A Short History of Luwru: Intrygujące Fakty

Posted on

Z twierdzy do Muzeum Narodowego: trwały symbol Paryża

A Short History of Luwru: Intrygujące Fakty

Głównych źródeł: Luwr Oficjalna strona internetowa ; Encyklopedia Britannica

Luwr jest dziś znany przede wszystkim ze swojej zdumiewająco bogata kolekcja obrazów, rzeźb, rysunków i innych, głównie europejskich, artefaktów kulturowych. Ale zanim to stało się jednym z największych i najbardziej imponujących kolekcji dzieł sztuki, że odbyło się wiele różnych funkcji. Paryskie muzeum teraz odwiedzane przez miliony ludzi każdego roku, jeszcze do niedawna, pałac królewski i istotną częścią fortyfikacji, które chroniły wczesny średniowieczny Paryż z najeźdźcami.

Aby naprawdę docenić tego historycznego witryny, aby dowiedzieć się więcej o jego złożonej historii przed wizyty. Są to najważniejsze fakty i wydarzenia zabrać o miejscu.

Luwr Podczas okresu średniowiecza

1190: Król Philippe Auguste buduje ogromną fortecę na miejscu obecnego Dnia Luwrze w celu ochrony Cité z najeźdźcami. Twierdza zbudowana jest wokół czterech dużych fosami i wieżami obronnymi. Ogromna twierdza, dalej tournee Grosse , stanął na środku. Niższe poziomy tej twierdzy to wszystko, co pozostanie; mogą być częściowo odwiedził dziś.

1356-1358: Po kolejnym okresie sprawl, Paris teraz rozciąga się daleko obok oryginalnego muru obronnego zbudowany w 12 wieku. Nowa ściana jest zbudowana częściowo służyć jako obronę pośród początkiem wojny stuletniej z Anglią. Luwr nie służy jako miejsce obrony.

1364: Luwr przestał służyć swój pierwotny cel, co skłoniło architekt pracujący dla  króla Karola V do przestawienia dawnej twierdzy w przepychu pałacu królewskiego.

Średniowieczne przykrywką pałacu wyróżniona poczesne spiralne schody i ogród „przyjemność”, natomiast wnętrza zdobiły gobeliny i rzeźby.
1527: Luwr pozostaje nieobsadzone przez 100 lat i tak po śmierci króla Karola VI. W 1527 roku, Francois I porusza się i całkowicie obala średniowieczną twierdzę.

Luwr przenosi się do jego renesansu przykrywką.

Luwr w okresie renesansu Okresu

1546: Francois ja nadal przekształcić pałac zgodnie z renesansowymi trendów architektonicznych i projektowych, wykorzenienia średniowieczną zachodnie skrzydło i zastąpienie jej struktur w renesansowym stylu. Za panowania Henryka II, Sali kariatydy i Pavillon du Roi (King Pavillion) są zbudowane i wyposażone prywatnej kwaterze króla. Dekoracja nowego pałacu jest ostatecznie zakończona pod rozkazami króla Henryka IV.

Mid 16-ty wieku:  Włoch urodzony królowej Francji Katarzyna Medycejska , wdowa Henri II nakazuje budowę tuilerie w celu poprawy poziomu komfortu w Luwrze, który jest przez rachunków historycznych chaotyczny, śmierdzący miejsce. Ten szczególny zestaw planów ostatecznie porzucił dla innej.

1595-1610: Henri IV buduje Galerie du Bord de l’eau (Brzegowa galerii), aby utworzyć bezpośrednie przejście z królewskich komnatach Luwru do pobliskiego tuilerie. Obszar zwany Galerie des Rois (główna Kings’) jest również wykonana w tym czasie.

Luwr Podczas „klasycznej” Okresu

1624-1672: Za panowania Ludwika XIII i Ludwika XIV, Luwr przechodzi intensywny cykl remontów, w wyniku pałacu uznajemy dzisiaj.

Główne dodatki w tym okresie należą Pavillon de l’Horloge (Clock Pavilion), który jest dziś nazywany Pavillon de Sully i będzie służyć jako wzór do projektowania innych pawilonów tworzących witrynę współczesny. Obfite Apollo Gallery została zakończona w 1664 roku.

1672-1674: Monarcha Ludwik XIV przenosi siedzibę władzy królewskiej Palais de Versailles na wsi. Luwr spada do stanu względnego zaniedbania dotyczącego wieku.

1692: Luwr ma nową rolę jako miejsce spotkań artystycznych i intelektualnych „salonach”, a Ludwik XIV nakazuje utworzenie galerii dla antycznych rzeźb. Był to pierwszy krok w kierunku narodzin świecie najczęściej odwiedzanym muzeum.

1791: Po rewolucji francuskiej z roku 1789 , Luwr i Tuileries są tymczasowo ponownie wyobrazić jako krajowy pałacu do „zebrania zabytków nauk i sztuk”.

1793: Rewolucyjny rząd francuski otwiera Centralnego Muzeum des Arts de la République, nowa instytucja publiczna, która pod wieloma względami wyprzedza pojęcie współczesnym muzeum. Wstęp jest wolny dla wszystkich, natomiast zbiory pochodzą głównie ze skonfiskowanych posiadłości królewskiej francuskiej i arystokratycznych rodzin.

Staje się wspaniałe muzeum: imperiów

1798-1815: Przyszły cesarz Napoleon I „wzbogaca” zbiory w Luwrze przez łupów zdobytych podczas swoich podbojów za granicą, a szczególnie z Włoch. Muzeum jest przemianowany na Musée Napoleona w 1803 roku i popiersie cesarza jest umieszczony nad wejściem. W 1806 roku architekci cesarza Percier i Fontaine zbudować mały „Łuk Triumfalny” na centralnym pawilonie Tuileries w obchodach podbojów militarnych Francji. Łuk początkowo obejmuje cztery mosiężny konie, które zostały zaczerpnięte z Bazyliki Świętego Marka we Włoszech; te zostaną przywrócone do Włoch w 1815 roku, kiedy pierwszy Imperium spada. W tym okresie, Luwr jest również znacznie rozszerzona o wiele skrzydeł wciąż obecne dzisiaj, w tym Cour Carré i Grande Galerie .

1824: The Modern Rzeźby Muzeum jest otwarte w zachodnim skrzydle “Cour Carré”. Muzeum zawarte rzeźby z Wersalu i innych zbiorów, przez zaledwie pięć pokoi.

1826-1862: Jak rozwijać nowoczesne techniki kuratorstwie i handlu, zbiory Luwru są znacznie wzbogacona i poszerzona o prace z cywilizacji obcych. Od egipskich i asyryjskich starożytności do średniowiecza i renesansu sztuki i współczesnego malarstwa hiszpańskiego, Luwr jest na dobrej drodze do stania się centrum Behemoth sztuki i kultury.

1863: teraz-ogromny zbiór Luwru jest przechrzczony Musée Napoleon III na cześć przywódcy Drugiego Cesarstwa. Rozbudowa zbiorów jest głównie w związku z nabyciem w 1861 roku ponad 11.000 obrazów, objets d’sztuki, rzeźby i inne obiekty z markiza Campana.

1871: W ogniu popularnego buntu 1871 roku znany jako Paryskiej Komuny tuilerie jest spalona przez „komunardów”. Pałac nigdy nie zostanie przywrócona, pozostawiając tylko ogrody i izolowane budynki. W tym dniu, co najmniej jeden Francuski Komitet Narodowy nadal petycji o przywrócenie Pałacu .

NEXT: Powstanie Modern Luwrze

Kolejny okres w historii tego kultowego francuskiego miejscu przynosi dalszych zmian i wstrząsów, począwszy od zniszczenia starego tuilerie.

1883: Gdy tuilerie jest zburzona, głównym przejście występuje i Luwr przestaje być siedzibą władzy królewskiej. Strona jest obecnie prawie w całości poświęcony sztuce i kulturze. W ciągu kilku lat, muzeum znacząco poszerzyć przejąć wszystkich głównych budynków.

1884-1939: Luwr kontynuuje ekspansję i inauguruje niezliczone nowe skrzydła i zbiory, w tym skrzydła poświęconej islamskich sztukach i Musée des Arts Decoratifs.

1939-1945: W zbliżającym się wybuchu II wojny światowej w 1939 roku muzeum jest zamknięte, a zbiory ewakuowano, z wyjątkiem największych kawałków, które są chronione przez worki z piaskiem. Kiedy wojska hitlerowskie inwazji Paryż i większość z Francji w 1940 roku, Luwr ponownie otwiera, ale jest w większości pusty.

1981: Prezydent Francji Francois Mitterand prezentuje ambitny plan renowacji i reorganizacji Luwr i przesunąć tylko pozostały ministerstwo do innej lokalizacji, dzięki czemu Louvre dedykowana wyłącznie do jego działalności jako muzeum po raz pierwszy.

1986: Musée d’Orsay jest otwarta w dawnej lokalizacji stacji kolejowej Orsay w całej Seine. Nowe transfery muzealne bardziej współczesne prace z artystów urodzonych w latach 1820 i 1870, a wkrótce wyróżnia się do swojej kolekcji malarstwa impresjonistycznego, między innymi.

Prace z Jeu de Paume na zachodnim końcu Tuileries są również przenoszone do Orsay.
1989: szklana piramida w Luwrze, wybudowany przez architekta IM Pei chiński jest otwarty i służy jako nowego wejścia głównego.