Ağustos ayında Fransa: Hava, paketi ne ve ne görmek için

Posted on

Ağustos ayında Fransa: Hava, paketi ne ve ne görmek için
Fransız geleneksel olarak 14 Temmuz (Bastille Günü) Ağustos ortasına kadar yaz tatillerini sürebilir, dolayısıyla bazı dükkanlar Kuzey Fransa’da sakinleri kıyı kumsal şehirler yüksek hacimli büyük olduğundan, bu güneye göç olarak ayın ilk yarısında kapalı bulabilirsiniz turistler ve vatandaşlar, hem yaz güneşlenerek.

Ağustos hala tüm ay süren yiyecek, müzik (özellikle caz), sokak tiyatrosu, sanat ve filmler kutluyor Fransa’da yüksek festivali sezonu vardır. Fransız köklerine geri dönüp ayın ilk aylarında birçok küçük köylerde tatil evleri almak gibi yerel festivaller üzerine özel bir vurgu var.

Hava geç kalmak için yeterince sıcak kalır zaman Blois’te şato karardıktan sonra dramatik bir yaşam tarih dersi sunarken Chartres ve Amiens gibi şehirlerin çoğu geceleri muhteşem ışık şovları taktı. Ayrıca, tüm müzeler ve konumlar ay boyunca uzatılmış yaz saatleri ile açık ve ülke genelinde kaldırımlar ve teraslarda açık yemek deneyimi için en iyi zamanların biri.

Fransa’da Ağustos Hava

Fransa’da hava ağustos ayı boyunca genellikle şanlı, ama bazı bölgelerde fırtınalı edilebilir. Genellikle, gece bile mavi gökyüzü ve sıcak sıcaklıklar, bekleyebilirsiniz, ancak Fransa’da nerede göre, iklimde farklılıklar vardır. ülke genelinde ortalama yüksekler en sıcak günlerinde yukarı 80 derece Fahrenheit ulaşmak ve ortalama alçak havalı geceleri aşağı 55 derece Fahrenheit ulaşır.

Paris ve Fransa’nın kuzeyinde, Ağustos öngörülemeyen olabilir. O kadar fırtınalı olmak istediği zaman ağır duşları bekliyoruz, ama aynı zamanda çok sıcak olabilir olabilir. Bu arada, Fransa’nın Güney yüksek 90s kadar birçok ısı dalgaları sıcaklıklar bu ay özellikli sıcak ve nemli olabilir. Ziyaret hangi şehirde bağlı olarak, muhtemelen büyük ölçüde farklı hava yaşayacaksınız.

 • Paris: 75 F ortalama yüksekler, 59 F ortalama alçak ve yağmur 13 gün
 • Bordo: 79 F ortalama yüksekler, 57 F ortalama alçak ve yağmur 11 gün
 • Lyon: 79 F ortalama yüksekler, 56 F ortalama alçak ve yağmur 11 gün
 • Güzel: Ortalama 81 F yüksekler, 64 F ortalama alçak ve yağmur 7 gün
 • Strasbourg: 75 F ortalama yüksekler, 55 F ortalama alçak ve yağmur 14 gün

Ne Pakete

Fransa Toplanmana yani ne büyük bir ülke nereye gidiyorsun bağlıdır olduğunu. Fransa’nın sıcak, kuru Güneyde, hafif pamuklu giysiler, hafif rüzgarlık, şapka veya maskesi iyi güneş kremi, mayo, iyi bir yürüyüş ayakkabısı ve açık ayak sandalet isteyeceksiniz. Fransa’nın nemli, kuzey kesiminde ise, size geceleri soğuk olsun durumda bir yağmurluk, şemsiye ve su geçirmez ayakkabı ve belki de hafif bir ceket getirmek isteyebilirsiniz.

Fransa’da Ağustos Olaylar

canlı müzik festivallerine zengin kültürel kutlamaları itibaren Fransa’da bu Ağustos gelen büyük süregelen ve yıllık olaylarla ilgili hiçbir sıkıntısı var. Birçok yerli serinlemek için Fransa’nın güney plajlara akın ederken, diğerleri özel etkinlikler çeşitliliği sayesinde ülkenin çeşitliliğinin yaşamaya şehirde kalmak.

 • Caz Bir Marciac: Bu caz festivali Marciac’da güneybatı köyünde 15 Ağustos Temmuz 27 üç hafta içinde gerçekleşir ve yerel ve uluslararası sanatçılar katılıyor.
 • Arelate Festivali : Arles Roman Arena gladyatörler, savaş arabaları, ve 26 Ağustos 18 den Ortaçağ kültürünün bir kutlama için Roma oyunlar ile canlanır.
 • Chaumont-sur-Loire Uluslararası Bahçe Festivali: Londra’da Chelsea Flower Show Fransa’nın cevabı her yıl kasım ile Nisan arasında Loire Valley gerçekleşir.
 • Piroteknik Sanat Festivali : Cannes Bay her yıl farklı ülke tarafından sunulan bir havai fişek gösterisi. Finlandiya Çarşamba, 15 Ağustos tarihinde “Joho Pyro” sunacak ise Fransa, Salı, 7 Ağustos “Alfa Pyro” sunacak ve Phillippines Cuma, 24 Ağustos “Dragon Firework” sunacak.
 • Dünya Kültürleri Festivali : 15’e 9 Ağustos’ta Montoire-sur-le-Loir uluslararası halk dansları ve müzik festivali.

Ağustos Seyahat İpuçları

 • Eğer büyük kalabalıklar bir hayranı değilseniz, ayın ilk yarısında Güney Fransa önlemek ve Piroteknik Sanat Festivali gibi büyük kutlamalar sırasında uzak şehirlerden dur.
 • Önceden kitap konaklama, restoran rezervasyonları, konser ve gösteri biletleri ve uçak bileti aşırı satım yerleri ve overpriced seyahat önlemek için.
 • Odalar özellikle şehirlerde, Güney Fransa’da hızlı satmak, ancak kuzey Fransa’da biraz şans veya bazı küçük sahil kasabalarını sahip olabilir. Yoksa hep küçük bir ücret karşılığında kamu kamp birinde kamp başladı.
 • (Eğer kuzey ve güney Fransa arasındaki seyahat planlıyorsanız) Eğer önceden tren bileti rezervasyonu gerek olmasa da, ileride satın yolculuk maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz.