שולחן נימוסים הסיניים: בסיס אוכל גנון

Posted on

שולחן נימוסים הסיניים: בסיס אוכל גנון

אל תשחק ונקודה עם מקלות אכילה אלו.

הונח כראוי, מתוזמן משגה בנשף סיני יכול לעכב רקימת עסקות חדשות או חברויות. הכללים של כללי התנהגות אוכל הסיניים הם די פשוטים, אבל יש כמה פעמים ליד השולחן כאשר אתה צריך להמשיך בזהירות.

הוכחת נימוסי שולחן הסיני טובים נחשב לקידום בריאות ומזל טוב. מצד השני, שבירת כללים מסוימים יכולה לשקף בצורה גרועה על ההורים או שלך מורים-הם צריכים ללמד אותך טוב יותר.

כרגיל, את כלל המספר אחת להבנת נימוסי שולחן סיניים במסגרת פורמלית הוא פשוט להירגע, להתבונן, וגם לחקות מישהו שיודע יותר ממך! המארחים שלכם יבינו עצבנות שלך, והם יעשו כמיטב יכולתם כדי לעזור למנוע אובדן של פנים לכל הצדדים לשולחן.

איפה לשבת

על הכיסא מול הכניסה (או מזרחה, אם אפשר) ידוע בתור “מושב הפקודה” -The המקבילה המזרח הרחוק “ראש השולחן.” כשישבתי שם בלי המוצעים מושב הכבוד הוא חצוף; עדיף לחכות המארח שלך כדי לציין היכן תהיה יושב. המושב הפקוד בדרך כלל שמורה האדם של הסטטוס הגבוה ביותר כפי שנקבע על ידי גיל, מעמד חברתי, או כיבוש.

לפעמים אורח הכבוד (אתה … בלגימה! ) עשוי להתבקש לשבת במקום הזה. אין להנמיך את המושב אם זה מוצע לך.

במסגרת פורמלית, ככל שאנשים יושבים לאדם המעמד הגבוה ביותר, בדרגה שלהם הגבוהה. אבל אל תחמוד את כיסא גדול מדי: האדם הבכיר ביותר בדרך כלל צפוי לכסות את הצ’ק!

מתחילים

ראש השולחן קובע את הקצב עבור הארוחה. ככלל אצבע, לא לשבת, להתחיל לאכול, או כל דבר אחר לפני שהם עושים זאת לראשונה.

אפשר לאדם המבוגר או הבכיר ביותר ליד השולחן כדי להרים מקלות האכילה שלהם הראשון לפני שתיגע לשלך. אם קורה לך להיות אורח הכבוד, ואחרים סביב השולחן ניתן מחכים לך להתחיל!

אתה בדרך כלל לא רואה קערה קהילתית של אורז לבן על השולחן . רייס מוגשת לרוב קערות קטנות, בודדות. אתה תהיה לקחת מזון ורטבים מן הקערות הקהילתיות סביב השולחן והציב על גבי האורז לקערה האישית שלך. האורז הוא נצרך קצת בכל פעם עם אוכל מן ומנות אחרות, לא על ידי עצמו. אם אתה רוצה עוד אורז, לשאול השרת שלך על זה; אחרים כנראה יעשו את אותו הדבר.

מסיבות היגייניות, אינו מגיע לקעריות הקהילתיות עם מקלות האכילה שלך. השתמש בכלי ההגשה. אם אף ניתנים, ייתכן שיהיה עליך לפנות מקלות האכילה שלך סביב ולהשתמש קצוות האחרים כדי לשים אוכל על הצלחת שלך.

לא לחפור מסביב או לבחור דרך המנות של אוכל סיני עבור פירורים ספציפיים או מרכיבים אתה מעדיף-לעשות זאת הוא נחשב במיוחד גס. קח קצת מהצד של הצלחת קרובה אליכם.

למרות משקה עשוי לעזור לך להירגע, לא מצפה בירה או משהו חזק יותר לבוא לפני הארוחה-זה שלך כנראה יגיע עם האוכל. תה עשוי להיות מוגש לפני ואחרי הארוחה. אם אתה מוגש אלכוהול, לא שותה את זה לבד באווירה רשמית. במקום, להמתין כוסית קבוצה ליהנות .

טיפי נימוסי שולחן טובים הסיניים

 • הצג ביחס לאחרים: שמור השתיק את הטלפון החכם, מהשולחן, ומתוך היד שלך.
 • אם אתה מסופק מפית בד, לתחוב את הפינה תחת הצלחת שלך כך שהיא נתלית על הברכיים שלך.
 • כאשר לוקח הפסקה, לעזוב מקלות האכילה שלך לצד הצלחת או הקערה שלך. השתמש שאר המקל אם אחד מסופק; זה צריך להיות בצד ימין. אם אין מנוח, להניח המקלות שלך באופן מסודר (מקביל עם קצוות אפילו) על השולחן. השארת מקלות האכילה שלך על גבי הצלחת שלך היא מסוכנת-זה אות יש לך סיימתי לאכול. שרת קשוב אולי בטרם עת להסיר הצלחת שלך!
 • אתה יכול להרים קערת האורז שלך לרמת פה עם אחד המקלות ביד ושימוש לדחוף אורז לתוך הפה שלך. במידה ויעשה זאת היא מקובלת לחלוטין. כנ”ל לגבי מרקים; תוכלו ללגום ישירות את צלחת המרק.
 • אם הוזמן לביתו של מישהו עבור ארוחה בסגנון משפחתי, כלי הגשה עשויים שלא להיות נוכחים. הפעל מקלות האכילה שלך סביב בעת מעבר מזון מן הקערות קהילתיות לצלחת שלכם.
 • נסו להימנע בטיפול מזון בכל הזדמנות אפשרית. אין להשתמש בידיים שלך לאכול. רם חתיכות גדולות של בשר עם מקלות האכילה שלך לכרסם. גם חתיכות שלמות של עוף מטוגן בדרך כלל הרים עם מקלות אכילה ואז מכורסמת.

טעויות גנון מקל להימנע

זכור, למרות מקלות האכילה הם כיף עבור אנשים שלא להתבגר להשתמש בהם מדי יום, הם כלי אוכל ! האם אתה לסובב, ברז, תופים לשחק, מפץ יחד, או להצביע על משהו עם המזלג והסכין שלך בבית? עושה את כל הדברים האלה יהיו מותג לך כחובבן תרבותי.

 • אין להשתמש במקלות האכילה שלך כדי להצביע על מזון או על מחוות באוויר תוך כדי דיבור. זוהי טעות קלה לעשות בהיסח דעת, בעוד אני מחמיא מאכל מסוים.
 • אין להשאיר מקלות האכילה שלך מכוון ישר מישהו מעבר לשולחן. זווית אותם מעט.
 • אל תלחצו מקלות האכילה שלך יחד כדי לגרום לרעש או להזיז משהו אחר מלבד אוכל.
 • אין למצוץ רוטב או גרגרי אורז את הקצוות של מקלות האכילה שלך, אפילו בסוף הארוחה.
 • אין שיפד להרים מזון כי הוא חלקלק מדי לטפל. בעת צורך, מקובל לדקור אוכל רק כדרך לקרוע אותו לגזרים על הצלחת. לאחר פירוק המזון על הצלחת שלך, לאסוף את השברים הקטנים כרגיל.

טעויות חשובות נוספות, כדי למנוע

למרות שרוב העבירות של נימוסי שולחן סיניים בסיסיים תיסלחנה מייד, שלושת הכללים הבאים אלה יכולים לעשות את ההבדל בין חוויה טובה או הורס ארוחה של מישהו.

למנוע מבוכה פוטנציאל עצמך או המארח שלך על ידי התבוננות מקרוב כללים חשובים של שגרת אוכל הסינית:

 • עובר פיסת מזון למישהו עם מקלות האכילה שלך (או קבלת מזון על ידי חוטף אותו עם מקלות האכילה שלך) היא טאבו מאוד. ההצעה מזכירה אנשים של טקס לווית מערבת עוברים עצמות נשרפו בין יקיריכם עם מקלות אכילה. אם אתה חייב לעבור למזון, לשים אותו על הצלחת של הנמען ולאחר מכן לאפשר להם להרים אותו.
 • אין להשאיר מקלות האכילה שלך תקוע אנכית במזון. המבטים ויזואלית יותר מדי כמו מקלות קטורת נשרף במקדשים, לעתים קרובות עבור אבות מתים. מקלות אכילה אנכיות משמשים כסמל למוות.
 • קיסמים קרובים מסופקים בסוף הארוחה. אם אתה משתמש אחד, לכסות את הפה עם היד השניה. בניגוד לשני הכללים הראשונים, אחד זה אין שום קשר עם מוות-זה פשוט מונע מחזה ברוטו!

כללי התנהגות שתייה סינית

כמו אכילה, שתייה נעשתה צוותא כדלקמן כמה כללים רופפים של כללי התנהגות .

אם הבירה היא הורה, תקבל כוס כי יהיה מלאה מבקבוקים קהילתיים. באר הוא שפך קרובות בעת ובעונה אחת את האוכל מגיע. לאחר משקה אלכוהולי לפני האוכל מגיע הוא יוצא דופן, אולם, ייתכן שיהיה לך תה , מים, או מיץ לפני האכילה.

אלכוהול בדרך כלל לא מומלץ לצרוך לבד במסגרות פורמליות. צפיות לראות אם מישהו אחר לוגמי סולו, ואינה להתחיל לשתות לפני האדם הבכיר עושה. נסו לשתות רק אחרי כוסית ניתנת. לכל הפחות, להרים הכוס שלך לאדם שנמצא בקרבת מקום, קשר עין איפור, ולומר גן bei שפירושו “כוס ריקה.”

אם דברים לקחת תפנית הרצינית, אתה מקבל דיבר אל שתיית באיג’יו , רוח מזוקקת עם ABV בין 40-60 אחוזים. כאשר לוקחים זריקות של באיג’יו , אתה בדרך כלל צפוי לרוקן את הכוס שלך אחרי כל טוסט! למרבה המזל, המשקפיים הם קטנים, אבל הם כבר יכולים להוסיף במהירות. חכה, וליהנות מהנסיעה התרבותית.

הזכוכית שלך כנראה תהיה ומילא מייד לאחר כל טוסט לקראת הפעם הבאה. אם מישהו שופך בירה בשבילך, מנסה להחזיר טובה על ידי ציפוי את הזכוכית שלהם בשלב כלשהו. בהצלחה!

לאכול עם סוזן Lazy

סוזן עצלן היא משטח מסתובב (לעתים קרובות זכוכית) במרכז השולחן טווה. זה מאפשר לאורחים להגיע לכל המנות פוזר סביב שולחן גדול, עגול ולא צורך לעבור הרבה צלחות מסביב. שולחנות מרוהטים עם סוזן עצלנית להוסיף ממד נוסף לחוויה.

ראשית, לנגוח או הפיכת סוזן העצלנית בכל פעם שמישהו משרת את עצמם מן המנות הקהילתיות. מנסה לנחש את התזמון של מתי תבשיל יתעשת הוא מסובך, אז אל תתבייש! בשולחן עמוס, להיות גם פסיבית יכולה להיות לא מקבל לנסות כי מאכל טעים למראה מחוץ להישג יד. רק אל לסובב את המנה הרחק אורח הכבוד אם הם עדיין לא ניסו את זה.

אם שורר תזמון גרוע ואתה בטעות בסופו של דבר נלחמים מישהו לשליטה של ​​סוזן העצלנית, לשתף צחקוק איתם ואז לחכות לתורך. אתה צריך להעביר את השליטה אנשים מבוגרים או גבוה יותר “מעמד” מ עצמך.

שמירה על המנות הטובות ביותר (למשל, בשר או דגים) קרוב לעצמך נחשב לא מנומס. לאפשר להם להפיץ את הטבלה לפני שאתה לסובב אותם בחזרה בהישג יד.

המארח קרוב ממלא הצלחת שלהם אחרונה. קח רק במנות קטנות עד שכולם מסוימים כן את קבל לנסות כל מאכל.

משלם את החשבון

עכשיו מגיע החלק הכי פחות אהוב על כולם. כאשר הגיע הזמן לשלם, תצטרך לשחק משחק קטן הכרחי כי חשוב: מי ירים את הצ’ק?

בסופו של דבר מסרב לאפשר המארח שלך כדי לשלם עבור ארוחה, לא משנה כמה יקר, הוא מנומס מאוד. הדבר רומז כי הם לא יכולים להרשות לעצמם לשלם. עם זאת, אתה עדיין צריך להתווכח לפחות פעמיים או שלוש על ההזדמנות לשלם או לתרום. כאמור, שזה משחק קטן; חושב על זה כעל ריקוד של נימוס. לא משנה, תמיד להיכנע בסופו של דבר ובאדיבות לקבל את האירוח של המארח שלך.

משנכשל להתווכח על רומזת הצעת החוק כי המארח שלך חייב משהו שאתה. תודה להם פעמים רבות לאחר שכולם הסכימו שהם ייקחו את החוק.

שלא כמו בארצות הברית, מקבל ארוחה נחמדה לא צריך להציע כדי לעזור עם עצה וכמחווה. Tipping לא נהוג בסין . השארת טִיפּ יכול לפעמים לגרום לבלבול או מבוכה. במסעדות נחמדות יותר, דמי שירות של סביב 10 אחוזים אולי כבר יתווספו הצעת החוק. אם אתה באמת, באמת מרגיש צורך לגמול, תוכל לעשות זאת במועד מאוחר יותר על ידי הבאת מתנה נחמדה בפעם הבאה שאתה רואה המארחים שלכם.

לא, לא יהיו שום עוגיות מזל המגיעות עם הצעת החוק.