פארק לומפיני בבנגקוק: המדריך השלם

Posted on

 פארק לומפיני בבנגקוק: המדריך השלם
פארק לומפיני של בנגקוק (מבוטא “נול-פיפי-לבית”) הוא מרחב נעים, 142 דונם בלב בירת תאילנד. כל שטח ירוק עירוני הוא להיות נאהב, אך יותר מכך בתוך עיר עמוסה של למעלה מ -8 מיליון בני אדם!

פארק לומפיני משמש הפוגה צורך מההמולה של הרחובות והמדרכות של בנגקוק. זה מקום שבו אנשים יכולים לשבת, פעילות גופנית, או לבדוק כמה מהפעילויות הרבות מוצע מדי יום.

אבל לומפיני הפרק הוא יותר מאשר סתם הסחה זולה. החלל הוא ביתם של מספר מתקנים קבועים ופעילויות עונתיות. מקומיים ותיירים כאחד נמשכים אל הפארק דברים לעשות מעבר פשוט רובצים סביב על הגלימה.

היסטוריה

פארק לומפיני קיבלה את שמה מן לומביני, מקום הולדתו של סידהרתא גאוטמה (לימים בודהה) בנפאל. החלל היה להפריש מיבשת מלוכה בשנת 1920 ומאוחר יותר הפך לפרק הראשון בבנגקוק. זה הוא עדיין הגדול ביותר בעיר.

תאילנד פלשה כוחות יפניים ב 1941 במהלך מלחמת העולם השנייה. החיילים היפנים השתמשו בפועל פארק לומפיני כמחנה, שלאחריו בעלות הברית הפציצו את העיר. פסלו של המלך ראמה השישי, מלך אחראים ליצירת הפארק, שהוקם בשנת 1942.

איך להגיע לומפיני פארק

פארק לומפיני ממוקם במרכז בנגקוק. הדרך המהירה ביותר להגיע לשם היא ברכבת אלא אם אתה מגיע מכביש Khao San / Soi Rambuttri אזור, שכונה תיירות מוכווני שבו אין BTS או קווי MRT להגיע.

רוב לומפיני פארק מוקף חומה בצבע שמנת. תצטרך להיכנס דרך אחד מששת השערים. הכניסה הראשית היא ללא ספק אחד בפינה הדרום מערבית ליד האנדרטה המלוכה ותחנת MRT.

נסיעה ברכבת: תחנת MRT סילום (הקו הכחול) ממוקם בפינה הדרום-מערבי של פארק לומפיני. תחנת לומפיני MRT הוא בקצה הדרום-מזרחי. תחנת BTS (הרכבת העילית) הקרובה ביותר היא Daeng סלה, רק מעט דרומית לפארק לומפיני. סלה Daeng ממוקם לאורך קו BTS סילום. אם אתה מגיע לקו Sukhumvit, אשר שקורה לעתים קרובות, תצטרך לשנות קווים לתחנת BTS סיאם.

מ Khao San Road: לומפיני פרק הוא בסביבות 90 דקות של הליכה חמה מאזור כביש Khao San. יוצא ידי מונית היא הקלה ביותר. נהגים מסוימים יסרבו להשתמש במד; אם זה קורה, פשוט דגל אחר. אם מעולם לא נלקחה לסיבוב טוק טוק בבנגקוק, עכשיו זו ההזדמנות שלך! רק דע כי טוק-טוק הוא בדרך כלל יותר טרחה, פחות נוחה, ולא זול עבור תיירים מאשר מונית מודד אוויר. תצטרך לנהל משא ומתן על מחיר עם הנהג. אל תסכים להפסיק בכל חנויות לאורך הדרך; זו היא תרמית קלסית.

נוסע למקום בבנגקוק ידי טוק טוק עשויה להיות כרוכה טרחה בונוס, אבל עושים זאת לפחות פעם אחת הוא טקס מעבר למבקרים!

מה שכדאי לדעת לפני שאתם מבקרים

 • שעות בפארק הם מ 4:30 am כדי 9 pm
 • העישון אסור ברחבי הפארק. תיירים נתפסים לעתים קרובות ונקנסו. אל תעשה את זה!
 • כלבים אינם מורשים.
 • רכיבה על אופניים אסורים לאחר 3 pm
 • Wi-Fi ניתן למצוא ברחבי הפארק, אבל עוצמת האות משתנה. השתמש בו בזהירות כפי שהדבר נעשה בכל רשת ציבורית לא מאובטחת.
 • שינה בפארק אינה מותרת, אם כי כנראה שאתה יכול לברוח עם תנומה.
 • מציג מוגזם של חיבת הציבור הוא בדרך כלל בעין יפה בתרבות התאילנדית. מדי התכרבלות הרבה יכולה לגרום למקומיים להרגיש מבוכה.

איפה לאכול בפארק

עגלות מזון הם מנוקדים ברחבי, עם הריכוז הגבוה ביותר התקבץ סביב הכניסה הראשית בדרום המערב. עבור בחירות מקומיות מוכוונת יותר, לבדוק את הספקים למכור פינוקים לאורך הגבול הצפוני של הפארק.

עגלות רבות לשרת את קהל הכושר בבוקר. תלוי כמה עסקים שקיבלו בבוקר, ספקים רבים עשויים להיסגר עד הצהריים.

הלטאות הענקיות לומפיני פרק

לטאות הצג הענקיות קוראות אגם הבית עלול להיראות כמו דרקון קומודו אך לשמחתם הם לא מסוכנות. הם, לעומת זאת, באותה המשפחה כמו בני הדודים הארסיים שלהם ויכולים להיות מזג מגעיל כאשר נדחקו לפינה. המילה תאילנדי הלטאות האלה ( hia ) משמש גם בתור עלבון בוטה. במילים אחרות, עדיף להשאיר אותם לבד.

במשך שנים, הלטאות לפקח בפארק לומפיני גדלו בגודל החוצפה, הן למשוך להפחיד מבקרים מערביים. בשנת 2016, הממשלה העבירה כ 100 לטאות גדולות, לעומת זאת, מאות נותרו מאחור. הלטאות הן חלק מהמערכת האקולוגית המשמשת נבלות מי לנקות דגים מתים, ציפורים, ויצורים אחרים.

למרות לטאות הצג אינן מסוכנות, הם עושים לגדול לממדים מפחידים – כמה קרובים 10 מטרים! מסיבות מובנות, אתה לא צריך לנסות להאכיל או אינטראקציה איתם בשום צורה.

דברים לעשות בפארק לומפיני בבנגקוק

למרות 142 דונם (57.6 דונם) של הפארק הם נדיבים, כ 15,000 אנשים עוברים מדי יום. אל תצפו לקבל פרטיות מאוד.

יחד עם אטרקציות קבעו כגון כושר תחת כיפת שמים, אולם ריקודים מקורה, וספרייה (Bangkok של הראשון), מספר הקבוצות נפגש בפרק לשתף פעילויות. סופי השבוע הם בעיקר עמוסים, ורוב המועדונים נפגשים בערבים כאשר החום הוא נסבל יותר.

בבקרים מוקדם עסוקים במיוחד כשאנשים באים לממש. ריצה שני מעגלים של הפארק הוא בערך כמו השלמת 5-K!

 • תרגיל: אתה יכול לרוץ, מחזור, ואת רולרבלייד בפארק, אבל באחד הבקרים או הערב, תראה קבוצות שהתאספו עבור טאי צ’י, זומבה, אירובי (בין 5 ל- 6 בערב), ואפילו לשבור וריקודים. פעילויות אלה הן בדרך כלל חופשיות להצטרף.
 • לשכור סירה: פעם רציתי לרכוב יחד עם אחרים משמעותיים שלך ברבור מוזנח, ענק? הנה ההזדמנות שלך! סירות Row הן גם אופציה.
 • אנשים נפגשים: אינטרסים רבים ומגוונים להביא קבוצות יחד לומפיני פארק. אתה יכול לנצל הזדמנות לפגוש את המקומיים ולהשתתף. תראה אשכולות של אנשים מן מועדוני צפרות מקומיים, מועדוני צילום, ואפילו ציידי פוקימון. תלמידים יכולים לפנות אליך בביישנות לתרגל את האנגלית.
 • תהנה מוסיקה: במהלך העונה היבשה (חודשי החורף), התזמורת מנגנת מופעים חינם בערבי סוף השבוע. בפעמים אחרות, שתתפסו סוגים שונים של מוסיקה ואפילו קריוקי. כל הם בדרך כלל בחינם כדי ליהנות. חלק בהפעלות קריוקי פארק על אחריותך.

אפשרויות נוספות בסביבה

תפילות ארוואן, מקדש המדרכה המפורסם של בנגקוק, נמצא במרחק של 15 דקות נסיעה צפונה על כביש ראטצ’דמארי, הכביש הראשי המהווה גבול הפרק המערבי.

פרק לומפיני מוקף בתי קפה ומקומות רבים לאכול אם אינך מעוניין לדגום את דוכני מזון. MBK ו טרמינל 21, שני קניונים גדולים עם בתי אוכל וקניות בשפע, נמצא במרחק 30 דקות הליכה משם מעניין. יוצאים ידי MRT דורש את אותה כמות של זמן.

כמו כן ליד לומפיני פארק, אתה תמצא ספא ובריאות, מוזיאון גיאולוגי (מזרחה מהפארק), ואפילו חווה הנחש (על ראמה IV Road). בנגקוק “CityCity” הגלריה נמצאת במרחק 10 דקות נסיעה דרומית לפרק.