תיאטרון הגלוב של שייקספיר בלונדון: המדריך השלם

Posted on

תיאטרון הגלוב של שייקספיר בלונדון: המדריך השלם
כאשר גלוב של שייקספיר נפתח 1997 היה זה הבניין עם גג מכוסה הסכך הראשון המותר בבירה הבריטית מאז השריפה הגדולה של לונדון בשנת 1666. היום זה בילוי היסטורי מדויק, באוויר פתוח של התיאטרון שבו המחזות של שייקספיר בוצעו – ממוקם רק כמה מאה מטרים מן גלוב המקורי – כבר הצטרפו מקום שני, תיאטרון מקורה בנרות שבו קהלים יכולים להיות בעל ניסיון בתיאטרון המאה ה -17 אמיתי.

שניהם musts על ביקור צופי תיאטרון, שוחרי תרבות ואוהדים של בארד מכל רחבי העולם. איך הם הגיעו להבנות על Bankside של לונדון הוא סיפור של נחישות שגובלת האובססיה מצד השחקן האמריקני המנוח סם Wanamaker.

ההיסטוריה של תיאטרון גלוב המקורי

האזור של לונדון מדרום לנהר התמזה ועכשיו המכונה Bankside היה, בזמנו של שייקספיר, מעין רובע החלונות האדומים מחוץ ללונדון ברובע של Southwark. האזור היה ביתם של תיאטראות ופאבים וכן בזירות מתגרה דוב ובתי בושת. למרות מה שאולי ראית בסרט ” שייקספיר מאוהב “, אין זה סביר כי המלכה אליזבת פעם נסעתי עד הנהר מגריניץ להשתתף בהצגה שם. במקום זאת, החברה של שייקספיר, גברי המלכים, זומנו הארמון המלכותי לבצע עבורה.

זה היה ב מחוז פרוע זה כי גלוב הראשון נבנה בשנת 1599. שייקספיר, יחד עם שחקנים אחרים, לא הבעלים אבל בעל מניות. זה נשרף בשנת 1613 כאשר תותח הבמה להצית גג הסכך שלה. התיאטרון נבנה מחדש על ידי החברה תוך שייקספיר היה עדיין בחיים ונשאר בהצלחה במבצע עד 1642 כאשר הפוריטנים, תחת אוליבר קרומוול , סגרו אותו. שנים לאחר מכן זה נהרס לחלוטין ודיור שיכונים נבנה מעל הנקודה.

הזן סם Wanamaker

השחקן לשעבר פאט האמריקאי סם Wanamaker עבד בבריטניה כאשר הדיונים בצבא-מקארתי יצאו לדרך ודאג לרשימה שחורה של הוליווד, הוא החליט להישאר. הוא בנה קריירה מכובדת בבריטניה, מתנהג ולכוון על הבמה ובסרטים. בעוד באנגליה הוא שיחק יאגו כדי אותלו של פול רובסון בסטרטפורד אפון-אבון בקצרה וניהל את תיאטרון ניו שייקספיר בליברפול. בשנת 1970, ואילו בשנת Southwark, הוא היה המום להבין שבעוד היו כמה תיאטראות גלובוס העתק בארה”ב ובמקומות אחרים, כל מה שנותר בארד בעיר מולדתו היה סמן ההיסטורי בצד של מבשלת בירה.

וואנאמייקר הקדיש את שארית חייו כדי לתקן את זה.

איך בלונדון גלוב של שייקספיר היה בנוי

זה לקח שנים כדי לגייס את הכסף כדי לבנות את התיאטרון כדי לחקור כיצד ליצור את החוויה של צופה תיאטרון שייקספירי בסביבה מודרנית – כולל הוספת מערכת מתזים שמחזיקה סכך הגג הטבול כדי למנוע שריפה. כשלוש שנים לתוך הפרויקט, ראיות של גלוב האמיתי התגלו סמוך שמידע מוזן לתוך העיצוב של התיאטרון החדש מבחינת הארכיטקטורה והחומרים. הפרויקט לא היה בלי המכשולים שלה. מורשת אנגלית, שהיה הבעלים של הקרקע שעליה התיאטרון בנוי, רצה למכור אותו עבור פיתוח.

פקידי תכנון במועצה מקומיים לא היו לגמרי על לוח. אבל הנחישות Wanamakers בסופו של דבר ניצח היום. למרבה הצער, הוא נפטר שלוש שנים לפני השלמת הפרויקט, אך עזב לונדונים ומבקרים כאחד המורשית המדהימה הזה.

כשראה הצגה “O העץ”

התיאטרון הוא המכונה לעתים קרובות כמו עץ “O” למרות שהוא בעצם מתומן. ההתייחסות באה שייקספיר עצמו. הוא תאר את הגדרת הפרולוג של ” הנרי החמישי :”

“… יכול הטייס הזה להחזיק
השדות vasty של צרפת? או אולי אנו לדחוס
בתוך זה עץ O casques מאוד
זה עשה affright באוויר לעבר אג’ינקור?”

התיאטרון המודרני הוא הרבה יותר מסתם עץ “O.” השלוש הרמות של מושבי גלריה הם הגיעו לאחר חציית חצר (שם קהל בהפסקה יכול ליהנות מהמשקאות שלהם) מפריד בין תיאטרון מבניין מודרני שמכיל חדרי הלבשה, סדנות, חנויות מלתחה ומוזיאון. מאז 2014, המתחם כולל גם תיאטרון שני – אבל על כך בהמשך.

הצגות מתקיימות על במה מלבני עם קיר אחורי בצד אחד של “O”. בנוסף המושבים גלריה, כמה מאות כרטיסים, בשעה 5 £ כל, נמכרות עבור standees – המכונה Groundlings . בשנת Groundlings של יום שייקספיר היו ידועים גם בשם stinkards .

כשראה מחזה כמו טייס מקורקע יכול להיות הרבה כיף כמו הקהל מוזמן להשתתף לִקרוֹא קְרִיאוֹת בֵּינַיִם כפי שהם היו עושים את הגלובוס המקורי. אבל לפני שאתה תופס בכל הזדמנות להיות טייס מקורקע, לחשוב אם אתה באמת יכול לעמוד במשך שעתיים או שלוש. Groundlings ב גלוב של שייקספיר אסור לשבת על הקרקע. מקומות על הספסלים ללא משענת של הגלריות כאלה או מדי נוחות. כריות ניתן לשכור אבל קהלים מנוסים ב’גלוב’ קרובות להביא כריות משלהם ואפילו שמיכות עבור מזג האוויר אנגלית הצפוי.

הופעות, אשר תתקיימנה מסוף האביב עד תחילת הסתיו מתקיימות בחוץ בשעות היום – בגשם ובשמש. התיאטרון אין גג וללא מטריות מותרות. אז אם אתם מודאגים לגבי מזג האוויר הסגרירי, להביא פונצ גשם.

מה לעשות בבית גלוב

  • סיורים מודרכים : ניתן לסייר השנה המורכבת תיאטרון ותיאטרון כאשר מחזות אינם מתקיימים. טיולי הם באנגלית עם סדינים למעשה סיפק בצרפתית, גרמנית, ספרדית, איטלקית, רוסית, יפנית וסינית פשוטה. טיולי Southwark של שייקספיר מוצעים כאשר התיאטרון נמצא בשימוש להופעות.
  • תיירות קבוצתית, חוויות הפגנות : Fancy ללמוד איך להתלבש כמו האליזבתנית? צופה הפגנה של לחימה בשלב שייקספירית או לראות איך המחזות של שייקספיר הודפסו עבור הפוליו הראשון? מגוון של חוויות ניתן לארגן לקבוצות, שחלקם כוללים ארוחות, תה בחלב וביקורי אטרקציות כגון הרסיס ואת טייט מודרן.
  • לסעוד לשתות : הברבור פתוח לארוחת צהריים, תה אחר הצהריים, ארוחת ערב, לפני ואחרי אוכל ביצועים פוסט. אתה לא חייב להיות בעל כרטיס ליהנות מהנופים של התמזה וקתדרלת סנט פול מהמסעדה. בר הברבור פתוח מארוחת בוקר אוכל בשעות יום מזדמן באמצעות קוקטיילים, ויש בר קפה פואייה חטיפים, ארוחות קלות ומשקאות.

סם Wanamaker תיאטרון

כאשר תיאטרון הגלוב של שייקספיר תוכנן תחילה, תיאטרון מקורה, היעקוביני, תוכנן גם. יצרתי ההצגות המאוחרות של שייקספיר היה בוצע בתיאטרון כזה, מואר בנרות עם הקהל יושב סביב הבמה. אבל בהתחלה, אף אחד לא באמת יודע מה תיאטרון כזה היה נראה כמו בתוך או איך שזה היה עובד. מבנה לבן, בשימוש בהתחלה לסדנות ומרחבים חינוכיים, נבנה כדי לשכן התיאטרון היעקוביני.

בסופו של דבר, התיאטרון תוכנן בהתבסס על העדויות של שני גיליונות של ציורים כי נפלו מתוך ספר בספריית מכללת וורצ’סטר, אוקספורד. בהתחלה חשב להיות על ידי מעצב תיאטרון איניגו ג’ונס, הציורים הם עכשיו לייחס לאחד מתלמידיו 1660, המתארים את מה בתיאטרון אולי נראה כמו 50 שנים קודם לכן. הם נחשבים העיצובים המוקדמים ביותר הידוע עבור תיאטרון אנגלית.

התיאטרון, סמוך גלוב ומחובר באמצעות אותו בלובי המרכזי, נקרא על שמו של וואנאמייקר ונפתח בשנת 2014. הרבה של הפרט הוא ספקולטיבי עם כמה העיטור שהועתק בתים מפוארים של התקופה. הוא נבנה אלון ירוק ועדיין מריח של עץ טרי, כמה שנים מאוחר יותר. ראו הוזהרתם, אם כי, ריחות שרף אלון בשילוב עם עשן נר יכול להיות קשה לקחת אם אתה בכלל רגיש או אלרגי.

Essentials גלוב של שייקספיר

  • איפה : לונדון תיאטרון הגלוב של שייקספיר, 21 בניו גלוב Walk, Bankside, לונדון SE1 9DT
  • מתי: הופעות על במת הגלובוס תתקיימנה מאפריל עד ספטמבר. רוב להתחיל בשעות אחר הצהריים באמצע אבל, בימים הארוכים של הקיץ איזה ערב הופעות מתוכננות. הופעות של סם Wanamaker התיאטרון צפויים מאוקטובר עד אפריל עם רשימות מכירת כרטיסים הודיעו במהלך הקיץ.
  • אתה רואה מה שמונח: ישנו מגוון רחב מאוד של הופעות, סדנאות, סיפורים, סדנאות כתיבה ופעילויות למשפחה זמין דרך השנה
  • כרטיסים: כרטיסים לכל ההופעות והאירועים ניתן לרכוש דרך האתר או על ידי מתקשרים לבית קופה על +44 (0) 20 7401 9919. רכישות דרך האתר דורשים חשבון מוגן בסיסמה כי אתה יכול להגדיר בקלות באינטרנט.
  • אופן הביצוע: גלוב נמצאת במרחק עשר או 15 דקות הליכה מתחנות הרכבת התחתית הקרובות ביותר, סנט פול, אחוזת בית, גשר לונדון, Blackfriars. יש חניה מוגבלת למכוניות עם תגי כחול נכים ומוניות זמינות סמוכות.
  • לקבלת מידע נוסף: בדוק את האתר הראשי באופן קבוע כמו תמיד יש משהו קורה.