיע אנשי נהיגה בתוך גבולות העיר, בעיקר על ידי פתיחה יותר ממדרחובים בלבד.

בקיצור, בירת צרפת היא דבר כמו לוס אנג’לס, שם היא נהיגה כמעט חובה, אלא אם כן אתה מוכן לסבול באוטובוס נסיעות של שעות או יכול להרשות לעצמו מונית יקרה ולרכב-המניה פארס ברחבי העיר. בפריז, לעומת זאת, אתה יכול לעקוף די בקלות מבלי לקחת את מושב הנהג. והכי תיירים, למעשה, להימנע מקבלים מאחורי ההגה מאז שזאת עיר עם מוניטין של נהגים אגרסיביים שאינו קרוב פעלו לפי כללי המכתב.

כמובן, חלק מכם אולי צריך או מעדיף פשוט לנהוג בעיר האור, מסיבה זו או אחרת. אם אתה עושה, זה חיוני כי אתה ראשון להכיר את היסודות על הנהיגה בפריז. המשיכו לקרוא כדי ללמוד הכל על דרישות עבור נהגים, כמה כללים בסיסיים של הכביש, וכן טיפים לשמירה על בטיחות.

נהיגת דרישות

לפני שאתם יוצאים לרחובות פריז ברכב מנועים, ראשית עליך לוודא שאתה כבר כיסית את כל הבסיסים המשפטיים שלך. לעולם לקבל מאחורי ההגה לפני הבדיקה שיש לך את כל המסמכים הנדרשים והפריטים איתך במכונית. במקרים מסוימים, אי להראות כי יש לך פריטים אלה יכולים לגרור קנסות כדאי להיות עצר או בסיוע אכיפת החוק.

checklist החיוני שלך לנהיגה בפריז

ודא שיש לך את הפריטים הבאים איתך לפני שאתה לוחץ על כבישים:

 • רישיון נהיגה תקפה עם רישום מקביל או הוכחת הבעלות (אם המכונית שלכם) נדרש בכל העת. אתה חייב להיות לפחות 18 שנים לנהוג בצרפת. היתרי נהיגה אינם תקפים בצרפת, גם אם נהג סטודנט מלווה מבוגר ופיקוח.
 • דרכון תקף הנהג וכל הנוסעים נסיעה במכונית.
 • ודא שיש לך ביטוח נהיגה תקף . אם לשכור מכונית, זה צריך להיכלל בהסכם השכירות שלך, אבל תמיד לבדוק שוב כי אתה וכל מי מתכנן לנסוע במכונית מבוטחים כראוי. ודא כי אתה שומר הוכחת פוליסת הביטוח שלך איתך במכונית.
 • אם אתה גרירה קרוואן, סירה, או רכב אחר מאחור במכונית שלך , הוא חייב לשאת פרטי הרישיון עבור ארץ המוצא או מדבקה התאמת אחד על המכונית עצמה. לדוגמה, נהג מבריטניה או ממדינה אירופית אחרת יציג מדבקה האיחוד “GB” או אירופי משני המכונית והפריט כי הוא נגרר.
 • A-ניראות גבוהה, אפוד רעיוני במקרה אתה מקבל לתוך תאונה. חוקים הצרפתים יחסית קפדנים על נקודה זו: אם אתה מעורב בתאונת דרכים או אירוע זה אומר שאתה צריך להזעיק עזרה בצד הכביש, אתה נדרש על פי חוק על אפוד גבוה הנראה לפני היציאה המכונית-וכך גם כל הנוסעים שאתה הובלת. אם יש ארבעה מכם נוסע ברכב, לוודא שיש לך ארבע אפודות זמינות. חברות השכרת בדרך כלל תספקנה אלה, אך הקפידו לשאול מראש כדי לוודא שיש לך את המספר הנכון של המכונית.
 • משולש אזהרה להציג לנהגים אחרים במקרה אתה מקבל לתוך אירוע תאונה או תנועה שדורש ממך למשוך לצד הכביש או הכביש.
 • סט מלא של נורות תחליף אורות הראש והזנב נדרשים במקרה אחד או יותר לשרוף לאחר רדת החשיכה.
 • אם אתם מרכיבים משקפיים, אתה חייב לשמור על זוג חילוף איתך במכונית, במקרה משקפיים שלך לשבור או פגומים אחרת.
 • אם אתם נוהגים במכונית מבריטניה, ממיר פנס נדרש.
 • אם אתם מתכננים לנסוע במרכז פריז, ייתכן שתהיה עליך תג “Crit’Air” מראה כי המכונית שלך עומדת בסטנדרטים אנטי זיהום נאכפו באזורים מסוימים של העיר. מכוניות עם דירוגים מספיק לא תוכלנה לנהוג באזורים אלה, או יכולות להיות מוגבלים בשעות מסוימות “זיהום שיא”. שאל סוכנות להשכרת רכב שלך על תקנות אלה אם יש ספק.
 • מבחן נשימה עבור המכונית שלך. לאחר אחת בתוך הרכב נדרש טכני בצרפת-אף תקנה זו אינה קרובה נאכפה. עם זאת, אנו ממליצים לך לבצע את החוק בעניין זה כמו בכל האחרים.

כללים של הכביש בפריז

נהיגה חוקים ותקנות בצרפת לא יכול להיות שונה באופן דרמטי מאלה שאתה רגיל חזרה הביתה, אבל זה לא אומר שאתה צריך להניח באמצעות הכבישים יהיו בקלי קלות. היכרות עם הכללים הבאים של הכביש לפני שתנסה לנהוג.

 • חגורות ו carseats סיאט: הנהג וכל הנוסעים במכונית חייבות לחגור חגורת בטיחות. בנוסף, ילדים מתחת לגיל 13 חייבים או לנסוע carseats או ללבוש חגורות בטיחות מתאימות לגיל ולגובה שלהם. תינוקות ופעוטות מתחת או סביב בן צריכים תמיד לנסוע carseats האחורי פונה. זה באחריות של הנהג כדי להבטיח את כל הנוסעים ללבוש חגורות בטיחות נאותה.
 • ילדים מתחת לגיל 13 אינם רשאים לנסוע במושב הנוסע הקדמי , אלא אם כל המושבים האחוריים הזמינים תפוסים או על ידי ילדים צעירים או שלא הותקנו בם חגורות בטיחות מתאימות.
 • רמות אלכוהול בדם: בצרפת, רמת אלכוהול בדם המותרת לנהגים היא נמוכה מאוד, ב 0.02 אחוז. אנו ממליצים לא לקחת את ההגה בכלל אם נצרך אפילו משקה אחד. עונשים, כוללים קנסות ואף מאסר, יכולים להיות רציניים עבור נהגים עצרו עם רמות אלכוהול מעל המותר.
 • שימוש נמוך קרן פנסים: זה מומלץ להשתמש lowbeams שלך (פנסים טבולים) במהלך שני השעות היום והלילה בזמן הנהיגה מחוץ לשטחים בנויים. זה כולל כבישי הארץ ובאזורים עם כמה אורות. אסור לכם לעשות שימוש באורות הגבוהים שלך כשיש תנועה נגדית או כאשר בעקבות רכב אחר מקרוב; אי לטבול / להנמיך אותם במצבים אלה יכולים לגרור קנסות ועונשים.
 • נותן דרך תנועה ימנית: זה עדיין נהוג לתת זכות קדימה לתנועה המאגפת ימין בצרפת, גם במקרים שבם זה לא הובהר היטב (כגון בצומת מורכבים ללא סימנים). אתה תמיד צריך לתת זכות קדימה לתנועה מימין במוסכים המכונית, בצמתים שבהם אתה רואה סימן בצורת משולש עם גבול אדום מסומן על ידי “X” שחור, או במקומות שבהם אתה רואה סימן רק קדימה קריאת Vous n “avez pas la priorité (אתה לא צריך את העדיפות). במקרה של ספק, לא לוקחים סיכונים מיותרים, ותן זכות קדימה לרכב המתקרב מימין.
 • הגבלות מהירות: כל המהירויות מוצגות קילומטרים, ולכן מומלץ להשתמש במחשבון מרה טוב להתרגל לחשוב במצב של מדידה לשפוט מרחקים. באזורים בנויים וערים, הגבלת מהירות בדרך כלל עד 31 קמ”ש / 50 קילומטרים. ברוב הכבישים המהירים הסמוכים לפריז, יש מהירות מינימום בדרך כלל של 80 ק”מ כאשר באמצעות עקיפה / עובר השביל. כאשר תנאי הראות או הכביש הם עניים (ערפל כבד כלומר, הגשמים מציפים, או שלג), המהירות המותרת מצטמצם באופן אוטומטי 50 ק”מ / שעה על כל הדרכים.
 • כיכרות / מעגלי תנועה: אלה יכולים להיות מבלבלים וקשים להשתמש; לקחת בזהירות רבה בעת נהיגה על אלה. מעגלי תנועה ליד שער הניצחון (בקצה המרוחק של השאנז-אליזה ובבית כיכר הקונקורד במיוחד לשמצה נהגים אגרסיביים;. להימנע במידת האפשר בעת נהיגה על כיכרות בפריז צרפת, הכלל הוא כי אלה כבר על העיגול יש זכות קדימה. העיגולים להמשיך בכיוון השעון.
 • Carpool נתיבים ונתיבי יציאה: אלה הם בדרך כלל על-שמאל הקיצוני על כל הכבישים הפריסאיים, כולל כביש הטבעת (ראה להלן). נתיבי יציאה עבור אלה הם על ימין הקיצוני. הימנע נהיגה בנתיב הימני, אלא אם היציאה שלך היא בקרוב.
 • הכביש הפריזאי וכביש הטבעת / (périphérique): פריז מוקפת כביש מעגלי עצום המכונה כאן la périphérique. רוב הנהגים נוסעים לתוך או מחוץ לפריז לא יוכלו להימנע מכך, אבל זה לשמצה מלחיץ ועמוס. הוא מורכב מארבעה נתיבים, עם נתיב היציאה ימינה עד הסוף. אתה חייב לתת זכות קדימה למכוניות התמזגות על כביש מעגלי זה מימין. מגבלת המהירות הנוכחית על הכביש החוזר הינה 70 ק”מ / שעה או 45 קמ”ש. ראה עמוד זה לעצות מפורטות כיצד בבטחה ובצלילות לנווט זה כביש הו-כה-פריזאי.
 • טלפונים סלולריים: טלפונים סלולריים וניידים וכן מכשירים אלקטרוניים אחרים עשויים לא להיות בשימוש על ידי נהגים ואילו המכונית נמצאת בתנועה. דיבורית התקנים אינם רשאים, או. קנסות ניתן להנפיק על המקום עבור שבירת הכלל הזה.
 • תחנות גז / דלק: ישנן תחנות רבות הגז ברחבי périphérique (כביש הטבעת), אבל פחות במרכז פריז. השתמש ב- Google Maps או אחר אפליקציית מפות כדי למצוא את אחד הקרוב אליך. ניתן גם לראות בדף זה לקבלת רשימה של תחנות גז פתוחות בשעות הלילה מאוחר בתוך ומסביב פריז.
 • כבישי אגרה: לא אתה בדרך כלל צריך לשלם אגרה בעת שנסע ופריז הסמוכים בלעדי. אבל נסיעה או מערים אחרים צרפתים בהחלט מתכוון שתצטרך לעבור דרך כמה כבישי אגרה, ודמי יכול להיות די יקר. כרטיסי חיוב אשראי גדולים מקובלים כתשלום. עיין בדף הזה כדי לחשב כמה אתה עלול לשלם על טיול נתון .
 • צופר ונורה: אין להשתמש בצופר המכונית שלך להביע תסכול; זה צריך לשמש כדי להזהיר נהגים אחרים רק, הולכי רגל, רוכבי אופניים או של מפגע. אותו הדבר נכון של מהבהבים הפנסים שלך: להשתמש אלה כדי להזהיר אחרים בלבד.
 • משגיח רוכבי אופניים והולכי רגל: הקפידו לתת רוכבי אופניים והולכי רגל שפע של מקום. הם לא תמיד פעל חוקי התנועה, וכן במרכז פריז, זה חיוני כדי לצפות עבורם רוכס בין נתיבים וחיתוך מול תנועה גם כאשר אין להם זכות קדימה. היזהרו שניהם רוכבי אופניים והולכי רגל בצמתים סואנים, ולתת להם שפע של מקום בעת מעבר על פניהם.
 • במקרה של מצב חירום: אם אתה בתאונת דרכים או זקוק לסיוע חירום, לחייג 15 (על תא צרפתי) או 112 מטלפון הלא-צרפתית. אתה חייב להישאר במקום עד הגעת המשטרה למקום אם אתה בתאונת דרכים מערבות מכונית אחרת ו / או כל פציעות. כמו כן יש לוודא לקחת את השמות ומספרי רישום רכב של כל אנשים ומכוניות אחרים המעורבים בתאונה, אולם קטין.
 • לקבלת מידע עדיין יותר באנגלית על חוקי תנועה הצרפתים ותקנות , לראות בדף זה .

חנייה בפריז

אחת הסיבות מדוע רוב האנשים נמנעים נהיגה במרכז פריז היא חניה קשה לשמצה למצוא. ברוב השכונות, כתמים זמינים קרובות נלקחים כבר ברחוב, וכאשר הם זמינים, אתה תצטרך לשלם כדי להשתמש בם, למעט בשעות מסוימות.

למרבה המזל, ישנם גם רבים מוסכים המחתרת בעיר , לזיהוי בקלות על ידי סימנים “P” נגד רקע כחול. כדי לשלם עבור חניה בחניון תת קרקעי, לקחת כרטיס מהמכונה האוטומטית בעת ההזנה. אתה תצטרך לשלם (עם מזומן או כרטיס חיוב) כאשר אתה יוצא הרבה. רוב המוסכים אלה גובים על בסיס שעה; כמה תשלום על בסיס עמלה קבועה של חצי יום או יום שלם.

אתה יכול לראות מפה של חניונים באזורי תיירות פופולריים ואזורי קניות עמוסים ברחבי העיר כאן .

למידע נוסף על חניה בעיר הבירה הצרפתית, כולל מדריך לרסן צבעים, שיעורי שעות חניה ברחוב נוכחי, שלטי חניה טיפוסיים למה הם מתכוונים, לראות בדף זה באתר האינטרנט של משרד התיירות בפריז .

כדאי לכם לשכור רכב בפריז?

בעוד תיירים רבים ימצאו אותו יותר נוח פשוט להסתמך על תחבורה ציבורית מקומית והרכבות המהירות, האמינות של צרפת, אחרים יצטרך לשקול שכירת רכב לעקוף. כמה פעמים כאשר אתה צריך לשקול לשכור מכונית בפריז:

 • הנוסעים שלך או שלך מוגבלים בניידות
 • אתה מתכנן לקחת לנסיעות מרובות יום מחוץ לעיר (מערכת ההרכבות יכולה לקחת לך כמה מקומות שאולי תרצו לבקר, אבל אם יש לך הרבה חפצים או מעדיף להיות גמיש על העיתוי שלך נמצא שלך, אולי כדאי לך נהיגה)
 • אתם שוהים פרבר מרוחק של פריז

ראה את הייעוץ המלא שלנו אם זה שווה את הזמן והכסף כדי לשכור רכב בפריז