Ağustos ayında Roma Etkinlik ve Festivaller

Posted on

Ağustos ayında Roma Etkinlik ve Festivaller
sakinleri kıyılarında soğutucu sıcaklıklar için kafa olarak Ağustos ayında İtalya’da genelinde şehirler genellikle dışarı boşaltın. Roma farklı değil, ama Ağustos ayında Roma’yı ziyaret turistler için yapacak çok şey var.

Yaz aylarında Roma ve İtalya’nın diğer bölgelerinde ağır turist trafiği görüyoruz. konumlar olasılıkla hala meşgul olacak olsa Aynı zamanda, Romalılar, restoran ve barlarda az kalabalık karşılaşabilirsiniz anlamına baş şehir dışına. Bütün veya Ağustos ayının bölümü için yakın birçok işyerlerinde – kalbinin belirli restoranda yemek ayarlanmış varsa, açık olup olmadığını görmek için önde kontrol edin.

Ağustos ayında Roma’da sıcak, güneşli havalarda hazır olun. Şehirdeki birçok birinde dolmaya sizinle bir doldurulabilir su şişesi taşıyın Nasoni veya ücretsiz halk içme çeşme. Bir güneş şapka ve güneş giyin ve gölgede serinlemek için sık sık ara verin.

İşte Ağustos ayı boyunca Roma’da gerçekleşen üst olaylardır:

Roma Ferragosto

15 Ağustos Ferragosto (Varsayım Günü), özellikle büyük şehirlerde pek çok işletme ve dükkan Roma ve ülkenin diğer bölgelerinde kapalı olacak ulusal bayram vardır.

Varsayım dini tatile denk çoğu İtalyanlar, Ferragosto, için yaz tatili geleneksel zirve birçok Romalılar şehrin stresinden rahatlama birkaç hafta plaj veya dağlara kafa zamanıdır. Şehirde kalmak isteyenler için, dans ve müzik festivalleri ve genel olarak bayram havası kuyuya akşam vardır.

Ağustos ayında Roma’da Bayram Eğlenceleri

Festa della Madonna della Neve “Kar Madonna” Bayramı dolayısıyla, Santa Maria Maggiore kilise inşa sadık sinyalizasyon, 4. yüzyılda düştü mucizevi Ağustos kar kutluyor 5 Ağustos’ta kutlanır. Olayın bir canlandırma yapay kar ve özel bir ses ve ışık gösterisi ile gerçekleştirilmektedir.

Caracalla Hamamı de Opera

Temmuz ortasında itibaren Ağustos başında, Roma’nın opera şirketi, Teatro Dell’Opera di Roma, Caracalla Hamamları andıran kalıntılara performansları aşamalarında. Bu büyüleyici bir ayardır ve burada bir açık hava performans opera severler için bir must see olaydır. Tam sezonun fikstürünü bakın Teatro Dell’Opera di Roma web.

Lungo il Tevere Roman

Hazirandan ağustos aracılığıyla, merkezi Roma’da Tevere veya Tiber Nehri dolgu barlar, restoranlar, mağazalar ve eğlence bir pop-up köy karşılıyor. Aranan Lungo il Tevere ( “Tiber boyunca”), olay bir Ağustos akşam geçirmek için eğlenceli bir şekilde yapar. Canlı müzik ve doğaçlama sokak gösterileri çok sık var.

Canlı Müzik ve Açık Hava Sineması

Açık müzik ve diğer performansları Roma’da yaz boyunca meydana gelir. Estate Romana yaz performansları ve şehir genelinde açık hava film gösterimleri gibi etkinlikler, tam bir, eğlenceli takvimi vardır. Castel Sant’ Angelo azından Ağustos ayı ortasında aracılığıyla müzik ve akşamları performansları bulacaksınız.

Tiber Nehri ortasında Tiber Island günü, L’Isola del Sinema son ve vintage dünya ve İtalyan filmlerinin açık hava gösterimleri tutar.

Konser Roma’nın kareler ve parklar gerçekleşecek, Tiber bankalar tezgahları ile kaplı olup, Shakespeare yapılmaktadır (İtalyanca) oynar Globe Theatre Villa Borghese içinde.