Skip to main content

5 jednoduchých spôsobov, ako zažiť Chiang Mai ako miestne

5 jednoduchých spôsobov, ako zažiť Chiang Mai ako miestne

Chiang Mai je fascinujúce mesto s čo ponúknuť, pokiaľ ide o kultúru, históriu, úžasné jedlo a množstvo prírodných zaujímavostí, ktoré by ste mohli stráviť týždne tu, bez videl a robil všetko. Či už ste na návšteve na pár dní alebo niekoľko mesiacov, jeden z najlepších spôsobov, ako skutočne získať cit pre nové miesto je mať ako lokálna skúsenosť ako je to možné. To vám pomôže ísť nad rámec základy a dostať pod kožu mesto takým spôsobom, ktorý umožňuje cítiť súčasťou Keby to.

Pocit, že miestne znamená nielen s kultúrne zážitky vnútornou tam, kde ste, ale tiež robí a vidí veci, ktoré niekto, kto žije tam moc, skôr než držať sa dobre šliapal turistickej značke.

Bytie turistická znamená vidieť a robiť to, čo konkrétne miesto je známa, ale môžete ľahko rozšíriť cestovné skúsenosti zahŕňajú viac o tom, čo to znamená cítiť ako miestny. Plánujete výlet do Chiang Mai? Tu sú niektoré z najlepších spôsobov, ako zažiť mesto ako miestne.

Vyberte si na správnom mieste

Prvé vecí, prvý; Chiang Mai je mesto, ktoré sa stalo veľmi populárne expat, digitálne kočovníkov a vzdialené pracovníkov. Digitálne kočovníci a vzdialení pracovníci sú ľudia, ktorí sú na voľnej nohe so slobodou pracovať odkiaľkoľvek, alebo ľudia s možnosťou robiť svoju prácu zo zahraničia, a Chiang Mai láka mnoho týchto ľudí z niekoľkých dôvodov, vrátane prijateľnú životné náklady. Takže ak sa chcete cítiť ako miestny (aj keď ste zostať len pár dní), pobyt v susedstve, ktorý je hostiteľom veľký počet ľudí, ktorí skutočne žijú v meste, v dlhodobom horizonte.

Ide o oblasti, ktoré majú komunitný pocit, s mnohých malých kaviarní, barov, obchodov a trhov, ktoré uľahčujú, aby splynuli a cítili ako doma. A pretože je to veľmi ľahké sa dostať okolo v Chiang Mai (na ktoré sa vzťahujú nižšie), ubytovaní priamo v starom meste (turistické epicentrum Chiang Mai) nie je nutná.

Jednou z možností je, aby zvážila Nimmanhemin, alebo najčastejšie jednoducho označované ako “Nimman.” Táto oblasť sa vzťahuje na Nimmanhemin Rd (niekedy písaný ako Nimmanahaeminda Rd), v jeho blízkosti je Univerzita Chiang Mai. V tejto oblasti, mimo Nimmanhemin, zistíte, boky ulíc, ktoré sú naplnené chladnú kaviarní ideálne pre pozorovanie ľudí, barov, reštaurácií a butikov. Je ľahké cítiť ako doma, ako si prezrieť mnoho zákutí.

Len severne od obľúbenej oblasti Nimman Chiang Mai je Santitham. Santitham je trochu menej turistické a lmore low key potom ďalších oblastiach s viac cenovo dostupné, pokiaľ ide o penziónov, apartmánov a byty vhodnými pre dlhé i krátkodobé pobyty. Jeho súčasťou je tichá, miestne majú pocit, že nechcete dostať v iných oblastiach a množstvom roztomilých kaviarní a možností potravín na pokojných uličkách. Ale vzhľadom k tomu, že je medzi Nimman a na staré mesto, ako sa buď plochy je jednoduché a cenovo dostupné.

Kde Rest Your Head

Existuje hojnosť ubytovacích možností, pokiaľ ide o Chiang Mai vhodný pre každý rozpočet. Ak máte záujem, aby ste sa cítili ako miestne, zvážte útulné Airbnb kolies, penzión alebo servis byt / byt v jednom z vyššie uvedených oblastiach. Mnoho apartmány, Airbnb nájomné a menšie penzióny bude mať niekoľko základných kuchynských potrieb, ako sú rýchlovarné kanvice, hriankovač a mini chladničkou, ktorá vám dáva možnosť uvariť čaj alebo kávu a občerstvenie držať okolo, ak máte hlad medzi jedlami.

Nehovoriac o tom, zostať niekde, že sa cíti skôr ako “doma”, bude oveľa jednoduchšie cítiť ako miestny.

Get Around ako miestne

Ako sa asi v Chiang Mai je veľmi jednoduchá pomocou miestnu dopravu. Je to lacné, vám dáva možnosť jazdiť s miestnymi obyvateľmi, a v tomto procese, dozvedieť sa viac o meste. Najlepším riešením pre získanie z A do B ako miestny je použiť mnoho songthaews ktoré ply ulice vyzdvihnúť tých, ktorí potrebujú na prechádzku. Songthaew je pokrytá červený kamión s jednoduchým lavice sedenie v chrbte, ktorá funguje ako zdieľané taxi. Oni cestujú hore a dole po hlavných cestách a v snahe ísť jedného, ​​jednoducho nahláste ho ako by ste taxi. Len vedomie, že by ste mohli potrebovať, aby vlajku dole málo, aby sa nájsť ten deje v blízkosti miesta, kde chcete byť.

Keď sa songthaew zastaví, prejdite k oknu a povedal vodičovi, kam chcete ísť.

Budú buď odmietnuť, alebo prijať, ktorá je závislá na tom, kde práve mieri. Ak sa vám tlačidlo OK, dostať sa do chrbta, a keď je čas odísť, stlačte tlačidlo stop alebo zaklopať na okno uviesť chcete vystúpiť. Platíte pri výstupe a väčšina jázd, a to najmä v okolí starého mesta a oblasti uvedené v kde sa ubytovať mala stať medzi 25 až 40 baht.

Získanie cez konkrétnu adresu vodiča môže byť ťažké, takže to môže byť jednoduchšie dať im orientačný bod v okolí, alebo ak máte dáta v telefóne, vytiahnuť mapu s cieľmi zopnuté.

Naučiť sa niečo Miestne

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa ponoriť do nového miesta a dozvedieť sa viac o tom, je naučiť sa niečo nové, a v meste Chiang Mai, existuje niekoľko možností na výber v závislosti na tom, ako dlho budete pobyt. Jeden z najobľúbenejších vecí, ktoré sa učia, keď ste v meste Chiang Mai je, aby sa kurz varenia, aby zistili, ako sa niektoré z lahodných jedál ste pravdepodobne jesť. Triedy sa pohybujú od pol až celý deň a väčšinou tiež zahŕňať návštevu na miestnom trhu, kde sa môžete dozvedieť o základných zložiek v thajskej kuchyne. Triedy sú hands-on a každý študent je uvedený vlastné varenie stanicu. Budete jesť, čo robiť, a odísť s bookletom receptov. Medzi ďalšie možnosti patrí thajskej masáže kurzy, meditácie, thajskej jazykové kurzy a Muay Thai boxu triedy. Existuje aj niekoľko príležitostí sa porozprávať s mníchmi v Chiang Mai, a to aj na Wat Chedi Luang denne od 9 hodín do 6 hodín To môže byť skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o thajskej kultúre a budhizmu.

Bez ohľadu na to, kde sa vaše záujmy leží, Pričom trieda, dielňu alebo týždenný kurz vo vašej oblasti záujmu môže byť obohacujúce spôsob, ako zažiť Chiang Mai.

Jesť z pouličných stánkov

Pokiaľ ide o stravovanie pouličné jedlo, Chiang Mai je jedným z najlepších miest, ako to urobiť a niečo, čo nechcete nechať ujsť, keď ste na návšteve mesta. To je jedlo v jeho najviac miestnej, autentická a lacné, a tam sú možnosti, ako apelovať na každej nájdenej po celom meste poschodia. Od opražené ryžu a rezance všetkého druhu, do polievok, kari, čerstvé ovocné smoothies, papája šalát a jarné závitky, je tu pouličnom stánku servírujú niečo, čo stojí jesť niekde v meste Chiang Mai. Niektoré z najlepších miest, aby si dosýta z miestnej pokrmy sú Chiang Mai Gate (South Gate), Chang Pheuak brána (North Gate), Chiang Mai Night bazár, a sobotu a nedeľu Walking Streets.

You may also like