5 prostych sposobów na doświadczenie Chiang Mai jak lokalny

Posted on

5 prostych sposobów na doświadczenie Chiang Mai jak lokalny

Chiang Mai to fascynujące miasto z tak wiele do zaoferowania pod względem kultury, historii, niesamowite jedzenie i liczebności naturalnych atrakcji, że można spędzić tygodnie tutaj, nie widząc i robi to wszystko. Czy odwiedzasz na kilka dni lub kilka miesięcy, jeden z najlepszych sposobów, aby naprawdę poczuć nowym miejscu ma mieć jak lokalnego doświadczenia, jak to możliwe. Pomaga to wykracza poza podstawami i dostać się pod skórę miasta w sposób, który pozwala poczuć się częścią jeśli to.

Czując się jak miejscowy oznacza nie tylko mający doświadczenia kulturowe nieodłącznym gdzie jesteś, ale także robi i widzenie rzeczy, że ktoś, kto tam mieszka może, zamiast trzymać się dobrze stąpał szlakiem turystycznym.

Będąc turystą znaczy widzieć i robić to, co konkretne miejsce jest znana, ale można łatwo rozszerzyć swoje doświadczenie podróży obejmuje więcej, co to znaczy czuć się jak miejscowy. Planując podróż do Chiang Mai? Oto niektóre z najlepszych sposobów, aby poznać miasto jak miejscowy.

Wybór właściwej lokalizacji

Pierwsze rzeczy pierwsze; Chiang Mai jest miastem, które stało się bardzo popularne wśród emigrantów, cyfrowy nomada i pracowników zdalnych. cyfrowy nomada i zdalne pracownicy są ludzie, którzy są niezależni ze swobodą pracować z dowolnego miejsca lub osoby z okazji, aby wykonywać swoją pracę z zagranicy, a Chiang Mai przyciąga wielu tych ludzi z kilku powodów, w tym przystępnych kosztach utrzymania. Tak więc, jeśli chcesz poczuć się jak miejscowy (nawet jeśli jesteś tylko kilka dni), zatrzymać się w okolicy, które udostępniają dużą liczbę ludzi, którzy mieszkają w mieście, na zasadzie długoterminowej.

Są to obszary, które mają wyczucie Wspólnoty z wielu małych kawiarni, barów, sklepów i rynków, które sprawiają, że łatwo mieszają się i czuć się komfortowo. A ponieważ jest to bardzo łatwo dostać się w Chiang Mai (która jest pokryta poniżej), prawo pobytu w starym mieście (epicentrum turystyczny z Chiang Mai) nie jest konieczne.

Jedną z opcji do rozważenia jest Nimmanhemin lub najczęściej określany po prostu jako „Nimman”. Ten obszar odnosi się do Nimmanhemin Rd (czasami pisane jako Nimmanahaeminda RD), w pobliżu Chiang Mai University. W tej okolicy, off Nimmanhemin znajdziesz Boki ulic, które są wypełnione fajnych kawiarni idealnych dla osób ogląda, barów, restauracji i butików. Łatwo jest poczuć się tu jak w domu, jak odkrywać liczne zakamarki.

Położony na północ od popularnej dzielnicy Nimman Chiang Mai jest Santitham. Santitham jest trochę mniej turystów i lmore niski klucz następnie inne obszary o bardziej przystępnych cenach w kategoriach pensjonaty, apartamenty i mieszkanie nadaje się zarówno do długich i krótkich pobytów. Jest cichy, lokalne czują, że nie dostaniesz w innych dziedzinach i mnóstwo uroczych kawiarniach i opcji żywności na cichych uliczek. Ale ponieważ jest to między Nimman i starego miasta, dotarcie do każdej dziedzinie jest łatwe i niedrogie.

Gdzie spoczynku

Istnieje mnóstwo opcji zakwaterowania, jeśli chodzi o Chiang Mai dostosowane do każdego budżetu. Jeśli szukasz poczuć się jak miejscowy, należy rozważyć przytulną wynajem Airbnb pensjonat lub apartament z usługami / mieszkanie w jednej z dziedzin, o których mowa powyżej. Wiele apartamenty, wynajem Airbnb i mniejsze pensjonaty będzie miał pewne podstawowe zaopatrzenie kuchni jak czajnik, toster i małą lodówkę, co daje możliwość wykonania kawę lub herbatę i przekąski utrzymać wokół, gdy jesteś głodny między posiłkami.

Nie wspominając, zatrzymać się gdzieś, że czuje się bardziej jak „w domu”, będzie o wiele łatwiej poczuć się jak miejscowy.

Obejść się jak miejscowy

Poruszanie się w Chiang Mai jest bardzo prosta za pomocą lokalnego transportu. Jest tani, daje szansę, aby jeździć z mieszkańcami, aw tym procesie, dowiedzieć się więcej na temat miasta. Najprościej na uzyskanie od punktu A do punktu B jak lokalny jest użycie wielu songthaews, które pływają po ulicach zbierając osób potrzebujących przejażdżkę. Songthaew jest pokryta czerwony wózek z prostego siedzenia ławce z tyłu, który działa jak taksówka zbiorowa. Wyjeżdżają w górę iw dół głównych dróg oraz w celu jeździć jeden, po prostu zgłoś go w dół tak jak taksówki. Wystarczy pamiętać, że konieczne może być flaga w dół kilka, aby znaleźć taki zamiar w okolicach, gdzie chcesz być.

Kiedy songthaew zatrzymuje się, przejdź do okna i powiedzieć kierowcy, gdzie chcesz iść.

Będą one albo odrzucić lub zaakceptować, który jest zależny od tego, gdzie jesteś, że obecnie na czele. Jeśli masz OK, dostać w plecy, a kiedy nadszedł czas, aby odejść, naciśnij przycisk stop lub pukanie do okna, aby wskazać, że chcesz wysiąść. Płacisz na wyjściu i większość jazd, zwłaszcza w okolicach starego miasta i obszarów wymienionych w gdzie się zatrzymać powinien kosztować od 25 do 40 bahtów.

Pierwsze całej konkretnego adresu kierowcy może być trudne, więc może łatwiej będzie im pobliski punkt orientacyjny lub jeśli masz dane w telefonie, podciągnąć mapę z miejsca docelowego przypięty.

Nauczyć się czegoś lokalny

Jednym z najlepszych sposobów, zanurzyć się w nowym miejscu i dowiedzieć się więcej o to, aby nauczyć się czegoś nowego, a w Chiang Mai istnieje kilka opcji do wyboru, w zależności od tego, jak długo będziesz pobyt. Jednym z najbardziej popularnych rzeczy, aby dowiedzieć się, kiedy jesteś w Chiang Mai jest wziąć gotowania klasy, aby dowiedzieć się, jak zrobić niektóre z pysznych potraw jesteś prawdopodobnie odżywiania. Klasy wahają się od pół do pełnego dnia, a większość również obejmować wizytę na lokalnym rynku, gdzie można dowiedzieć się o podstawowych składników w kuchni tajskiej. Klasy są praktyczne i każdy uczeń otrzymuje własną stację gotowania. Jesz, co robisz, i pozostawić z książeczką receptur. Inne opcje obejmują tajskie kursy masażu, medytacji, kursy językowe i kursy tajskiego boksu Muay Thai. Istnieje również kilka możliwości, aby porozmawiać z mnichami w Chiang Mai, w tym w Wat Chedi Luang codziennie od 9 rano do 6 wieczorem To może być świetnym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o kulturze tajskiej i buddyzmu.

Bez względu na to, gdzie swoje interesy leżą, Biorąc lekcje, warsztaty lub tygodniowy kurs w danym obszarze zainteresowania może być wzbogacającym sposobem na doświadczenie Chiang Mai.

Jeść z ul stalle

Jeśli chodzi o jedzenie jedzenie z ulicy, Chiang Mai jest jednym z najlepszych miejsc to zrobić i coś, czego nie chcesz przegapić podczas gdy odwiedzasz miasto. To jest jedzenie w większości lokalnych, autentyczne i tanie i istnieją możliwości odwołania się do każdego podniebienia znaleźć w całym mieście. Od mieszający smażony ryż i makaron wszelkiego rodzaju, do zup, curry, świeżych koktajli owocowych, papaja sałatki i sajgonki, tam stoisko ulica obsługujących coś warte jedzenia gdzieś w Chiang Mai. Kilka z najlepszych miejsc, aby dostać się do syta z lokalnych potraw w Chiang Mai Gate (South Gate), Chang Pheuak Gate (North Gate), Chiang Mai Night Bazaar, a sobotę i niedzielę Walking ulicach.