שיוט הנילוס: יתרונות, חסרונות, והמלצות

Posted on

 שיוט הנילוס: יתרונות, חסרונות, והמלצות

באופן מסורתי, שייט הנילוס נחשב המרכזי של חופשה מצרית, המעוררת תמונות רומנטיות של ימי אידילי בילה נסחפי יוקרה בין המראות העתיקות של המדינה. בתקופה הוויקטוריאנית, שייט הנילוס היה הדרך היחידה לראות כמה המקדשים העתיקים הבולטים של מצרים. יש מבקרים מודרניים יותר אפשרויות העומדות בפניהם; ובעוד הפלגות הנילוס עדיין פופולריות, כמה מוצאים את עצמם על ידי לדחות את הרעיון של להיות מוגבל על סירה עבור רוב החופשה שלהם. הנהר הוא הרבה יותר עמוס עכשיו מאשר היה בעבר, ועם יותר מ 200 סירות לשיט plying הסחר שלהם, ישנם קווים לעבור את המנעולים לעגון בכל נקודת נחיתה.

בואו לשקול את היתרונות והחסרונות של שיוט הנילוס, כך שאתה יכול להחליט אם זה מתאים ביקורך מצרים.

למה לצפות

רוב הנילוס השייט להתחיל ב לוקסור ולבקר באתרים הפופולריים של Esna, Edfu, ו Kom Ombo לפני שאני יורד ב אסואן. מסלולים אחרים לטוס ישירות אסואן ולעבוד בצפון דרכם במורד הנילוס לאותו המראות. רוב ההפלגות תימשכנה לפחות ארבעה לילות. ישנם כלים שונים לבחירה, החל ספינות משוטים מסורתיות (המתאימות ביותר לאלה שהיסטוריה לטובה ואותנטיויות) לספינות תענוגות מודרניות ומפוארות (מיועדות לאלה שעבורם מנעמי חיים הם בעדיפויות).

התקציב שלך ואת ההעדפות האישיות יקבעו איזה שיוט תבחר, למרות בוחרים בקתה עם מיזוג אוויר מומלץ בחודשי הקיץ הלוהטים.

רוב חברות השייט להעסיק את שירותיו של אגיפטולוג, אשר ידריך את קבוצה סביב המראות העתיקות תבקרו לאורך הדרך. ימים להתחיל מוקדם כדי להימנע מהחום העז של אחר הצהריים; וככזה, כל הפלגות נוטות לפעול על פי לוח זמנים דומים (מה שעלול להוביל צפיפות באתרי העגינה ברקות עצמם). כלי מודרני בדרך כלל יש בריכת שחייה, כך שאתה יכול להתקרר בעקבות חקירותיו הבוקר שלך; בעוד כמה לספק בידור לילי בצורת מופעי ריקודי בטן או בערבים להתלבש נושאים.

מזון על לוח הוא בדרך כלל מצוין, החל מזנונים נדיבים תפריטי ארוחת סט. הקפד לברר מה כלול לפני בחירת המפעיל שלך.

יתרונות

למרות השינויים שחוללו התקדמות זמן, לשייט בנהר הנילוס הוא עדיין אחת הדרכים הפופולריות ביותר לראות מראות העתיקים של מצרים. חלק מזה הוא מסורת, וחלק זה פרקטי; אחרי הכל, רבים מן האתרים המפורסמים ביותר ממוקמים ישירות על הנהר, מה שהופך שיט הדרך הקלה ביותר נסיעות ביניהם. בלילה, רבים של מקדשים ומונומנטים מוארים, ומראה אותם מהמים פשוט עוצר נשימה. במהלך היום, הקלעים כפריים תראה תוך כדי נסיעה ממקום למקום נותרו לרוב על כנם במשך אלפי שנים.

למרות מתחיל מוקדם בבוקר (ו תלוי באיזה כלי תבחר), פלגות גם יכולות להיות מרגיעות להפליא. בזמן הפלגה, תוכל לקבל תחושה של המדינה מבלי להתמודד ממקור ראשון עם הכבישים כאוטי, ברחובות העיר עסוק, רוכלים מתמשך עבורו מצרים מפורסמת. אף שהאתרים שתבקרו לאורך הדרך הם בהכרח צפופים, המגיע קבוצה גדולה יכול לבצע כמה נוסע להרגיש יותר בנוח. כמו כן תוכל ליהנות מהידע של מדריך מומחה, הן מבחינת ניווט סרסורים והן מבחינת הבנת ההיסטוריה המרתקת של המקדשים עצמם.

חסרונות

עבור מבקרים רבים, החסרון העיקרי של שיוט הנילוס אינו נהיר של כלי, ולא הצפיפות באתרים (האחרון הוא בלתי נמנע אם אתה מבקר אותם כחלק שיוט או לא). החיסרון העיקרי הוא חוסר הגמישות של שיט; העובדה שאתה צריך לפעול על לוח זמנים מוגדר כי לתכתיבים בעת הביקור במקדש, כמה זמן אתה מקבל לבלות שם, ומה שאתה רואה בזמן שאתה שם. אם אתה רוצה לבלות יותר מכמה שעות לחקור את נפלאות בל יתואר של מתחמי המקדש בלוקסור, למשל, מומלץ לנסוע לשם באופן עצמאי או עם מדריך יבשתי.

בימים אלה, טיולי יבשה הם לא פחות קלים לארגן ולאפשר גמישות רבה יותר. אתה אפילו יכול לשכור רכב או לקחת תחבורה ציבורית אם אתה לא רוצה להיות חלק בטיול מאורגן בכלל. מסלולי טיול שייט רבים להתמקד אך ורק על רוב המקדשים הפופולריים, עוזבים את מראות קטנות כדאיות כמו אבידוס ו Dendera. לחלופין אם זמנכם מצרים מוגבל, ייתכן שתעדיף להתמקד המראות אחד או שניים במקום לבזבז הרבה של החופשה במעבר על הנהר. הסכום העצום של הזמן המושקע על הלוח יכול להיות גם חיסרון אם אתה נוסע עם ילדים צעירים, או אם תגלה מאוחר מדי כי אתה לא נהנה מחברתם של בני זוג שיוט הבחור שלך.

שייט מומלץ

Best מסורתית

מסלולים חמש-לילה של אודלי מסעות סיפון ספינת קיטור סודן להציע את המילה האחרונה עידון הבלעדיות מהתקופה הוויקטוריאנית. הקיטור, אשר נבנה בשנת 1885 עבור המלך פואד, היה ההשראה הישירה עבור הרומן המפורסם של אגתה כריסטי מוות על הנילוס ועדיין מעוצב בסגנון בל אפוק רבב. בכל אחד 18 בקתות חמש הסוויטות שלה, עתיקות תקופה נעות בין מיטות פליז לטלפוני בציר. ולמרות הספינה מופעלת כעת על ידי מנוע דיזל / קיטור היברידי עבור שקט אופטימלי, אתה יכול להמשיך לצפות בוכנות המקוריות וגלגלי הנעה. אוכל סיפון הקיטור הימי סודן כולל ארוחות בוקר מזנון נדיבות צהריים וערבים ארבע מנות מכובדות.

היוקרה הטובה ביותר

למרות חיצוני המסורתי שלה,  אוברוי Philae  מציע 22 בקתות וסוויטות מעוצבות באותו הסגנון שאפשר לצפות ממלון 5 כוכבים עכשווי. כל אחד כולל מזרן קפיצים המבודדים, WiFi מהיר, מקלחת מרובה לחצים, ושירות באטלר 24 שעות ביממה. אם אתה מרגיש במיוחד דקדנטי, לעשות רושם על חבילה עם מרפסת פרטית משלה, להשלים עם שמש נוחה ומחומם אמבט ג’קוזי. ישנן שתי מסעדות לבחירה, אחת למטבח הגורמה בינלאומי, והשני עבור ארוחות קלות ומשקאות על שפת הברכה החיצונית בטמפרטורה המבוקרת של הספינה. פינוקים אחרים נעים בין קולנוע לבין רחבת ריקודים אל חדרי טיפולים בסלון וספא.

Best תקציב

מטייל בתקציב צריך לשקול הזמנת שיוט felucca כמו אלה שמציעות טיולים בדרכים. Feluccas הם סירות מפרש מצריים מסורתיים, שכמותה יש בקודש שלהם על הנילוס במשך מאה שנים. הם המופעל רוח וכפי יש כזה מסלול נוזל יותר; בעוד הגודל הקטן שלהם מאפשר להם לעגון במקומות של עניין כי אין תשתית עבור ספינות שייט גדולות יותר. אין מותרות בשיט felucca; תוכלו לישון על הסיפון בתוך שק שינה כי אתה מביא איתך; האוכל בסיסי שירותים מוגבלים שירותים ומקלחת על סירת התמיכה הנלווית. עם זאת, החוויה היא כנראה אחת האותנטי ביותר (ובוודאי הזול) על הנהר.

הטובים ביותר עבור משפחות

להיות לכוד על סירה במשך תקופה ארוכה של זמן יכול להיות מאתגר עבור משפחות, במיוחד אם הן כוללות ילדים צעירים. מסלול 10-יום זה של אברקרומבי אנד קנט נותן לך את הטוב שבשני העולמות עם כמה הרפתקאות יבשתיים בנוסף לשייט הנילוס ארבעה-לילה. המסע שלך מ לוקסור אסואן סיפון Sanctuary שמש סירת IV מלווה רכזת פעילות A & K ילד שתפקידה הוא לשמור הקטן שלך להתבדר בדרך. המסלול כולל גם שפע של אינטראקטיביות, ידות על כיף כמו זוגות חינוך תרבותי, מטיולי שיט felucca אל טיולי גמלים, ציור חינה, ולחם נאפה. ארוחת ערב באווירה מיוחדת ואת מסיבת תחפושות משולבת מאפשרים לילדים להתלבש בבגדים מסורתיים המכונים galabeyas .

המילה האחרונה

בסופו של דבר, בין אם לאו שיט הנילוס הוא הבחירה הנכונה עבורכם תלוי בהעדפות האישיות שלך. אם אתם אוהבים את הרעיון של שיוט, המגוון העצום של אמצעי האפשרויות הזמינות שאתה עשוי למצוא כלי ו / או למפעיל כדי להתאים לצרכים שלך. אם החסרונות שצוינו לעיל נשמע כמו עסקה פורעים בשבילך, עדיף לך לחסוך הכסף שלך וארגון אופציה חלופית במקום.