Ako k návšteve baziliky svätého Petra vo Vatikáne

Posted on

Ako k návšteve baziliky svätého Petra vo Vatikáne
Ako jeden z najvýznamnejších kostolov katolíckej viery a druhý najväčší kostol na svete, Bazilika svätého Petra je jedným z najväčších pamiatok k videniu v Vatikánu a v celom Ríme. S jeho impozantné kupolou, ohnisku rímske panorámu mesta, a jeho ozdobený interiéru svätého Petra, je bezpochyby potešujúce k oku. Pre mnohých z nich je jedným z vrcholov návštevy v Ríme, a to z dobrého dôvodu.

Exteriéru aj interiéru baziliky boli navrhnuté tak, aby premôcť a uspejú v tom. Masívne, oválna Piazza San Pietro (námestie svätého Petra) slúži ako monumentálne vstup do obrovskej baziliky, s jeho rastúcou stropy a zložito detailným mramoru, kameňa, mozaiky a pozlátené ornamenty na každom kroku.

Cirkev priťahuje milióny návštevníkov každý rok, vrátane tých, ktorí sú čerpané z náboženských dôvodov, ako aj záujemcom o svoje historické, umelecké a architektonické významu. Je tiež miestom odpočinku mnohých bývalých pápežov, vrátane Jána Pavla II a Saint Peter, kresťanstva prvý pápež a zakladateľ katolíckej cirkvi.

Pútnici tiež hrnú do svätého Petra počas náboženských sviatkov, ako sú Vianoce a Veľká noc, pretože pápež vykonáva špeciálne omše v bazilike počas týchto časov. Dáva požehnanie na Vianoce a Veľkú noc, rovnako ako jeho prvá požehnanie, keď je zvolený z balkónu ústredného okna nad vchodmi do átria.

Saint Peter v Ríme

Kresťanská teológia si myslí, že Peter bol rybár z Galiley, ktorý sa stal jedným z 12 apoštolov Kristových aj naďalej podporovať učenie Ježiša po jeho smrti ukrižovaním. Peter spolu s apoštolom Pavlom, cestoval do Ríma a vybudoval zhromaždenia Kristových nasledovníkov. Sa báť prenasledovanie pre jeho učenie, Peter údajne utiekol z Ríma, len aby sa stretnúť víziu Ježiša, keď bol na ceste von z mesta.

To presvedčil ho, aby sa vrátiť k Rímu a tvárou v tvár svojmu nevyhnutnému mučeníctvo. Obaja Petra a Pavla bol vykonaný poradím rímskeho cisára Nera, niekedy po veľkom požiari Ríma v 64 nl, ale pred Nero vlastnú smrť samovraždou v 68 nášho letopočtu. Svätý Peter bol ukrižovaný dolu hlavou, údajne na vlastnú žiadosť.

Peter bol umučený v cirkuse Nera, miesto pre turnajov a hier na západnej strane rieky Tiber. Bol pochovaný v blízkosti, na cintoríne používané na kresťanských mučeníkov. Jeho hrob sa čoskoro stal miestom úcty, s ďalšími kresťanskými hrobiek postavených okolo neho, ako veriaci snažili byť pochovaný v blízkosti Svätého Petra. Pre katolíkov, role Petra ako apoštol a jeho učenie a mučeníctvo v Ríme mu vynieslo titul prvého rímskeho biskupa alebo prvého katolíckeho pápeža.

Svätopeterské baziliky History

V 4. storočí, cisár Constantine, Rím je prvý kresťanský cisár, dohliadal na stavbu baziliky na pohrebisko svätého Petra. Teraz označované ako baziliky starého svätého Petra, tento kostol stál viac ako 1000 rokov a bol pohrebisko takmer každého pápeža, od Petera sám až po pápežovi 1400s.

V krajnej havarijného stavu od 15. storočia, baziliku prešiel rad modifikácií podľa niekoľkých rôznych pápežov. Keď pápež Július II, ktorý vládol v rokoch 1503 až 1513, sa dohľad nad rekonštrukciou, že cieľom bolo vytvoriť čo najväčší kostol v celom kresťanskom svete. Mal pôvodnej kostol 4. storočí zničená a objednával konštrukciu ambiciózny, nádherné nové baziliky na svojom mieste.

Bramante vyrobil prvé plány na hlavnej kupole Saint Peter je. Inšpirovaný kopulu Pantheonu, jeho plán volal po gréckeho kríža (so 4 ramenami rovnakej dĺžky) podporujúce centrálnej dome. Potom, čo Július II zomrel v roku 1513, umelec Raphael bol uvedený na starosti dizajn. Použitím podobu latinského kríža, jeho plány predĺžil loď (časť, kde ctitelia zhromažďovať) a pridal kaplniek na každej strane.

Raphael zomrel v roku 1520, a rôzne konflikty v Ríme a talianska polostrov zastavil pokrok v bazilike. A konečne, v roku 1547, pápež Pavol III nainštalovaný Michelangelo, už považovaný za hlavného architekta a umelca, na dokončenie projektu. Jeho dizajn používal Bramante pôvodného gréckeho kríža plán a zahŕňa masívny kupola, ktorá zostáva najväčšia na svete a je jedným z najväčších úspechov renesančnej architektúry.

Michelangelo zomrel v roku 1564, jeho projekt iba čiastočne dokončená. Následné architekti ctí svoje návrhy na dokončenie dome. Podlhovastý loď, fasáda a stĺporadie (klenutý vchod) boli príspevky Carlo Maderno, pod vedením pápeža Pavla V. Stavba “New svätého Petra” -The bazilika vidíme dnes, bol dokončený v roku 1626, viac ako 120 rokov po jeho začiatku.

Saint Peter je najdôležitejšie kostol v Ríme? 

Aj keď si mnohí ľudia myslia svätého Petra je ako materský kostol katolicizmu, že rozdiel v skutočnosti patrí do San Giovanni in Laterano (Basilica di San Giovanni in Laterano), katedrála rímskeho biskupa (pápeža), a preto najviac posvätný kostol pre katolíkov , Zatiaľ, pretože z jeho histórie, relikvie, blízkosť sídla pápežského vo Vatikáne a svojej veľkosti, svätého Petra je kostol, ktorý priťahuje davy turistov a veriacich. Okrem svätého Petra a San Giovanni in Laterano, ďalšie 2 pápežskej cirkvi v Ríme sú baziliky Santa Maria Maggiore a Pavla za hradbami.

Upozorní na návštevu svätého Petra

Preskúmať každý hrob a pamätník, prečítať každý nápis (za predpokladu, že si môžete prečítať latinsky), a obdivovať každý neoceniteľný relikviár v svätého Petra bude trvať niekoľko dní, ak nie týždňov. Ak máte len pár hodín venovať návšteve, pozrite sa na týchto vrcholov:

 • Hlavný loď. Po vstupe do baziliky, budete ohromení tým, rozmery lode, dlhé, hlavnej časti katedrály, kde sa ctitelia sedí počas hmoty. Je to viac ako 600 stôp dlhá (takmer dĺžka 2 futbalových ihrísk) a takmer 90 stôp široký a bohato ozdobený na každom povrchu.
 • Piety. Súperiť Davida ako Michelangelova najznámejšie sochu, to dojemné vyobrazenie Marie držiace telo mŕtveho Krista je v prvej kaplnke na pravej strane, ako si vstúpiť do baziliky. Umelec vyrezal prácu, keď mu bolo iba 24 rokov.
 • Bronzová socha svätého Petra. U pravého móla alebo masívne podporu transeptu, stojí bronzová socha svätého Petra, myslel doteraz 1200s. Jeho pravá noha bola nosia lesklé a hladké storočiami ctiteľov, ktorí trieť alebo dokonca pobozkať, keď prechádzajú.
 • Baldacchino. Masívne strieška, dielom sochára a architekta Giana Lorenza Berniniho, bolo vyrobené z bronzu odobratého od Pantheonu. Pokrýva hlavný oltár baziliky, kde je dovolené len pápež slúžiť omšu. Oltár je postavený nad hrobom svätého Petra a je symbolický a duchovné srdce baziliky.
 • The Dome. Prstencami o 16 okien a napísaný listy viac ako 6 stôp vysoký, Michelangelova kupoly, ktoré nikdy nevidel úspešne, je takmer 400 centimetrov od jej poschodia do lucerny, alebo kopula.
 • Pomník Alexandra VII.  Z mnohých nádhernými pápežských hrobiek v svätého Petra, Berniniho pomník pápeža Alexandra VII je možno najviac obľúbený. Zbožný Pápež sa modlí, zatiaľ čo kostrové postava Death vynorí spod deky vyrezávané z jaspisu kameňa. Je držiteľom presýpacie hodiny, ako spomienku na pápeža (ak divákov), že jeho čas vypršal.
 • Sakristie a Treasury Museum. Ak chcete zobraziť niektoré z mnohých pokladov Vatikánu, vrátane krížov, pápežského obleku (odevy), šperkov a relikvií, navštíviť sakristii a pokladne múzeum. Stojí 5 eur pre dospelých a 3 eurá pre deti do 12 rokov.
 • Vatikán jaskyne. Po výstupe z baziliku, podľa značiek na vatikánskych Grottoes a Cupola (kopula). Podzemné jaskyne obsahujú hroby desiatok pápežov, vrátane Jána Pavla II. Prepracovaný pozlátený oltár je postavený nad tým, čo je považované za hrob svätého Petra. Hlavný oltár a Baldacchino sú priamo nad týmto mieste. Vchod do jaskyne je zdarma.
 • Lezenie do kupoly.  Ak máte pocit, energický, môžete vyšplhať na 551 krokov (alebo len 320, ak budete mať aspoň čiastočne výťahu) na kupolu, alebo v hornej časti baziliku svätého Petra, ktoré majú byť odmenení krásnym výhľadom na Rím. To stojí 10 euro, ak budete mať výťah alebo 8 euro, keď sa vyliezť celú cestu.

Svätopeterské baziliky Visiting Informácie

Dokonca aj keď nie sú pápežský divákov alebo iné zvláštne udalosti dejú, bazilika je takmer vždy preplnené. Najlepší čas na návštevu bez davov je zvyčajne v skorých ranných hodinách, od 7 do 9 hodín.

 • Informácie: Bazilika otvára v 7 hodín ráno a zatvára v 7 hodín v lete a 6:30 hodín v zime. Než vyrazíte, je to dobrý nápad skontrolovať na  internetových stránkach Bazilike svätého Petra  za bežné hodiny a ďalšie informácie.
 • Miesto:  Piazza San Pietro (námestie svätého Petra). Prísť mestskou hromadnou dopravou, vziať Metropolitana trasa A na “San Pietro” zastávke Ottaviano.
 • Vstupné:  Je to zadarmo pre vstup do baziliky a jaskyne, s poplatkami (pozri vyššie) pre sakristii a pokladne múzeá, a výstup na kupolu. Kopula je otvorená od 7:30 hodín do 6 hodín apríl až september, a do 5:00 hod október až marec. Sakristie a pokladne múzea sú otvorené od 9 hodín ráno do 6:15 hod apríla do septembra a 5:15 hod októbra do marca.
 • Dress code:  Návštevníci, ktorí nie sú oblečení do vhodného oblečenia nebude povolený vstup do baziliky. Zdržať sebe šortky, krátke sukne, alebo bez rukávov košele, keď ste na návšteve svätého Petra a / alebo priniesť šatku alebo iný kryt-up. Tieto pravidlá idú pre všetkých návštevníkov, muž alebo žena.

Čo je k videniu baziliku blízkosti svätého Petra

Návštevníci často navštíviť baziliku svätého Petra a vatikánskych múzeí, vrátane Sixtínskej kaplnky, v ten istý deň. Castel Sant’Angelo, u rôznych časov v histórii mauzóleom, pevnosť, väzenie a teraz, múzeum, je tiež v blízkosti Vatikánu.