פאי קניון תאילנד: המדריך השלם

Posted on


פאי קניון ( קונג Lan בתאילנדית) הוא האטרקציה הטבעית הפופולרית ביותר הממוקמת ליד פאי, העיר התיירותית הפופולרית בצפון תאילנד.

למרות שהשם מרמז פאר גיאולוגי, פאי הקניון הוא לא באמת גדול. לא משנה, נופים מן השבילים הצרים מצוינים, והשקיעה תיקו מרהיב בערבים.

שבילי טיולים המתמשכת סביב הקניון לא ייקח יותר מכמה שעות, אבל ראו הוזהרתם: גובה וחוסר מעקות לתת יותר מכמה נוסעים זיעה בכפות הידיים!

איך להגיע לשם

פאי הקניון ממוקם על כביש 1095, הכביש הראשי מצפון לדרום, סביב 5 מיילים (8 קילומטרים) מדרום לעיר פאי ב Mae Hong Son פרובינציה.

כאשר שנוסעים דרומה מן פאי לכיוון צ’יאנג מאי, לחפש באזור החניה בצד ימין זמן קצר לאחר העברת האטרקציה “אהבה תות” בצד שמאל. אם אתה רואה את הזיכרון גשר בצד שמאל, אתה הגזמת.

הדרך הטובה ביותר לקבל בין המראות קטנות רבות ואטרקציות פאי היא לשכור קטנוע. השכרות להתחיל בשעה בארה”ב 5 $ ליום. אם אינך חש בנוח על שני גלגלים, לחפש (תחבורת טנדר עם מושבי ספסל האחורי) songthaew, ולהסכים על מחיר לפני שאתם נכנסים. מוניות טוק-טוק אינן נפוצות פאי.

מה שכדאי לדעת לפני שאתם מבקרים

  • כניסת פאי הקניון היא בחינם.
  • משקאות וחטיפים קרים זמינים מן הדוכנים על המסלול שהוביל.
  • שבילי הקניון נחשפים לשמש; אין צל הרבה.
  • הגעה אל נקודת המבט הראשונה דורשת הליכה במדרגות רבות.
  • נוסע עם פחד גבהים עלולים לקבל עצבים בנושא הטיול אחרון המבט הראשון.
  • השבילים הצרים וחוסר מעקה להפוך הולך רחוק לתוך פאי קניון מתאים לילדים קטנים.

לטייל פאי קניון

לטייל פאי קניון הוא לא על רשת של שבילים; אתה לא יכול ללכת לאיבוד, ולא הילוך מפה או הישרדות הכרחי. מבחינה טכנית, יש רק שביל אחד עם השקפות כמה שבולטות החוצה. השבילים המאובקים נחשפים ו מוגבה מעל העצים. חלקם הופכים צרים עם טיפות מסוכנות של מעל 100 מטרים משני צידי. גם אם לגבהים לא מפריעים לך, אתה תהיה חשוף לשמש עבור רוב הזמן שם.

אם אתה רציני לגבי וטפסת החוצה אל השקפות רחוקות, יהיה לך חוויה טובה יותר, בטוחה יותר עם נעלי ספורט או נעלי הליכה. למרות המון תרמילאים לעשות לטרוף דרך הקניון עם סנדלים, יש כמה מקומות שבם תצטרכו להשתמש בכל ארבעת גפיים ויש מתיחה אמינה על הסלעים.

הזמן הטוב ביותר לטייל לטרוף ב פאי קניון הוא בבוקר. תצטרך להגיע לפני 10 בבוקר עד לנצח את חום הצהריים המעיק. בערבים קרירים מעט, אבל הסלעים שהתחמם בשמש עדיין מקרינים חום.

קבוצות גדולות מתחילות להגיע בסביבות 5:30 בערב במשך שקיעה, ואנשים רבים יעדיפו ולהשתולל לפני שהוא מתחיל. שבילים הם לינארי עם נקודות קמצוץ מסוימות לאורך הדרך שיכול לסתום את זרימת השביל. אם מישהו מעלה קדימה הוא מתקשה לנווט את האתגר, אתה תצטרך לחכות.

נקודת המבט הראשונה הוא די טובה ונגישה למטיילים בכל הרמות אבל דורש הליכה עד רצף ארוך של מדרגות סלולות. סט נוסף של מדרגות מובילה תצפית שבו אנשים בתור עבור תמונות.

שקיעת פאי קניון

לתפוס בשקיעה פאי קניון היא פעילות מאוד פופולרי פאי. קטנועי songthaews להצטבר באזור ההחניה כקבוצות אספו בעיר לרדת על “המעטפת.” במהלך עונת שיא, במיוחד בחודשים בין דצמבר למרץ, תרצה להגיע קצת יותר מוקדם.

למרבה האירוניה, כמה מופעים המרהיבים ביותר להתרחש במהלך “העונה הבוערת” (מרץ עד מאי) כאשר עשן וחלקיקים של עזרת האוויר להגזים צבעים המבריקים.

טיפ: אם כבר ראה בשקיעה פאי קניון, או שזה היה קצת יותר מדי עסוק, אלטרנטיבה טובה היא לעלות במדרגות הרבות ולצפות מן הפסל בודהה הלבן הגדול (Wat Phra That Mae Yen) ליד העיירה. זכור, זה “נקודת שקיעה” הוא מקדש, לא רק אטרקציה תיירותית; להתייחס אליו כאל מקום קדוש.

אטרקציות נוספות בקרבת מקום

פאי קניון ייקח רק שעה עד שעתיים, תלוי כמה זמן אתה להתמהמה. בסיום, יהיה לך הרבה מה לראות ולעשות לאורך כביש 1095.

  • גשר זיכרון: רק כקילומטר דרומית הקניון מצד הימין הוא זיכרון הגשר הישן. לחצות את הגשר ההיסטורי ולקרוא על ההיסטוריה המלחמה. חטיפים, משקאות, תכשיטים זולים זמינים. הכניסה חופשית, וזה לוקח בערך 20 דקות כדי לראות.
  • פיצול ארץ: סעו צפונה מן פאי קניון 3.1 קילומטרים, ואז לחפש סימנים המעידים תפנית בצד שמאל פאם בוק מפל. אם הכביש הקטן עובר על ידי הצד השמאלי של מקדש, מצאת את האדם הנכון. הפיצול המגרש נגרם פעילות סיסמית בשנת 2008. חקלאים ידידותיים באזור לספק כמה פרות יבשים וחטיפי תוצרת, ומבקרים מוזמנים לשבת לשיחה. העלות היא בחינם, אבל תרומה קטנה הוא הציע. טיול זה ייקח בערך 30 דקות בסך הכל.
  • פאם בוק Waterfall: אם אתם לבושים להירטב, לשקול המשך לאורך אותו שביל כמו פיצול ארץ אל מפל בוק פאם. המפל הנופי ממוקם בקצה נקיק ומספק הדרך המושלמת להתקרר (בהנחה שיש מים) אחרי הקלייה ב פאי קניון. הסתיו הוא בקושי זרזיף במהלך השיא של העונה היבשה. תצטרך ווייד קצת כדי ליהנות ממנו.
  • גשר במבוק: המשך דרך מפל המים מביא אותך בון Ko Ku אז גשר. גשר הבמבוק מתפתל דרך שדות אורזים במיוחד מוריק נופי במהלך עונת הגידול (הרטובה). כמו במקרה של פיצול הקרקע, האנשים הידידותיים פועלים בית הקפה בתחילת הגשר הם חלק גדול מהסיבה לכך על ביקור. עלות ללא תשלום, ואת זמן ייקח לעשות זאת היא על 30 דקות.

טרקים ב פאי

פאי קניון יתפוס, במקרה הטוב, בבוקר אחד. אם אתה מעוניין טרקים רציניים יותר פאי, ובכך עצמי המודרך הוא מאוד מאתגר. שבילים לא יכולים להיות מסומנים היטב; כמה עוברים מעל רכוש פרטי ודרך שדות האורז השייכים לכפרים.

אתה עדיף הזמנת ניסיון מאורגן ראוי דרך אחת מסוכנויות הרפתקה בעיר או לשאול בקבלה שלך לגבי שכירת מדריך מקומי. מדריך ותחבורה וממנה נקודות ההתחלה נדרשים עבור חוויות רב-יום.

חלק הטרקים הזמינים פאי כוללים ביקורים בכפרי שבט גבעה ילידיות דגימה של אתרים המקומיים של עניין. כל החדרים כוללים מזון ומים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *