סעודות על שוק פסטיבל לאו Pa Sat, סינגפור

Posted on

 סעודות על שוק פסטיבל לאו Pa Sat, סינגפור

אתמול השוק הציבורי, מרכז הוקר מסיבי של היום ב Downtown סינגפור

לאו Pa Sat-התקופה הוויקטוריאנית של פסטיבל שוק מבנה מברזל יצוק המעוטרים נראה די מחוץ למקום ברובע העסקים hypermodern של סינגפור, אבל זה הצליח למנוע את כדור ההריסה על ידי הולך עם הזרם. עומד בין רחוב קרוס, רחוב בון שטאט כביש רובינסון, הסלעים פלוס בן מאה הבניין השוק על יום ולילה, מגישים לנו אוכל רוכל פרמיה למבקרים.

מיקומו המרכזי של השוק עושה את זה תיקו ממשלה עבור תיירים ועובדים במשרד ברובע העסקים הסמוך: שלו 5500 מטרים רבועים של מושבי חלל פנימיים על 2000, אם כי לעתים קרובות המלא עד אפס מקום במהלך ערב הצהריים או בסוף השבוע.

הבניין הוא אחד העתיקים בסינגפור: מבנה השוק מברזל יצוק שתחילתה 1894 ומאז נמצא בשימוש רציף מאז, למעט כמה שנים בשנות ה -1980 המאוחרות (שפורק תוך הקו MRT המקומי היה נבנה, ולהרכיב מחדש לאחר MRT נפתח).

איך מגיעים: שוק פסטיבל לאו Pa Sat ממוקמת בצומת של בון טאט רחוב רובינסון כביש. כדי להגיע לאו Pa Sat ידי MRT, לרדת בתחנת MRT Raffles Place ולקחת יציאה שאני, מנהרה באמת, באמת ארוך שעולה כמה רחובות מהמקום לאו Pa שבת עקבו אחרי השילוט, לחצות הצלב רחוב הנה אתה.

הפנים הוויקטוריאנית

בניין לאו Pa שבת (המוכרת בשם Telok Ayer שוק) שתחילתה 1894. עוצב על ידי מהנדס הקולוניאלי הבריטי ג’יימס MacRitchie, מבנה מתומן שנבנה כדי לשכן שוק כי עברו לאזור אחרי האתר, שעל שמו נקרא הישן שלה Telok Ayer, צ’יינה טאון נהרסה. (השם הנוכחי של הבניין מגיע אלינו מן המקורות של השוק; “רשות לאו ישבה” היא פולי סויה דלת עבור “שוק ישן”.)

השוק הישן היה עשוי גגות סכך עץ דקל. MacRitchie החליט לשחזר את העיצוב הישן ברזל יצוק טרומי המיובא מסקוטלנד – שמירה על תכנית קומת מתומן הישנה, ​​השוק החדש שנרכש קורות ועמודים מצועצעים, עם פיליגרן הברזל מעטרת פינות פן וקשתות.

עם הזמן, האזור סביב לאו Pa Sat התפתח רובע העסקים המרכזי של סינגפור, והשוק עצמו מתמודד עתיד מסוכן. הוסב למרכז רוכל ב 1973, בניין השוק עשה עובדי משרד נמרצים האכלת עסק עד להקמת תחנה סמוכה MRT נאלצה לסגירתו בשנת 1986.

היו השלטונות אין תוכניות של shuttering המבנה ההיסטורי לתמיד, אם כי: הבניין היה מפורק בזהירות, שלה 3000 חלקים שכותרתו ומאוחסנים לשיקום מאוחר. לאחר שלוש שנים ו SGD 6.8 מיליון (כ -5.3 מיליון $), השוק מחדש נפתח מחדש לשרת סועדים רעבים.

מפונק עבור הבחירה: הזמנת אוכל

הפנים מהסיביים שמספקים מקלטי המבנה המברזלים היצוק של לאו Pa שבת מעל 200 דוכני מזון מופצים יחד שמונה במסדרונות, כל מתכנסים על אטריום מרכזי שבו דוכן המשקאות מחלק בירה, מים, ומשקאות קלים לשטוף בחירות החריפות שלך למטה עם.

בחירת האוכל מרחיבה, זולה (אם כי מעט יקרה יותר מאשר צ’או במרכזי רוכל ציבוריים כמו Old Airport Road ו בוקיט טימה) ומאוד בינלאומיים. מלבד מאכלים מקומיים כי אתה תמצא בכל מרכז הוקר (סינית, מלאית, ההודי, ואוכל “מערבי”), לאו Pa Sat גם בתים דוכנים המשרתים קוריאנית, יפנית, וייטנאמית, בחירות פיליפינית.

אוכל רחוב After Dark

אחרי 7 בערב (או 3 אחה”צ ב שבוע ובחגים), לאו ישב אבא הופך המרכז לשיתוף שוק אוכל רחוב שכובש את מכלול רחוב טאט בון הסמוך. כתריסר דוכנים חיצוניות הממוקמות לאורך בון טאט רחוב, והאוויר הערב ומתעבה עם ניחוח של סאטה הצלייה, עוף כנף, ופירות ים צלוי.

ההנהלה מכסה את הרחוב עם שולחנות מתקפל וכיסאות פלסטיק, אשר כל להתמלא בתוך דקות. יש משהו בזיגזג רטרו על חוויית האוכל החיצונית של לאו Pa Sat: כאילו ביער של גורדי שחקים המקיפים לאו ישב אבא נכשל פופ זו בועה ישנה timey של אוכל מסורתי. זהו קרוב לחוויית אוכל רחוב סינגפור המקורית כאחד יכול לקבל בימים אלה, מזכירים את הימים הטובים שלפני הממשלה מוגבלת רוכלים ברחוב למרכזי הרוכל שלהם בשנתי ה -1970.

בימים עברו, רוכלי סינגפור המשמשים כנפי עוף בגריל מעל חבית נפט בטלה מלאת פחם. היום, הדוכנים נראים מודרניים יותר (והרבה יותר נייד) אבל הטעם נשאר נאמן בתולדותיה, עשיר עם מרינדות מסורתיים מוגש עם צ’ילי חריף. סאטה מגיע עם עבה, רוטב בוטנים עשיר, בכל הבשרים לחסוך חזיר (מוכרי סאטה נוטים להיות מוסלמי).

הסצנה הגריל על בון טאט נשאר פתוח לעסקים עד 3 לפנות בוקר.