תחבורה ציבורית בפריז: מאסטרינג מטרו, אוטובוס & RER מערכת

Posted on

תחבורה ציבורית בפריז: מאסטרינג מטרו, אוטובוס & RER מערכת

אחד של Best העולם (והכי מרגיזים) מערכות התחבורה הציבורית

פריז מתגאה באחת ממערכות התחבורה ציבורית הבטוחות והיעילות ביותר בעולם. רכבות בדרך כלל להגיע בזמן; אוטובוסים מצוידים היטב ונקי, מפורש נוסעים ( “RER”) רכבות שירות התחנות החשובות ביותר של העיר בזמן שיא. מה יש לא לאהוב?

ראשית, החסרונות

ובכן, עבור אלה מכם שכבר היה לי העונג של רכיבה במטרו בפריז או לקחת אוטובוס בעיר אור, אתה יודע שיש הרבה מה שעלול לקומם ו להעכיר נוסעים. ראשית, הפריזאים להמנע מכוניות כל כך הרבה רכבות ואוטובוסים הם לעתים קרובות יותר מאשר לא overcrowded– ופריז היותה יעד תיירותי המובילים בעולם לא עוזר בעניינים.

שנית, רוב קווי המטרו בפריז חוסר אוויר-conditioning– חיובית מבחינה אקולוגית, אבל היזהרו אלה steambaths הקיץ (ומטיילים נרגנים). לקטר רק עוד קצת, תחבורה ציבורית בפריז היא גם נעדרה לשמצה שבו נגישות למבקרי נכים היא מודאגת. Gymrats ישמח המנהרות האינסופיות והמדרגות מתפתלות המחתרת בפריז, אבל אחרי יום טיול בעיר, חוסר מעליות או דרגנועים בתחנות מסוימות יכול להיות כאב ראש אמיתי.

עכשיו upsides:

החדשות הטובות? ממשלת העיר פריז לוקחת תחבורה ציבורית מאוד ברצינות, ובכל שנת נתח גדול מהתקציב שמורה לשיפור מצב תנועה נוסעת ברכבות בפריז, אוטובוסים, ו חשמלי. בשנים הקרובות, תוכלו לצפות תחבורה ציבורית בפריז להתייעל, נגיש ונוח. הרבה תחנות חדשות גם מתווספות, מה שהופך אותו קל יותר מתמיד להגיע ממקום למקום.

אם אתה קצת נבהלת המטרו, אל חשש: מדריך זה יספק לכם את כל הטיפים והטריקים הדרושים כדי לעזור להשתמש בתחבורה ציבורית בפריז בקלות. לחץ באמצעות יותר.

טיפים לרכיבה במטרו, אוטובוס הרכבת העירונית בקלות

מערכת המטרו בפריז היא קלה יחסית לקבל את העיקרון של אם אתה בא חמוש עם המידע הנכון. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לנווט פריז תחבורה ציבורית כמו מקומי (ולהימנע תסכול מיותר קלסטרופוביה).

 • קבל מפת המטרו הגונה . אלה זמינים ללא תשלום מכל דוכן מידע המטרו, ואת יכולה גם להוריד באינטרנט . אין טעם מתרוצץ מחתרת מנסה למצוא את דרכך. מפה תעשה את העבודה.
 • אהבתי את נושאת מפות סביב? חלק מהאפליקציות חופשיות נהדרות זמינות כעת עבור הטלפון החכם שלך, iPhone או מחשב לוח. השתמשתי במגוון של אלה וכולם עובדים טוב, אבל אני בעיקר ממליץ על יישום חברת תחבורת RATP עצמו, הניתן להורדה בחנות משחק הסמארטפונים. אם יש לך מכשיר כזה, אני ממליץ בחום מקבל חמוש אפליקציית טוב לפני הנסיעה.
 • הימנע רכיבה במטרו או RER (להביע רכבות) בשעות העומס (8: 00-10: 00; 5: 00-8: 00 בערב). בזמנים אלה, בוחרים ללכת ברגל או לנסוע באוטובוס. מילה אחת של אזהרה, אם כי: כמה קווי אוטובוס מוצפים גם בשעות אלה.
 • מטרו קווי 1, 2, 4, 11, 12, ו 13 הם בדרך כלל הקווים הצפופים ביותר , במיוחד בשעות עומס. קווי אוטובוס 38, 28, 68 ו 62 הם בין cramped– ביותר אבל הם גם שירותים רבים של התחומים המרכזיים ביותר של העיר.
 • קווי מטרו 6 ו 2 ריצה מעל פני קרקע הרבה של הדרך, לפעמים המציעים נופים מרשימים של העיר . קו 6 מציע נוף מרהיב של מגדל אייפל ליד תחנת ביר-Hakeim. מ קו 2, נוף פחות מרשים של Sacre Coeur ניתן לראות.
 • למד לרכוב על RER כשזה הגיוני . מבקרים רבים לפריז לא מעזים לקחת חמש בפריז רכבות נוסעים גבוהה-מהירות, קווי RER A, B, C, D, ו- E, אשר יכול לקבל אותך ליעדך מהר יותר מאז שהם עוצרים הרבה פחות עצירות מאשר מטרו. הרכזת העיקרית רכבות יוצאות ונכנסות ה- RER לתחנת Châtelet-Les Halles. רכזות גדולות אחרות כוללות Gare du Nord, סנט מישל / נוטר דאם, ותחנת הרכבת גאר דה Lyon.The RER, אשר מנוהל על ידי חברה אחרת (ציבורית) מאשר מטרו פריז, יכול להיות קצת מסובך בהתחלה, אבל הפעם צברו הוא שווה את זה בדרך כלל. זה לוקח בערך 20 דקות כדי להגיע ממקום ךנפר-רושרו בדרום פריז כדי Gare du Nord בצפון. ממש באותה הדרך על ידי מטרו קרובות תוסיף לפחות עשר דקות.
 • שקול רכישת פריז ויזיט Pass.  כפי פרט שאני במדריך המלא שלי כדי לעבור, זה עשוי להיות כדאי לך לקנות כרטיס מיוחד זה המאפשר לך לרכב בחופשיות על מטרו, RER, אוטובוסים וגם מאפשרת כניסת אטרקציות רבות בפריז פופולריות. אם אתה מתכנן להכות מספר מוזיאונים והמונומנטים עיקריים בטיול שלכם, כדאי לחשוב על זה.

היכן ניתן לרכוש פריז מטרו, RER, אוטובוסים, ו כרטיסי Tramway?

כרטיסים וכרטיסי כניסה ניתן לרכוש בכל המטרו, תחנת RER או חשמלית, וכאשר העלייה לאוטובוסים. הם זמינים גם במרכזי מידע לתיירים בפריז ברחבי העיר, ולפעמים ניתן למצוא בדוכני עיתונים או במנהל טבק (מוכרי טבק).

משהו שכדאי לזכור: בעת רכישת כרטיסים באמצעות מפיץ אוטומטית בתחנת מטרו או RER, רק כרטיסי ומטבעות חיוב יתקבלו בחלק stations– אם יש לך חשבונות רק ייתכן שתצטרך לרכוש כרטיסים מהספק לנוכח “ונטה “(מכירות) שולחן. באופן דומה, כאשר העלייה לאוטובוסים פריז, תצטרך לשנות מדויק. זכור כי כרטיס המטרו שלך בדרך כלל אינו מאפשר העברות באוטובוס; תצטרך לשלם עבור העברה על ידי לשאול את נהג האוטובוס. תגיד לנהג היעד שלך כאשר אתה עולה אז הוא או היא יכולה לחייב לתקן את מחיר הנסיעה. אם אתם מתכננים להשתמש באוטובוס תדיר, לקנות “במחברת” (מנות) מראש מתחנת המטרו.

כמו כן כדאי להיות מודעים לכך בכל תחנות המטרו עם דוכני מסומן “מידע”, הכרטיסים נמכרים באופן בלעדי באמצעות ממכונות בשירות עצמי; צוות מאחורי החלון נמצא שם רק כדי לענות על שאלות ולספק מידע על לוחות זמנים, מסלולים, וכו ‘מכונה אוטומטי כרטיס אוטומטי צפויים להחליף את המערכת המסורתית לחלוטין בתוך בשנים הקרובות. רמז מועיל: אתה יכול לשנות את שפת הממשק של מכונות הכרטיסים בשירות עצמי לאנגלית. זה אמור לעשות את זה קל יותר למצוא את הכרטיס / s אתה צריך, למרות המוניטין מכונה כשהם מעט פחות ידידותי למשתמש.

כרטיסים ומעביר פריז מטרו – איזה סוג כדאי לקנות?

בהתאם לאורך השהות שלך, כמה אתה מוכן להשתמש בתחבורה ציבורית, והאם אתם מתכננים טיולי יום למקומות כמו שאטו דה ורסאי או דיסנילנד פריז, תצטרך לבחור בין כרטיסי מטרו אחת או אחד עובר מספר . להלן סקירה של האפשרויות שלך.

חשוב: לעולם לרכוש כרטיסים מיצרנים ברחוב או מרחף סביב הכניסה לתחנות; כרטיסים אלה עשויים להיות מזויפים ועלולים לעלות לך מאוחר יותר קנסות ו / או תוספת זמן וכסף.

תקן “T +” כרטיסים מטרו

טוב: אחת מטרו, RER, אוטובוסים, או נסיעה חשמלית בתוך פריז (אזורי 1-2 בלבד), כולל העברות. אתה רשאי להעביר מתחנת המטרו אל RER, אבל אתה חייב להשתמש כרטיס שני להעביר בין מטרו / RER ואוטובוסים או חשמלי. בשנות ה RER, תצטרך את הכרטיס שלך כדי לצאת מהתחנה. שמור תמיד את הכרטיס שלך ביד.

שים לב כרטיסים מיוחדים נדרשים עבור אוטובוסים ורכבות הנוסעים אל נמלי התעופה בפריז.
ראה פריז תעופת קרקע תחבורה לפרטים נוספים.

אם רכישה:  אתה נשאר לזמן קצר ו ישתמש בתחבורה ציבורית במשורה. אתה לא מתכנן לקחת טיולי יום.

מחירים רגילים מטרו כרטיס נוכחי (עשוי להשתנות בכל עת):

 • כרטיס 1: € 1.90
 • 10 כרטיסים (במחיר מלא): 14.70 €
 • 10 כרטיסים (במחיר מוזל עבור ילדים מתחת לגיל 10): 7.45 €

פריז ויזיט Pass

 • טוב: נסיעות ללא הגבלה בפריז (מטרו, RER, אוטובוסים, חשמלית, ורכבות SNCF אזוריות) ובאזור פריז יותר, במשך 1-5 ימים. כמו כן מספק הצעות מיוחדות במוזיאונים בוחרים, אטרקציות ומסעדות. בחר אם: אתה רוצה לנסוע בהרחבה ברחבי באזור פריז. בחר את הכרטיס אזור 1-5 לראות ורסאי או דיסנילנד פריז, ו 1-8 עבור כיסוי גדול יותר.

יומי ושבועי עוברים:

טוב:  נסיעות ללא הגבלה בתוך ומסביב פריז, מינוס סלסולים

 • לעבור יום אחד ( “Mobilis”): 7.50 € ל 17.80 €, תלוי במספר האזורים אתה צריך לנסוע ברחבי
 • לעבור שבועי: כ 20- € € 45 יורו, תלוי במספר אזורי
 • טוב: בדומה לעבור ויזיט פריז, מינוס מבצעים מיוחדים.

התמצאות עם מטרו: קווים, נתיבים, ואת שעות

מטרו קווי מוסברים

המטרו בפריז יש בסך הכל 16 קווים לזיהוי על ידי מספר, צבע, ושמות סוף השורה.

לדוגמה, קו 4 הוא מגנטה , יש כיום 27 תחנות, והוא נקרא “פורט דה קליניוקור / העיריה דה Montrouge” משום שהוא פועל מתחנת העיריה דה Montrouge דרומית לעיר כדי Porte de קליניוקור בצפון.

בהתאם לכך, אתה תמיד צריך קודם להבין לאיזה כיוון אתה צריך ללכת ביחס לנקודות הקצה של הקו. אם אתם נמצאים Chatelet וצריכים להגיע אודיאון, היית מסתכל על המפה ורואה אודיאון ממוקם דרומית Chatelet, לכיוון Porte d’Orléans.

זה חשוב כי ברגע שאתה לקחת את הרכבת התחתית בכיוון אחד, זה בלתי אפשרי לשנות כיוונים מבלי לצאת הקרוסלה עוברת שוב. זה הופך טעות יקרה אם יש לך כרטיסים בודדים, ולא במעבר שבועי או חודשי. בנוסף, קווים מסוימים (קווים בעיקר 7 ו 13) מזלג בכמה כיוונים שונים בנקודות מפתח, לכן הקפידו לבדוק היעד שלך בזהירות לפני מקבל על אחת הרכבות הללו, ולהבטיח כי הרכבת שאתה למטוס הולכת להפסיק שלך.

שעות

בזמנים תפעוליים רגילים, המטרו פועל Mon.-טארס. ושמש מן 05:30 am כדי 1:15 בבוקר, ושישי-שבת. מן 05:30 am כדי 2:15 בבוקר שירותים מאוחר באותו גם לרוץ בלילה שלפני חג ציבורי.

כדי להבטיח לך לתפוס את הרכבת האחרונה, אתה צריך לשאוף בדרך כלל מגיע לתחנה כ. 30 דקות לפני הסגירה, כפי רכבות סופיות לעזוב בזמנים שונים בהתאם לתחנה.

קווים עיקריים מטרו

 • קו 1 (לה דפנס / טירת ונסן): עצרי כוללים הלובר, השאנז אליזה, שטלה, הבסטיליה.
 • קו 2 (Porte Dauphine / Nation): עצרי כוללים אנטוורפן (Sacre Coeur), Gare du Nord, שאנז אליזה, Père-Lachaise
 • קו 3 (Pont de Levallois – Bécon / לגליאני): עצרי כוללים סנט לאזאר, רפובליק, Père-Lachaise
 • קו 4 (Porte de קליניוקור / העיריה דה Montrouge): עצרי כוללים Chatelet, סנט מישל, מונפרנס.
 • קו 5 (בוביני – פבלו פיקאסו / כיכר איטליה): עצרי כוללים אוסטרליץ, הבסטיליה, כיכר איטליה
 • קו 6 (שארל דה גול-אטואל / Nation): עצרי כוללים מגדל אייפל, מונפרנס, השאנז אליזה.
 • קו 7 (La Courneuve – 8 מאי 1945 / Mairie d’Ivry ו- Villejuif – לואי אראגון): עצרי כוללים כיכר איטליה, הלובר, האופרה. הקפד לבדוק היעד שלך לאורך הציר הדרומי כמו מזלגות הקו הזה מעל בשני.
 • קו 8 (Balard / Creteil): עצירות מרכזית כוללת אינווליד, אופרה, הבסטיליה
 • קו 9 (Pont de סוור / Mairie de Montreuil): עצרי כוללים Republique ו Grands Magasins
 • קו 10 (אוסטרליץ / בולון-Pont de Saint-Cloud): עצרי כוללים הסורבון ותחנת הרכבת גאר אוסטרליץ.
 • קו 11 (Châtelet / Mairie des Lilas): עצרי כוללים Chatelet ו Republique.
 • קו 12 (Aubervillers-Front Populaire / Mairie d’Issy): עצרי כוללים Abbesses (Montmartre), Grands Magasins, מונפרנס
 • 13 הקו (Saint-Denis – אוניברסיטת / Asnières-Gennevilliers-Les Courtilles / Châtillon-Montrouge 🙂 מפסיק כוללים אינווליד, סנט לאזאר. הקפידו לבדוק היעד שלך בזהירות כמו רכבות אלה מזלג מחוץ לכמה כיוונים.
 • קו 14 (Saint-Lazare / Olympiades): עצרי כוללים Chatelet, גאר דה ליון, הספרייה הלאומית ואת תחנת הרכבת סן לזאר.

התחברות (רכבות נוסעים) RER

תיירים רבים למצוא את RER, מערכת הרכבת הפרברית של פריז שהנה נפרד טכני מתחנת המטרו אבל מתחברת במספר נקודות, מבלבל. אם אתה צריך להשתמש it– וזה יהיה בדרך כלל רק שיהיה צורך בעת נסיעה אל ומאת התעופה בפריז או יציאה לטיולי יום (כגון לדיסנילנד פריז או ארמון ורסאי), הקפד לקבל תחילה תחושה של איך רכבות אלה לעבוד בד בבד עם המטרו ידי ניווט אל הדף הבא.

פריז RER: קווים, נתיבים, ואת שעות

ה- RER, מערכת הרכבת הפרברית של פריז, מורכב מחמש רכבות אקספרס אשר נוסעות בתוך פריז ובאזור הגדול (בניגוד המטרו, אשר עוצר ממש מחוץ לגבולות העיר).

כמו במטרו, קווי RER ניתנים לזיהוי על ידי אותיות ושמות סוף השורה . עם זאת, ה- RER הוא יותר מסובך מאשר המטרו כי כל מעברי שורה לכיוונים שונים בנקודה מסוימת, מה שהופך אותו קל ללכת לאיבוד (וקרנות בזבוז זמן) אם תעלה על הרכבת הלא הנכונה. כדי למנוע הפתעות, לבדוק את הכיוון שלך בקפידה לפני העלייה למטוס, ולהשתמש מסלולי הרכבת ממוקמים תחנות RER כדי לעזור לך להתאפס. אם יש ספק, לבקש עזרה. אם יש לך סמארטפון או טאבלט, שקול להתקין אפליקציה פריז מטרו / RER. הרבים חופשיים, והם מאוד נוחים להיות כך שיוכלו לנווט את מה שאפילו מקומיים לעתים קרובות מחשיבים מערכת מבלבלת.

נקודה נוספת מסובכת ברכיבת ה- RER הוא מקבל את ישר פארס . ה- RER מכסה 8 אזורים בתוך באזור פריז, ואם אתה נוסע רחוק יותר הכרטיסים או לעבור שלך מאפשר, אתה יכול להיות קנס. ודא כרטיס המטרו שלך או לעבור מכסה את האזורים שאתה צריך עבור היעד, וכן לבדוק שוב האזור של היעד שלך עם סוכן כרטיסים אם יהיה בכך צורך לפני העלייה למטוס.

זכור כי עליך לשמר את הכרטיס שלך כדי לצאת הכי תחנות RER.

שעות RER

RER שעות להשתנות, אבל ברכבות ממוצעות לברוח 05:15 בבוקר עד חצות או 00:30 Am ל- מסלולי שעות, להתייעץ הדף מהאתר-מסלול RATP.

פילוח קווי RER

 • קו: רכזות פריז Chatelet-les-Halles ו גאר דה ליון. קו זה פועל ממערב ללה דפנס סנט ז’רמן en Laye; ממזרח Marne La Vallée (דיסנילנד פריז)
 • B Line: רכזות ב Gare du Nord, שטלה, וסנט מישל. קו זה פועל מצפון התעופה שארל דה גול ומדרום לשדה התעופה אורלי (באמצעות הרכבת Orlyval).
 • קו C: רכזות בסנט מישל ומגדל אייפל. Goes to מערב ורסאי וכן שירותי בפרברי פריז מערב.
 • קו D: רכזות בבית Chatelet, Gare du Nord ו גאר דה ליון. בצפון שירותים ופרברים דרומה.
 • הקו E: רכזת Gare du Nord. קו זה שירותים בפרברים מזרחה.

אוטובוסי פריז – קווים, מסלולים, ואת שעות

בעת ביקור בפריז, מנסה להבין איך להשתמש באוטובוסים כדי להגיע ממקום למקום בעיר יכול להיראות כמו אתגר. עם זאת האוטובוס יכול להיות גם יותר נופי ופחות קלסטרופובית מאשר מטרו או RER. לוקח זמן להכיר את האוטובוסים הנקיים ונעימים של העיר יכול להשתלם. עם סך של 59 קווי ההפעלה, אתה יכול להשיג כמעט בכל מקום במטרו ייקח שאתם– ולעתים קרובות למגוון רחב של יעדים.

טיפ נסיעות: אם אתה נוסע נכה או קשיש, אתה עלול למצוא נוסע באוטובוס הרבה יותר קל: רוב החברה מצויד רמפות, בניגוד המטרו שהיא עדיין לא הייתה מספקת שבו נגישות היא מודאגת.

קווים ועוצר

תחנות אוטובוס נמצאות בכל רחבי העיר בתדירות גבוהה יותר מאשר לא הן רכזות במשך כמה קווים שונים. לאחרונה, רוב תחנות אוטובוס צוידו במערכות מידע אלקטרוניות המציינים מתי לצפות האוטובוס הבא. מפות שכונה ו קווי אוטובוסים גם מוצגים במרבית התחנות, כמו גם במשרדי מידע תיירותי בפריז.

אוטובוסים בפריז מסומנים במספרים כפולים בשם סוף הקו המסומן בחזית. אתה יכול להשתמש כרטיסי T + מטרו או מעברים שבועיים וחודשי לנסוע באוטובוס, אבל אם כבר בשימוש בכרטיס יחיד במטרו, אתה לא יכול להעביר את האוטובוס. ניתן, עם זאת, להעביר בין שני אוטובוסים ללא תשלום נוסף לספק לך לעשות זאת בתוך 90 דקות של העלייה הראשונה. שאל הנהג להחתים ( “Valider”) הכרטיס כשאתה לעלות על האוטובוס הראשון.

באמצעות אוטובוסים כדי לסייר בעיר?

קווי אוטובוסים מסוימים הם בעיקר נופיים ויכולים להיות חלופה זולה סיורים באוטובוס בפריז.

 • קו 38 פועל מצפון לדרום דרך מרכז העיר ומספק נוף בלתי נשכח של הרובע הלטיני, נהר הסיין, או קתדרלת נוטרדאם.
 • קו 68 מציעה תצפית של אורסיי, סן ז’רמן דה פרה, הסיין, מוזיאון הלובר, ואת בית האופרה גרנייה.
 • קו 28 ומציע נופים יפים של האקול מיליטר, את אסמבלי Nationale, נהר הסיין, הגראנד פאלה, ואת השאנז אליזה.
 • קו 96 רוחות דרך מקומות יפים על הגדה הימנית, כולל Hotel de Ville, בשכונת המארה של ימי הביניים, ואת הבסטיליה אופנתית.

שעות אוטובוס

שעות להשתנות במידה ניכרת, אבל קווים עיקריים להפעיל מכ 5:30 עד חצות. אוטובוסי הלילה לרוץ במשך כל הלילה (ראה להלן).

עבור מסלולים שעות , להתייעץ דף מסלול-Finder RATP

קווי אוטובוס מסלולים

אינטראקטיב פריז אוטובוס מפה

אוטובוסי הלילה בפריז (Noctilien)

ינשופי הלילה שמחו 2006 כאשר פריז נחנך מערכת אוטובוס הלילה חדשה ברחבי העיר ופרבריה, מה שהופך ומסיבות מאוחר הרבה פחות כאב. אוטובוסים יוצאים מרוב המקומות ברחבי העיר במרווחים של 15-30 דקות.
מצא מסלול nightbus

הרכבת הקלה פריז – קווים, מסלולים, ואת שעות

תחיית המאה ה -21

היה בפריז חשמלית במאה ה -19, אשר לאחר מכן פורק והוחלף עם המטרו. אבל אוכלוסיית עיר נפיחות צורך להתחבר בפריז עם הפרברים שלה הובילה את התחייה של הרכבת הקלה בעיר האור. עם קו אחד בלבד, חשמלית T3, פועל בתוך גבולות העיר פריז, כיסוי עדיין מוגבל וחששות בעיקר בדרום פריז, אבל הרכבת הקלה צפויה לגדול בשנים הקרובות.

אתה יכול לרכב על החשמלית באמצעות כרטיסי מטרו רגילים עובר.
(ראה “פריז מטרו כרטיסים ומעביר” בדף לקבלת מידע נוסף)

עבור מסלולים על החשמלית בפריז, להתייעץ דף מסלול-Finder RATP .

הקו החשמלי T3

הקו החשמלי T3 יש עצירות -13 של פריז, 14, ו -15 רובעים, ומתחבר בפרברי המזרח.
רכבת הקלה מפסיקה בתחנות הגדולות הבאות (עם כמה ומטרו 🙂

 • פורט דה לה שאפל (מתחברת קו M 12)
 • Porte d’Ivry (מתחבר M קו 7)
 • Porte de Choisy (מתחבר M קו 7)
 • Porte d’Italie (מתחבר M קו 7)
 • Poterne des Peupliers
 • סטאד Charlety
 • סיטה אוניברסיטת (מתחבר לקו B RER)
 • מונסוךי (פארק מונסורי להפסיק)
 • Porte d’Orleans (מתחבר M קו 4)
 • ז’אן מולן
 • דידו
 • Porte de Vanves (מתחבר M קו 13)
 • Brancion
 • ז’ורז ‘ברסנס
 • פורט דה ורסאי (מרכז הקונגרסים בפריז); מתחבר M קו 12
 • Desnouettes
 • Balard (מתחבר M קו 8)
 • Pont de גריליאנו (מתחבר קו RER C)