Skip to main content

4 Popular Thai rezance riadu

4 Popular Thai rezance riadu
Pad Thai je známa po celom svete ako go-to v thajských reštaurácií – klasické predvolený vládne medzi obľúbené thajskej rezance jedál.

Keď sa niekto zmieni ísť na thajské jedlo, pad thai sa najčastejšie to, čo príde na myseľ. Potom chute pre tento jedinečnú chuť a textúru začať. Rezance šialenstvo nastáva až sa konečne dostať opraviť.

Ale počkaj! Pad thai môže byť majster medzi voľbami thajskej rezance, ale tam sú niektoré vynikajúce-and-chutné alternatívy. Až sa nabudúce všetci pri stole nariadi zvyčajne zvážiť rozhodli pre jeden z týchto chutných jedál, ako dostať svoje opraviť a rozšíriť svoj repertoár.

Poznámka: Vegetariáni pozor – aj keď sa spýtate na jedle, ktoré majú byť pripravené bezmäsitých, väčšina rezancových pokrmov v Thajsku obsahujú vajcia a možno aj nam pla (rybia omáčka) alebo nam man Hoi (ustricová omáčkou).

1. Pad Kee Mao (Drunken rezance)

Nazývané tiež “opitých rezance,” pad kee mao je populárny hýbať-smažené rezance jedlo v Thajsku. Mao znamená “opilec” v thajskej, ale jedlo môže určite byť rád, bez nadmerné pitie Chang alebo Singah. Ale možno budete chcieť jeden z veľkých tri piva možností Thajsku, ak váš pad kee mao bola pripravená autenticky pikantné!

Neočakávajte, že rezance podobné tým, ktoré sa nachádzajú v Pad Thai, alebo si môže skončiť sklamaný. Obaja realizovať ryžové rezance, ale podložka kee Mao sa obvykle pripraví za použitia široké rezance, skôr než známe šírky používané v Pad Thai. Tieto rezance sú tiež prekvapivo silné, vytvára gumový, žuvacie štruktúru.

Veľa svätej bazalky poskytuje bylinnou sladkosť; sójová omáčka, rybia omáčka, cesnak, a veľa chilli zmesi pre návykové chuť.

Pad kee mao sa často pripravujú so zeleninou ako je brokolica, mrkva, baby kukurica, paprika, a sójovými klíčkami. Bielkovín, môžete si vybrať zo spoločných rozhodnutiach tofu, bravčové, kuracie mäso, hovädzie mäso, alebo morské plody.

Tak prečo názov “opité rezance”? Jedna teória bežiaci naznačuje, že je to preto, že pokrm sa často líši od miesta k miestu; kuchári hodiť čokoľvek Zeleninové im zostáva. Premýšľajte o tom, ako sa niekto s hlad vráti z neskorej noci von a robiť nepripravených, vyplnením jedlo hodil dohromady všetko, čo je k dispozícii!

Rovnako ako u všetkých populárnych thajskej rezance riad, rôzne reštaurácií majú svoje vlastné výklady. Všeobecne platí, že ak si objednáte pad Kee Mao, čaká pikantná, plniaci misku s viac zeleniny, ako je obvyklé.

2. Pad See Ew

Často sa teší miestni obyvatelia v Thajsku, pad see ew je populárny alternatívou k Pad Thai. Kým cestujúci sa teší ich Pad Thai, miestni obyvatelia sú často sedeli blízko teší pad vidieť ew. Hoci obe misky realizovať ryžové rezance, chuť a textúru podložky pozri EW sa veľmi líši od Pad Thai; Neočakávame mnoho podobností.

Menovec Tento pokrm je o niečo menej zaujímavejšie ako “opité rezance” – pad vidieť ew jednoducho znamená “vyprážané v sójovej omáčke.” Ostatné transliterations vidieť na ponukách patrí pad SAE EW , pad Siew , a dokonca aj podložky Si-Io .

Na prípravu podložka vidieť ew, široké, žuvacie ryžové rezance sa hýbať-vyprážané suché, najmä v cesnaku s tmavo (hrubé) a ľahké sójovej omáčky. Prípravok prepožičiava podložka pozri ew ľahko zápalné alebo zuhoľnatených chuť; toto je robené zámerne. Zručný kuchár ovláda wok dobre a tanca pozdĺž jemné línie oddeľujúcej “spálený” a “vypálenie”, tlačí na okraj, ale nie je to nepreháňam.

Čínsky Inšpiráciou pre chuť je zrejmé; nazývajú tento Thajska ekvivalent char Kway Teow – obľúbené street food slávili v Malajzii a Singapure.

A rovnako ako char Kway Teow vozíkov v Penang, niektoré ulice vozíky v Thajsku vystúpiť z flotily volieb tým, že slúži iba suverénne pripraviť pad vidieť ew a žiadne iné ponuky rezance.

Autentické verzia podložky pozri ew mávajú čínskeho cesnaku, ale obsahujú menej zeleniny ako pad kee Maa. To zvyčajne nie je pripravený veľmi pikantné. To je v poriadku, môžete sa vždy obrátiť sa teplo tým, že pridá svoje vlastné korenie pri stole.

Rovnako ako väčšina z populárnych thajských rezancových pokrmov vajíčko je predvolene. Na mäso, miestni obyvatelia často volia bravčové – kovanie pre misky ako bravčové bola kedysi považovaná za “čínske mäso.” Turisti zvyčajne predvolené … čakať na to … kura.

3. Na Rad

Tento populárny rezance jedlo je niekedy nepríjemne prepísal ako krysa Meste na , ale nebojte sa: hlodavec nie je jedným z obvyklých prísad.

Rád na , tiež videný ako bravčová masť Meste na alebo lat na na menu, sa pripraví s širokými ryžovými rezancami v hustej, vaječného šťavou zvyčajne hnedé alebo oblačno vo farbe. Tento obľúbený thajskej rezance misa vyčnieva zo všetkých ostatných, pretože v soup konzistencie. Tieto rezance sú orestované “mokrý” a slúžil týmto spôsobom valila s sladké, slané, viskózny, olejovité šťave vyrobené s vajcom, cesnakom a zahustený tapiokový škrob.

Jednoducho povedané, budete buď milovať, alebo nenávidieť “slizký” konzistencia omáčky je; tam je zriedka nejaká stredná cesta medzi ľuďmi, ktorí to skúsiť. Ale jedna vec je istá: hrúbka rezancami a dodatočného omáčku make rád na viac náplň než obvyklé voľby.

Okrem zavádzania malý čierne korenie, rád na zvyčajne nie je príliš pikantné. Zvážiť pridanie nejaké nakrájanú chilis v octom alebo Priko nam pla (pikantná rybia omáčka) ako miestni obyvatelia robiť zvrátiť a kompliment sladkosť.

Aj keď niektorí ľudia sa sťažujú konzistencie omáčky to, iní milujú kombináciu cukru, soli a pikantné (ak pridáte papriku) chute nájdené v tejto výdatné jedlo.

Rad na ďalší čínsky inšpirovaný rezance pokrm. Ak chcete nájsť najviac autentické stvárnenie rád na, skúste sa pozrieť na to okolo čínskej štvrti v Bangkoku.

Weird bočné poznámka: Laose verzia Rad Na je nazývaný sadlo neuvádza sa – bohužiaľ posilnenie spôsob, akým niektoré cestujúci popísať štruktúru klzkých, lepkavý rezance.

4. Yam Wun Sen (sklenené rezance šalát)

Niekedy – v skutočnosti často – počasie v Thajsku je jednoducho príliš horúca pre varenie v pare, restované rezance misky. A niekedy máte pocit, že je potrebné, aby uniknúť olej používaný vo väčšine z ryže a rezance jedál hýbať-vyprážané. Sklenené rezance ( Yam Wun sen) na záchranu!

Niečo úplne iné, pikantné sklenené rezance sú zvyčajne slúžil ako chladené, zdravý šalát. Môžu byť tiež veľmi pikantné ostré malé zelené a červené čili papričky, ak budete požadovať inak.

Sklenené rezance sú niekedy označované ako ich ďalšie priemyselné znejúcim názvom “sklenené rezance” ( Wun sen v thajčine), ale nenechajte sa odradiť. Očakávať veľmi tenké, threadlike priesvitné rezance vyrobené zo škrobu, často s fazuľou. Sklenené rezance tiež skončiť v tých vyprážaných vajec roliach vidieť všade.

Ak rád na je najťažšie rezance riadu, skla rezance šalát je najľahší. Budete sa cítiť, ako by ste jedli menej plniaci škrob a ďalšie čokoľvek iné, čo je v mise.

Glass rezance šalát je ochutený limetkovou šťavou, rybie omáčkou, cesnakom a niekedy zázvoru. Spolu s ľahkými rezancami, tento surový šalát sa podáva s nakrájanou cibuľou a paradajkami. Mleté mäso a morské plody sú dve najobľúbenejšie voľby.

Poznámka: poznať zdroj svojich sklenených rezancov je užitočná. Je smutné, že niektoré varianty vyrábané v Číne sú vyrobené za použitia drsných, priemyselné chemikálie vytvoriť priesvitnosť.

You may also like