12 najlepszych miejsca warte uwagi w Nicei

Posted on

 12 najlepszych miejsca warte uwagi w Nicei

Już w czasach rzymskich, Nice służył jako stolicy regionu-rola to utrzymuje dzisiaj jako brama do Riwiery Francuskiej. Po części Królestwa Sardynii i ulubionym miejscem dla bogatych brytyjskich arystokratów w 18 wieku, mieszane wychowanie Nice serwuje jest częścią uroku miasta. Krok wzdłuż nadmorskiej Promenady Anglików (Promenady Anglików) i będziesz natychmiast zobaczyć, dlaczego to miasto portowe było, i nadal jest ulubionym-jetset i artysta Haven, skłania do każdego z Matisse’a Chagall (który obie mają muzea w mieście) ze słynnym światło i połyskujących turkusowych mórz.

Spacer wzdłuż Promenady Anglików

Omijając brzegi musujące niebieski Baie des Anges (Zatoki Aniołów), Nicei słynnej Promenadzie Anglików rozciąga 2,5 mil wzdłuż wybrzeża od lotniska na zachodzie Starego Miasta i Quai des Etats-Unis na wschodzie. Rowerzystów, deskorolkarzy and rolkarzy rejs wzdłuż wybrzeża na odcinku, który prowadzi w dół do kamienistej wypełnione plage , lub na plaży. Sięga do 18 wieku, kiedy Anglicy zima na Riwierze Francuskiej, promenada jest uosobieniem stylu Belle Epoque architekturę najbardziej spektakularnym przykładem jest pięciogwiazdkowy Le Negresco Hotel. Posiada kolekcję ponad 6000 prac plastycznych (w tym portret Ludwika XIV identycznej do tej, wystawionej w Luwrze), hotel haute jest instytucją, która przyciąga każdego z Dali Grand Dukes Vladimir i Dimitri. Kołysać do muzyki jazzowej sącząc szampana na Old World inspirowane, drewno pokryte barze lub wygrzewać się na działania w dalszej części promenady przy koktajlu w jednym z dwóch żywych otwory podlewania z widokiem na morze: Waka i Movida .

Wędrować ulicami Starego Miasta

Vieux Nice, lub Stare Miasto, jest labirynt brukowanych uliczek tworzących serce miasta-i najstarszej dzielnicy wciąż stojącego Nicei. Streetside kawiarnie wysypał się na placach sięga 17 wieku, takich jak miejsce Rossetti z jego barokowej katedry św Reparata, zainspirowany rzymskiej Santa Susanna.

Być może bardziej charakterystycznym punktem orientacyjnym jest kwadratem w Fenocchio Glacier , popularny Gelateria z 94 smaków do wyboru. Gdy masz swoje lody w ręku, kontynuować spacer do góry pobliski schody prowadzące do Colline du Château , czy Castle Hill, pierwotnym miejscu miasta. Cytadela została rozebrana w 1706 roku przez wojska króla Ludwika XIV, ale dzisiaj strona jest znany z widokiem na Stare Miasto i Baie des Anges. Jeśli wolisz pominąć po schodach, podjąć szybką jazdę na szczycie w windzie Art Deco siedzącego na końcu Quai des Etats-Unis.

Na zakupy pamiątek, Stare Miasto jest najlepszym. Niedaleko O Pera de Nice znajdziesz kilka lokalnych sklepów specjalistycznych położony między sklepami z pamiątkami sprzedających typowe drobiazgi jak magnesy i koszulkach. Pobierz oliwę poprawkę oleju w A L’Olivier , który pierwotnie został otwarty w dzielnicy Paryża Marais z powrotem w 1822 roku, lub odebrać bardziej nowoczesne wersje kultowego mydła w Marsylii w Compagnie de Provence , która sprzedaje pięknie pakowane balsamy i kremy w zapachach jak lawendowym polu a listek figowy. Po drugiej stronie ulicy, można także znaleźć jeden z bardziej nowoczesnych barów staromiejskiego, tapas tematyce El Merkado . Spodziewaj się czekać na weekendy, ale warto dla Serrano ham wypełnione krokiety. Jeśli to miejsce jest zbyt pakowane do gustu, do baru wysadzanej rue de la Préfecture i usiąść na tarasie jednej z najgorętszych restauracji meksykańskich otworzyć w mieście: La Lupita .

Zakupy na Rynku Cours Saleya

Jeśli widzieliście klasycznego filmu Hitchcocka „Złodziej” rynek Cours Saleya może wyglądać znajomo. Głównej ulicy przebiegającej przez Stare Miasto otwiera się rozległa codziennej rynku owoców i warzyw od 6 rano do 1:30 po południu, ale planują przyjazd przed południem, jeśli chcesz uzyskać najlepsze produkty. Czytać stragany pobierania próbek serów i wędlin Korsyki, zatrzymując się na szybką przekąskę w niesławnym stoisku socca Chez Teresa, gdzie można spróbować specjalności regionalnej (a mąka z ciecierzycy krepa). Do wglądu insider do rynku, zarezerwować wycieczkę z jedzeniem pisarza Rosa Jacksona Les Petits Farcis , gdzie będziesz nie tylko dowiedzieć się więcej na temat lokalnych produktów, będziemy również w stanie próbki swój rynek znajdzie się oczywiście Rose-fueled z powrotem w jej studiu gotowania. Podczas gdy rynek owoców i warzyw kończy okrągły porze lunchu, na rynku w rankingu kwiat jednym z najlepszych w kraju, sprzedaje bukiety i rośliny doniczkowe dopiero później w godzinach popołudniowych, pakowanie się około 5:30 pm jak kawiarni i barów ruszyć swoje tabele na tarasach na aperitivo lub przed kolacją. Usiąść i zamówić kieliszek vin (wina) w jednym z barów, takich jak Le Flore, gdzie można często znaleźć muzyków jazzowych Serenading tabele. Jeśli jesteś w mieście w poniedziałek, antyczne rynek przejmuje Cours Saleya, z używanych drobiazgów z pni i stoły do rocznika biżuterii Chanel i futer.

Odwiedź Musée d’Art Moderne et d’Art Contemporain

Centralnie położony w pobliżu Place Garibaldi, Carrera-marmuru pokryte Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MAMAC) wyposażony eksponaty z pop-artu i nowych twórców realizmu, jak Andy Warhol i Yves Klein, którego praca przekonasz się na tarasie na dachu, który popisuje się panoramiczne widoki na miasto. 1300 jednoczęściowy stały kolekcja prezentuje prace z ponad 300 różnych artystów. Natomiast gromadzenie pop-artu przez m.in. Roy Lichtenstein i Claes Oldenburg jest imponująca, co naprawdę sprawia, że to muzeum wyróżniać jest praca ze Szkoły Nicei, koncepcyjne artystów, którzy pomagali prowadzić ruch nowoczesną sztukę w mieście z powrotem w 1960s.

Spędzić popołudnie w Cimiez

Podczas Castle Hill mogą oferować migawkę podpis nad Nicei, najlepsze widoki miasta leżą dalej pod górę w Cimiez, stolicy regionu, gdy Rzymianie rządzili okolicę, w 14 pne. Nadal można zobaczyć pozostałości z dawnego rzymskiego miasta miasta Cemenelum w postaci małego amfiteatru lub Arènes i rzymskich łaźni sięga 3 wieku. W pobliskim Muzeum d’archeologie , czytać artefaktów starożytnego miejscu, a także obiekty z pierwszych mieszkańców Nicea, odkrytych w 400000-letniego miejscu należącym do obozu słonia myśliwych. Obszar ten jest także domem dla małej wspólnocie braci franciszkanów z klasztorem 15-te-wiecznej sztuki sakralnej i wysadzanej muzeum otwarte dla publiczności. Prawdziwy skarb, jednak leży w Sainte-Marie des Anges kościoła w postaci trzech arcydzieł przez Nice artysta Louis Brea. Tuż obok, zauważysz inną słynną nazwę-Henri Matisse, którego grób znajduje się na cmentarzu klasztornym. Gdy jesteś spacerujących wokół głowy na skraju włoskich inspirowane ogrodach przyklasztornych (byłych sadów i ogrodów warzywnych mnichów) dla malowniczych widoków na morze.

Poznaj Musée Marc Chagall

Chagall otworzyła swoje muzeum imiennik z powrotem w 1972 roku, aby zaprezentować swoje 17-częściowy arcydzieło „biblijną komunikat” Schowany u stóp wzgórza wspinaczka do Cimiez, że Marc Chagall Muzeum domów największy zbiór publiczna dzieło artysty, z ponad 400 obrazów, rysunków i pasteli kuratorem wokół Starego Testamentu tematów. Zacznij od podziwiania galerii 12 ponadgabarytowych obrazów ukazujących sceny z dwóch pierwszych ksiąg Starego Testamentu, Genesis i Exodus, przed wejściem do mniejszej przestrzeni sześciokątnym kształcie, gdzie można znaleźć pięć red- i różowym odcieniu płócien inspirowane przez Salomona „Song of Songs”. Nie tylko jest zbiorem warto odwiedzić, więc jest sama przestrzeń, mieszczący się w ruinach turn-of-the-wiecznej willi, która Chagall przebudowana z mozaikami i barwionego szkła audytorium wysadzanej.

Odwiedź Muzeum Matisse’a

Pod koniec 19 wieku, Boulevard de Cimiez wziął posh zakręt willi i hoteli Belle Epoque, takich jak Excelsior Regina Palace (ulubione jednorazowej królowej Wiktorii), który służył jako szpital wojskowy przed wypadnięciem z mody jak wiele innych wyblakłe piękno bulwarem. Teraz te wille służyć jako jedne z najpiękniejszych muzeów, takich jak Muzeum Matisse’a . Matisse mieszkał w mieszkaniu w Cours Saleya przed spędzać czas w Cimiez. Mieszczącą się w 17-wiecznej Genueńczyków willi między rzymskiej areny i wykopalisk w Cimiez, muzeum prezentuje kolekcję prac Matisse’a działa od 1890 roku (kiedy produkowane „Nature Morte aux Livres”) z późniejszymi wycięciami z początku 1950, niektóre z ostatniego stworzony przed śmiercią. Odwiedź inny arcydzieł artysty w pobliskiej miejscowości Vence, gdzie spędził cztery lata Matisse projektując witraże oraz ceramiczną kompozycję wyściełających ściany Chapelle Różańca lub kaplicy Różańcowej.

Uczestniczyć w Nicea Carnival

Bardziej przyjazny dla rodzin wersja karnawału w Rio, nicejski karnawał jest punktem kulminacyjnym sezonu zima i jeden z najstarszych i największych karnawałów na świecie. Sięga do 13 wieku, Nicea Carnival teraz przyciąga ponad milion turystów rocznie na razie wiele tygodni, co zazwyczaj ma miejsce pod koniec lutego lub na początku marca. Ponad 1000 muzycy i tancerze wykonują obok parady rozgrywających się w centrum miasta wokół placu Place Massena. Parady z ponad 20 pływaków sportowych przewymiarowany kukiełki (zwane Großes TETES lub wielkie głowy) udają się w dół ulicy, jak tłumy ubranych w kostiumy i maski rzucać konfetti. Podczas gdy neon wypełnione wieczorem parada jest zdecydowanie partia, dzienne Bataille de Fleurs (Battle of the Flowers) jest czymś wyjątkowym w Nicei karnawał. Przez cały czas trwania festiwalu, 100000 świeżo cięte kwiaty-80 procent, które są lokalne, są wyplatane na kapryśny pływaków, które wykonawcy zrywać się i wrzucić do odbiorców wzdłuż Promenady Anglików.

Taniec na Festiwalu Jazzowym w Nicei

Louis Armstrong i Ella Fitzgerald były jednymi z pierwszych headliners Pod Nicei Jazz Festival pierwszym festiwalu jazzowym -The na świecie. Teraz ponad 70 lat później, zdarzenie nadal króluje jako jedna z najlepszych rocznych atrakcji na Riwierze Francuskiej, rysunek wielkich nazwisk działa jak korzenie i dr Jana. Ponad 30 zespoły grają podczas tygodniowej imprezy w połowie lipca, który odbywa się w Place Massena i nadmorskiej Théâtre de Verdure. Teraz oprócz oficjalnych koncertów, setki „Off” Jazz występów pobocznych pojawiają się w różnych dzielnicach całym mieście transformujących Nicea do muzyki wypełnione powietrzem, otwartej imprezie przez cały miesiąc.

Wygrzać się w Beach Bar

Ładne może być nadmorskie miasto, ale nie należy się spodziewać białego Karaibów piasku. Ponad cztery mile żwirowych pokryte Plages lub plaż, linia Nicei Baie des Anges. Schody wzdłuż Promenady Anglików divvy plaż według nazwy, z miejsca publiczne przeplatane między prywatnymi sezonowych barów na plaży i restauracji, która czynna jest od kwietnia do października. Zarezerwować łóżko i parasol na jednym z bardziej nowoczesnych restauracji, Le Galet , gdzie można spędzić dzień w prawdziwej mody Riviera: popijając róża na leżaku nad morzem. W następnym mieście nad, Villefranche-sur-Mer, mniejsza zatoka oferuje bardziej pięknego wybrzeża, a także restaurację i prywatną plażę przez Nice przeszczepu Déli Bo .

Weź Coastal Hike

Jednym z najbardziej popularnych wycieczek Riwierze zaczyna się 20 minut jazdy wzdłuż wybrzeża w Eze, ze ścieżki prowadzącej do bajki-perfect średniowiecznego miasta unoszącego się nad morzem. Na coś szybciej to więcej lokalnej tajemnicy, zapakować bagnat panoramowania (a Niçois Sałatka wypełnione kanapka) i na swój sposób do Coco Beach po przeciwnej stronie portu od Starego Miasta. Wiatry ścieżki wokół linii brzegowej nad Moon-jak białe skały i drewniane kładki, z klifu grzędy prime dla pikniku wzdłuż morza. Trasa zajmuje tylko około 45 minut, ale jeśli jesteś na większe wyzwanie, głowy po schodach na Mont Boron i kontynuować nadmorskiej Trek całą drogę do następnej wsi, Villefranche-sur-Mer. W drodze powrotnej przystanek na kieliszek Rose w miejscu równie sceniczny: Le Plongeoir , restaurację siedzi na skale nad morzem, który był niegdyś mieścił w łodzi rybackiej, gdy pierwotnie otwarty pod koniec 19 wieku.

Próbka Nicois Specjalności

Marsylia jest kolebką bouillabaisse gulasz rybny i rzemiosła Aix-en-Provence kandyzowane calissons. I choć Nicea może być znany ze swojego imiennika sałatki, znajdziesz mnóstwo innych słynnej potrawy w menu w całym mieście. Oczywiście owoce morza jest dana (jesteś na wybrzeżu Morza Śródziemnego, po wszystkim), ale miasto bicze również się specjały, takie jak Street Food fave socca (znany również jako farinata), jak również petits farcis (mielonej wołowiny i ryżu nadziewane warzywa ) pissaladière (pizzy jak cebula tarta) i mięso dusić nazwany daube . Skosztować tych potraw na wynos stoiska na Starym Mieście zwany Lou Pilha Lewa lub usiąść w miejscowej legendy Chez Palmyre , kameralnym bistro poprzednio prowadzonym przez zespół matka-córka z codziennie zmieniające się menu opartym wokół regionalnych receptur. Pakiety tygodni wcześniej, to jest jedno miejsce, gdzie chcesz zadzwonić z wyprzedzeniem, aby upewnić się, będziesz mieć stolik. Jeśli chodzi o najlepszy socca, większość mieszkańców uzgodnić Chez Pipo , którego restauracja cegły i zaprawy siedzi schowany w bocznej uliczce przy porcie.