פלאס ונדום בפריז: המדריך השלם – ריבוע פריזאי קלאסי עם אלגנטיות Iconic

Posted on

פלאס ונדום בפריז: המדריך השלם - ריבוע פריזאי קלאסי עם אלגנטיות Iconic
בין אם אתה יודע את זה או לא, אתה מכיר את כיכר ונדום בפריז. זה הופיע אינספור פעמים בסרטים, תוכניות טלביזיה, וקמפיינים פרסומיים עבור מותגי אופנה, ויש לכך סיבה טובה: זה מתמצת גרסה מסוימת, מפוארת של הבירה הצרפתית.

תדדה פני הכיכר המכרעת, העולם הישן לשוטט ברחובות הצדדיים הצרים, המפוארים שלה כדי ליהנות מנה של פאר פריזאי קלסי וזוהר. טאק לתוך ארוחת גורמה או תה אחר הצהריים באזור, לחפש חתיכה מיוחדת של תכשיטים או מתנה מיוחדת אחרת באחד צורפים הנחשקים או למקבלי אבזר הרבים של השכונה, או סתם לטייל ברחבי המדרכות הרחבות.

גם כאשר יורד גשם, לחקור את האתר הזה עדיין יכול להרגיש מרגש גרנדיוזי. מצויד עם מטרייה גדולה, מיושנת ולהעמיד פנים שאתה חי מתוך סצנה מתוך “אמריקאי בפריז”. תמשיך לקרוא כדי ללמוד עוד על מדוע מרובע זה והעמודה המרכזית ההטלה שלה ממשיכים לפתות לרתק מבקרים – ועל הטיפים שלנו על מה לראות ולעשות באזור.

היסטוריה

הכיכר תוכננה במפנה המאה ה -18, הוזמן על מנת לחגוג את הניצחונות ואת צבאות הצבאי של “מלך השמש”, לואי הארבעה עשר. הוא דמיין אותה במתכונת ווז Place des ברובע המארה, אך הוא נבנה בסגנון שונה מאוד מן הכיכר המלכותית מוקדם. בתחילה בשם “כיכר כיבוש,” זה היה redubbed מאוחר “מקום לואי לה גרנד” לפני שוב לשנות את שמה לזה שאנו מכירים היום.

המלון בנוי בסגנון המאה המפואר -18 זה גם לזיהוי על ורסאי דה פאלה הגרנדיוזית (הוזמנה גם על ידי לואי ארבע עשר לשמש ארמון מגוריו), הכיכר ונדום, הושלמה בשנת 1720. יש בה אלגנטיות מוחלטת על הכיכר, עם כמה עצים או ירק. דגש סגנונית הוא על בנייני זהב, מפוארים, רחבות, מדרכות רגלו והטור המרשים שעומד במרכז הכיכר.

הטור הנוכחי הוקם בשנת 1874, והוא למעשה שחזור של עמודת ארד מוקדם שהוזמנה על ידי הקיסר נפוליאון במאה ה -19. המקורי, עטור פסל של נפוליאון על סוסים, נפגע ולבסוף נהרס במהלך שתי מהפכות. זה שמועה עוצבה מתוך למעלה מ 1000 תותחים שהותכו מכוחות האויב.

העמודה ואת דמות נפוליאון גבי ולבסוף שוחזרו כעותק בעקבות סכסוך הדמים המכונה הקומונה צרפתית. חדר מדרגות שהובילו אל ראש סגורה כעת לציבור, לצערי, חסימת מחלקם נשקף נוף פנורמי מדהים למדי.

תחת שלטונו של לואי ארבעה עשר, פסל רכיבה של המלך עמד באותו האתר, שנבנה על ידי פסל המלוכה חגג פרנסואה Girardon. זה גם נהרס – במהלך המהפכה הצרפתית של 1789 .

מה לעשות שם

יש הרבה דברים מעניינים ושחצנים-ראוי לעשות עוד ועוד סביב כיכר ונדום – וחלקם יותר זול וידידותי יותר ממה שאתה חושב שהם. בעוד הכיכר הוא אמנם אזור הממשלה לקניות יוקרה האוכל, יש דרכים יצירתיות כדי ליהנות ממנו בלי לשבור את הבנק. הנה כמה רעיונות עבור מגוון רחב של תקציבים ואינטרסים.

  • חנות חלון או למצוא את המתנה המושלמת: בעוד הם בהחלט לא במסגרת האמצעים של כולם, הבוטיקים היוקרתיים על בהמוניהם תיקו הרבועים של תיירים מכל רחבי העולם, בחיפוש אחר אבזרים משובחים, תכשיטים, תיקי אופנה. חלון קניות יכולים להיות בדיוק כמו כיף, ויש שפע של הזדמנויות כאן: מספינות הדגל מבתי האופנה הנודע וקובעי אביזר כולל קרטייה, בושרון, שאנל, Van Cleef & וארפלס ו Chaumet כל לעמוד על הכיכר.
  • תביא מצלמה ויש לי מפגש צילום זוהר: זה לא סוד כי ונדום והמבנים המפוארים רבים משמשים לעתים קרובות תפאורות עבור יורה אופנה או הודעות Instagram נשקפים, סצנות דרמטיות בסרטים על פריז פרסומות למותגי יוקרה. למרות שאנו בהחלט לא ממליצים לך לקחת בחוצפה על הצעדים רגלו של אחד הבניינים בכיכר וחסימת פרספקטיוות למטיילים אחרים, כמה תמונות דיסקרטיות של הסצנה הזוהרת לא תכאבנה. תלבש משהו מהודר, ואז לקבל זריקת זיכרון טובה או שניכם ו / או חבריו המבוקשים עם כיכר האייקונים ועמודת הטלה ברקע.
  • יש אחה”צ תה או משקה במלון ריץ: כרטיס הגרלה גדול אחת על ריבוע אייקונים זה? מחדש לאחרונה שופץ מלון ריץ , המהווה כמילה נרדפת יוקרה פריזאית כפי שאתה יכול להבין. שלהם תה המנחה, שירת הסלון פרוסט אחרי הסופר הצרפתי שחבר ספריו המפורסמים ביותר במלון, הם טעימות מפוארות. עוגות קטנות יפות, כריכים, תה ושמפניה הם חלק בדרך של ההתפשטות, מה שהופך את הדרך המושלמת ליהנות ממשהו קצת דקדנטי – אך בפחות מהמחיר של יושב לארוחה במסעדת גורמה של אותו הקליבר.
  • בינתיים, אם זה קוקטייל פריזאי צמרת שאתה אחרי, ראש האגדי המינגווי בר . הנה, הסופר ומחבר האמריקאי eponymous של “למי צלצלו בל” השמועה בעט החוצה קציני גסטפו אשר בקמפינג במלון, לאחר סיום מלחמת העולם השנייה. הוא וחברו סקוט פיצג’רלד וסופרים אחרים גם צוינו לבר תכוף-הספר הישן הזה, בראשות קולין פיטר שדה.
  • אתה יכול ללמוד עוד על המקום המרכזי של המלון בתולדות ספרות אמריקניות וצרפתיות , קרא את המדריך שלנו למקומות העליונים רדופים על ידי סופרים מפורסמים בפריז – סיור כיף עצמי מודרכת אנו ממליצים באופן יסודי את אוהבי הספר שביניכם.

מיקום ואיך להגיע יש

פלאס ונדום נמצא הרובע ה -1 של פריז, עם כיכר הקונקורד משקר מערב, את שדרת שאנז אליזה ממערב ובית האופרה גרנייה לכיוון צפון-מזרח. הכיכר העצומה מובילה לכיוון האופרה דרך הרחוב הארוך המכונה Rue de la Paix.

מן האזור סביב הלובר וגני טיולרי, הדרך הקלה ביותר להגיע אל הכיכר היא ולרדת מעל במטרו- טיולרי או קונקורד (קו 1 או 8) והליכה למשך כחמש דקות באמצעות Rue קסטיליונה לכיכר. מהאופרה גרנייה או לאזור הקניות סנט אונורה Rue, לקחת Rue de la Paix דרומה אל ונדום. המטרו הטוב מפסיק במקרה כי הם Pyramides (קו 7 או 14) או אופרה (קו 3, 7 או 8).

מה לעשות בקרבת מקום

ממוקם בלב הרובע הלובר-טילרי, פלאס ונדום מציעה שפע של דברים מעניינים מגרים לעשות סמוכים, כמו קרקע רוקעת טבעית עבור תיירים.

חקור את האוספים המרתקים אדירים לעבר המוזיאון הלובר, לפני ההליכה בסמטאות החינניות, מוקף העצים בגני טיולרי. כאן, למה לא ליהנות מפיקניק בסגנון פריזאי, מזדמן? זוהי דרך מצוינת לשמור על תקציב מוגבל יותר, ועדיין נהנה הפאר של האזור.

כדי לחסל מעגל הלובר-טיולרי שלך, לעצור להתפעל מאוספי האמנות קטנים בבית Orangerie (מפורסם סדרת ציור קיר “Nymphéas” עוצר נשימה של מונה) או פום דה ז’ה, שניהם ממוקמים בקצה גני טילרי מול סואן כיכר הקונקורד. כפי שאתה לצאת, להעריץ את מרשי האובליסק לוקסור כי עומד במרכז מעגל התנועה העסוק באופן מסחרר ב קונקורד.

לבסוף, אין ביקור באזור יהיה שלם בלי לטייל דרך באחד מרובעי הקניות הכי הנחשקים של פריז, רץ לאורך הרחוב סן אונורה. חנויות קונספט, מלונות ובתי קפה אופנתיים, perfumers בסדר, לקובעי כפפה, מעצבי אופנה ו emporiums שוקולד כל מחכות מכורים לקניות ברחוב האיקוני הזה. שוב, שום דבר רע בסתם לטייל צהריים של הערצה והן בחלונות ראווה.

בזמן שאתה שם, מעל הראש כדי לבדוק את הגלריות מכוסות האלגנטיות, שבילים ירוקים וגינות, חנויות ומסעדות של פאלה רויאל. עוד ארמון המלוכה הפכה לשדה הציד של הקונה יוקרה, שזה גם פוטוגני להפליא, לא משנה העונה.