קניות Pasar Seni – קואלה לומפור, השוק המרכזי של מלזיה

Posted on

בשנת 1888, כאשר לוי אה יאפ קפיטן הסיני המסומן הראשון מחוץ לאתר שבו מלזיה של Central Market עומד היום, התכנית הייתה להקים ‘שוק רטוב’ (שוק לבשר ותוצרת חקלאית אחרת) כדי לשרת את כורי הפח מי פעם מאוכלסת קואלה לומפור .

היום, קפיטן יאפ אולי בקושי מכיר את הבניין בשוק עומד על האתר היום, אבל בהחלט לא את תוכנו של הבניין.

הדור של היום השוק המרכזי בבניית נתיבי בתים על נתיבי דוכני מכירת מערת אלאדין אמיתי של סחורות תיירות ידידותית: עתיקות, מוצרי פופ קיטשי, קוסמטיקה, אמנות, בדים מסורתיים, תיקים, בגדים, בין היתר.

אין בהתחשב במיקום צ’יינה טאון המרכזי של האחרון, נוסעים עד קואלה לומפור תירוץ להחמיץ למסע קניות שוק מרכזי. (אתר: centralmarket.com.my ; המיקום של השוק המרכזי ב- Google Maps .)

קניות רחובות ספוגה תרבות

המקום מאז ומתמיד נקרא השוק המרכזי, אבל שם מלאית שלה הוא יותר אחרון – “Pasar Seni” אמצעי “שוק מלאכת היד”, ואת המיקוד של הבניין במועדי אמנויות ומלאכת יד בחזרה רק כדי 1980, כאשר הוא נמנע הריסה על ידי המיתוג מחדש את עצמה כמקלט עבור נוטה אמנותית.

כיום, 70,000 המרכזי שוק רגל מרובע של קניות קו בחלל סביב נושאים Lorong, או נתיבים, המשקפים היבטים של התרבות של מלזיה.

בקומת הקרקע, ענפי הטיילת המרכזיים מערבה לתוך Lorong הודו , Lorong Melayu, Lorong Cina , Lorong Kolonial , ו Lorong Kelapa .

השלושה הנתיבים הראשונים נקראים על שם שלוש העדות הראשית של מלזיה – ההודית, מלאית, וסיני בהתאמה – ורוב החנויות בכל מוצרים למכור נתיב ושירותים מיוחדים האתניות המוקצה. Lorong הודו , למשל, הצעות סארי, חינה, תכשיטים הודים, ומגוון עשיר של עבודות יד המיובאים ממקומות רחוקים כמו קשמיר.

Lorong Kelapa מתמחה חנויות לממכר חטיפי מלאית מסורתיות, מן keropok כדי kueh.

שתי קומות של קניות במרכז השוק

נתיב מקביל בצד המזרחי של פיצולי הבניין לתוך רחוב יונקר ו Rumah Melayu . שני הנתיבים עמוסים העתקים של בתים מלזיים מסורתיים וחנויות רוכלות מוצרים בטיק ועתיקות מלזיות.

בקומת ביניים, במסדרון מזרחה הוא אמפוריום בטיק מכירת עבודות יד מלזית נגזרה כי בד בדוגמת מסורתי, תוך המסדרון מערבה מחולק חנויות בגדים ומסעדות.

משפט מזון מלא מלזי, אינדונזי ויתורים סיניים ניתן למצוא כאן, דחוק בין מסעדה תאילנדית ועוד coffeeshop מיצרי מסורתי. (קראו על למעלה שחובה לנסות מזונות רחוב מלזיה .)

חווית קניית הרחוב של קסטורי Walk

אורכו של Jalan Hang קסטורי בצד המזרחי של הבניין השוק המרכזי הוסב קניון חוצות מכוסה בשנת 2012. רחוב הקניות עטור חמישים פלוס קיוסקים מוכרים חפצי-קישוטים זולים, בגדים וחטיפים מסורתיים.

גג שקוף תקורה מספק מחסה מפני הגשם בעת נותן אור הדרך; מסתיים הגג בקצה הדרומי מול רחוב Petaling ב העתק ענק של עפיפון מלאית.

תרומה לקול התנועה סמוכה, נגני רחוב במשלח ידם בג’לאן קסטורי כמו טחנת הקונים על. בידור יותר תזמון קבוע קורה בבית במת אירועים קרוב; מופעי מחול ואומנויות לחימה מלזי מועלים מדי לילה השוק המרכזי בשעה 9 בערב.

הניסיון לאמנויות של מחבוא הגלריה

נספח צפוני של הבניין הראשי שפעם הכיל בית קולנוע מארח עתה סדרה של גלריות אמנות, כוללים גלרית המחבוא הגדולה. הפנים של הנספח מלא גם עם רווחים גבוהים וחנויות אמנות. הנספח משמש גם כמקום להרצאות הקשורות אמנות, תערוכות יחידות, ותערוכות אמנות.

אם יש לכם זמן, אתם יכולים להזמין דיוקן של עצמך באחת החנויות בתוך הגלריה או ליין ארט , שביל בין הבניין הראשי ואת הנספח.

כמו כן תוכל למצוא את המוזיאון לאמנות אתנית בתוך הנספח, אמנות מינית-מוזיאון אתניים מכל רחבי דרום מזרח אסיה וסין. ( בקר בדף הפייסבוק שלהם .)

מה לקנות ב- Central Market

מה אתה לצאת לקניות קואלה לומפור שוק של סנטרל תלוי בתקציב שלך. (קראו עוד: כסף במלזיה .) עם כמה מאה דולרים, אתה יכול לבוא משם עם עתיק אותנטי מובטח מאפגניסטן; פחות קצת יכול לקנות לך פנינים מים מתוקים אותנטיים או שמלה בטיק יפה.

הנה רשימה קצרה של פריטים שאתה יכול לפוצץ כסף לבזבז על בתחומיו של השוק המרכזי.

בטיק. אינדונזיה אולי המציאה את בטיק, אבל מלזיה יש לשים ספין משלה על בד בדוגמת זה, אומנים מקומיים והעדיפו להשתמש בלוקים חותמים או מברשות במקום עט שעוות כף יד המכונה המתנדנד על מנת להפוך את העיצובים הפרחוניים המועדף על ידי לקוחות. חנויות לממכר בטיק הם בכל רחבי השוק המרכזי אך מרוכזים בעיקר על המסדרון המזרחי בקומת הביניים.

פיסול בחיתוך לייזר. Knick-כישרון חנות קשת ( www.archcollection.com.my ) מתמחה דיוקנאות בחיתוך לייזר של ציוני דרך נופים אסיה, שנחצבה פורניר עץ שכבתית כדי ליצור אפקט 3D. אתה יכול לקנות אלה יצירות אמנות בצורה של תמונות ממוסגרות, מחזיקי עיפרון, כיסויים לטלפונים אפילו.

עבור מבחר גדול, לבקר בחנות הקשת הראשית בחלק  גלרית סיטי קואלה לומפור .

עתיקות. אם אתה רוצה לקנות עתיקות מבלי לחשוש לגבי בעיות אותנטיות, אז קוטה פיננג בקומת הקרקע נותן את הסחורה: מהעתיקות במלאי באים בכל הצורות, מן פורצלן סינים שטיחים פרסיים כדי גרבי מלאית כדי גילופי מקמבודיה.

פנינים. מלזי במזרח הברית של סבאח ו סארוואק באי בורניאו לייצר פנינים בסדר בגדלים וצבעים שונים. פניני בורנאו ( www.borneopearl.com ) מתמחות יד להרכבת פנינים אלה לחתיכות תכשיטים; רבים מן העיצובים לשקף דפוסים מסורתיים טיפוסיים של קבוצות ילידים המאכלסים במזרח מלזיה.

פיוטר. מלזיה הונתה על כריית פח, ובעוד במילואים פח במדינה עוברים כרגע ירידה תלולה, תעשיית הבדיל ממשיכה במהירות. תאגיד מלאכת בדיל הגדול בעולם, רויאל Selangor ( www.royalselangor.com ), מבוסס מלזיה, וחנות הסניף שלה בשוק המרכזי עושה עסקים טובים.

חנויות אחרות מלאכת בדיל למכור מרכזי שוק מדי, עם מחירים נמוכים (מקבילות באיכות נמוכה יותר).

מוצרי ספא. החנות מספקת ספא Tanamera ( www.tanamera.com.my ) מוכרת מוצרי אמבטיה ויופי מיוחד שגובש חנות בקומת הקרקע שלו.

הסבונים, הקרמים, וחומרי הניקוי עשויים מחומרים מקומית מקורות, באמצעות מתכוני מלאית מסורתיים.

חרס. טוב באיכות חרס בעבודת יד ניתן לרכוש Tenmoku ( www.tenmokupottery.com.my ), מותג חרס מלזי עם דוכן בקומת הקרקע של השוק המרכזי. כלי החרס מגיע מהמפעל הכבשן של Tenmoku ליד מערות באטו ; העיצובים הם “בהשראת צורות טבעיות”, תורגמו אגרטלים, צלחות, קערות ומוצרי קרמיקה אחרות.

איך להגיע מרכזי שוק

ניתן למצוא המרכזית שוק על נעל Jalan Tun טאן נג, במרחק של כמה דקות הליכה אחר רחוב הקניות הפופולרי בצ’יינה טאון, רחוב Petaling.

הודות למיקום המרכזי שוק, מקבל כאן הוא די קל באמצעות מערכת התחבורה הציבורית של KL – אתה יכול לבוא ברכבת או באוטובוס. ברכבת, אתה יכול לקחת את Kelana ג’איה LRT קו ולרדת ב Pasar Seni תחנת; Central Market הוא צפונה במרחק שלוש דקות הליכה קצר מהתחנה.

אתה גם יכול לרכוב Go חינם של קואלה לומפור KL City Bus, אשר מסתיימת למרגלות תחנת Seni Pasar הנ”ל.

אם אתם רוצים להישאר קרובים, ובכך מבטלים את הצורך ניידות בצ’יינה טאון שוק המרכזי, לבדוק את הרשימה שלנו של אכסניות למעלה בקואלה לומפור .

מה אתה לצאת לקניות  קואלה לומפור שוק של סנטרל תלוי בתקציב שלך. (קרא עוד:. כסף ב מלזיה) עם כמה מאות דולרים, אתה יכול לבוא משם עם עתיק אותנטי מובטחת מאפגניסטן; פחות קצת יכול לקנות לך פנינים מים מתוקים אותנטיים או שמלה בטיק יפה. קוני תקציב יכולים לדפדף batiks הזול, עבודות יד, צעצועים ועדיין לקבל משהו עבור תחת 10 $.

Central Market, קואלה לומפור פרטי התקשרות

Hang Jalan קסטורי, קואלה לומפור, מלזיה ( מיקום ב- Google Maps )
טלפון: 60 3 2031 0399
דוא”ל:  info@centralmarket.com.my
אתר:  centralmarket.com.my
שעות הפעילות: 10 am כדי 10 pm