רובע סנט פייר היסטורי בבורדו

Posted on

רובע סנט פייר היסטורי בבורדו

כל הערים הגדולות לשבת על גדות נהר, והעיר מאוד גדולה של בורדו הוא אינו יוצא מכלל זה. החל מימיו של הרומאים ואילך, זה היה הנמל לאורך נהר גרון שהביאה בורדו עושר וחשיבותו עם סחר ענק עם שאר העולם.

לאחר עזיבתו של הרומאים, במרכז התרחק הרציפים למחוז ממש מאחורי, עם כניסה לנמל המוביל את האזור המכונה סנט פייר.

זה היה הלב של העיר, מקבל את שמו מן הסנאט פיר או פטרוס הקדוש, הקדוש של דייגי הפטרון. ב -12 th המאה, התרחבה העיר עם הצמיחה של סחר המלאכה המקצועית שהגיעה כדי לשרת את התושבים.

הכנסייה סנט פייר נבנה 15 th ו- 16 th מאות שנים באתר של הנמל הגאלו-רומית עתיקה, באותה עת במרכז העיר העתיקה. בורדו שגשגה אז השתנה עצומה של 18 th המאה כאשר הקירות מימי הביניים הפרדת מחוז סנט פייר מהנהר והנמל נהרסו.

מה שפתח את העיר בעידן הזהב של ארכיטקטורה ניאו-קלסי בורדו הפך למקום של אדיבים, ומעוצבים להפליא בנייני אבן צהובה חמה. היום ברבעון Saint Pierre הוא עדיין מלא של מבנים מן התקופה האדריכלית הגדולה הזה שבו אתה יכול לכסות בקלות על סיור רגלי מודרך עצמי.

הליכה דרך העבר

התחל על Place de la Bourse, אשר נפתח החוצה אל הנהר ולהתיז דרך Eau d’Miroir , מראה של מים המשקף את הארמון המפואר מאחורי.

ואז ללכת במעלה הרחוב הקטן פרנאן Philippart (ברחוב רויאל הישן) על פני הבית של Castagnet הסוחר. מספר 16 נבנה בשנת 1760 כדי להשוויץ העושר של Castagnet. בסוף הרחוב, אתה בא אל Place du Parlement. המקום עצמו הוא תענוג אדריכלי עם מזרקה במרכזה.

קח את Rue Parlement Ste Catherine בעבר לא 11 שבו טייקון הראשון של בורדו, ניקולא Beaujon, נולד ב Walk 1718. אז במורד Rue du Parlement לכנסיית סנט פייר שבו יש שוק אורגני מקום בכל יום חמישי.

זהו חלק קטן אך יפה של בורדו. מלא של ביסטרו, ברים וחנויות פרט, זה נותן לך תחושה אמיתית של העיר העתיקה. המקום עצמו הוא תענוג אדריכלי עם מזרקה במרכזה.

הרחובות הצרים המתפתלים שאכלסו המלאכה המקצועית שהגיעה כדי להקים את עסקיהם ומגישי הסוחרים עשירים ויותר בעלי הספינה. Rue des Argentiers היה מלא צורפים, rue des Bahutiers גברים שכנו עושים שידות עץ המשמשות לאחסון והובלה; עושי-נרות עבדו נברשות Trois rue des, דגנים, אוחסנו rue du חי des Farines.

בסוף ברחובות הקטנים האלה, אתה בא אל Cailhau Porte גבוה 35 מטר, שנבנה בשנת 1494 כדי להנציח את הניצחון של שארל השמיני על האיטלקים בבית Fornovo וכדי לסמן את הכניסה בין העיר והנהר. על שפת הנהר יש נישה קטנה עם משקוף מעל זה והודעה אומרת לך כי שארל שמיני מת ב 1498 מהליכה מהר מדי לתוך רק משקוף כזה.

נראה סוף עצוב עבור צ’רלס ה “”לבבי”. לך בתוך המגדל לתערוכה מראה לך את הכלים ואת חומרים המשמשים לבניית העיר וכן תצוגת אורקולי של העולם של בנאי האבן, הגיבורים האלמונים של הבניין הנפלא הללו. מכאן תוכלו לקבל תצוגה נפלאה של הגשר העתיק ביותר בבורדו, פונט דה פייר.

משרד התיירות בורדו מברך אותך עבור טיולי הליכה בבוקר של העיר הכוללת את החזיתות של המונומנטים הגדולים, עם הזדמנויות להיכנס ולבקר חלק הפנים. הם גם מציעים סיורים בתוך 2CV, סיורים אל ארץ היין, וסיורים בסירה. כדי לתת לכם טעימה, הנה כמה סיורים רבים ומגוונים זמין. בורדו עושה במרכז נהדר לטיולים בחוף האטלנטי של צרפת.