Skip to main content

נימוסי שולחן ומזון כללי התנהגות בתאילנד

עשה ואל תעשה עבור אכילה בתאילנד

נימוסי שולחן ומזון כללי התנהגות בתאילנד
מרבית באמצעות נימוסי שולחן בתאילנד התבוננות גנון אוכל אמיתי הוא מוכר ושכל ישר. אל תדברו בפה מלא, אינו מצביע עם המזלג שלך, וכן הלאה. אבל ישנם כמה כללים של נימוסי שולחן בתאילנד שונות מהמערב.

בתאילנד, בישול ואכילה המטבח המפורסם בעולם נלקח די ברצינות. אבל התאילנדים הם כיף ונעים הליכות כשמדובר חברתית. כאורח, העבירות בשוגג שלך ליד השולחן תיסלחנה. זמני הארוחות הם לעתים קרובות פרוע, ענייני פורמלי עם הדיבורים, משקאות, וצחוק. תירגע ותיהנה חילופי התרבות!

איפה לשבת

בניגוד למערב שבו “הראש” של השולחן הוא החשוב ביותר, המארח או אדם הדירוג הגבוה ביותר בדרך כלל יושב באמצע השולחן בתאילנד. אם אתה האורח הנכבד, תוכל לשבת נגדי של המארח, כך שאתה יכול יותר לדבר בקלות.

חכה עד שאתה יושב; מישהו ספק ייראה לכם הכיסא שלך. אם ישבו על מחצלות במבוק על הקרקע, תמיד למקם את עצמך בצורה שאתה יכול להימנע מהצגת הרגליים שלך לאף אחד בזמן שהם אוכלים.

הערה: אם אתם אוכלים סולו במסעדה עסוקה, אתה עשוי להתבקש לחלוק שולחן עם קבוצה שיש לו מושב אחד ריק. אם זה יקר, אין חובה לכפות שיחת חולין או לנסות ליצור אינטראקציה עם הצד השני ליד השולחן.

הזמנת אוכל בתאילנד

כל ארוחות הקבוצה בתאילנד משותפות; לא מתכנן להזמין אוכל משלך. לפי המנהג, הנשים הבכיר ליד השולחן יהיה לבחור מנות שיתאימו לקבוצה. ישנם מספר סוגים של בשר ודגים עשויים להיות מיוצגים יחד עם כמה ירקות שונים. אם יש משהו שאתה רוצה לנסות, לשאול את האדם מזמין על זה והם עשויים לקבל את “רמז”. רייס תוגש בקערות נפרדות.

אם יש לך הגבלות תזונתיות מיוחדות, אין צורך להפוך אותם השמע במהלך ההזמנה. רק אל תנסו לגעת מנות אתה חושב עלול להיות בעיה, וגם לסרב בנימוס אם מישהו שואל אתכם לנסות משהו שלא מתאים לתוך הדיאטה שלך.

כאורח, אנשים כנראה מקווים שאתה לנסות כמה מאכלים מקומיים. אבל אם אתה בטוח לחלוטין שאתה לא יכול לאכול מה מוצע, בנימוס בירידה הוא נחמד יותר מאשר להשאיר אותו על הצלחת שלך שלא נאכל.

ההגדרה

יינתן לך צלחת או קערה של אורז לבן ואולי קערה נוספת עבור כל מרקים להגשה.

כאשר האוכל מגיע, לשים כמויות קטנות בלבד – לא יותר משתי כפיות – של כמה מנות עם קצת רוטב על האורז שלך. אתה יכול למלא את הצלחת שלך פעמים רבות ככל שתרצה עד ניסית הכל על השולחן. ודא כי יש לו כל סיכוי לנסות כל מנה. אם תיקח יותר מדי מכל פריט אחד – ואולי למנוע מאחרים מנסים אותו – הוא גס רוח.

עוד סיבה טובה לא מגזימה מההתחלה היא אוכל כנראה לא יגיע בבת אחת. כלים יובאו החוצה ללא הרף אל השולחן כפי שהם מוכנים. אבל כל הדברים הטובים עדיין עשויים להיות קרובים!

כאשר טובלים מן קערות ההגשה על השולחן, לוקח מהקצה הוא מנומס יותר טובלים את הכפית לתוך באמצע. נסו לא לקחת את החלק האחרון מקערה משותפת. כי יש להשאיר את המארח, אשר בתורו, עשוי להציע לך את זה בכל מקרה.

הערה: שלא כמו כאשר סעודה בכמה מדינות אחרות באסיה, אך אינך חייב לסיים את כל האורז על הצלחת שלך בתאילנד. לא משנה, אתה צריך לנסות לא לבזבז מזון.

כלי האכילה

בתאילנד, מקלות אכילה באמת משמשים רק עבור מנות נודלס עצמאיות. גם אם אתם מעדיפים מקלות האכילה ורוצים להראות שאתם יודעים כיצד להשתמש בהם בנימוס, העם התאילנדי לא להשתמש בהם עבור מנות המבוססות על אורז.

בתאילנד, אנשים אוכלים עם כפית ביד ימין ומזלג בשמאל. הכפית את הכלי העיקרי; המזלג משמש רק כדי לתפעל מזון. פריטים רק לא אכלו עם אורז (למשל, נתחי פרות) הם בסדר לאכול עם מזלג.

לא יהיו סכינים על השולחן, או בכל מקום מחוץ למטבח לצורך העניין; אוכל צריך להיות כבר חתיכות בגודל ביס. אם אתה צריך לחתוך מזון קטן יותר, להשתמש קצה הכף שלך כדי לחתוך אותו, להזדקק המזלג רק במידת צורך.

ארוחות ממחוזות צפוניים כגון איסן עשויות לכלול אורז “דביק” דביק שירת סלים קטנים. לאכול אורז דביק על ידי דחיסה עם אצבעות יד ימין שלך ולהשתמש בו כדי לגרוף את אוכל ורטבים.

 • אל תבקשו מקלות אכילה.
 • החזק את כף יד ימין ומזלג בשמאל.
 • לאכול עם כפית. אין לשים מזלג לתוך הפה שלך.
 • השתמש במזלג כדי לדחוף מזון על הכף.
 • לאכול אורז דביק עם האצבעות; אתה צריך להשתמש ביד ימין.

שימוש תבלינים

עם תאילנדי אוהב דברים לעונה לתבל. בניגוד במסעדות מערביות יוקרתיות או מפעלי סושי נחמדים, אתה לא צריך לדאוג מעליב מישהו על ידי הוספת רטבים נוספים תבלינים לאוכל שלך. אבל לטעום מנה ראשונה – קצת אוכל תאילנדי אותנטי יכול להיות במיוחד חריף!

חכה מתחיל לאכול

כמו ברוב תרבויות אסיה, גיל ומצב חברתי מקבלים עדיפות עליונה. הכללים של חיסכון פנים חלו בכל העת. לפני שתתחיל לעשות משהו, לחכות בדירוג הגבוה ביותר או אדם בכיר ביותר ליד השולחן כדי לאותת כי הגיע הזמן לאכול. אם הם לא אומרים כלום, פשוט לחכות להם להתחיל הארוחה שלהם.

אין להשתמש ביד שמאל

במשך הרבה של העולם, יד שמאל נחשבת מצד “מלוכלך”. הימנע טיפול מזון וכלי הגשה משותפת עם יד שמאל.

הכלל של הימנעות משימוש השמאלי חל בעיקר פריטים נהנה כגון אורז דביק אשר יאכל עם הידיים.

להאט את הקצב וליהנות

בניגוד לתרבויות אחרות חפוזות, אוכל בתאילנד נהנה בדרך כלל באיטיות. אל תהיה ממהר לסיים את ארוחת ערב ולקבל על דברים אחרים. אתה לא רוצה להיות בוהה צלחת ריקה בעוד שיחות כולם ואת הבוחרת עבור שעה נוספת.

האט, להתרועע, ולהיות נוכחים. מסיבות מובנות, להימנע לבזבז זמן על הטלפון החכם שלך ליד השולחן.

ושותה עם ארוחת ערב

באר, לעתים קרובות אחת כוסות בירה בעלת גוף בינוני של תאילנד, נצרך לעיתים קרובות עם ארוחת ערב. עשה לך מנהג שאסור לשפוך משקאות משלך; מישהו כנראה יהיה למלא את הכוס שלך בשבילך.

לפקוח עין על המשקפיים של השכנים שלך ו הדף אותם כמחווה ידידותית. ואל תתנהגו מופתע אם מישהו מוסיף קרח כדי לשתות כוס הבירה!

מסיים

בסוף הארוחה, באופן אידיאלי, הצלחת שלך לא צריכה להיראות כמו זירת פשע. איחוד כל החלקים האכילים (למשל, גבעולים למון גראס, עצמות, וכו ‘) בצד אחד של הצלחת. כנ”ל לגבי ביטים אורזים ואוכל ירד: לא צריך להיות כל דבר שנשאר על השולחן סביב הקערה שלך.

נסו לא להשאיר אוכל בצלחת שלך, במיוחד בשר וירקות מן המנות העיקריות.

כדי להצביע על כך שתסיים לאכול, למקם כפית ומזלג שלך יחד על הצלחת שלך.

זמן לשלם

בסוף הארוחה, לא מיד להגיע בעד הצעת החוק כדי לבדוק את הנזק. ובטח לא מתווכח על מי ישלם. המארחת שלכם אולי כבר ביקש את הצ’ק, או ייתכן שהקבוצה מתכננת לפצל אותו.

לפי מנהג, המארח או בכיר יותר – לעתים קרובות נתפס עשיר – האדם ליד השולחן צפוי לשלם. במקרים מסוימים, במיוחד במערכות יחסים בין תאילנדים ומערביים, את הפדנג (זר) צפוי לקבל את הצ’ק. למרבה המזל, האוכל בתאילנד הוא בדרך כלל מאוד סביר.

אם אתה מציע שבב, לעשות זאת רק פעם אחת, לא להתעקש אם ההצעה שלך נדחית.

תשר בתאילנד לא נהוג במסעדות אותנטיות, אולם, אתה יכול לאפשר לצוות לשמור את השינוי, אם תרצו. עמלת שרות קרובה כבר מתווספת החשבון במסעדות נחמדות יותר.

חלק תעשה האחר לטובת שולחן נימוסים בתאילנד

 • אל תדבר או לצחוק בפה מלא אוכל – ללא יוצא מן הכלל!
 • אין לקנח את האף ליד השולחן. סלח לעצמך לשירותים.
 • אין להשתמש קיסם ללא כיסוי הפה שלך עם היד השניה.
 • אל תהיה הראשון להעלות עניינים עסקיים. חכה על הצד השני כדי לעבור בין מצבים.
 • אל תעשו רעשים בזמן שאתם אוכלים. בניגוד בחלק מהמדינות אחרות באסיה, מצמוצי מרקי אטריות הוא לא רעיון טוב.
 • אל תשכחו להודות המארח שלך עם מנומס Khun kawp khrap | Kha (תודה זכר | נקבה) בסוף הארוחה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *