12 En İyi şeyler Fransa’nın Nice Yapılacak

Posted on

 12 En İyi şeyler Fransa'nın Nice Yapılacak

Geri Roma döneminde, Güzel bölgenin sermaye rol Fransız Rivierası için ağ geçidi olarak bugün korur olarak görev yaptı. Sardunya Krallığı ve 18. yüzyılda zengin İngiliz aristokratlar için favori parçası sonra, Nice karışık yetişmesi şehrin cazibesi bir parçasıdır. boyunca sadece bir adım sahil WESTERN Alba (İngilizce Promenade) ve bu port kasabasıydı-ve hala-Bir jetset favori ve sanatçı cenneti, Chagall için Matisse herkesi cazip neden anında (her iki müze kim göreceksiniz meşhur ışık ve ışıltılı turkuaz denizler ile stad).

Promenade des Anglais’den boyunca yürüyün

Köpüklü mavi kıyılarına Süpürgelik Baie des Anges’in (Melekler Koyu), Nice’in ünlü Promenade des Anglais 2.5 mil doğuda Old Town ve Quai des États-Unis batıda havaalanından kıyı boyunca uzanır. Çakıl dolu inen kıyı şeridinde Biskletçilerin, skateboarders ve kaykaycılar seyir, plage ya da sahilde. İngilizce Fransız Rivierası olur kış, gezinti beş yıldızlı olmak Belle Epoque mimarisi-en muhteşem örnek ta kendisidir zaman 18. yüzyıla kadar uzanan Le Negresco otel. (Louis XIV Louvre’da sergilenen birine özdeş bir portre dahil) sanat 6.000 adetin üzerinde bir koleksiyon sunan haute otel, Grand Dukes Vladimir ve Dimitri ile Dali herkesi çekti bir kurumdur. Eski Dünya esintili, ahşap kaplı at şampanya yudumlarken caz müzik Sway çubuğu veya denize bakan iki canlı sulama deliklerden birine bir kokteyl ile Promenade aşağı başka bir işlem emmesi: Waka ve Movida .

Eski Kent sokaklarında dolaşmak

Vieux Nice, ya da Old Town şehir-ve Nice’nin eski hala devam eden mahallenin kalbi oluşturan sokakları bir labirent. Cadde Tarafı kafe böyle Roma’daki Santa Susanna esinlenerek Aziz Reparata onun Barok Katedrali ile yer Rossetti olarak 17. yüzyıla kadar uzanan kareler, üzerine dışarı dökmek.

Belki de daha ikonik simgesel meydanın olan Fenocchio buzul , seçim 94 lezzetleri ile popüler bir gelateria. Eğer elinizde gelato edindikten sonra, giden yakındaki merdiven gezintinize kadar devam Colline du Château veya Castle Hill, şehrin özgün sitede. Kale Kral Louis XIV birlikleri tarafından 1706 yılında sökülmüş, ancak site bugün Eski Kent ve Baie des Anges’in görünümleri ile tanınır. Bunun yerine merdivenleri atlamak istiyorsanız, Quai des États-Unis sonunda oturan Art Deco lift ilk hızlı binin.

Hatıra Alışveriş için Old Town en iyi bahistir. Yakın Ç Péra de Nice Eğer mıknatıslar ve T-shirt gibi tipik ıvır zıvır satan hediyelik eşya mağazaları arasında sokuldu birkaç yerel özel mağazalar bulabilirsiniz. Adresinden zeytinyağı düzeltme alın A L’Olivier aslen geri 1822 yılında Paris’ Marais bölgesinde açılan veya en Marsilya’nın ikonik sabun daha modern versiyonlarını almak Compagnie de Provence lavanta sahası gibi kokular, güzel paketlenmiş losyon ve kremler satar ve incir yaprağı. Caddenin karşısında, ayrıca eski kentteki daha modern çubuklardan birini, tapas temalı bulacaksınız El Merkado . Hafta sonları bekleme bekliyoruz ama Serrano jambon dolu kroket için buna değer. Burası çok çubuk çizgili Rue de la valiliğe başvurması zevkinize, kafa için paketlenmiş ve şehirde açılmaya sıcak Meksika restoranlar birinin terasında oturun ise: La Lupita .

Cours Saleya Market alışveriş yapın

Eğer klasik Hitchcock filmi görmüştüm “Eğer bir Hırsızı Yakalamak için” Cours Saleya pazar tanıdık görünebilir. Eski Kent içinden geçen ana sürükle 1:30 6 saatleri arasında yayılan bir günlük meyve ve sebze pazarı açılıyor, ancak en iyi ürün almak istiyorsanız öğleden önce gelmeyi planlıyoruz. Bu bölgesel uzmanlık (bir nohut unu krep) deneyebilirsiniz rezil socca standı, Chez Theresa hızlı bir atıştırma için duraklatma Korsikalı peynir ve Şarküteri, örnekleme tezgahlarda değerlendirin. Pazara içeriden bir bakış açısı için, yemek yazarı Rosa Jackson’un bir tur rezervasyon Les Petits farcis sadece yerel ürünlerle ilgili daha fazla bilgi değil edeceğiz, ayrıca pazar örneklemek mümkün olacak bir roze yakıtlı kursla bulur geri onu pişirme stüdyosunda. Meyve ve sebze pazarı yuvarlak öğle bitirir iken, çiçek pazarı sıralarda üst biri kafeler olarak 5:30 Civarında kadar ambalaj, öğleden sonraya buketleri ve saksılı bitkiler ülkeye satan ve bistrolar tablolarıyla hareket ettirmeye başlayın için teraslarda APERITIVO veya içerken içecekler. Oturun ve bir bardak sipariş vin sık sık tabloları serenat caz müzisyenlerini bulacaksınız Le Flore gibi brasserie’leri birinde (şarap). Eğer Pazartesi günü kasabasında iseniz, antik bir pazar bağbozumu Chanel mücevher ve kürk için gövdeleri ve tablolardan ikinci ıvır zıvır, Cours Saleya devraldı.

Musée d’Art Moderne et d’Art Contemporain Ziyaret

Merkezi Place Garibaldi yakınında bulunan, kapalı Carrera mermer Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi (MAMAC) çatıdaki terasta bulacaksınzı pop art ve çalışma Andy Warhol ve Yves Klein gibi yeni gerçekçilik sanatçıların sergiler hangi özellikleri şehrin panoramik manzarasını gözler önüne sermektedir. 1,300 parçalık kalıcı koleksiyon 300’den fazla farklı sanatçıların çalışmalarını sergiliyor. Roy Lichtenstein ve Claes Oldenburg gibilerin pop sanat koleksiyonu gerçekten bu müze öne kılan, oldukça etkileyici Nice School çalışma olsa da, yardımcı kavramsal sanatçı geri kentte modern sanat hareketi kurşun 1960.

Cimiez’deki içinde öğleden sonra harcamak

Castle Hill, Nice üzerinden bir imza anlık sunabilir Romalılar 14 M.Ö. bölgeyi yönetiyordu, şehrin en iyi manzarasına Cimiez’deki, bölgesel sermayenin daha da yokuş yukarı yalan. Hala küçük bir amfi tiyatro, ya şeklinde Cemenelum eski Roma kenti kalıntıları görebilirsiniz ARENES 3. yüzyıla kadar uzanan ve Roma hamamları. Yakın anda Musée d’Archéologie , bir fil avcı kampına ait bir 400,000 yaşındaki sitede keşfedilen Nice ilk sakinleri, antik sitesinden eserler yanı sıra nesneleri incelemek. Alan, 15. yüzyıldan kalma bir manastırın ve halka açık kutsal sanat kaplı müze ile Fransiskenler keşişlere küçük bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır. Gerçek bir hazine Ancak güzel sanatçı Louis Bréa tarafından üç başyapıtlarından şeklinde Sainte-Marie des Anges’in kilisede yatıyor. Sadece yandaki, başka ünlü isim-Henri mezar manastırın mezarlığına oturur-kimin Matisse fark edeceksiniz. Eğer deniz üzerinde resim-mükemmel görünümleri için İtalyan esintili manastır bahçelerinin kenarına (keşişlerin eski meyve bahçesi ve sebze bahçeleri) için, etrafında baş yürüyüş yaparken.

Musée Marc Chagall keşfedin

Chagall onun 17 parçalı başyapıtı vitrin geri 1972 yılında adaşı müze açtı: “İncil mesajı” Cimiez tırmanma tepesinin eteğinde sıkışmış, Marc Chagall Müzesi sanatçı tarafından evler işin en büyük kamu toplanması, Eski Ahit temalar etrafında küratörlüğünde tablolar, çizimler ve pastel 400’ün üzerinde olan. Eğer Solomon esinlenerek beş kırmızı- ve pembe-renkli tuvaller bulacaksınız küçük altıgen şekilli uzaya çıkmadan önce, Eski Ahit’te, Genesis ve Exodus ilk iki kitap sahneleri tasvir 12 büyük boy resimlerinin bir galeri hayran başlayın “Şarkıların Şarkısı”. sadece bu kadar Chagall mozaikler ve vitray kaplı oditoryum ile yenilenen bir turn-of-the-yüzyıl villasının kalıntıları yer almaktadır uzay kendisi olduğunu, görülmeye koleksiyon.

Musée Matisse Ziyaret

19. yüzyılda, Boulevard de Cimiez gibi Belle Epoque villa ve oteller ile lüks bir hal aldı Excelsior Régina Sarayı gibi demode düşmeden önce askeri hastane olarak görev yaptı (Kraliçe Victoria kerelik favori), diğer birçok bulvarı üzerinde güzellikleri kayboldu. Şimdi bu villalar gibi şehrin en çarpıcı müzeler, bazı olarak hizmet Musée Matisse . Matisse Cimiez’deki içinde vakit önce Cours Saleya bir apartmanda yaşıyordu. Roma arenası ve Cimiez’deki yapılan kazılar arasında 17. yüzyıldan kalma Ceneviz villa içinde yer alan müze (o “Nature Morte Aux Livres” üretimde) Matisse’in çalışmaları erken daha sonra kesiklere karşı 1890’lardan çalışan bir koleksiyon görüntüler 1950’ler, son bazılarını ölümünden önce yarattı. Matisse vitray pencereler ve duvarlarını kaplayan seramik sanat tasarımı dört yıl boyunca Vence, yakındaki kasaba sanatçının başyapıtlarından başka edin Chapelle du ROSAIRE veya Tesbih Chapel.

Güzel Karnavalı Katılacak

Rio’nun karnaval ilişkin daha aile dostu sürüm Nice Karnavalı kış vurgulamak sezon ve dünyanın en eski ve en büyük karnavallar biri. 13. yüzyıla kadar uzanan güzel Karnaval şimdi tipik Şubat sonu veya Mart ayı başında gerçekleşir çoklu haftalık etkinlik için 1 milyonun üzerinde ziyaretçi her yıl çizer. 1,000 aşkın müzisyen ve dansçıların Place Masséna’ya etrafında şehir merkezi gözler önüne serilen geçit birlikte gerçekleştirmek. Büyük boyutlu kuklalar (denilen spor üzerinden 20 yüzen Parades Großes Têtes kostüm ve maskeleri giymiş kalabalıklar konfeti atmak gibi ya da büyük başları) caddede onların önünü açmak. Neon ışık dolu akşam geçit kesinlikle bir parti iken, gündüz Bataille de Fleurs (Çiçek Savaşı) güzel karnaval özgü bir şeydir. Festivalin ders boyunca, 100.000 taze kesilmiş çiçekler-yüzde 80 yerli-olan sanatçılar koparmak ve Promenade des Anglais’e boyunca seyirci içine atmak kaprisli toplar, üzerine dokunur vardır.

Güzel Caz Festivali’nde dans

Louis Armstrong ve Ella Fitzgerald ilk headliner arasındaydı güzel Caz Festivali’nin -dünyanın ilk caz festivali. Şimdi 70’den fazla yıl sonra olay hala Roots ve Dr John gibi büyük isim eylemleri çizim, Fransız Rivierası üst yıllık konumlar biri olarak hüküm sürer. 30’dan fazla bantları Place Masséna’ya ve sahil Théâtre de Verdure gerçekleşir Temmuz ortasında, Bir hafta sürecek etkinlik sırasında oynarlar. Şimdi resmi konserler yanında, saçak performansları “Kapalı Caz” yüzlerce tüm ay süren bir müzik dolu, açık hava partisi haline Nice’i dönüştüren tüm şehir etrafında farklı mahallelerde açılır.

Bir Beach Bar’da Bask

Güzel bir kıyı kenti olabilir ama beyaz Karayip kum beklemeyin. Çakıl kaplı dört aşkın mil plages veya plajlar, çizgi Nice Baie des Anges’a. Kamu spotları Nisan’dan Ekim’e kadar açmak özel mevsimlik plaj bar ve restoranlar, arasına serpilmiş olan Promenade des Anglais’nin boyunca Merdivenler, adıyla plajları bölmek. Daha modern atılmış biri, bir plaj yatak ve şemsiye rezerve Galet deniz kenarında şezlong üzerinde roze yudumlarken: true Riviera moda geçirebilirsiniz. Üzerinde sonraki Şehirde, Villefranche-sur-Mer, daha küçük bir koy daha güzel kıyıları, artı güzel nakli ile restoran ve özel bir plaj bulunmaktadır Déli Bo .

Bir Kıyı zam almak

Riviera’nın en popüler zamları birinin denize üzerine gelerek hikaye kitabı mükemmel ortaçağ kenti kadar giden yolu ile, 20 dakika uzaklıkta Eze aşağı sahil başlar. Bir şey için çabuk yerel bir sır daha var, bir paketi tava bagnat (a Niçois salata dolu sandviç) ve eski kent merkezine liman karşı tarafta Coco Beach yol yapmak. Deniz boyunca piknik için Cliffside Uzunyuya asal bulunduğu ay benzeri beyaz kayalar ve ahşap köprülerle, üzerinde kıyı şeridi etrafında yol rüzgarlar. Zam sadece yaklaşık 45 dakika sürer, ancak Mont Boron bir meydan okuma, baş yukarı merdiven daha fazlası için yukarı konum ve sahil trek sonraki köye, Villefranche-sur-Mer tüm yolu devam edersek. Gelirken, doğal olarak eşit bir noktada rosé bir bardak durdurmak: Le Plongeoir , başlangıçta 19. yüzyılın sonlarında açıldığında kez bir balıkçı teknesi içinde muhafaza edilmiştir deniz üzerinde bir kaya üzerine oturan bir restoran.

Niçois lezzetleri tadabilirsiniz

Marsilya bouillabaisse balık güveç ve Aix-en-Provence el sanatları doğduğu şekerlemesi calissons olduğunu. Güzel kendisiyle aynı adı taşıyan salata için biliniyor olabilir ederken, şehrin genelinde menülerdeki diğer ünlü yemekleri bol bulabilirsiniz. Tabii deniz bir (sonuçta Akdeniz kıyısında olan) verilir, ancak şehir de sokak gıda fave gibi spesiyaller kadar kamçı socca (ayrıca farinata olarak da bilinir), hem de petits farcis (kıyma ve pirinç doldurulmuş sebze ), pissaladiere (bir pizza gibi soğan tartı) ve bir et güveç adlandırılan Daube . Old Town bir paket standında bu yemeklerin bazıları Örnek olarak adlandırılan Lou Pilha Leva veya yerel efsane bir sandalye almak Chez Palmyre , eskiden bölgesel tariflerle etrafında dayalı bir günlük değişen menü ile anne kız ekibi tarafından işletilen samimi bir bistro. Önceden hafta Paketli, bu size bir tablo olacak sağlamak için önde aramak isteyeceksiniz bir yer. En iyi socca söz konusu olduğunda, en yerliler üzerinde anlaşmaya Chez Pipo olan tuğla ve harç restoran portu arkasında, bir yan sokakta sıkışmış oturur.