5 najlepiej znanych oszustw, których należy unikać w Bali

Posted on

5 najlepiej znanych oszustw, których należy unikać w Bali

Bali to wymarzone miejsce wyspa błogosławiony z pasemkami i doświadczeń nie można znaleźć gdzie indziej, a jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Indonezji do spędzenia wakacji. Niemniej jednak, jak w każdym zakątku świata, nie zawsze są osoby, które prowadzą oportunistycznych nieuczciwymi praktykami dla osobistych korzyści, wykorzystując nowe i przeważnie nieświadomych użytkowników. Poniżej znajduje się krótka lista najbardziej znanych oszustw, aby uniknąć podczas gdy w Bali, dzięki czemu można cieszyć się wakacjami Bali płynnie i nie paść ofiarą drobnych sztuczek.

Większość oszustw są raczej oczywiste, od prostych sztuczek do bezwarunkowych rip-off. Ale podróżujący nowe na scenie i chętny do odkrywania zabytków i sceny Bali mogą łatwo wpaść w te pułapki wtedy czuć nieszczęśliwy dla całej rozpiętości wypoczynku raz zdają sobie sprawę, co się stało po prostu ze względu na jetlag lub lekkim zamieszaniu na ich łożysk i kierunkach. Najlepszym środkiem ostrożności jest utrzymanie zdrowego rozsądku, i przez otwarcie odpowiadając „nie, dziękuję” zawsze, gdy sygnały radarowe.

1. Pieniądze Changer Scam

Co to oszustwo jest o:

Po pewnym czasie na zakupy pamiątek i uderzające świetna okazja na jednym z rynków sztuki Bali, zdajesz sobie sprawę, zabrakło indonezyjska (IDR) noty za taksówkę z powrotem do hotelu. kantorów są stale obecne w okolicach centrów handlowych na Bali, ze tablice aukcji niesamowite kursy wymiany i chluby „bez prowizji” na nich.

Po urzędnik liczy notatki przed sobą dokładnie i przekonująco, wręcza ci je jedną ręką, jednocześnie pozwalając się wylać lub IDR 50.000 lub 100.000 uwaga upadek za ladą, a wszystko to w ułamku sekundy.

Porady i jak uniknąć:

W dzisiejszych czasach, urządzenie mobilne z dostępem do Internetu (smartphone przynajmniej) może okazać się niezbędnym narzędziem, które pomaga wiele w łatwy sposób sprawdzania najnowszych ceny dla ogólnego porównania. Większość kantorów są samodzielne pod tytułem „upoważniony”, ale nigdy nie można być tego taki pewien. Niektóre z nich są bardzo małe kioski i wręcz podejrzanie, ale kusi łatwowiernych z deski wykazie stawek zbyt dobre, aby było prawdziwe (bo zwykle są!).

Dowiedzieć się ogólną szybkość kontra reklamowanych cenach, a jeśli pojawią się wyższą ofertę, należy sprawdzić, czy stosują oni prowizję. Kiedy „bez prowizji” i wysokie stopy idą w parze, zazwyczaj nie jest to dobry znak. Również, flip out kalkulatora aplikację aby kilka szybkich porównań, ponieważ niektóre oszustwa obejmować uzbrojone kalkulatorów biurowych, choć w bardzo odosobnionych i rzadkich przypadkach.

Wiele zmieniacze na wyjeździe i przylotów lotniska Denpasar są dobre, gdzie stopy są w porządku i normalnie konkurencyjny. Renomowane nazwy w pieniądzach zmieniającym działalność w Bali obejmują PT centrum miasta Kuta, Wahana i Dirgahayu Valuta Prima, z oddziałów zlokalizowanych wokół Kuta Legian. Przepisy stosuje się jednak do wszystkich.

Może lub nie może opowiadać, a urzędnik może zwrócić żadnych rozbieżności, tylko powtórzyć sztuczkę jeszcze raz. Po opowiadać i utrzymują się zazwyczaj niechęć wynika, informując cię zabrać swoje pieniądze gdzie indziej (który był pomysł na pierwszym miejscu!)

2. Taxi Scam

Co to oszustwo jest o:

Monopol, nie ma taksometrów, dłuższe trasy, brak opłat i dodatkowych zmian. Są to niektóre należy zwrócić uwagę podczas przechodzenia na taksówkę na Bali. Lotniska Denpasar ma swój własny „oficjalny” taxi, prowadzonego przez Denpasar Taxi spółdzielczego, który kontroluje monopol taksówki na lotnisku.

Niektóre poszczególni kierowcy mogą zaoferować swoje usługi, ale aby uniknąć targowania, przejdź do liczników na obrzeżach przylotów. Rogue tragarze mogą spieszyć, aby pomóc z bagażem, ale pobiera opłatę przesadzone po ich załadowania i zamknąć bagażnik. Kierowcy są zwykle współwinny.

Porady i jak uniknąć:

W miarę możliwości zorganizować wahadłowych dostarczonych przez Państwa hotelu lub willi (głównie wolnego dla pewnych odległościach i obszarów), w tym transfer na lotnisko w zależności od Twoich danych rezerwacji. Grzecznie odmówić żadnych tragarzy, lub w przypadku braku innego wyboru, uzgodnić rozsądnym góry. Poza lotniskiem, tylko iść do taksówki metr.

Taksówki na lotnisko bez metrów i są prepaid lub skorzystać z góry określonych kuponów który trzeba zapłacić kierowcę Po dotarciu do miejsca docelowego. Stopy płaskie na podstawie stref dystansowych, a zazwyczaj większa niż współczynniki skalowania. Przejazd do sąsiednich obszarów nadmorskim kurorcie Kuta, Jimbaran i Seminyak, zakres pomiędzy IDR 80.000 do 100.000 IDR a dalej obszary takie jak Sanur i Nusa Dua od IDR 125.000.

Na zewnątrz lotniska, masz wybór taksówek metrowych prowadzonych przez wielu operatorów. Należą do renomowanego Bluebird. Zasada jest zawsze zapytać, czy istnieje metr, aby zaoszczędzić sobie targowania, tuż po słabnącym dół jeden na ulicy. Jeśli podróż obejmuje nowy Mandara Bali płatnej drogi (głównie do Nusa Dua i Sanur), poprosić o otrzymaniu w poboru opłat, które powinny być IDR 10000 do samochodów, jeden sposób.

Zawsze być gotowi z niewielką zmianą rupii, ponieważ jest zbyt powszechny dla kierowców twierdzi, że nie ma zmian dla IDR 79,300 taryfy, na przykład, i byłbyś „zmuszony” Płać z IDR 100000 notatki i dać w górę różnica niechętnie traktując je jako wskazówka. Najlepsza podróż w grupie, i odmówić, gdy zaoferowano „od osoby” taryfy. Opłaty powinny lekceważyć bagaż w bagażniku. Kluczem do sukcesu jest być twarde i uzgodnić opłaty przed rozrzucanie na przejażdżkę.

3. Niepotrzebne Guides

Co to oszustwo jest o:

Rogue i nielicencjonowanych prowadnice, prowizje i opłaty za usługi, które nie prosić. Istnieje wiele nielicencjonowane przewodnicy wokół, utrzymujących się przez komisję biorąc do „zalecane” sklepy, restauracje lub „więcej” ciekawych miejsc innych niż jeden (ów) faktycznie przeznaczone. Będą one zwykle nawet spróbować, aby przekonać się o restaurację czy strona jest zamknięta lub z działalności, i odwrócić do ich prowizji oparte „alternatyw”.

Niektóre z największych świątyń na Bali, zwłaszcza w odległych i biedniejszych regionów, takich jak Besakih w Regency Karangasem, mają własne lokalnych przewodników na miejscu, którzy są przeważnie nieregulowane lub wyszkolony i bardzo odosobnionych przypadkach nie wiadomo do ładowania wygórowanych opłat za „wycieczki” świątyni oprócz już wypłacona, ustalonej cenie biletu.

Porady i jak uniknąć:

Bądź ostrożny przy rezerwacji „instrukcji kierowca +” freelance w Bali. Może skończyć się z jednego pojęcia o trasie lub stron, albo po prostu w stanie skutecznie komunikować. Zawsze książki z zaufanego biura lub za pośrednictwem hotelu biuro informacji turystycznej / dozorca, do którego można złożyć reklamację w przypadku wystąpią problemy.

Dla miejscowych przewodników świątynnych, chociaż pomaga lokalnej gospodarki w taki sposób, to nie powinien być płacąc ponad 50.000 IDR dla takich „usług” w każdym przypadku. Co wydaje się być usługi z przodu może łatwo przekształcić się w targowanie o poradę lub opłaty, aby kontynuować w połowie swojej trasy koncertowej „”. W większości przypadków, tak naprawdę nie potrzebujesz przewodnika lub kupić cokolwiek.

Jedyne rzeczy potrzebne w każdej świątyni wizyty Bali to Twój szacunku postawa i strój, w zasadzie sarong i szarfa w pasie (zwykle dostępne do wynajęcia w dowolnym miejscu pomiędzy IDR 10,000 do 25,000, lub w cenie biletu).

4. Timeshare oszustwo

Co to oszustwo jest o:

Ogólnoświatowy trend timeshare rozprzestrzenił się na Bali w ciągu ostatnich dwóch dekad. te uzasadnione są rzeczywiście dobry pomysł, gdy sprzedawane prawidłowo, oferując wspaniałe wakacje razem z możliwościami inwestycyjnymi. Złą wiadomością jest to, nie ma wielu legit te okolice. Wysiłki, aby się zarejestrować nowych klientów przybierać różne formy, z najczęstszym jest ustalonymi sprzedaży na ulicach wokół pakowane obszarach takich jak Jalan Kuta.

Przyjazny facet czy pani zbliża cię na plaży, przeprowadzanie ich łagodny skoku sprzedaży i prezentacji „lucky zarysowania n” wygrać jakiegoś. Wydaje „nic do stracenia” i trzeba iść i po prostu się dzieje, jesteś „bardzo szczęśliwy” i wygraj! Jednak aby ubiegać się o nagrodę, należy udać się do określonego miejsca z nimi, które mogłyby być w pobliżu budki, biura, hotelu czy daleko, biorąc kawałek swojego cennego czasu na wakacje.

Tam nagrać swoje nazwisko i dane kontaktowe, a długi prezentacja na timeshare ośrodków wynika, razem ze wszystkimi twardymi boisk i specjalnych trudno oprzeć cenach obniżonych. Jeśli nie kupić tam i wtedy, nadal mają swoje kontakty i usłyszysz od nich ponownie prędzej czy później.

Porady i jak uniknąć:

Lepiej po prostu kontynuować na swojej drodze, cieszyć swój cenny czas wakacji od zamierzonych, a pewnie i po prostu powiedzieć „nie, dziękuję”.

5. Niektóre formy wymuszeń

Co to oszustwo jest o:

Wymuszenie występuje w wielu formach, od ładowania po prostu do robienia zdjęć, jest zapłacić aż do uszkodzonych elementów czynszu nigdy nie spowodowanych, a nawet przekupić pieniądze na małpy! Oto tylko kilka scenariuszy.

– Robienie zdjęć jest naprawdę częścią doświadczenia wakacyjnym, zwłaszcza w egzotycznych miejscach, takich jak tarasowych pól ryżowych centralnych wyżynach. Wystarczy być rozsądne o tym, gdzie możesz wskazać swoje soczewki. Ta stara kobieta z mocno pomarszczonej twarzy niosąc kosz na głowie może uchodzić za okładki strzałem w National Geographic, tylko podejść do was później do wygórowanej opłaty modelu „”.

– Trzeba międzynarodowego prawa jazdy i chciałbyś dowiedzieć outback Bali na wynajętym skuterze (te wszechobecne japońskiej marki jednośladów). Zwrot roweru po wielkim dniu, facet sprawdza go i pobiera dodatkową powierzchnię dla niektórych „wgnieceń” i „zadrapania”. Najgorszy przypadek, cena nowego roweru, ponieważ został „skradziony”!

– Zwiedzanie świątyń lub egzotyczne miejsca, takie jak Uluwatu wraz z jego hordami szarych długoogoniastymi makaków może być zabawne, dopóki te kieszonkowcy urodzonym wyrwać swoją ukochaną rocznica naszyjnik lub sakiewkę. Czasami są mali chłopcy wokół tych terenów, którzy znają drogę z małpami i można łatwo uzyskać dostęp do rzeczy z powrotem … na duży opłatą, co jest.

Porady i jak uniknąć:

Wystarczy sfotografować świątyń, góry i ryżu … nie byle kobiety lub dzieci. Przy wynajmie rower, samochód, skuter, Skuter wodny, lub po prostu o wszystko, co się rusza, należy dokładnie sprawdzić jej stan. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zarysowania, uszkodzenia lub nieprawidłowości, zgłoś ją i prosić o lepsze urządzenia. Do „utraty i kradzieży” scenariuszu nigdy zostawić wynajęty skuter zaparkowany bez opieki – niektóre syndykaty rob własnym kluczem głównym.

Podczas wizyty lasy małpa, lub miejsc świątynnych z małpami, unikać noszenia luźnych przedmiotów, nadmierne akcesoriów lub biżuterię. Należy również unikać nikogo wręczając Ci pakiety plasterki cassavas, orzeszki ziemne i banany i siłą umieszczając je w ręce i wskazując na karmić małpy. Te kąski nie są za darmo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *