שוק הלילה של צ’יאנג מאי: המדריך השלם

Posted on

שוק הלילה של צ'יאנג מאי: המדריך השלם
בין אם אתה על משמר מזכרות או לא, הליכה דרך מבזאר הלילה המפורסם של צ’יאנג מאי הוא תמיד חוויה כדאית עבור האווירה התוססת, האוכל, וכמובן, את הסיכוי למצוא מציאה. הבזאר הלילה בצ’אנג מאי הוא אחד המפורסם ביותר בתאילנד-עם סיבה טובה, כמו גם אחד השווקים הערבים הוותיקים בארץ. התפזורת המסיבית של ספקים הולכת לאורך כמה רחובות והופכת לערב מרגש, אם אתה קונה או שיטוט המערך של עבודות יד, תכשיטים, בגדים, אמנות ועוד.

המתיחה אחת המייל כמעט כוללת גם ברחובות צדדיים ארוזים עם דוכנים וכן ההזדמנות לטעום קצת אוכל הרחוב המפורסם של צ’אנג מאי.

פריסה ומיקום

קודם כל; שוק הלילה של צ’אנג מאי הוא לא מסוג המקומות שאתה יכול לקפוץ לתוך במשך כמה דקות. זהו שוק הלילה משמעותי כי לוקח כמה שעות כדי לכסות לחלוטין. הבזאר ניתן למצוא בצד המזרחי של חומת העיר העתיקה של צ’יאנג מאי, צ’יאנג מרוכז לאורך קו קלוקס כביש בין Thapae ו Sridonchai כבישים מתפשטים אל סמטאות קטנות ברחובות צדדיים.

זה אולי יפתיע אתכם, אבל במהלך היום, צ’אנג קלאן רואד נמצא ברחוב רגיל עם שורות של חנויות שונות, בתי מלון ומסעדות. אבל לפני הדמדומים, יש לך שוק עיקריים שיש בהם הוא כשני קילומטרים אורכו. התחל למטה צד אחד של הרחוב, וברגע שאתה מגיע לסוף בשוק, לחצות ולעשות את הדרך חזרה בצד השני. אבל כפי שאתה לנדוד, לוודא להציץ למטה ברחובות הצדדיים הקטנים כדי לראות מה מציע כי אתה אף פעם לא יודע מה אתה עלול למצוא. ספקים קטנים יותר קרובות להקים חנות laneways הקטן אז זה שווה שמירת העיניים מקולפות.

מתי לבקר

לא משנה כמה זמן אתה בצ’יאנג מאי בשבילך אמור להיות מסוגל לסחוט ביקור בבזאר הלילה מאז זה פתוח בכל ימות השנה ללא תלות במזג האוויר, מן החשכה עד בסביבות חצות. כדי לראות את השוק במלוא תנופה, מגיע לאחר 6 PM אם קורה לך להיות באזור סביב הצהריים מאוחרים, אתה צפוי לזהות יותר מכמה עובדים נעים דוכני מתכת העמידה אותן למעלה ולמטה משני צידי הכביש הראשי . עד שהשמש שוקעת, רוב רוכלי הרחוב יהיה לטעון את מרכולתם אל הדוכנים שלהם.

אם אתה רוצה להיות קצת מרחב נשימה תוך כדי גלישה, ללכת מוקדם. אם אתה מגניב עם קהל, ללכת בכל עת.

מה לקנות

האפשרויות הן אינסופיות לכאורה כשמדובר מה לקנות בבזאר. זהו לא המקום להבקיע מוצרים מתקדמים, אבל זה לא אומר שאתה לא יהיה מפונק עבור בחירה במונחים של מה זמין. ומאחר שרבי הדוכנים בסופו של דבר למכור פריטים דומים, לא מרגיש הצורך להצמיד את הדבר הראשון שאתה רואה. ייתכן שתוכל לקבל את חולצת הטריקו או כרית רקומה לכסות זול איפשהו בגוש הבא. הסחורות הרבות מוצעות כוללות את החולצות הנ”ל, כלי בית, שמלות, אמנות, מכנסי פיל, תכשיטים, נעליים, תיקים, מכנסיים קצרים תאילנדיים muay, צעצועים, עתיקות, לדפוק פעמי משקפי שמש ועוד.

מבחינת היכן למקד את מאמצי גלישת מיקוח שלך, כמה מהדברים הטובים לפקוח עין כוללת ומשי תאילנדי, גילופי עץ (בונוס אם אתה רואה מישהו בפעולת גילוף בדוכן), קופסות אורזות במבוק, סבונים מגולפים ביד ונרות, בגדים תאילנדיים מסורתיים כמו מכנסי דייגים אולטרה-נוחים, תבלינים (כך שאתה יכול לבשל עד כמה טוב תאילנדי בבית) ותכשיטי כסף.

איפה ומה לאכול

אתה לא תרעב בעת ביקור בבזאר. אפשרויות לנשנש אוכל רחוב, להפסיק לשתות, או לאכול ארוחה במסעדה בישיבה בשפע, כך שלא משנה מה אתם במצב רוח, אתה עשוי למצוא את זה. לפקוח עין על ברים ומסעדות להגדיר חזרה מהדוכנים, מתוכם יש הרבה. האם לציין כי המקומות הללו בשל נוטים להיות עמוסים מ -7 pm ואילך בשל מיקומו בשוק הלילה הממשלה שלהם, כך שאם אתה רוצה לשבת, מגיעים מוקדם כדי לסמן את נקודה טובה.

אם אתם מתכננים להיות בשוק למשך פרק הזמן יש הרבה אפשרויות עבור חטיפים, כוללים אורז מנגו דביק (גדול איסוף אותי למעלה), שייק פרות, אגרולים, רוטי (גרסת הבננה היא מוכרחה לנסות), גלידות ומנות נודלס שונים פשוט בשרים על האש.

ממוקם ליד הקצה התחתון של בזאר הלילה של צ’אנג מאי צ’אנג על קלאן כביש אתה גם תמצא את שוק Anusarn, שבו מתגורר שפע של דוכני מזון לבחירה בו תוכל למצוא מזון במחירים סבירים.

כדי למנוע טעויות

ישנם כמה דברים שכדאי לזכור בעת ביקור בבזאר הלילה של צ’אנג מאי כדי להפיק את המירב החוויה שלך. בשל הכמות העצומה של מבקרים, תלוי מתי אתם מגיעים, אתה תהיה סביר חולק תא עם אשכולות גדולים של איטיות אנשים-סבלנות הוא חיוני אם אתה רוצה למנוע תסכול. מטרה להגיע בדיוק דברים מקבלים מתגלגלים (סביב 6 בערב) לפני ברחובות סתומים כך שאתה יכול לגלוש בקצב מהיר יותר.

כל עוד אתה גולש, לזכור להתמקח אם אתה רואה משהו שאתה רוצה לקנות. לא רק שזה צפוי, אבל זה גם חלק מהכיף. מחירים ייראו זולים על פי אמות מידה של צפון אמריקה, אבל המחירים האלה הם לעתים קרובות מסומנים לפחות 20 אחוזים. רק תזכור להיות מנומס. אין טעם להתרגז אם הספק לא יעמוד המחיר הרצוי. יש כל כך הרבה דוכנים לבחירה אתה יכול בקלות פשוט להמשיך הלאה.

זה גם הרבה יותר קל לקבל בהט תאילנדי על יד אם אתה מתכנן לבצע רכישות מאז רוב הספקים סבירים לא יוכל לתת לך לשנות במטבע המקומי שלך.