תפילות ארוואן של בנגקוק: מדריך שלם

Posted on

 תפילות ארוואן של בנגקוק: מדריך שלם
ארוואן התפילות בבנגקוק, ידועות בתאילנדי כמו Saan Phra פרום או Saan תאו מהא פרום , עשויות להיות קטנות, אבל המורשת שלו היא גדולה. תיירים אוהבים את מופעי המחול המסורתיים בחינם קרובות ראו שם. מקומיים לעצור בדרך לעבודה כדי להתפלל או לתת תודה על טובות הנאה.

בניגוד מקדשים הדורשים יותר זמן לבקר, היכל ארוואן ממוקם על אחת המדרכות העמוסות בבנגקוק. הריחות המתוקים של מחרוזת פרחים ומקלות קטורת בוערים לחלחל באוויר.

הפסל של Phra פרום-הפרשנות התאילנדית של האל ההינדי ברהמה האין אפילו ישן מאוד. הפסל המקורי הושחת תקנה ב 2006 והחליף במהירות. לא משנה, היכל ארוואן ממשיך להיות פופולרי עם בודהיסטים, הינדים, ואת הקהילה הסיקית בבנגקוק.

ההיסטוריה של היכל ארוואן

מנהג animist ישן בתאילנד, “בתי רוח” הם הקימו ליד בניינים לפייס רוחות שנעקרו פוטנציאלי על ידי הבנייה. ככל שעולה הבנייה, יותר בזבזני בית הרוח צריך להיות. תפילות ארוואן התחילו כבית הרוח הגדול עבור מלון ארוואן בבעלות המדינה נבנה בשנת 1956. ארוואן המלון הוחלף מאוחר יותר על ידי בית המלון בבעלות הפרטית Grand Hyatt Erawan ב 1987.

על פי מסורת, בבניית מלון ארוואן הציקה עם תקלות, פציעות, ואפילו מקרי מוות. מקצוענים אסטרולוגים נקבעו כי המלון לא נבנה בצורה משמחת. פסל של ברהמה, האל ההינדי בריא, היה צורך לעשות את הדברים נכונים. זה עבד; ארוואן המלון שגשג מאוחר.

מקדש ברהמה הוצב מחוץ למלון ב -9 בנובמבר 1956; זה התפתח יופי ותפקוד לאורך השנים. אפילו עם מוצאו הצנוע כבית הרוח של מלון בעייתי, היכל ארוואן הפך לאחד המקדשים המתוירים ביותר בעיר!

באשר שמו, “ארוואן” הוא השם התאילנדי עבור Airavata, הפיל שלושה ראשים כי ברהמה נאמר כי רכבה.

איפה הוא מקדש ארוואן?

אתה בהחלט לא צריך לצאת בדרך שלך או לבקר בשכונה מעורפלת לראות היכל ארוואן בבנגקוק. המקדש המפורסם ממוקם במחוז וואן פאתום, בלב העסוק, המסחרי לקניות רציניות בבירת תאילנד!

מצא ארוואן תפילות הממוקם בפינה הצפון-מערבית של מלון גרנד הייאט ארוואן, בצומת Ratchaprasong מאוד בולט שבו כביש ראטצ’דמארי, כביש I ראמה, ו Phloen Chit כביש נפגשים. קניונים רבים ומתחמי קניות נמצאים במרחק הליכה קל.

תחנת הרכבת העילית BTS הקרובה למקדש ארוואן היא צ’יט לום, למרות שאתה יכול ללכת מ סיאם התחנה (תחנת הרכבת העילית העמוסה וגדולה) בסביבות 10 דקות. צ’יט לום הוא על קו Sukhumvit.

מתחם הקניות CentralWorld מבוך נמצא מעברו השני של הצומת הגדול מהמקדש. קניון MBK, גם ידוע למטיילים בתקציב בתור יותר סביר עם רצוף אלטרנטיבת זיופים-נמצא במרחק של כ- 15 דקות הליכה משם.

ביקור במקדש ארוואן בבנגקוק

אף שהמקדש התפתח לעצירה חפוזה עבור המקומיים, תיירים למשימות קניות, וקבוצות מודרך כאחד, זה לא ממש כשרון גילוף פסק זמן מסלול רציני. למעשה, תיירים רבים לצלם תמונה או שתיים ולהמשיך ללכת.

אל תצפה חוויה מקדשת שלו: היכל ארוואן לעתים צפוף ומבולגן. בניגוד המקדשים העתיקים במקומות כגון איוטאיה ו צ’אנג מאי, זה לא באמת מקום להתעכב ולתהות בשלום. עם זאת, תכנן להישאר בסביבה מספיק זמן כדי לצפות במופע מחול תוך התבוננות כיצד לעצור בבית המקדש הפך להשתלב בחיי היומיום למקומיים רבים.

לקבלת חוויה אותנטית יותר, לנצח קבוצות תיירים לבקר ארוואן תפילות בשעות העומס בבוקר (בין 7 ל -8 בבוקר) כאשר המקומיים עוצרים להתפלל בזמן בדרך לעבודה. נסה לא להפריע למתפללים שיש להם זמן מוגבל. Pedway מתחנת צ’יט הלום מציע תמונות טובות מלמעלה.

הרקדנים המסורתיים לעתים קרובות ראו ליד המקדש בעצם הם לא שם כדי למשוך או לבדר תיירים-אף שהם עושים הם. הם שכרו על ידי מתפללים שמקווים לזכות כשרון או להודות על תפילות ענו. לפעמים, אתה אפילו יכול ליהנות להקות מחול ארייה סיניות שם.

שמור על הכבוד! אף שמקדש ארוואן הפך אבן שואבת לתיירים, זה עדיין נחשבת לאחד המקדשים ההינדית החשובים ביותר בבנגקוק. יהיו כאלה שיטענו שזהו אחד המקדשים החשובים ביותר ברהמה באסיה. אל תהיה מגונה או לא מכבד במהלך הביקור הקצר שלכם.

עצות בטיחות עבור ביקור במקדש

למרות שסבל תקריות בעבר, היכל ארוואן הוא לא פחות בטוח לבקר מאשר מקומות אחרים בעיר.

נוכחות המשטרה המיותרת סביב המקדש יוצרת כמה הונאות תיירות במיקוד ולא מרתיעה אותם. אחת מההונאות-הארוכה פועלות כרוך שוטרים באזור כביש Sukhumvit צופה מן השבילים המוגבהים עבור תיירים שמעשנים או jaywalk. נקודות קצין אל בדל סיגריה הקיים ברחוב ותביעות שהפלת אותו, ולכן אתה מקבל קנס על השלכת פסולת.

למרות שהמקומיים ונהגים ניתן עישון סמוך, נוסע לפעמים לקבל בחר לצאת לשלם קנסות יקרים על המקום.

כאשר מוכן לעזוב את המקדש, לא להסכים “סיור” מ נהג טוק-טוק. כך או למצוא נהג מונית מוכן להשתמש במד או לנהל משא ומתן על טוק-טוק במחיר הוגן (אין להם מטרים).

נתינת מתנה

למרות ביקור במקדש ארוואן הוא בחינם, כמה אנשים בוחרים לתת מתנה קטנה. מזומנים מתיבות תרומה משמשים כדי לשמור על האזור מקבל מופץ הצדקה.

אנשים רבים למכור זר פרחים ( Phuang Malai ) כנראה יפנו אתכם במקדש. היפות, השרשרות בניחוח יסמין בדרך כלל שהורה זוג צעירים, מודה בכיר, ועל מעטרי מקומות מקודשים. בנגקוק היא לא הוואי-אל ללבוש את הפרחים סביב הצוואר שלך! מניח את גרלנד המציע עם האחרים על המעקה מגן על הפסל.

נרות מקלות קטורת (קטורת) זמינים גם. אם אתה בוחר לקנות כמה, להדליק את כולן בבת אחת מאחת בעששיות נשמרות בוערות. לחכות בתור, להגיע לחזית, מודה או להגיש בקשה כפי שאתה מחזיק את מקלות הקטורת עם שתי הידיים, ואז למקם אותם במגשים המיועד.

המתפללים בדרך להפוך הנפקות-לפעמים אפילו פרי או שתיית קוקוס-אל כל אחד מארבעת הפנים. במידת האפשר, להסתובב הפסל בכיוון השעון.

טיפ: אתה תיתקל אנשים מוכרים ציפורים קטנות, בכלוב בכמה מקדשים בדרום מזרח אסיה. הרעיון הוא שאתה יכול להרוויח כשרון ידי שחרור ציפור-מעשה טוב. למרבה הצער, ציפור הנחלשות אינן נהנות מחופשת לאורך זמן; הם בדרך כלל מרושתים שוב סמוכים למכור מחדש. להיות נוסע אחראי יותר על ידי לא תומך הנוהג הזה.

מקומות לבקר בהיכל ארוואן הקרוב

למרות השפע של אכילה וקניות ניתן למצוא בקרבת מקום, היכל ארוואן הוא לא במרחק הליכה של גראנד פאלאס, Wat Pho, ואת הסיור הרגיל מפסיק בבנגקוק.

ניתן לשלב ביקור ארוואן תפילות עם כמה מראות מעניינים אחרים אלה באזור:

  • ביתו של ג’ים תומפסון: ג’ים תומפסון האוס מציע חוויה תרבותית מעניינת, סיורים קצרים, וגינה נעימה. היעלמותו המסתורית של ג’ים תומפסון היא אחד הסודות השמורים ביותר של דרום מזרח אסיה. בביתו היפה נמצא במרחק של כ- 20 דקות הליכת תפילות ארוואן, או שאתה יכול לקחת את תחנת הרכבת העילית אחת בעבר סיאם התחנה לתחנת האצטדיון הלאומי וללכת משם.
  • בנגקוק ארט ותרבות מרכז: קרוב גם לתחנת האצטדיון הלאומית, אמנות בנגקוק מרכז התרבות מציג אמנים מקומיים במתקן נעים. עם קצת מזל, אתה יכול אפילו לתפוס תצוגת אופנה של מעצבים מקומיים!
  • פארק לומפיני: אם היו לך למלא שלך של מדרכות סתומים, פארק לומפיני נמצא במרחק 15 דקות נסיעה דרומה לאורך כביש ראטצ’דמארי. הבריכות, מסלול הליכה, ואת ביתן סיני להציע הפסקה בקצב הרועש של בנגקוק.

תובנה תרבות

במובנים מסוימים, היכל ארוואן מספק מיקרוקוסמוס תרבותי שמראה עד כמה דת עמוקה שזורה בחיי היומיום, יחד עם מזל, אמונה תפלה, ועל אֲנִימִיסְם-האמונה כי רוחות לחיות בתוך ומסביב הכל.

למרות תאילנד בעיקר מקובעת את טהרוואדה בודהיזם, ו ברהמה היא אלוהות הינדו, זה לא מונע מקומי מתשלום הכבוד. תוכלו להתבונן באנשים תדיר מכל המעמדות החברתיים אשר להנהן, בקצרה להשתחוות, או לתת וואי עם הידיים כאשר העברת ארוואן תפילות-גם כאשר מתגלגל ידי על הרכבת העילית!

מעניין, יש לא מקדשים רבים בהודו שמוקדש כולו Bhrama. האל ההינדי בריאה נראה שיש לו מחוץ באים גדולים של הודו. היכל ארוואן בבנגקוק הוא אחד הפופולריים ביותר, יחד עם מקדש על אנגקור ואט בקמבודיה. אפילו במדינה הגדולה של דרום מזרח אסיה ניתן ע”ש Bhrama: המילה “בורמה” הוא חשב שיש באים “ברהמה”.

הסגידה ברהמה ידי אי-הינדים בסין היא תופעה שכיחה למדי. תאילנד היא ביתם של אחת הקהילות הסיניות האתניות הגדולות ביותר בעולם-ומכאן מדוע מופעי מחול אריה הסיניים לפעמים להחליף ריקוד תאילנדי מסורתי במקדש ארוואן.

תקריות ב ארוואן תפילות

אולי המיקום המרכזי אפשר להאשים, אבל בהיכל ארוואן בבנגקוק צבר מעט של היסטוריה סוערת נתון בגיל ובגודל שלו.

  • 2006: הפסל המקורי של ברהמה נהרס על ידי אדם 27 בן עם פטיש. מטאטאי רחובות רדפו אחריו ונדאל ו שהכו אותו עד מוות. האיש שהוגדר לאחר מכן כבר לא יציב מבחינה נפשית.
  • 2010: מתחם CentralWorld וחצה את הצומת מן המקדש נשרף במהלך הפגנות נגד ממשלה.
  • 2014: רוב הלחימה במהלך הפגנות נגד הממשלה שהובילו להפיכה הצבאית התקיימו ליד המקדש. חורים Bullet ונזק תוקנו.
  • 2015: היכל ארוואן היה האתר של הפיגוע בבנגקוק 2015, פיגוע שהותיר 20 הרוגים.
  • 2016: התנגשה מכונת המקדש, ופצע שבעה מתפללים. הטרור נפסל; הנהג של הרכב שעבר אירוע מוחי.

הפצצות תפילות ארוואן 2015

ארוואן התפילות היו היעד לפיגוע ב -17 באוגוסט, 2015. מטען צינור פוצץ בשעת 6:55 pm תוך המקדש היה עסוק. למרבה הצער, 20 בני אדם נהרגו ולפחות 125 נפצעו. רוב הקורבנות היו תיירים אסיה.

הפסל נפגע רק מעט, ואת המקדש נפתח מחדש תוך יומיים. ההתקפה גרמה סאג בתיירות; בחקירה שעדיין מתנהלת.