12 najlepších Čo robiť v Oxforde

Posted on

12 najlepších Čo robiť v Oxforde

Oxford krajské mesto Oxfordshire, je domovom najstaršej univerzity v anglicky hovoriacom svete. Mesto bolo založené v 11. storočí a prvá zmienka o univerzite je asi 100 rokov neskôr – aj keď presný rok nie je známy. Touring univerzitu, učenie o jeho slávnymi absolventmi a obdivovať historickú architektúru svojich 38 školách je jeden z dôvodov, návštevníci často obsahujú tento populárny mesto vo svojej cestovné plány. Ale je tu oveľa viac, aby si v tomto meste, asi 60 míľ severozápadne od Londýna.

Tu sú tucet nápadov, ktoré vám pomôžu začať.

Prejsť sa

Oxford je pomerne malé mesto, a jeden z najlepších spôsobov, ako vidieť, že je na nohách, vyhýbal dovnútra a von z bočných ulíc a uličiek, skúmanie areálu vysokých škôl, ktoré sú otvorené pre verejnosť a robiť svoje vlastné objavy. Vyzdvihnúť leták na stanici alebo stiahnuť aplikáciu: Oxford City Guides má niektoré dobré, sťahovateľné audio sprievodcov. Alebo len sledovať naše dva Oxford prechádzky so sprievodcom pre ranné a popoludňajšie získať ležal na zemi a rozhodnúť, čo by ste chceli, aby prehodnotil neskôr. Tam je naozaj veľa objavovať a veľa nádherné prekvapenie. A to je to mesto University, existuje veľa kaviarní a krčiem na ceste k odpočinku vaše unavené tootsies.

Prezrite si najstarší verejné múzeá vo Veľkej Británii


Keď sa Ashmolean múzeum umenia a archeológie bola otvorená v roku 1683 bolo slovo “múzeum” ani v použití v angličtine.

Ashmolean múzeum umenia a archeológie je Spojené kráľovstvo je najstaršie verejné múzeum. Keď to prvýkrát otvorený v roku 1683, sa slovo “múzeum” nebola ani použitý v angličtine. Rozšírenie šesťposchodový, otvorený v roku 2009, obrátil múzeum od temnej, tieňovej radu viktoriánskych galérií napchaté s vecami do presvetlené, modernej výstavnej plochy; zdvojnásobila svoju veľkosť, a konečne predložila svoje rozprávkové zbierky, ktoré sú prístupné všetkým.

Tieto zbierky pokrývajú desať tisíc rokov umenia a artefakty z východnej a západnej civilizácie a zahŕňajú niektoré neuveriteľné poklady, vrátane:

  • Jericho Lebka : 10.000 ročný znázornenie ľudského obrazu, jeden najskôr niekedy našiel.
  • Alfred Jewel : Starobylá Anglo Saxon predmet zo zlata, smaltu a krištáľ, ktoré by mohli patriť kráľa Alfréda Veľkého, prvého kráľa celom Anglicku.
  • Powhatan je Mantle : The jelenice a Wampum plášť pocahontasské otca.
  • Výkresy Michelangelo a Raphael.
  • Keramika tiež viac ako 2000 rokov
  • Stradivari husle circa 1715.

A najlepšie na tom je, jej všetko zadarmo.

Sledujte Einsteinovu prednášku na History of Science Museum


Keď Albert Einstein dal svoju druhú Oxford prednášku v roku 1931 bol už tak medzinárodne preslávené, že tabuľa sa používa na ilustráciu jeho reč nebola nikdy vymazaný. Namiesto toho bol okamžite priviedol do tohto múzea, kde sa dochovala dodnes.

Ak analýze výpočtov Einstein, v jeho vlastnou rukou, nemá vás zaujať, je tu stále veľa čo robiť v tomto múzeu. To platí jedna z najlepších zbierky svetového stredovekých európskych a starovekých islamskej vedeckých prístrojov – Krásna slnečnými hodinami a astroláb. Arabský astroláb 11. storočia, tu na snímke je astronomická navigačný nástroj, predchodca sextant.

Súčasťou kolekcie je aj Charles Dodgson kameru. Oxford matematik, lepšie známy ako Alenka v ríši divov autor Lewis Carroll, ktorý sa používa kameru, aby so svojou slávnou sériu snímok Alice Liddell, ktorý inšpiroval jeho Alice knihy.

V múzeu je zadarmo aj keď dar je navrhnuté.

Ak ste vášnivým múzeum návštevník, nebude krátky na atrakcií v Oxforde. Tu je niekoľko viac pridať do zoznamu:

  • Natural History Museum : Užite kostier dinosaurov, motýle a farebné chrobáky v sklenených vitrínach. Živočíšne a minerálne zbierky a najznámejšie poklad, lebky a kožné skutočného Dodo vtáka, zhromaždené v 17. storočí.
  • Pitt Rivers múzeum : To je jeden archeologické múzeum alebo veľkú veľká zbierka vecí, v závislosti na uhle pohľadu.

Prehliadka Bodleian Library


Knihovník John Rouse (1574-1652) musí byť trasúce sa vo svojej topánky, keď musel odmietnuť kráľ Karol I. je požiadavka, že kniha bude odstránený z Bodleian Library a doručiť mu u jeho paláca. Dôvodom kolekcia tejto historickej knižnice rozrástla a pestuje je to, že je zakázané zákonom, aby sa odstránili všetky knihy. Namiesto toho priniesol kópiu zakladajúcich stanov knižnice. Charles ja som bol tak ohromený, on súhlasil, že “že stanovy pietnom zakladateľa byť nábožensky pozorovaný”.

Bodleian je jedným z najstarších v Európe knižnice a na druhom mieste v Britskej knižnici vo veľkosti a rozsahu svojej zbierky. Vznikla s kolekciou daroval univerzite v 15. storočí knieža Humfrey, vojvoda z Gloucesteru a brat kráľa Henricha V. V priebehu rokov rozrástla na zahrnúť asi 13 miliónov kníh a súvisiace položky v niekoľkých budovách, vrátane známeho Radcliffe Fotoaparát. Pôvodný stredoveký izieb, vrátane knižnice vojvodu Humfrey je, sú stále používané učenci a sú otvorené pre verejnosť prehliadky so sprievodcom a niektoré self-sprevádzaný audio návštev .

Get Out a vôňa kvetov v Oxford Botanická záhrada a arboretum


Oxford je Botanická záhrada, s 6000 rôznych druhov rastlín, je celoročne zážitkom, obaja vonku a vnútri siedmich displej skleníkoch. Tam je vždy niečo k videniu a na webových stránkach záhrady je poukazuje na to, čo je v sezóne a hľadá jeho najlepšie, keď navštívite.

V rámci sklenených domoch , môžete objavovať skalničiek, ľalie, lesných drevín oblačnosti a mäsožravé rastliny.

Najstaršia časť záhrade je, murované záhrady , sa datuje od roku 1621 a je držiteľom kolekcia liečivých rastlín, geograficky usporiadaných hranice a dokonca aj lesné prechádzke. A keď ste poznávanie dolnej záhrada má mnoho zbierok – vrátane Gin hranica s rastlinami používaných pri výrobe ginu, pozrite sa na rohovú lavicou, ktorá predstavovala v Philip Pullman je “Jeho tmavé materiály” trilógie, to je miesto, kde Will aj Lyra mohli zísť medzi ich príslušné svety.

A ak je 130 akrov vzoriek stromov, severoamerických ihličnanov, dobytok a upravené majetku – vrátane niektorých z prvých mamutieho stromov priniesli do Európy – intríg vás, hop v autobuse (ďalej len X38 bus jazdí medzi záhrady a arboréta každých 20 minút) a hlava pre Harcourt arborétum asi 5 míľ ďaleko.

Nenechajte si ujsť Christ Church College


Takmer všetky z vysokých škôl oxfordskej univerzity sú otvorené pre verejnosť v určitých denných dobách alebo o špeciálne prehliadky. Zo máte čas len na návštevu jedného, ​​choďte na Christ Church, najväčší a, pravdepodobne, najzaujímavejšie pre návštevníkov. Základom koľaje je obvykle pripočítaný Henry VIII. V skutočnosti však Henry ukradol hrom jeho nešťastnej kancelára kardinála Thomasa Wolsely.

Vstúpiť na vysokú školu cez brány v Tom veže, zvonice navrhol Christopher Wren, vedúce do Tom Quad. Starý Tom, zvon vo veži, krúžky 101 krát v 9:15 hodín každú noc. Je to od založenia školy má tradíciu, kedy mal 101 učencov. Brány boli zamknuté v 9:15 hodín a zvon bol priečka na znamenie, že každý zo študentov bol bezpečne vnútri.

Christ Church College zoznam absolventov a profesorov je veľmi pôsobivý, a zahŕňa 14 britských ministerských predsedov, desiatky umelcov, spisovateľov a hudobníkov a niekoľkých laureátov Nobelovej ceny. Obrazáreň v Christ Church obsahuje starých majstrov obrazy Tintoretto a Fra Lippo Lippi a kresieb Michelangelo, Leonardo da Vinci a Albrecht Dürer. Lewis Carroll (skutočne menovať Charles Dodgson) bol matematiky don na vysokej škole a jeho múza, 11-ročná Alice Liddell, ktorý inšpiroval Carroll je “Alice in Wonderland” a “Alice Cez zrkadlo,” bola dcérou z dekan vysokej školy

Ale ako pôsobivý ako to všetko je to pravdepodobne nie je dôvod, že dlhé fronty návštevníkov fronty každý deň kúpiť vstupenky vstúpiť a spojiť so sprievodcom. To je viac pravdepodobné, že Harry Potter je dôvod, prečo návštevníci Oxford hrnú do tejto vysokej školy.

Hal, schodísk a kláštory všetci stáli na Rokforte a Rokforte ošetrovňa vo filmoch. A magické Veľká sála, kde sú nastavené tak, mnoho scén, je postavený na Christ Church vlastné Veľkej siene. Mnoho ľudí verí, že scény boli natočené v tejto miestnosti, ale vlastne replika bola vytvorená v Warner Brothers Leavesden Studios, mimo Londýn. Môžete navštíviť, že jeden ako súčasť Warner Brothers London Studios Tour; The Making of Harry Potter. Alebo nahliadnuť do ten skutočný, na ceste sem.

Potom sa nákupné prestávku v historickej trhovisko

Oxford Kryté trhu, v centre mesta medzi vysokými školami a hlavné maloobchodné High Street, je ideálnym miestom na oddych, dostať niečo na jedenie a dopriať si v niektorých remeselníckej nákupy. Na trhu oficiálne otvorený v roku 1774 po tom, čo obe miestni úradníci a univerzita oblečie rozhodol prevádzku, vonia a odpadu ulice na trhu sa stáva verejné pohoršenie. To bolo obchodovanie dodnes. Dnes väčšina stánkov stali obchody (viac ako 40 z nich), predávať oblečenie, kožené výrobky, kvety a sušené kvety, bylinky a vône, ovocie a zelenina, mäso a ryby, jemné pečivo a slávne syry. Takmer všetci obchodníci sú nezávislé. A samotná budova je zaujímavé chodiť so svojimi úzkymi uličkami obchodov pod trámovým stropom. To bolo navrhnuté Johnom Gwynn, ktorý tiež navrhol slávny Oxforde Magdalen Bridge. Existuje celý rad sendvičových obchody a krčmy, alebo dva, ale ak chcete zažiť naozaj anglické “caffé,” vyskúšať Browna Cafe.

Postrašiť nejaké duchmi v zámku väznice

Oxford Castle začínal ako Anglo saskej pevnosti, než William dobyvateľ a jeho časti sú najmenej 1000 rokov. Parapsychologists tvrdí, že je jedným z najviac strašidelných domov v Británii. Tie by nechcel, že aj keď výskumy, aby sa budovy bezpečný pre návštevníkov odhalili podrobnosti veža strašidelný 18. storočia, dlžníkov a 900 rokov staré podzemné Crypt. K dispozícii je tiež zámok prekliatie, pochádzajúce z Čiernej porotného z roku 1577, kedy sa stovky ľudí zomrelo v priebehu niekoľkých týždňov, ktorí sa zúčastnili skúšobnej Rowland Jenkes vrátane šerifa, poroty, svedkami a sudca všetci zomreli záhadných príčin.

V rokoch 1071 až 1995 bol hrad v trvalom použitie ako väzenie. Podniknúť výlet so sprievodcom sa dozviete o niektoré zo svojich najzaujímavejších a hrozné príbehy.

Nájsť Oxford Most Dobre ukrytá Pub

Turf Tavern , známa fanúšikom Inšpektor Morse opakovaniach televízora, je jedným z mnohých slávnych krčiem Oxforde. Je to dole uličky tak úzke, že v niektorých častiach, môžete si ani natiahnuť obe ruky, ako si prejsť. To je v stupeň II uvedenej budove z 18. storočia, hoci najskoršie správy o nej sú v daňovej evidencii kráľa Richarda II a dátumom 1381. Vnútri je to bludisko úrovni a schodísk. Hoci to prilákať turistov, je to tak ťažké, aby zistili, že len najodhodlanejších neštátne miestnej skutočne sa tam dostať. To je tiež obľúbený u študentov a občas celebrity – opití argumenty medzi Elizabeth Taylor a Richard Burton v polovici 1960 sa stali legendami.

Potom sa Punt

Plaviť je klasický spôsob, ako neporiadok okolo v lodiach na oboch Oxford a Cambridge. V Oxforde to robia na rieke Cherwell od Cherwell Boathouse alebo Magdalen Bridge Boathouse , priamo vedľa Magdalen Bridge Oxford High Street.

Pramice sú plochým dnom lode, ktoré môžu niesť až šesť osôb – tipujúci a päť cestujúcich. Tipujúci stojí na rovnom plošine na jednom konci a poháňa a riadi loď s dlhou tyčou. Dokonca aj keď ste nikdy nepočul termín, možno ste videli plaviť na staré anglické filmu.

Na film vždy sa zdá, bez námahy, romantické a pokojné. Ale samozrejme je to ťažšie, než to.

Nebojte sa, ak si nemyslím, že môžete spravovať tyč, môžete si dojednať pre šoférom punt zo Magdalen Boathouse , so skúseným stávkara, lodenice, často študent, robiť ťažkú prácu.

Užite si koncert na Sheldonian


Sheldonian divadlo je oxfordský obradnej miesto stretávania. To je miesto, kde sú študenti privítali na univerzite a tam, kde dostanú diplomy po ukončení štúdia.

Je tiež hudobný miestom, kde si môžete vypočuť koncert v budove postavenej medzi 1664 a 1669 ako prvý hlavný návrhu architekta sira Christophera Wrena. Načasovať svoju návštevu dobre a môžete počúvať hudbu v podaní Oxford filharmóniou a hosťujúcich súborov a sólistov. Tam je prinajmenšom jeden koncert za mesiac v priebehu celého roka a častejšie verejné podujatia v letných mesiacoch.

Obec s duchmi TOAD na ropucha Tour

Duchovia sú dotknuté gin, vodka, absint a raž tiež v The Oxford Artisan Distillery (TOAD, uvidíte). Je to fascinujúce miesto s nitované medených destilačných prístrojoch v najlepšom Steampunk tradíciu. V skutočnosti sú tieto dve destilačným volal Nemo a Nautilus, s kývnutím smerom k veľkému Steampunk inšpirácie, Julesa Verna.

Počuli sme, že používajú starobylé dedičstvo obilia vypestované zo semien kultivované z 16. a 17. storočia slamenými strechami Oxfordshire je. Nie ste si istí, sme presvedčení, že ale určite je skvelý príbeh a človek nikdy nevie.

Môžete požiadať o tom v jednej zo svojich jázd – 45 minút po dobu 90 minút – obaja ktorý končí s ochutnávkou výbere svojich začína dobrá ovládateľnosť. Ak sa vydáte za 90 minút cesty, stojí £ 50 v roku 2019, uistite sa, že máte určeného vodiča, pretože sa končí možnosť ochutnať celý svoj sortiment a dokončiť ho (náš sami) s veľkým gin s tonikom. Na zdravie.