Ako cestovať po Francúzsku vlakom

Posted on

Ako cestovať po Francúzsku vlakom

Francúzsko je najväčšou krajinou v západnej Európe, takže cestovanie vlakom dáva zmysel. Šťastne, Francúzsko má rýchly a účinný vlakové systém a francúzska vláda investovala masívne do vysokorýchlostných vlakov (TGV vlak alebo vlak Grande Vitesse ), a na vysokorýchlostných tratiach (LGV alebo Ligne Grande Vitesse) .

K dispozícii je viac ako 1700 km (1056 míľ) vyhradených vysokorýchlostných tratí a ďalšie tisíce z hlavných tratiach a menších liniek tak takmer všade je prístupná vlakom vo Francúzsku.

Francúzska železničná sieť spája všetky veľké mestá a zároveň nadviazal mnoho malých miest v francúzskom vidieku. Pri starostlivom plánovaní, môžete obísť len pomocou cestovanie vlakom počas vašej dovolenky. Všeobecne platí, že vlaky sú na čas, pohodlné a relatívne lacná.

Avšak niektoré vlaky jazdia len v určitej dobe na určité dni, takže je potrebné veľmi starostlivé plánovanie, ak ste na cestách na francúzskom vidieku vlakom.

Getting Around Francúzsku Z Paríža

Rovnako ako mnoho iných hlavných mestách, Paríž trpí, ktoré nemajú centrálne železničného uzla, ale rad hlavné rady zakončenie. Tu sú niektoré z hlavných destinácií obsluhovaných z hlavných staníc.

 • Gare du Nord: severovýchod Francúzsko, London (Eurostar), Brusel, Amsterdam (Thalys), Lille, Valenciennes, Calais
 • Gare de l’Est: Nancy, Metz, Remeš, Strasbourg, Nemecko, Luxembursko
 • Gare de Lyon: Lyon, Dijon, Besançon, Ženeva, Mulhouse, Zurich, Clermont-Ferrand, Marseille, Nice, Nimes, Montpellier, Perpignan; Taliansku a na východe Španielska
 • Gare d’Austerlitz: Tours, Poitiers, Limoges, Bordeaux, Toulouse, Biarritz, western Španielsko
 • Gare Montparnasse: All western TGVs, Brittany, Brest, Rennes, Nantes
 • Gare St. Lazare: Caen, Cherbourg, Rouen, Le Havre

Druhy vlakov vo Francúzsku

Všetky typy vlakov spustiť vo Francúzsku, od impozantný TGV vlaku a iných vysokorýchlostných vlakov, ktoré majú menších vedľajších tratiach.

Aj keď ešte stále existujú niektoré linky prevádzkujúce starých kočov, väčšina vlakov sú teraz komfortné, moderné a majú high-tech dodatky, ako je Wi-Fi. Mnohí z nich majú obrovské obrázkové okná po stranách; iní majú hornú palubu, ktorá vám dáva nádherný výhľad na francúzskom vidieku, ktorý poháňa cez.

Medzi hlavné typy vlakov vo Francúzsku sú:

 • TGV sieť Train ( Vlak z Grande Vitesse ) beží do veľkých miest vo Francúzsku a v Európe.
 • Intercites vlaky pokrývajú mnoho stredných tratiach vzdialenosť medzi mestami, ako je Amiens, Orleans, Bordeaux, Caen, Lyon, Remeš, Troyes, Toulouse a Paríž. Ich prepojenie miest vo francúzskych regiónoch, ako je Nantes, Bordeaux, a Lyons-Nantes-Tours.
 • TER je francúzsky regionálny služba spustená z obcí a miest viac ako 21 regionálnych sietí vo Francúzsku.
 • AutoTrain pražec jazdí od parížskej Bercy stanice dole na juh Francúzska berie vás a vaše vozidlo.

Medzinárodná vlakovej dopravy

vlak Technológia TGV využívajú iných národných železničných dopravcov v Európe

 • TGV Lyria vlaky jazdia cez Francúzsko do Švajčiarska
 • Eurostar jazdí medzi UK, Lille, Paríži a Bruseli
 • Thalys vlaky jazdia do Belgicka, Holandska a Nemecka

Ako a kde kúpiť vstupenky

Rovnako ako väčšina krajín, ceny leteniek sa značne líšia.

Ak môžete si čoskoro budete mať dobré rokuje, ale môžete tiež musieť držať na určitý čas. Ak ste si to a vlak ujde, nemusí dostať uhradené.

Ceny vstupeniek sú na TGV alebo rýchlika nie je vyššia ako v obvyklom miestne linky. A súťažiť s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami, TGV vlaky ponúkajú dobré ceny za skorú rezerváciu, a pre menej populárne časy vlakov. Internet rezervácie je vždy dobrý nápad.

Všetky vstupenky francúzskej vlaková možné tiež objednať on-line, a potom môžete vytlačiť ich na vašom počítači ako e-ticket, presne tak, ako letecké spoločnosti robiť.

Návštevníci z USA možno zakúpiť on-line s Rail Europe a návštevníci z Veľkej Británie možno zakúpiť on-line s  Voyages SNCF (predtým Rail Europe UK).

Train Station Tipy

 • Dorazí čoskoro zistiť, ktorá platforma vlak ide z. Staniciach Paríž môže byť docela mätúce.
 • Tam nemusí byť dobré občerstvenia vo vlaku; vopred skontrolovať a ak je to nutné kúpiť si vlastné občerstvenie / ľahký obed na stanici.
 • Budete musieť overiť si lístok . Pozrite sa na žlté stroja ( , compostage de sochory ‘ ), zvyčajne tesne predtým, než sa dostanete na platformu. Vložte svoje vstupenky do slotu a načítať ho. Inšpektori vstupeniek bude kontrolovať cestovný lístok na vlak, a ak to nie je potvrdené bude pravdepodobne nájsť.