תאילנד המקדש גנון: עשה ואל תעשה עבור מקדשי ביקור בתאילנד

Posted on

תאילנד המקדש גנון: עשה ואל תעשה עבור מקדשי ביקור בתאילנד
כמה זה מסובך גנון מקדש תאילנד? כל הנוסעים לראשונה מרגיש קצת עצבני כאשר נכנסת לאחד המקדשים הבודהיסטים רבים של תאילנד בפעם הראשונה.

האם זה בסדר לצלם את התמונה בודהה? האם כדאי לרוץ החוצה במהירות כאשר נזירים להיכנס לחדר כדי לסגוד?

אלא אם כן אתה בודהיסטי – ולשים על כמה צמידים כפי שאתה נוסע דרך דרום מזרח אסיה לא נחשב – הסצנה כולה יכולה להיות קצת מבלבלת. רק כאשר שהתחלת להרגיש בנוח, נזיר זקן מתחיל להכות בגונג בקול רם ושולח לך ערבול בפאניקה להילחם או טיסה עבור הנעליים שלך בחוץ.

אף אחד לא רוצה להיות גסת רוח התיירות אשר בטעות להביא לכאוס למקום כל כך שלווה אחרת. למרבה המזל, עשה ואל תעשה של כללי התנהגות המקדש הם פשוט מספיק לעקוב.

המקדשים של תאילנד, המכונה wats, הם ממש בכל מקום. במשך 90 אחוזים מאוכלוסיית תאילנד מלווה את ספר טהרוואדה של הבודהיזם. מקדשים חלקם עתיקים תעלומה. אחרים, כגון בית המקדש הלבן בצ’יאנג ראי, יש באטמן וקונג פו פנדה מצוירים על הקירות. לא משנה, רוב המקדשים בתאילנד יפים ובעלי משמעות היסטורית ותרבותית יוצאת דופן.

אלו הם לא מקומות לפעול כמו תייר מגונה לבלגן דבר טוב.

ביקור תאילנד מקדשים

לא טיול בתאילנד אינו שלם בלי ביקור קומץ נבחר של מקדשים מפורסמים. רק להיזהר מצב כי המכות נוסעים רבים בתאילנד: ” וואט . שחיקה”

מנסה לראות מקדשים רבים מדי שבוע הוא דרך בטוחה להפוך שרוף! קח את הזמן כדי לספוג את מה שראית במקדש לפני שממהרים לבקר את הבאה. באופן אידיאלי, להסתכל למעלה פרטים (גיל, מטרה, משמעות, וכו ‘) לפני ביקורו במקדש – תוכל להעריך את החוויה עוד יותר.

מקדש לכל אחד יש משהו שהופך אותו לייחודי. למשל, פסלי הבודהה השוכב לא נועדו לתאר בודהה להיות עצלן – הגוף הגשמי שלו גוסס ממחלה, הרעלת מזון פוטנציאלי. Naphrameru הוואט ב איוטאיה מכיל פסל עתיק המתאר בודהה הכנס הלבוש הגשמי לפני ההארה – תמונות כאלה הן נדירות יותר ויותר.

ישנם כמה יוצאים מן הכלל, אבל לבקר במקדשים בדרך כלל היא דבר חופשי לעשות בתאילנד. רק לא לשרוף את עצמך החוצה מוקדם מדי!

ההגדרה

אלא אם כן אתה מבקר המקדש הלבן הביזארי צ’יאנג ראי, לא מצפה הגרסה ההוליוודית של הבודהיזם המקדש של תאילנד. אתה בהחלט לא רואה שום נזירי תרגול קונג פו.

מקדשים הם לא תמיד מרחוק, מקומות מיסטיים ממוקמים על גבי הרים. היכל ארוואן המפורסם בבנגקוק הוא ממש באמצע מדרכה עסוקה. Wat Lan Khuat ב Isaan בנוי כולו מתוך בקבוקי בירה ממוחזרים!

נכנס למים יחד עם תמונת קדומות יכולים לגרום לך לעזוב מאוכזב.

נזירים בתאילנד

הנזירים בתאילנד הם הבחינו לעתים קרובות על טלפונים סלולריים, עישון, או יוצא של אינטרנט קפה לאחר בדיקת דוא”ל לשחק משחקים!

לפי הערכות, 200,000 – 30,000 נזירים הולכים ברחובות תאילנד בכל זמן נתון. הגשה כמו נזיר נחשב כחלק הפיתוח של הצעיר, אולם, רק קומץ להישאר נזירים. לאחר שריצה מונח סט (לעיתים שלושה חודשים) ביותר יחזרו לחברה, להתחיל קריירה, ולהתחתן.

נזירים הם בדרך כלל מאוד ידידותיים. הם לא אוכלים תיירים. אלה אינם ביישנים מדי עלולים לשאול לתרגל אנגלית איתך. השתתפות צ’אט מונק בצ’יאנג מאי יכול להיות החלפת כתובות דוא”ל עם נזיר. אל תיכנס לפאניקה! נצל את האינטראקציה תוך הצגת הכבוד. זו ההזדמנות שלכם לשאול על חיי היומיום, בודהיזם, או כל דבר אחר שמעניין אותך.

טיפ כבוד: כאשר ברכה או מודה נזיר עבור זמנו, לתת להם גבוה וואי – מחווית התפילה הדמוית המפורסמת של תאילנד עם קשת קלה – יותר מרגיל. נזירים לא צפוי להחזיר את המחווה.

אזור הפולחן המקדש

מקדשים תאילנד יש בדרך כלל בטענה שלווה בחצר המאחסנים אולם סמיכה ( bot ), באולם התפילה ( viharn ), stupas ( צ’די ), המתגוררים מגורים ( קותי ), מטבח, ואולי כיתות אפילו או בניינים מנהליים.

האזור העיקרי לנזירים שמכיל פסל בודהה ידוע בתור בוט . בוט הוא לעתים קרובות עבור נזירים בלבד, בעוד מבקרים – תיירים כללו – ללכת viharn (אולם תפילה) להתפלל או לראות תמונות של בודהה. הבעיה היא שאזור הנזיר בלבד ואזור ההדיוט נראים דומים מאוד בעיצוב ואדריכלות.

היה שם מקדש שקט, כדי לוודא שאתה הזנת המקום פתוח לקהל הרחב (את viharn ), רק לחפש את הדברים האלה:

 • שלטים באנגלית (למשל, מבקש ממך להסיר את הנעליים) הוא אינדיקטור טוב.
 • תיבות תרומה
 • המתפללים אחרים שאינם נזירים

באופן מסורתי, את רק הנזיר הבוטה מוקפים שמונה סמה אבנים בחוץ צורה מלבנית. אם אתה רואה גדולה, אבנים דקורטיביות בכיכר סביב באולם תפילה, כי כנראה הוא לא זה בשבילך.

כיצד לפעול תמונות הקרובות בודהה

אזורים אלה הם ללא ספק קדושים יותר במקומות אחרים במקדש. כללים כמה כללי התנהגות מקדש צריכים להיות מלווים כפי שאתה להיכנס לאזור הפולחן המרכזי:

 • נעלך לפני כניסת viharn אלא אם כבר ביים לעזוב אותם בחוץ.
 • אין לדרוך או עומדים על סף הולך בפנים.
 • לכו סביב חפצים מקודשים רק באופן כיוון השעון.
 • אין להפריע של אנשים מקומיים שהינם למעשה יש לסגוד.
 • מנסה להתרחק מן פסל בודהה מרחק קצר לפני הפעלת הגב.
 • אל תפנה את גבך תוך ליד פסלי בודהה לצלם דיוקנאות עצמיים!
 • אל תיגע תשמישי קדושה באזור הפולחן.
 • אל תהיה רועש, להתבטל, או לספר בדיחות.
 • אל תכוון לעבר תמונות של בודהה.
 • אל תרים את עצמך גבוה יותר מאשר התמונה של בודהה (למשל, יושב על הבימה המוגבהת תמונה).
 • קח ילדים פרועים או אומללים מחוץ לאזור הפולחן.

אם אתה רוצה להסתובב – נזירים באמת לא אכפת אם אתה עושה – הדרך הנכונה לשבת מול תמונת בודהה היא לקבל רגליים מקופלות תחתיה עליך כעל המתפללים לעשות. בעוד יושב, למנוע הצבעת הרגליים על דמותו של בודהה או אנשים אחרים. אם הנזירים נכנסים לאולם, לקום עד שהם מסיימים השתטחויות שלהם.

כאשר מוכן לעזוב, לא להעלות את עצמך גבוה יותר מאשר פסל בודהה ולנסות לא להפנות את הגב אליו; חזרה משם במקום.

צילום תמונות בתוך מקדשים

עבור נוסעים, העבירה השכיחה ביותר היא פוזת תמונה או סלף עם גב פנה תמונת בודהה.

שלא כמו ביפן שבו מצלמים פסלים של בודהה או באזור הפולחן בדרך כלל בעין יפה, כך הוא בסדר בתאילנד – אלא אם סימן מעיד שאתה לא צריך. נסה לא לקחת את תמונות של מתפללים אחרים בזמן שהם מתפללים.

כן, נזירים בתאילנד הם מבריקים פוטוגני, אבל מצלמים תמונות בלי לשאול הוא לא נחמד. אתה בבית ומקום עבודתם.

דוס בעת ביקור בתאילנד המקדש

 • האם להסיר כובעים, משקפי שמש, נעליים בעת הזנת אזור פולחן.
 • האם להשתיק את הטלפון הנייד שלך, להסיר את האוזניות, ולהפחית את הקול שלך.
 • האם כבוד; עכשיו זה לא הזמן לשתף את הבדיחה האחרונה ששמעת.
 • האם את מפתן העץ למקדש ולא על גבי זה.
 • מופעי סטנד-אפ, כאשר נזירים או נזירות נכנסו לחדר.

להתלבש בצניעות

כלל # 1 של כללי התנהגות עבור ביקור במקדשים תאילנדיים הוא להתלבש בצניעות! שמור את המכנסים לשחות גופייה על החוף.

למרות שרבי wats באזורים תיירותיים הנמכת הסטנדרטים שלהם בשל הנפח הגבוה של מבקרים, להיות שונה! צג הכבוד. עכשיו זה לא הזמן ללבוש את החולצה ללא שרוולים מסיבות הירח המלא עדיין מוכתמת בצבע זוהר ונוזלי גוף. מכנסיים או מכנסיים אמורים לכסות את הברכיים. מכנסיים מתיחים צמודים וחולצות תלותיים עשויים להיחשב גם קצת יותר מדי “סקסיים”.

באמת חשוב: רוב הפופולרי “בטח” והמותגים “אין זמן” של בגדים הנמכרים תרמילאים בתאילנד מתאר נושאים מן הבודהיזם ההינדואיזם. חולצה אחת אפילו מציגה בודהה מעשן בוטה. אתה יכול לדמיין איך נזירים מרגישים לגבי אופנה זו.

תעשה כשאתה מבקר תאילנד המקדש

 • אל תכוון לעבר נזיר או פסל בודהה, או עם אצבעות או רגליים.
 • אל תיגע או תפנה את גבך אל תמונה של בודהה.
 • אל תעשן, שיפוד, ללעוס מסטיק, או חטיף תוך כדי הליכה סביב. נזירים טהרוואדה רבים לא אוכלים אחרי הצהריים.
 • נא לא להפריע נזירים או מישהו אחר שבאו להשתטח – זה כולל מצלם אותם.

נשים המקדשים תאילנדי

נשים לעולם לא לגעת נזיר או גלימתו. אפילו חיבוקים מאמא שלו הם מחוץ לתחום בזמן שהוא נמצא בנזירות. נגיעת נזיר על תאונה (כלומר, מתחכך הגלימות במקום הומת אדם) דורש הנזיר לבצע תהליך טיהור ממושך (אם הוא מכיר את המגע).

אם אתה חייב למסור משהו נזיר (למשל, כסף תוך שימת עבור תכשיט), לשים את האובייקט למטה ולאפשר נזיר כדי להרים אותו. אל יד ימין שלך.

מתן תרומות במקדשים תאילנדי

פחות או יותר בכל מקדש בתאילנד יש תיבות תרומת מתכת אחת או יותר. תרומות לא נדרשות ולא צפוי. אף אחד לא בושה לך על מתן התרומה. אבל אם צלמת את תמונות ונהנית הביקור שלך, למה לא לרדת 10 – 20 באט בתיבה בדרך החוצה?

מקדשים אחדים למכור תכשיטים זולים כאלה כדי לגייס כסף. למרות רכישת פסלי בודהה קטנות חוקית בתאילנד, לוקח אותם אל מחוץ למדינה הוא חוקי מבחינה טכנית. בהנחה שאתה לא רכשת שריד מיוחד או עתיק, אתה כנראה לא תקבל שום טרחה. לייתר ביטחון, לא מראה אותם לפקידי הגירה כפי שאתה חותם מתוך תאילנד.

צ’אט מונק

מקדשים תאילנדי חלק, במיוחד בצ’יאנג מאי, קבעו “מונק צ’אט” פעמים כאשר תיירים מורשים להיפגש עם דוברי אנגלית נזירים בחינם. אתה יכול לשאול שאלות על בודהיזם או איך זה לחיות בתוך מקדש.

אל תדאגו, הנזירים לא ינסו להמיר לך בודהיזם על המקום. החוויה יכולה להיות תרבותית ובלתי נשכחת, במיוחד אם אתה שואל כמה שאלות.

אם אתם יושבים בקבוצה כדי לדבר עם הנזיר, לא לשבת גבוה יותר מאשר לו. נסה לשבת עם הרגליים מתחת מכם להראות את הכבוד הראוי. אפשר הנזיר לסיים לדבר לפני שאתה להפריע עם שאלה או הערה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *