12 En İyi şeyler Oxford Yapılacak

Posted on

12 En İyi şeyler Oxford Yapılacak

Oxford, Oxfordshire ilçe kasaba, İngilizce konuşan dünyanın en eski üniversite ev sahipliği yapmaktadır. Şehir 11. yüzyılda kurulan ve üniversitenin ilk söz yaklaşık 100 yıl sonra oldu – tam yıl bilinmemektedir bile. Ünlü mezunlar öğrenmeye ve 38 kolejler tarihi mimarisine hayran, üniversite Touring bir nedeni genellikle ziyaretçiler kendi seyahat planlarında bu popüler şehri dahil olduğunu. Ama yaklaşık 60 mil kuzeybatısında Londra, bu şehirde zevk için çok daha fazla var.

İşte başlamak için bir düzine fikir.

Yürüyüşe çık

Oxford nispeten küçük bir şehir ve onu, ve arka sokakları ve yolları dışında ıslanma halka açıktır kolej gerekçesiyle keşfetmek ve kendi keşifler yapmak, yürüyerek görmek için en iyi yollardan biridir. Tren istasyonunda bir broşür alın veya bir uygulamayı indirmek: Oxford Şehir Rehberleri bazı iyi indirilebilir ses kılavuzları vardır. Ya da sadece arazi yatıyordu almak ve daha sonra tekrar ziyaret etmek istediğiniz karar vermek sabah ve öğleden sonra iki Oxford rehberli yürüyüş izleyin. Keşfetmek ve keyifli sürprizler bol için bir çok gerçekten var. Ve bu Üniversite kenti olması, yorgun tootsies dinlenme yol boyunca kafelerde ve barlarda bir sürü vardır.

İngiltere’nin Eski Kamu Müzesi’ni tarayın


Sanat ve Arkeoloji Ashmolean Müzesi 1683 yılında açıldığında kelime “müze” bile İngilizce olarak kullanımda değildi.

Sanat ve Arkeoloji Ashmolean Müzesi İngiltere’nin eski kamu müzesidir. İlk açıldığında, 1683 yılında, kelime “Müze” bile İngilizce olarak kullanılmamıştır. 2009 yılında açılan Altı katlı uzatma, bir ışık dolu, modern bir sergi alanı şeylerle dolu Victoria galerilerin karanlık, gölgeli serisinden müze çevirdi; boyutunu iki katına ve nihayet herkes tarafından erişilebilir onun muhteşem koleksiyonlarını yaptı.

Bu koleksiyon on sanatın bin yıl doğu ve batı uygarlıklarının eserler kapsayacak ve bazı inanılmaz hazineler de dahil şunlardır:

  • Jericho Kafatası : İnsan görüntünün bir 10.000 yaşındaki temsili, en erken biri şimdiye kadar gördük.
  • Alfred Jewel : altın, emaye ve kaya kristali Eski Anglo Sakson nesne, Kral Alfred Büyük, tüm İngiltere’nin ilk kralına ait olabilir.
  • Powhatan en Manto : Pocahontas babasının geyik derisi ve wampum pelerin.
  • Çizimler Michelangelo ve Raphael tarafından.
  • Seramik 2000 yıl boyunca yapılan
  • Bir Stradivarius 1715 dolaylarında keman.

Ve en iyi kısmı onun tüm serbest vardır.

Bilim Müzesi’nin Tarihi Einstein’ın Ders izleyin


Albert Einstein 1931 yılında yaptığı ikinci Oxford konferans verdiğinde, o zaten onun konuşma göstermek için kullanılan tahta silinir hiçbir zaman o kadar uluslararası ünlüydü. Bunun yerine hemen o zamandan beri muhafaza edilmiştir bu müzeye getirildi.

Einstein’ın hesaplamaları ayrıştırma, kendi eliyle size entrika etmezse, bu müzede yapılacak çok şey hala var. güzel güneş saatleri ve astrolabes – Bu Ortaçağ Avrupa ve eski İslami bilimsel aletlerin dünyanın en güzel toplama tutar. Resimde 11. yüzyıl Arap usturlap, astronomik navigasyon aracı, Sekstant bir öncüsüdür.

koleksiyonu da Charles Dodgson kamerasını içerir. Daha iyi Wonderland yazar Lewis Carroll Alice olarak bilinen Oxford Matematikçi, onun Alice kitaplarını ilham Alice Liddell, fotoğraflarını ünlü dizi çekmek için kamera kullandı.

bağış önerdi olsa müze serbesttir.

Eğer bir keskin müze atılımcı iseniz, Oxford mekanlar hakkında kısa olmayacaktır. İşte listenize eklemek için birkaç şunlardır:

  • Natural History Museum : cam durumlarda dinozor iskeletleri, kelebekler ve renkli böcekleri keyfini çıkarın. Hayvan ve mineral koleksiyonları ve en ünlü hazine, 17. yüzyılda toplanan kafatası ve gerçek bir Dodo kuşu derisi.
  • Pitt Rivers Müzesi : Bu arkeoloji müzesi veya sizin bakış bağlı şeyler büyük büyük toplama ya olduğunu.

Bodleian Library tura


O bir kitap Bodleian Kütüphanesi çıkarılıp onun sarayında kendisine teslim edilmesi King Charles I’in talebini reddetme vardı Kütüphaneci John Rouse (1574-1652) onun çizmeler sarsılma olmalı. Bu tarihi kütüphanenin koleksiyon büyüdü ve büyüdü nedeni herhangi bir kitap çıkarmak için yasayla yasaklanmış olmasıdır. Bunun yerine, kütüphanenin kurucu tüzük bir kopyasını getirdi. Charles Çok etkilendim, o “dindar kurucusu tüzük dini gözlenen olmasını” kabul etti.

Bodleian Avrupa en eski kütüphaneleri ve koleksiyonun boyutu ve kapsamı sadece British Library ikinci biridir. Ünlü Radcliffe dahil birkaç binalarda yaklaşık 13 milyon kitap ve ilgili öğeleri kapsayacak yıllar geçtikçe büyüdü Duke HUMFREY Gloucester Dükü ve Kral V. Henry kardeşi tarafından 15. yüzyılda üniversiteye bağışlanan bir koleksiyon ile kökenli Kamera. Hala ve bilim adamları tarafından kullanılan Duke HUMFREY Kütüphanesi gibi orijinal Ortaçağ oda, üzerinde halka açık rehberli turlar ve bazı kendinden güdümlü ses ziyaretler .

Get Out ve Oxford Botanik Bahçesi ve Arboretum Flowers in kokla


Oxford’un Botanik Bahçesi, bitkilerin 6.000 farklı türde, hem açık havada ve yedi ekran camı evlerin içinde, bir yıl boyunca zevktir. Orada görmek için her zaman bir şeyler olduğunu ve bahçedeki web sezon içinde ne işaret ve ziyaret sırasında en iyi görünümlü.

İçinde cam evlerde , Alpine bitkiler, zambak, bulut orman bitkileri ve etobur bitkiler keşfedebilirsiniz.

Bahçenin en eski bölümü, duvarlı bahçe , 1621 den büyük ve şifalı bitkiler, coğrafi olarak düzenlenmiş sınırları ve hatta bir ormanlık yürüyüş koleksiyonları tutar. Ve keşfediyoruz ise Aşağı Garden’ın birçok koleksiyonu – Will ve Lyra arasındaki karşılamak nerede Cin Sınır dahil cin üretiminde kullanılan bitkiler ile Philip Pullman adlı yer köşe bankta arayın “His Dark Materials” üçleme, bu kadar kendi dünyalar.

Avrupa’ya getiren ilk Redwood ağaçlar de yer aldığı – – örnek ağaçlar, Kuzey Amerika kozalaklı, hayvancılık ve çevre düzenlemesi emlak 130 dönümlük Ve eğer size entrika, bir otobüse hop (X38 otobüs bahçe ve Arboretumu her 20 dakikada arasında gidip) ve baş Harcourt Arboretumu yaklaşık 5 mil uzakta.

Christ Church College Kaçırmayın


Hemen hemen tüm Oxford Üniversitesi’nin kolejlerinin günün belirli saatlerinde veya özel turlar halka açıktır. yalnızca birini ziyaret etmek için zaman ki, Christ Church, tartışmasız, en büyük ve ziyaretçiler için en ilginç için gidin. kolej temeli genellikle Henry VIII atfedilir. Aslında olsa Henry talihsiz şansölye, Kardinal Thomas Wolsely ait gök çaldı.

Tom Quad giden Tom Tower, Christopher Wren tarafından tasarlanan çan kulesinde kapıdan üniversiteye girin. Eski Tom kulede çan, 9:15 her gece 101 kez çalar. O 101 bilginleri vardı okulun kuruluşundan itibaren uzanan bir geleneğin bu. kapıları 9:15 de kilitli ve çan öğrencilerin her içeride güvenle olduğunu belirtmek için zili çaldı.

mezunlar ve profesörlerin Christ Church College liste çok etkileyici ve 14 İngiliz başbakanlar, sanatçılar, yazarlar ve müzisyenler onlarca Nobel ödülü bir çift içerir. Christ Church de resim galerisi Michelangelo, Leonardo Da Vinci ve Albrecht Durer tarafından Tintoretto ve Fra Lippo Lippi ve çizimleri ile eski ana resimler içeriyor. Lewis Carroll, (gerçek adı Charles Dodgson) “Ayna yüzünden Alice” matematik kolejde don ve “Alice in Wonderland” Carroll’un ilham ilham perisini, 11 yaşındaki Alice Liddell ve oldu kızıydı kolej dekanı

Ama bütün bu kadar etkileyici, o ziyaretçilerin uzun çizgiler girmek ve turlar katılmak için bilet satın almak için her gün sıraya nedeni muhtemelen değil. Bu Harry Potter, üniversiteye Oxford akın nedeni ziyaretçiler olduğunu daha olasıdır.

Salonlar, merdivenler ve yan boşlukları tüm Hogwarts için durdu ve filmlerde Hogwarts’ın revir. Ve o kadar çok sahneler ayarlanır büyülü Büyük Salon, Mesih Kilisesi’nin kendi Büyük Salon’da üzerinde modellenmiştir. Birçok kişi sahneleri bu odada çekildi ama aslında bir kopya Londra dışında, Warner Brothers’ Leavesden Studios kuruldu inanıyoruz. Warner Brothers Londra Studios turu kapsamında bu ziyaret edebilirsiniz; Harry Potter Yapımı. Veya burada bir tur, gerçek birine bakıyorum.

Bir Tarihi Market Alışveriş Arası atın

Oxford Covered Market, kolejler ve ana perakende yüksek cadde arasında şehir merkezinde, yemek ve bazı esnaf alışveriş keyfini bir lokma, bir mola almak için mükemmel bir yerdir. Piyasa resmen yerel yetkililer ve Üniversite mafya liderleri hem trafiği kararı sonrasında, 1774 yılında açılan kokuyor ve pazar sokaklar kamu sorun haline gelmesini edildi reddediyorum. Bu zamandan beri gelenek olmuştur. Bugün tezgahları çoğu haline gelmiş mağazalar giyim, deri ürünleri, çiçek ve kurutulmuş çiçekler, otlar ve koku, meyve ve sebze, et ve balık, fantezi kek ve şanlı peynirleri satan (bunlardan 40’dan fazla). Hemen hemen tüm tüccarlar bağımsızdır. Ve binanın kendisi bir kirişli tavan altında dükkanlar dar yolları ile dolaşmak ilginçtir. Ayrıca Oxford’un ünlü Magdalen Köprüsü tasarlanmış John Gwyn tarafından tasarlanmıştır. Orada sandviç dükkanları bir dizi ve bir pub ya da iki ama sen “caff” gerçekten İngiliz yaşamaya isterseniz Brown’ın Cafe deneyin.

Bir kale Cezaevi’nde Bazı Ghosts Yukarı korkut

Oxford Kalesi Fatih William önce bir Anglo Sakson kale olarak başladı ve bazı bölümleri en az 1000 yıllık. Parapsikologlar o İngiltere’nin en perili binalarından biridir iddia ediyor. ziyaretçiler ürpertici 18. yüzyıl Hacizli Kulesi’nin ayrıntıları ve 900 yaşındaki yeraltı Crypt ortaya koymuştur için Onlar, bunlar olsa kazı bina güvenli hale getirmek için değil ederim. Bir kale lanet Siyah Ağır Ceza gelen yüzlerce kişi, Şerif jüri, tanık ve tüm gizemli yollardan ölmüş hakim olmak üzere Rowland Jenkes duruşmasını katıldı hafta içinde ölen 1577, ait kalma da var.

1071 ve 1995 yılları arasında kale hapishane olarak sürekli kullanımda idi. onun en ilginç ve korkunç hikayelerinden bazıları hakkında bilgi edinmek için rehberli tur atın.

Oxford’un En İyi Gizli Pub bul

Çim Tavern televizyonun Müfettiş Morse reruns hayranları için tanıdık, Oxford’un birçok ünlü barlar biridir. Bu, onu geçerken bölgelerinde, hatta iki kolunu uzatmak olamaz, bu bir sokak aşağı o kadar dar. Bu onun ilk raporlar Kral Richard II ve tarihli 1381 İçeriden vergi kayıtlarında olmasına rağmen, bu seviyeleri ve merdivenler bir warren var, Grade II listelenmiş 18. yüzyıl binada. O turist çekmek rağmen, sadece en belirlenmiş olmayan halk aslında oraya bulmak çok zor. Aynı zamanda öğrenciler ve ara sıra ünlü ile popüler – 1960’ların ortasında Elizabeth Taylor ve Richard Burton arasındaki sarhoş argümanlar efsaneler haline geldi.

Bir Punt’a atın

Punting Oxford ve Cambridge hem de teknelerde hakkında karışıklık klasik bir yoldur. Oxford onlar Cherwell kayıkhane veya gelen, Nehir Cherwell bunu yapmak Magdalen Köprüsü kayıkhane Oxford High Street’in ile sadece Magdalen Köprüsü yanında,.

kumarcı ve beş yolcu – punt’lar düz dipli altı kişiye kadar taşıyabilir tekneler. kumarcı bir ucunda düz bir platform üzerinde duran ve itiyor ve uzun bir sopayla tekneyi döndürür. terimini duymadım bile, eski bir İngiliz filminde punting görmüş olabilirsiniz.

filmli hep, zahmetsiz romantik ve huzurlu görünüyor. Ama tabii o daha zordur.

Eğer kutbu halledebilirim yoksa, endişelenmeyin, bir ayarlayabilir Magdalen kayıkhane gelen şoförlü punt zor işi genellikle deneyimli bir kumarcı, kayıkhane, bir öğrenci ile.

Sheldonian bir Konseri Enjoy


Sheldonian Tiyatrosu Oxford’un tören toplama yeridir. Öğrencilerin Üniversite ve nerede mezun olduktan sonra kendi diplomalarını almak üzere karşılandığı nerede olduğunu.

Ayrıca mimarı Sir Christopher Wren ilk büyük tasarım olarak 1664 ve 1669 arasında inşa edilmiş bir binada bir konser dinleyebilirsiniz bir müzik mekandır. İyi ziyaret ettiğiniz zaman ve Oxford Filarmoni Orkestrası ve misafir topluluk ve solistler tarafından gerçekleştirilen müzik dinleyebilirsiniz. Yaz aylarında en az bir yıl boyunca konser ayda ve daha sık genel etkinlikler var.

Bir TOAD Tour TOAD of the Spirits ile Komünü

Söz konusu içkiler Oxford Artisan Distillery (TOAD, gördüğünüz) yapılan cin, votka, pelin otu ve çavdar vardır. En iyisi Steampunk geleneğinde perçinli bakır fotoğraf ile büyüleyici bir yerdir. Aslında iki stills büyük bir Steampunk ilham Jules Verne doğru başını sallayarak, Nemo ve Nautilus denir.

Biz onlar Oxfordshire 16. ve 17. yüzyıl sazdan çatılar ıslah tohumdan yetiştirilen antik miras tahıl kullanmak duydum. Emin değilim biz inanıyoruz ama kesinlikle harika bir hikaye yapar ve hiç belli olmaz.

90 dakika 45 dakika – – Onların turları birinde bu konuda sorabilirsiniz onların gins seçimin bir tadımı ile sona her ikisi de. Eğer 2019 yılında 50 £ maliyeti, 90 dakikalık tur için giderseniz, onların tüm çeşitlerini tatmak ve büyük bir cin tonik ile (bizim kendinizi) bunu bitirmek için bir şans ile biter çünkü belirlenen sürücü olduğundan emin olun. Şerefe.