3-dňový turné v okolí Nice, rozprávkové

Posted on

Začnite na trhu v ranných hodinách

3-dňový turné v okolí Nice, rozprávkové

Vy ste v srdci francúzskej riviéry, ale vy ste tiež vo francúzskom meste, kde miestni obyvatelia prevyšuje počet návštevníkov. Tak sa plátok francúzskeho života a vychádzať von čoskoro do starej časti Nice. Vibrujúca, pestré trhovisko je miesto, kde každý príde nakupovať najčerstvejšie ovocia a zeleniny, tuku, šťavnaté olív a olivového oleja, exotické kvety, syr, chlieb a údeniny všetkého druhu predstaviteľné. Je obklopený kaviarňami, kde terasy vyliať na chodník, takže si môžete popíjať kávu a pozerať sa na svet ísť. V pondelok, starožitné a blší trh trvá od 7 do 6pm.

Cours Saleya sa nachádza v centre starého mesta. Je to prehliada Chapelle de la Misericorde ktorá, ak ste tam v utorok od 2.30 do 5pm stojí za pád do zaň slávnej bohatú 17. storočia barokovou výzdobou. Chôdza trochu sever na rue du Collet a Oliviera (8 bis rue du Collet, 00 33 (0) 4 93 13 06 45), kde sa prijímajú olivové oleje všetkých ročníkov a výlisky vážne. Chuť pred nákupom a dostať dovnútra znalosti z personálu.

Pešo na sever odtiaľ na Place Rossetti a zmrzlinu v nádhernej zmrzlinou salóne, Fenocchio na No. 2, tel: 00 33 (0) 4 93 80 72 52. Je otvorené denne od 9 do polnoci a ponúka mysl- točenia škálu chutí, vrátane olivového oleja, levanduľa a tymian.

O niečo ďalej na sever, dostanete sa k Palais Lascaris , ktorý vám ukáže, ako veľkolepo šľachta bývala. Postavený v roku 1665 Jean-Paul Lascaris poľný Marsh vojvodovi Savoye, palác je bohatá s tapisérie a freskami, veľké schodisko a veľkú zbierku historických hudobných nástrojov. Palais Lascaris je 15 rue Droite, tel.: 00 33 (0) 4 93 62 72 40. Je otvorené streda až pondelok 10. am-6pm a je zadarmo.

obed

Na obed vyskúšať niektorý z týchto návrhov dobrých lacných reštaurácií v Nice, kde si môžete vyskúšať niektorú z miestnych špecialít. Socci je skôr ako krep – tenká placka z cícerovej múky a olivovým olejom, pečeným a crisped v rúre a ostrieľaný s čiernym korením. V opačnom prípade skúste tú druhú veľkú Pekná špecialitu – pizzu.

Popoludnie

Po obede, aby si cestu do Parc de la Colline du Chateau , kde starí Gréci založili mesto Nikaia. Cez meno nie je zámok tu, ale vy dostanete báječný výhľad na mesto stanovenými pred vami a na more mimo nej. To vám dáva krásny prehľad o jednej z najpozoruhodnejších častí francúzskej Riviére. Tiež vám dáva predstavu o tom, prečo sem prišli umelci ako Renoir, Léger, Matisse, Picasso a Marc Chagall žiť. Môžete sa vyšplhať po schodoch z rue de la Providence alebo Montée du Chateau. V opačnom prípade brať výťahu, na Tour Bellanda na východnom konci Quai des Spojené štáty americké. To beží júna do augusta 9 am-8pm, apríla a 9. septembra am-7pm a októbra do marca 10 am-6pm.

Pre každého, kto sa zaujíma o moderné techniky, Múzeum moderného umenia a moderného umenia (MAMAC) Promenade des Arts, tel.: 00 33 (0) 4 97 13 42 01, je nutnosťou. To má silný zbierku moderného umenia, sa sústrediť na francúzskej a americkej umenia od 1960 až po súčasnosť. Kenneth Noland, Larry Poonsy, Frank Stella, Sol Le Witt, rovnako ako hlavný pop umelci ako Warhol, Lichtenštajnska a Christo sa zobrazujú spolu s francúzskymi menami Claude Vialle Bernard Stránky Olivier Mosset a ďalšie. Je otvorené od utorka do nedele 10. am-6pm a je zadarmo.

-Li moderné umenie nie je vaša vec, prechádzka okolo prístavu, kde veľké vyplávajú trajekty na Korziku a ďalších stredomorských ostrovov a jachty v multi-milión doláru odrody bob hore a dole v iskriace mora.

Ak ste tu v piatok, že je nezvyčajné turné v ponuke v podvečer. Choďte električkou okolo toho, čo je skanzen 12 umeleckých diel, niektoré svieti v noci. Prehliadková trasa vo francúzštine a angličtine odchádza z Agence Ligne d’Azur, 3 Place Massena a je nutné rezervovať vopred na Tourist Office. Náklady pre dospelých: 8 EUR plus 2 EUR na dopravné lístky; a deti mladšie ako 10 3 eur; zadarmo doprava do 4 rokov.

insider Tip

Ak ste Labužník, potom ste na správnom mesta. Zoberme si rezerváciu triedu kuchársku s kanadským kuchárom a spisovateľ, Rosa Jackson na Les Petits Farcis . Rosa vás vezme na prehliadku Cours Saleya trhu ukazuje vám, čo kúpiť, ako si vybrať, kam ísť, čo hľadať, potom sa dostanete do niekoľkých obchodov, ako špecialista syra obchode. Potom sa naučiť variť, čo ste si kúpili v jej starom Pekný byt. Je to skvelý deň a veľmi dobrý úvod do kultúry jedla z Nice. Potom sa vrátil do starej časti Nice na vlastnú päsť a nakupovať ako miestny.

2. deň v Nice – trblietavé Promenade des Anglais

Oblečte hodí do gala a hlavu najviac očarujúce ulici v Nice a najznámejšieho bulváru vo Francúzsku pri Paríži. Začnite dole pri mori, kúsok na západ od majestátne opery, a Jardins Albert 1er. Tu nájdete Theatre de zeleň, ktorá hostí koncerty, ale ešte dôležitejšie je každoročný festival Jazz, že prevezme celé mesto v júli a je dobre stojí za to zúčastniť.

To je začiatok najslávnejší Nice bulváru Promenade des Anglais , ktorá bola vytvorená v priebehu 19. storočia, kedy sa veľkí Milords Anglicka pricestovala na francúzskej riviére, aby sa vyhli severnej počasie. Nasledovať ich príklad a pešo pozdĺž, Prom ‘, ako je to miestne známe. 6-kilometrová bulvár je lemovaná palmami a veľkým chodníkov na jednej strane a Baie des Anges na strane druhej. Bežcov cvičenie pri mori; niektorí len tak sedieť a pozerať sa na úžasné rozlohu oceánu, zatiaľ čo iní sa opaľovať na skalnatom pobreží.

Architektúra Promenade des Anglais je hravá a zábavná, plná bizarných kachľových kopulou a vežou. Miniete Palais de la Méditerranée na no. 13, svoju veľkolepú fasádu v štýle art deco. V súčasnej dobe je to späť k svojmu pôvodnému účelu ako elegantné kasíno, kde môžete vyhrať, alebo stratiť, šťastie.

Nenechajte si ujsť rozprávkové architektúry Villa Huovila čp. 139, ktorý sumarizuje štýlu Belle Epoque. Spadnúť do slávneho hotela Negresco , ako ste odovzdávanie na kávu alebo drink. Ak je čas na obed, využiť svojich letných obchodov v nádhernej cirkus v štýle brasserie. Je tu jedlo dňa na zhruba 18 eur, alebo jedlo dňa s kávou a lahôdok okolo 22 eur. V opačnom prípade vyberte si z môjho bistra návrhov, alebo si pre Le Festival de la Moule 20 Cours Saleya pre Moules-hranolky.

Popoludnie

Pre letmý pohľad na príbeh tohto veľkého prímorského letoviska, aby si cestu do Musée Masséna . Nachádza sa na 65 rue de France / 35 Promenade des Anglais, tel. 00 33 (0) 4 93 91 19 10, múzeum dáva dobrú predstavu o tom, Nice dejín od 19. storočia až 1930. Bonus je budova, aristokratický vila z roku 1898 v krásnej a historické záhrady. Je to zadarmo navštíviť a otvorené denne okrem utorka, od 10 do 6pm.

Na severe Prom, nájdete Musée des Beaux Arts (Múzeum výtvarného umenia, 33 ave des Baumettes, tel. 00 33 (0) 4 92 15 28 28. Ide o miesto, kde dohnať Raoul Dufy, Francúzska fauvistická maliar, ktorého bujná farby odrážajú šumivé Stredomoria, že stále maľoval. Múzeum je zadarmo a otvorené denne okrem pondelka od 10 do 6pm.

Ešte ďalej na sever je jedným z najväčších francúzskej Riviére miestach, Ruská pravoslávna katedrála St-Nicolas, kúsok od bulváru Tsaréwitch, postavený v roku 1912. Je to nádherné, prekypujúci budova, jeho šesť cibuľové kupoly a zlatej kríža stojí proti jasne modrej oblohe , Vdova Alexandra II ponúkol pôdu a peniaze na stavbu katedrály na pamiatku svojho syna, veľkovojvodu Nicolas Alexandrovitch ktorý zomrel v Nice. Je to na Ave Nicolas II, tel.: 00 33 (0) 4 93 96 88 02. otvorené denne 9 am-noon & 2-6pm, je to zadarmo a najbližšia autobusová zastávka je Tzarewitch (autobus č. 17).

insider Tipy

  • Ak máte pocit, energický, prenajať bicykel k Wiz hore a dole Prom aj inde. Vélo Bleu má 1200 self-servis bicyklov v 120 miestach po celom meste. Existuje 34 kilometrov cyklotrás na výber; Poplatky sa líšia, ale začínajú na 1 euro za deň. Viac na tel.: 00 33 (0) 4 93 72 06 06; a webové stránky .
  • Získať vstupenky na 24 alebo 48 Hop-on-Hop-off Bus Tour a môžete ho použiť sa dostať do všetkých múzeí. Vstupenky stoja od 17 £ na osobu.

3. deň v Nice – rímske pozostatky, Matissa a Marc Chagall

Uniknúť davy v starej časti mesta alebo pozdĺž, Prom ‘a uvidíte plátok hornej kôrky Pekný život. Cimiez na severe mesta je miesto, kde bohatí vždy žili. Je to krásne, pokojné okrajovej plná skvelých Belle Epoque vily a bolo dôležité od samého začiatku. V dobách Rímskej ríše, Cimiez bol hlavným mestom provincie Alpes-maritimae.

Na rozdiel od úplnej potešenie z prechádzky listovej ulice a videl bujnú architektúra, je tu oveľa viac, aby vás pokúšať ísť autobusom nie 15, 17 alebo 22 na zastávku Arenes / Musée Matisse.

Začnite s ďalekej minulosti v Gallo-rímskej stránkach . Aréna bola pomerne skromný rímskymi štandardy, ústretový púhych 4000 divákov, ktorí prišli sledovať gladiátorov a Chariot závody. Môžete prechádzať okolo pozostatkov termálnych kúpeľov so svojimi teplými a studenými kúpeľov. Padajú do Musée Archéologique , archeologické múzeum 160 ave des Arènes, tel 00 33 (0) 4 93 81 59 57, aby získali predstavu o živote v Nice pred 2000 rokmi. Múzeum je otvorené denne okrem utorka 10 do 6pm a je zadarmo.

K východu, bývalý františkánsky kláštor má krásne záhrady, ktoré ponúkajú tieň na horúci letný deň. Ak ste tu od polovice júla do polovice augusta, pozrite sa na koncerty vážnej hudby pod holým nebom v ambitu. Nenechajte si ujsť cintorín, kde obaja Matissa a Raoul Dufy sú pochovaní. Kláštorný kostol je otvorená od pondelka do soboty od 9 do 6pm a záhrady sú otvorené od 8 do neskorého popoludnia. Obaja sú zadarmo.

obed

Naobedovať na pôvabné reštaurácii Côté Sud pred návštevou 17. storočia zámok, ktorý sídli v Musée Matisse 164 ave des Arènes de Cimiez, tel.: 00 33 (0) 4 93 81 08 08. Je to skutočný domov, plný osobné veci a niektoré z obrazov umelca, ktorý tak miloval svetlo a farby Azúrovom pobreží. Matissee trávil zimy v Nice z roku 1916 a ďalej potom prenajal byt na mieste Charles-Felix. Zomrel v Cimiez v novembri 1954 vo veku 85.

Autobusom č. 15 alebo 22 nadol Boulevard Cimiez na Národné múzeum Marca Chagalla (zastávka je Musée Chagall). Pomerne vzdorovitý Budova bola špeciálne poverený a otvoril sám Marc Chagall v roku 1972. Set v záhrade plnej stredomorské rastliny, je to naproti bývalej konzervatórium vo vile Paradiso a má stálu zbierku na výstave, rovnako ako pravidelné krátkodobé výstavy. Múzeum sa nachádza na ave du Docteur-Menard tel. 00 33 (0) 4 93 53 87 20 a je otvorená denne okrem utorka 10 do 6pm. Dospelý vstup je 8 eur.

večerná zábava

Vieux Nice je najlepšie miesto pre večernú zábavu. Je tu obrovský výber barov, mnoho ponúka šťastnú hodinku 6 do 8pm. Pre elegantný lesbické a gay bare, vyskúšať Pulp fi Saloon 7 rue Emmanuel Philibert Place du Pin, tel.: 00 33 (0) 4 93 55 2535. V útulnej 22 rue Droite, tel.: 00 33 (0) 4 93 80 43 22, je dobrým pomerne malé írskej krčme a bar, aj servírovanie jedál.

K dispozícii sú dve veľké kasína v Nice. Kasíno Ruhl je 1 promenáda, tel.: 00 33 (0) 4 97 03 12 22. Palais de la Méditerranée je pri 15 promenáda, tel.: 00 33 (0) 4 92 14 68 21. obaja sú závažné a zamerať sa na vysokej vojne.

Krátke výlety z Nice

Antibes je jedným z najväčších francúzskych okúzľujúcich mestečiek. Stredoveké hradby objať pobrežia, pretože námorné libier skaly dole. Staré mesto je očarujúce bludisko uličiek, plné bistier, barov a butikov. Jeho srdcom je starý liatinový trhovisko, ktorá zaplní každý deň s čerstvým ovocím a zeleninou trhu. V blízkosti Picassovo múzeum sa nachádza v malom zámku, ktorý umelec žil počas svojho pôsobenia v Antibes. Je tu nejaké veľké umenie a navyše keramiku, že Picasso navrhnuté a narobili remeselníci v najbližšom Vallauris. A potom je tu nádherné Fort Carre, postavený Vauban ako obrana proti lupiči od mora. Má výhľad na najlepšie prístav na pobreží Stredozemného mora, naplnený druhu jachty, že ani lotérii vyhrať kúpi. Pridajte k tomu borovicového naplnené Cap d’Antibes, ktorá vás zavedie zaokrúhliť na Juan-les-Pins, a to je veľmi atraktívne miesto, naozaj.