תקשורת בסין: כיצד לגבור על מחסום השפה בסין

Posted on

תקשורת בסין: כיצד לגבור על מחסום השפה בסין

תקשורת בסין בדרך כלל אתגר עבור המבקרים לראשונה, במיוחד אנשים שנוסעים באופן עצמאי לבלות מחוץ בייג’ינג. ככל שאתה לסטות הלב בטון של סין, ככל מחסום השפה הופכת … מאתגר .

בסך הכל, נוסע דוברי אנגלית מבורכת כשהם נוסעים ברחבי העולם. אנגלית באיכות משתנה נפוצה בכל יעדי התיירות. חלקים של סין, בעיקר באזורים הכפריים, יכולים להיות חריג. תפריטים באנגלית עשויים או לא עשויים להיות אופציה, וייתכן שתצטרכו להסתמך על המוניטין של זרים לעזרה בעת רכישת כרטיסים.

אבל עם קצת סבלנות, פריצה דרך ההבדלים התרבותיים יכולה להיות כיף, הרפתקן, ומתגמל!

מחסום השפה

אל תדאגו: מחסומי שפה הם בהחלט לא סיבה תקפה לפחד לנסוע למקום.

יעביר קושי אפילו לא לעשות את רשימת 10 דברים נוסעים שונאת באסיה . בדרך כלל אפשר שרייד וממלמלים דרכך תקשורת פשוטה על ידי הצבעה או מתנהג מה שאתה צריך. רק למקרה הניסיונות הכי הטובים שלך להיכשל, אתה צריך תכנית גיבוי עבור מקבל המסר שלך.

למרות שאין מבינים בקלות יכול להיות מתסכל, את הצוות במלונות התיירות מוכווני ומסעדות לרוב ידבר אנגלית רק במידה. בעת הנסיעה מרוחקת יותר, הבדל השפה הופך יותר מתסכל. אלה כמה מילים שלמדו בחריצות מנדרין לא תפעלנה. גם אם שתפסת את הצלילים בצורה מושלמת – הישג בפני עצמו – לא כולם מדברים מנדרין!

מחסום השפה בסין הוא לעתים קרובות מרכיב הממשלה עבור הלם תרבות . למרבה המזל, יש כמה דרכים טובות כדי לשמור על הלם התרבות תחת שליטה .

כלי תקשורת

למרות שאף אחת מהאפשרויות הללו הוא תיקון קסם, שילוב של כל יעזור לך להבין.

 • שיחונים: למרות שאתה צריך לנסות ללמוד כמה מנדרין בעוד בסין, ובכך ישפר את הנסיעה באופן משמעותי, לא שיחון הולך לשבור עזרה מציאותית למטה מחסום השפה בסין.
 • Google Translate: כנ”ל לגבי תוכנת תרגום. למרות כולים מרשימים, אפליקציית Google Translate יוביל כמה אי בנות קומיות למדי.
 • חידונים: כל הנוסעים כברירת מחדל חידונים להסתדר בעת הצורך. אבל גם מצביע כרגיל (להיות מנומס, אינו מצביע באצבע אחת) ומחווה נראית להיכשל בסין. אידיאולוגיים ותרבותי הם פשוט יותר מדי רחוק אחד מהשני. Motion עם הידיים על מקלות אכילה המלצר שלכם עשויה להביא לכם עיפרון!
 • פוינט זה ספר: פוינט זה ספר או שווה ערך יכול לבוא שימושי מאוד לטיולים מורחבים לסין. הספר הקטן מכיל אלפי תמונות ממוזערות מסווג עבור פריטים, מזון, חירום, וצרכים חיוניים אחרים, כי אתה פשוט יכול להצביע כאשר מנסים לתקשר. צריך לומר משהו על הטחול שלך? יש תרשים של גוף האדם; אתה יכול להצביע על האיבר. פוינט היא אפליקצית בסמארטפון (רכישת חובה) היא אפשרות נוספת, אולם, שיש דרך לתקשר מבלי להסיח מישהו עם טלפון חכם יקר יותר אידיאלי.
 • Smartphone שלך: אם מתוך אפשרויות, לגדל תמונה מצביעה על מה שאתה צריך יכול להיות תור ויזואלי נהדר עבור צוות שרוצה לעזור אבל לא יכול להבין אותך. צלם תמונות של פריטים יומיומיים ותרחישים שאתה יכול להשתמש מאוחר יותר. לדוגמא, אם אתה צריך חדר עם שתי מיטות, לצלם תמונה של אחד החדרים הנוכחיים שלך עם שתי מיטות אז להראות את התמונה בעת הבדיקה לתוך מלון חדש בהמשך הדרך.

הזמנת אוכל

אתה יכול לעקוף את מחסום השפה במסעדות אותנטיות ידי הצבעת מנות כי לקוחות אחרים אוכלים. שים לב כפי שאתה שהושבת לראות אם נראה משהו מעורר תיאבון. כאשר המציין משהו, להשתמש הסנטר שלך או מלאה ביד כדי להיות נקודה; עושה זאת עם אצבע אחת הוא לא מנומס).

חלק הדרגים ניתן אפילו להזמין אותך חזרה למטבח כדי לבחור מה אתה רוצה מוכן! אם אתה עדיין רוצה לאכול שם אחרי הצצה אל מאחורי וילון, להצביע על כמה מרכיבים טריים מבט. צוות לפעמים ייעלמו לתפוס עובד שמדבר קצת אנגלית כדי לעזור לך לסדר.

תיירות מוכווני רבה מזללות בסין יש גרסות בסינית ובאנגלית של התפריט שלהם. אתה יכול לנחש איזה מהם הוא יותר יקר. הזמנה מהגרסה האנגליה גם מקטינה את הסיכויים שלך נהנה אוכל סיני אותנטי .

קבלת כרטיסים

תחנות אוטובוס ורכבת גדולות בדרך כלל תהיינה חלון כרטוס עבור זרים מאוישים על ידי מישהו שמדבר לפחות אנגלית מוגבלת. תסתכל על השלטים מעל חלונות או לנסות למצוא בקיוסק כי מפרסם יכולת אנגלית.

באמצעות מוניות

רוב המטיילים נתקלים בקשיים הראשונים שלהם לתקשורת בסין לאחר לוקח מונית מהמלון. נהגי מוניות קרובים מאוד הקריאו מוגבלים אנגלית, אם בכלל. הם אפילו לא מבינים את המילה “שדה התעופה”.

ברור שאתה לא רוצה שיתייחסו אליו בטעות לתחנת הרכבת כאשר יש לך טיסה לתפוס – היזהרו, זה קורה!

כדי למנוע בעיות פוטנציאליות, לבצע את הפעולות הבאות בצאתך את המלון:

 • תפוס את כרטיס הביקור של המלון, כך שתוכלו להראות נהגים כתובת בסינית כשאתה מוכן לחזור.
 • שאל את דלפק הקבלה ליעדי כתיבה, אוכל, או במונחים שימושיים נוספים בסינית. אתה יכול להראות את השרבוטים האלה לנהגים. זוהי גם הזדמנות טובה לקבל המלצות למסעדות אותנטיות כגון.

בעת שימוש מונית בסין, להבטיח פעמים רבות כי הנהג מבין היעד שלך. הם עשויים להתנהג כמו שהם מבינים בהתחלה כדי למנוע אובדן לקוח אך מאוחר יותר לנהוג סביבך בחוגים מחפשים מישהו שיכול לעזור.

להגיד שלום

הידיעה איך להגיד שלום בסינית היא דרך מצוינת לשבור את הקרח עם המקומיים ולהכיר למקום טוב יותר . ברוב המקרים אתה צפוי לקבל חיוך תגובה ידידותית, אפילו אם כי הוא מידת האינטראקציה שלך בסינית.

בסין, אתה לא צריך ללמוד כיצד להשתחוות כמו יפן או וואי כמו תאילנד. במקום זאת, העם הסיני עשוי להצטרף ללחוץ ידיים עם לך, אם כי לחיצת יד רופפת בהרבה ממה צפויה במערב.

טיפים

 • אם כבר מדבר לא עזר האם Louder: אתה בהכרח תיתקל תיירים חסרי ידע לדבר בקול רם כדי מקומיים, בהנחה כי הוספת נפח ודיבור איטי תעזור להם להבין טוב יותר. כפי שאתה יכול לדמיין, זה לא עובד. האם אתה יכול להיות מסוגל להבין מנדרין אם ניתן לך חזק יותר לאט? אם מישהו לא מבין אותך, פשוט לחזור על אותן המילים לא תעזורנה. אין לגרום לעצמך להיראות כמו תייר גס .
 • מקבל את זה נכון: למרבה הצער, שהכרך עבור מסמור שלום או ביטוי טון-מושלם מנדרין בהכרח יהיה זרם ידידותי של יותר מנדרין מכוונת בדרך שלך. רק על ידי הניסיון לדבר את השפה, זרים יהיו לפעמים לתת לך הרבה יותר מדי אשראי יתחילו לדבר איתך כבדרך!
 • עבודות מנדרין ביותר בבייג’ינג: לא משנה מה אתה לומד ב מנדרין תהיה לאין ערוך יותר בעוד שימושי ליד בייג’ינג. ככל שאתה נוסע מעיר הבירה, המזל פחות תצטרך למצוא סינים שיכולים להבין הניסיונות המבולגנים שלך כדי לקבל את הצלילים נכונים.
 • אלפבית אינה זהה: הצבעה על כרטיס, מפה או מדריך עם האלפבית הפונטי לא הולכת לעזור לאחרים להבין אותך, בדיוק כמו שאתה לא יכול לקרוא אותיות סיניות. אתה תמיד יכול לשאול חבר דוברי אנגלית או בקבלה כדי לכתוב אותיות סיניות בשבילך כדי להראות לנהגים.
 • דע משפטים מעטים: שהגיע לסין חמושה אלה ביטויים שימושיים מנדרין עשוי לחסוך לך קצת מתח.

אם כבר מדברים מנדרינית

לימוד שפה טונאלית כגון תאילנדי או מנדרינית לא קל. כדי אוזניים לא מאומנות, שאתה אומר את המילה כהלכה, אולם אף אחד לא נראתה להבין. תוסיף לזה את העובדה שרוב המילים בשפה הסינית הן מאוד קצרות deceivingly פשוטות, לעתים קרובות רק שלוש או ארבע אותיות!

מבלי להחיל את הטון הנכון, אפילו מקבל מישהו להבין את מילת שתי האותיות ma לא תפעל.

ביודעים כמה מילות מנדרין בהחלט תשפר את חווית הנסיעה שלך, לעומת זאת, לא מצפה שכולם יבינו ניסיונות הראשוניים שלך. עם סיני שרגילים להתמודד עם תיירים תוכל להבין גווני mispronounced שלך, אבל אנשים ברחוב כנראה לא יקרו.

בנוסף, תמיד יש סיכוי שהאדם שאיתו אתה מדבר לא יכול אפילו להבין כמה מנדרין.

עם סיני ממחוזות שונים יש לפעמים יעביר צרות עם שני. תקן הסיני, aka מנדרין, נחשבת כשפה הלאומית ברחבי סין היבשתית, אך אנשים רבים עדיין מדברים ניבים משלהם.

אנשים צעירים עלולים להבין מנדרין טוב יותר כיוון שהם למדו בבית הספר , לעומת זאת, עלול להיות לך הצלחה פחות כאשר מדברים עם אנשים סיניים ישנים. קנטונזית – שונה מאוד מנדרין – עדיין נלמדת ומדוברת בדרום במקומות כגון הונג קונג ומקאו.

עם סיני לעתים קרובות ימשוך סמל ההתאמה באוויר או על כף היד שלהם בעת שניסה לתקשר. אמנם זה עוזר לאנשי מאזורים שונים לתקשר אחד עם השני, זה לא יעזור לך מאוד אם אתה קורא סיני!

רק תגיד כן”

הרעיון של הצלת פנים חל ישירות תקשורת בסין. לעולם לגרום למישהו להרגיש נבוך בגלל שהם לא יכולים להבין אתכם. הישאר רגוע וסבלני בכל עת. כאורח, זה תלוי בך כדי לדבר את השפה המקומית, ולא סביב דרך אחרת.

ראה הוזהר: כדי למנוע מצב פסד של פן פוטנציאל, אנשים לעתים קרובות יהיו להנהן ולומר “כן” למרות שהם לא הבינו אותך! אין להניח כי “כן” הוא תמיד בחיוב בסין.

ומספרים חשובים

אתה מן סתם תשתמש במספרים קרובים באינטראקציות יומיומיות תוך בסין. מחירים יצוטטו איתך בסינית. מקצר בתקשורת במהלך מו”מ – כן, תצטרך לנהל משא ומתן בעת רכישת מזכרות – יכול להיות השלכות מעצבנות.

כדי למנוע ויכוחים ומבוכה כאשר מו”מ מחירים, הסינים משתמשים במערכת אצבע ספירה לבטא במספרים, דומים אך שונים במקצת משלנו. יכולת לזהות את סמלי יד לכל מספר עשוי להיות שימושיים בשווקים רועשים, תזזיתיים .

סוחרים מסוימים שיכול לקרוא ספרות ערבית אולי מחשבונים זמינים בקופה. אם כך, אתה פשוט להעביר קדימה ואחורה מחשבון עם הצעות-שכנגד עד מחיר נעים יושג.

טיפ: אתה יכול לקחת את תקציב נסיעות למשנו הרמה על ידי לימוד הסימנים הסיניים עבור כל מספר. לא רק ללמוד מספרים סיניים – זה יותר קל ממה שאתם חושבים – עזרה לך לקרוא כרטיסים (למשל, מספרי מושב, מספרי מכונית, וכו ‘), תוכלו להבין את המחירים הסיניים על שלטי תגי המחיר נמוכים מן גירסא אנגלית.

מה בדיוק הוא Laowai?

אין ספק מילה תשמעו לעיתים קרובות תוך בסין, זרים מכונים laowai (אאוטסיידר הישן).

למרות זרים עשויים אפילו להצביע בעוד קוראים לך laowai פניך , המונח נועד לעיתים רחוקות להיות גס רוח או מבזה. הממשלה הסינית ניסתה להניא את השימוש במילה במדיה שימוש יומיומי במשך שנים ללא הצלחה רבה.