Skip to main content

7 Niesamowite Zajęcia dla Tajlandii Rainy Season

Nowe Wysokości dla zabawy i przygody podczas sezonem Tajlandii

7 Niesamowite Zajęcia dla Tajlandii Rainy Season
Od miesięcy od czerwca do października, większość z najlepszych miejsc turystycznych Tajlandii poczuć ciężar sezonu monsunowego, z zachmurzonym niebie przerywane przez intensywne opady deszczu. Pora deszczowa w Tajlandii nie jest wcale tak źle dla turystów: z mniejszej konkurencji dla usług turystycznych i niższych stóp dookoła, podróży w Tajlandii podwaja się swobodnie za połowę kosztów.

Ale utworzenie deszczowa sezonem plan wymaga pewnego stopnia myślenia lateralnego. Plaże i wyspy są głównie z pytaniem (winić deszczowe sezon mórz niestabilny do tego), więc trzeba będzie wykonywać swoją wyobraźnię. Na szczęście, jest jeszcze mnóstwo zabawy, aby przejść wokół pomimo pogody!

1. Idź na zakupy w Bangkoku

Stolicy Tajlandii Bangkok jest marzeniem dla miłośników zakupów, zarówno wysokiej klasy centrów handlowych i rozwalony rynkach wszystkich podłączonych przez BTS i systemów kolejowych światło MRT.

rynki i centra Bangkok oferują coś dla każdego. Miłośnicy mody gromadzą się w Pratunam, największej dzielnicy detalicznej odzieży Tajlandii; biodrówki zbiegają się Talat Rot Fai, rynku nocy na świeżym powietrzu z przesytu zabytkowych przedmiotów; luksusowe i poszukiwacze znajdą to, czego potrzebują w coraz rozwijającej się dzielnicy Sukhumvit i centra handlowe skupione wokół stacji BTS Siam (MBK Center Mall i Siam Center między nimi).

Dla zwykłej skali, bez doświadczenia handlowego Bangkok może się równać, że od Chatuchak, rozległym bazarze Hawking wszystko, od mebli do mody książek do żywności. Z 15.000 straganów, aby zobaczyć, uderzając Chatuchak jest mniej przypadkowy wyjazd, bardziej zdarzenia wytrzymałości!

2. Zapisy w klasie na tajskiej kultury

Co jest lepsze niż bycie widzem do tajskiej kultury? Być uczniem! Nie tylko Thais witamy turystów, aby zobaczyć ich sztuki z pierwszej ręki, oferują również możliwość poznania tych sztuk pierwszej ręki. Ćwiczenia na sztukach tajskich różnią się intensywnością od zajęć pojedynczej sesji do kilkumiesięcznej instrukcją jeden-na-jeden.

W Chiang Mai, podróżni mogą zapisać się na lekcje gotowania, które wprowadzają pączkowanie kucharzy do północnej Tajlandii składników i technik gotowania. Niektóre zajęcia są nawet wegańskie-przyjazny! Dowiedz się w gospodarstwie ekologicznym w Thai Farm Cooking School , lub wziąć na domowej kuchni tajskiej w dużo Thai .

Stolica Bangkok ma jeszcze większy wybór zajęć dla turystów, dbając o interesy tak różnorodne, jak i tradycyjnego tańca Thai Muay Thai kickboxing .

3. Dołącz festiwal Rainy sezonem

kalendarz Tajlandii festiwali rozciąga się do pory deszczowej, za: deszcze prawie zwilżyć świąteczną zabawę!

Phi Ta Kon Festiwal w Loei, północno-Tajlandia, zbiega się ze świętem buddyjskiej Bun Luang. Festiwal przypomina Thai Halloween, ze miejscowi ubieranie się jak duchy i duchy, zakładanie misternie urządzone maski na tę okazję, kompletne z dzwony i amulety w kształcie fallusa,.

Kok Bangfai Festival w Yasothon, wschodniej Tajlandii, oznacza koniec pory suchej przez wypalanie gigantyczne rakiety w powietrzu. Fajerwerki mają uspokoić Phaya Thaen, boga deszczu, który wyśle ​​dół mnóstwo deszczu w zamian.

Uroczystości obejmują również pijanego śpiew na ulicach, i uderzył w punkt kulminacyjny w dniu weekendu parady: pływaków mając duże rakiety toczyć główną ulicą, otoczony przez mieszkańców w ich ozdoby.

4. Idź na binge Thai owoców

W sezonie owoce i deszczowa pora iść w parze; odwiedzić rynkach owoców Bangkoku i owocowe bufety na obfite prowizje Tajlandii, gdy ulewy przyjść.

Azji Południowo-Wschodniej, takie jak owoce Rambutan, Mangostan, smok owoców i słynne śmierdzącego duriana rosną obficie w Tajlandii, w dużej części zbieżne żniw w Bangkoku. Kiedy w stolicy, przejdź do rynków owoców jak Or Tor Kor Market, aby sprawdzić swoje produkty: dojrzałe owoce w ogromnych ilościach, ze sprzedawców chcących pozwalają smakować swoją drogę przez całe rozkładówki.

Dla bardziej ekskluzywnych doświadczeń owocach jeść, to Baiyoke Sky Hotel oferuje bufet owocowy dla smakoszy: Jasne, to drożej niż wizyta na rynku, ale opłaty płacić za klimatyzację i wspaniały wieżowiec widzenia, jak ostrożnie spróbować durian dla pierwszy raz!

5. Wyzwanie rzeki Khek za Rapids

Obrzęk rzek, które pochodzą z ulewne deszcze stworzyć idealne warunki do raftingu. W północnej Thai miasta Phitsanulok zobowiązuje ćpunów adrenaliny z Khek rafting Festival, która biegnie czas trwania pory deszczowej, od 1 lipca do 31 października.

Odcinek pięć mil od rzeki Khek została zarezerwowana dla przyjemności krokwi, włącznie z osiemnastu Rapids że szybko nasilają od spokojnych wodach na poziomie IV kości drżenie i jazdę V. Szybko poruszające się prądy pozwalają trochę miejsca na błędy: przerażająca jazda osiąga swój punkt kulminacyjny w niebezpiecznej pozytywnie Kaeng Yao Rapids, przed osiedleniem się na poziomie II spacer tuż przed końcem kursu pod adresem Kaeng Thap Khun Tai.

Kasy doświadczenie Phitsanulok przez popijając filiżankę gorącej kawy Arabica lokalnej, podczas Kaeng Piosenki Coffee popijając Festival, który zbiega się z sezonem rafting.

6. Złap Live Muay Thai meczów

Słynny Thai kontakt sportu nie brakuje lokali w Bangkoku: zarówno z największych arenach Muay Thai stolicy, Stadion Lumpinee i Rajadamnern Stadium , host pasuje prawie codziennie.

Można również zaplanować swoją podróż w czasie z turnieju Muay Thai Cup królowej w sierpniu, który odbywa się w Sanam Luang Park niedaleko dzielnicy backpacker Khao San; w przeciwieństwie do innych imprez Muay Thai wspomniano wcześniej, Queen Cup pozwala zagranicznych bojowników konkurować.

Dla showier Muay Thai meczu to bardziej spektakl niż konkurencji, Riverside Asiatique rynek oferuje regularne „ Muay Thai na żywo ” show, który prowadzi do „Warriors Rising” mecze, podwójny rachunek, który doskonale uzupełnia się sklepy i restauracje, które można uzyskać w wielu okolicznych straganów.

7. odwiedzić muzea i świątynie

królewskie pałace i muzea Bangkoku daje więcej niż warta kilka dni rozrywki w pomieszczeniach jak deszcze szaleć na zewnątrz.

Godnymi muzea i atrakcje Bangkok należą Grand Palace i załączony Emerald Buddha Temple; Riverside Wat PAH; a nawet dziwnie przerażający rarytasy takie jak Siriraj Medical Museum, do domu płodów formaldehydu zachowane zmumifikowane i seryjnego mordercy.

Kilka buddyjskie świątynie oferują interesujące spojrzenie na lokalnych praktyk religijnych, i są wolne, aby odwiedzić, aby uruchomić. Należą Wat Indraviharn (Intharawihan) w Dusit, znanej 100 stóp wysoki poziom Budda Wat Mangkon Kamalawat w Chinatown, Tajlandia największym chińskim stylu buddyjskiej świątyni; i Wat Pathum Wanaran w centrum Bangkoku, łatwo dostępny jako boczną podróż z Siam Square.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *