שוק לידנהול של לונדון: המדריך השלם

Posted on

שוק לידנהול של לונדון: המדריך השלם
רוב מבקרי השוק לידנהול, במרכז הסיטי של לונדון, (השם הרשמי עבור ברובע הפיננסי של לונדון ואת החלק העתיק של העיר), מתרשמים עם צהרי הזכוכית-הברזל-ממוסגר יצוק הענקים, שלה – קישוט ויקטוריאני המצועצע של אולמות קניות שתי קומות שלה. אבל מה הוא באמת מרשים הוא ההיסטוריה של אולמות השוק האלה, עם שורשים חוזרים בריטניה הרומית ואולי אף קודם לכן.

מבנים לידנהול שוק

לידנהול היום הוא מרחב גדול של רחובות השוק מכוסה זכוכית עם כניסת רכב משלושה צדדים. הכניסה הראשית נמצאת ברחוב גרייסצ’רץ; כניסה ברכב שיש המדרכות המרוצפות שלה מן ויטינגטון רחוב והרחוב ליים, וכניסה להולכי רגל דרך כמה קטעים עתיקים.

הבניינים כיתה-II-ברשימה הנוכחית הם ויקטוריאני מאוחר, משנת 1881. הם עוצבו על ידי סר הוראס ג’ונס, שעיצב גם  שוק סמית’פילד  , שוק הבשר המרכזי של לונדון, ואת  שוק בילינגזגייט המקורי  ברחוב התמזה התחתון. היום הוא לשכן מגוון של קמעונאים עצמאיים, נותני שירות, בתי קפה וברים, משרתים ועובדים בעיר. לקבלת מבקרים, העניין העיקרי שלהם הוא לא רק קניות ואוכל, אך 2000 השנים של השוק של ההיסטוריה בורדו הצבעוני שלה, שמנת וירוקה – סופר Instagrammable – אולמות.

ההיסטוריה הקדומה של שוק

לידנהול יושב ליד הבנק המרכזי של אנגליה, מעט מזרחית למרכז העיר. בתקופה הרומית, זה היה המרכז הגיאוגרפי של Londinium, בירת בריטניה על ידי הרומאים. במודעה 70, בנו הרומאים בפורום פנימה בזיליקה (לא מבנה דתי בתקופה הרומית אך מקום מפגש, בית משפט החוק שוק) על נקודה זו. זה היה בפורום רומי הגדול בשוק בצפון אלף והיה בשימוש ברחבי 2 וה -3. בשנת 300, לעומת זאת, הם הרסו את זה להעניש הלונדונים על כך שהוא תמך קיסר נוכלים במרד.

וזה היה אותו עד סוף המאה ה -19, כאשר, במהלך חפירות לבנייה הנוכחית, תמיכת קיר קשת רומית התגלתה ובאילו הוא כיום המספרה של השוק. הוא עדיין שם, מתחת סלון יוניסקס, ניקולסון גריפין אבל זה מאוד לא סביר כי תוזמן לרדת למעמקי המרתף שלהם כדי לראות אותו.

בשנת 1987, כאשר בנייני השוק הנוכחיים היו להיות משוחזרים, יותר בפורום הרומי שהתגלה מתחת 21 ברחוב ליים, כמה מאה מטרים מן find.You הראשון צריכים לבקר  במוזיאון של לונדון  כדי לראות מה ארכיאולוגיה רומית הם מצאו כי רוב עכשיו זה תחת בנייה של גורדי השחקים החדשים של לונדון.

לידנהול בימי הביניים

הרומאים עזבו ללונדון בתוך ההריסות, אך לאורך כל ימי הביניים המוקדמים, ישנם אזכורים באזור לידנהול להיות במרכז השוק החשוב, מקום מפגש poulterers ו cheesemongers.

ואז, ב בתחילת המאה ה -15, אחד החשובים ביותר של המוקדמות בלונדון ודמויות צבעוניות נכנס למקום. בין 1408 ו 1411,  דיק ויטינגטון , אז פרש לורד ראש העיר של לונדון, השראת סיפור עם אנגלית  דיק ויטינגטון ואת החתול שלו, רכשה את הנכס ולהגדיר על הפיכתו המקום הטוב ביותר לקנות איכות בשר, דגים, עופות וירקות בלונדון. זה הפך מקום סוחרים לשקול ולמכור צמר, המקום היחיד בלונדון לסחור עור ולבסוף, במאה ה -17, במרכז סכו”ם של העיר.

כיצד למצוא שוק לידנהול

הכניסה הראשית של השוק היא ברחוב גרייסצ’רץ. זה הכי קל להגיע על ידי הרכבת תחתית של לונדון נמצא במרחק של חמישה עד שבע דקות משתי בנק תחנה (על המרכז, צפון, או ווטרלו & סיטי הקווים) או תחנת Monument (על המחוז וקווי המעגל).

דברים לעשות בקרבת מקום

הסיטי של לונדון היא החלק העתיק של לונדון אם אתם מעוניינים לצלם אתרים הסטוריים, יש הרבה מה לעשות כאן במרחק 5 עד 15 דקות.

  • בקר הבנק המרכזי של אנגליה מוזיאון  און ליין ברתולומיאו, EC2R 8 AH. מוזיאון מעט ידוע זה מלא מידע מרתק על כסף לאורך ההיסטוריה, בפרט, את ההיסטוריה של כסף מאז הקמתו של הבנק 1694. ישנם חמש גלריות שונות, חלקם תצוגות אינטראקטיביות. המוזיאון הוא חופשי ופתוח יום שני עד שישי, 10 am עד 05:00
  • מגדל לונדון נמצא במרחק של כ- 15 דקות הליכה משם. ויליאם המגדל הלבן של הכובש הוא למעשה המבצר של לונדון. המגדל כבר בסצנה של רבי עריפת ראש. זהו גם המקום לראות את תכשיטי הכתר, פריטים מן רויאל מחסני הנשק, וכמובן, את שהמרטיני, שומרים של המגדל.
  • טאואר ברידג ‘- לך בתוך גשר האייקונים של לונדון כדי לראות את מכונות המאה ה -19 המדהימות שנפתחה את הגשר. ואז לקחת את המעלית לגלריות העליונות לצעוד לאורך חדשת הזכוכית מרוצפת שבילים גבוהים.  זה 15 עד 20 דקות הליכה משם.
  • כל Hallow ידי המגדל – בנה ב 675 – כך 300 שנים מבוגרים מצודת לונדון – לעתים קרובות זו התעלמה כנסייה קטנה יש מוזיאון מהפתח והקישורים מרתקים בהיסטוריה האמריקנית המוקדמת. אדמירל פן, אביו של ויליאם פן, מייסד פנסילבניה, עזרו להציל את הכנסייה כאשר השריפה הגדולה של לונדון החלה סמטת פודינג, במרחק של כמה מאות מטרים. הוא היומנאי סמואל פפיס צופים זעם האש מן מגדל הפעמונים של הכנסייה הזו. מאוחר יותר, וויליאם פן הוטבל כאן. בשנת 1797, ג’ון קווינסי אדמס, 6 נשיא ארצות הברית, נשוי לואיזה ג’ונסון, בתה של היועץ האמריקאי ללונדון, כאן. היא הייתה הגברת הראשונה האמריקנית הראשונה שנולדה מחוץ לארצות הברית או 13 מושבות המקוריות.
  • Old Spitalfields Market – ברגע שאתה ביקרת בניין השוק, ייתכן שתרצה לנסות שוק מסורתי. חנות מזון, בגדים, עתיקות, ויניל משובח ועוד באולד Spitalfields, במרחק 15 דקות הליכה משם.