Ako k návšteve Borghese múzeum a galéria: Kompletný sprievodca

Posted on

Ako k návšteve Borghese múzeum a galéria: Kompletný sprievodca
Nachádza sa na Pincio Hill, Galéria Borghese a Galleria Borghese , je jedným z najlepších múzeí v Ríme. Sídli v krásne freskami zo 17. storočia Villa Borghese statku, na galérii je 20 izieb majú neoceniteľné mramorové sochy a pôsobivú zbierku umeleckých diel niektorých z najvýznamnejších maliarov 16. storočia a ďalej. Bod o upresnenie: Villa Borghese je názov obrovské verejného parku, v ktorom rôzne Borghese paláca sedieť. Skutočná Villa Borghese zámok je teraz známy ako Galleria Borghese a Borghese Gallery.

histórie

Kardinál Scipione Borghese, synovec pápeža Pavla V., zadala stavbu Villa Borghese a jeho záhrady v roku 1613. Použil sídlo pre zábavu, rovnako ako miesto predviesť svoje rastúce umeleckých predmetov zbierky. Dôležité akvizície zahŕňajú tie barokový sochár Bernini a maliara Caravaggia, Raphael, a Titan.

V roku 1808 kardinál dedič Camillo Borghese (ženatý s Paolinaa Bonaparta) bol nútený dať väčšinu klasických sôch jeho brat-in-law, Napoleon. Tie možno teraz nájsť v starožitnosťami krídle Louvri.

Bernini Masterworks v Zbierke

pôsobivá zbierka sochárstvo Galleria Borghese sa nachádza na prízemí a zahŕňa to, čo sú považované za jedny z Bernini najlepších diel. Prvé tri diela uvedené nižšie boli vykonané, keď Bernini bol ešte v jeho ranom 20s.

Apollo a Daphne (1624). Táto ohromujúca znázornenie nymfy Daphne premeniť na vavrínový strom, aby sa uniknúť únos Apollo dokazuje neuveriteľnú pohyb v mramoru.

Znásilnenie Proserpina (1621). Rovnako tak nádherné, znásilnenie Proserpina je vynikajúcim príkladom Berniniho génia na to, aby mramor javí ako ohybný ako koža. V tomto kuse, vidíme, Hádes prsty zatlačí do mäsa Proserpina, zatiaľ čo ona sa snaží vymaniť sa z jeho zovretia.

David (1624). Výklad Berniniho biblické postavy Davida predstavuje mladého hrdinu v jeho navíjanie, o vrhnúť svoj mocný prakom na Goliášom. To je široko veril, že tvár Davida je autoportrét sochára.

Busta Scipione Borghese (1632). Scipione Borghese bol medzi prvými patróny Bernini je. Po sochárske bustu kardinála však Bernini objavili poruchu v mramoru. Bol vykonaný druhý, identický poprsie, ktoré absolvoval v pätnástich dní. Obaja sú k videniu v múzeu.

Neďaleko Galleria Borghese

Pauline Bonaparte ako Venus Victrix (1805-1808). Tento slávny socha Antonio Canova prezentuje sklopná, semi-nude Paolina Bonaparte pozeral nehanebne na diváka. To bol poverený jej manželom, Camillo Borghese, ako súčasť oživenie rímske tradície zobrazovať smrteľníkmi ako mýtické bohmi.

Veľkosť v oleji. V prvom poschodí galérie je venovaná obrazov. Návštevníci si môžu prezrieť majstrovská Raphael ( depozície a Dáma s Unicorn ), Tizian ( bičovanie Krista , a posvätného a svetského lásky ) a veľkú Caravaggio ( Chlapec s košíkom ovocia , Young Chorý Bacchus a Saint Jerome písanie) ,

Milovníci umenia by mali zvážiť rezerváciu súkromnú obmedzený-space návštevu Deposito alebo komora, v ktorom je vedené viac ako 250 ďalších obrazov.

Staroveké poklady V prízemí má pôsobivú zbierku starožitností z 1. až 3. storočia nášho letopočtu, rovnako ako zobrazuje také poklady ako rímsky bronz z 150 pred naším letopočtom a staroveké mozaiky zo 4. storočia.

Ako k návšteve Galleria Borghese

Prístup do múzea je obmedzená na 360 návštevníkov naraz, s návštevami obmedzená na dve hodiny. Je nutné rezervovať vopred na webových stránkach Galleria BorgheseAk máte v pláne navštíviť Rím počas rušného obdobia a chcete vidieť zbierku, rezervovať v dostatočnom predstihu pred vašej cesty, aby sa ubezpečil ste si nemali nechať ujsť. Pre viac pohlcujúci zážitok, uvažovať o rezerváciu súkromnú prehliadku od  rímskej Guy , Context Travel  alebo Vybrať Taliansku .

Roma vyhovenie  držitelia môžu pristupovať múzeum na bezplatné alebo zľavnené sadzby, stále je však potrebné vyhradiť čas vstupné telefonicky +39 06 32810. 

Doba:  od utorka do nedele 9 hodín ráno do 7 hodín (posledný vstup 5 hodín). Uzavretá pondelok, 25. december a január. 1

Vstupné:  Dospelí: € 15; Občania EÚ mladší ako 18 rokov: € 8.50. Zdravotne návštevníci zaplatia len € 2 Rezervačný poplatok; Deťmi 5 a mladší sú zadarmo. (Uvedené ceny sú za rok 2018 a zahŕňa povinný € 2 rezervačný poplatok). Ceny sa môžu v priebehu špeciálnych výstav zvyšovať.

Miesto: Galéria Borghese, Piazzale Scipione Borghese 5, v parku Villa Borghese.

Ako sa tam dostať: bus: 5, 19, 52, 63, 86, 88, 92, 95, 116, 204, 217, 231, 360,490, 491, 495, 630, 910, 926; Metrom: trasa A (červená) do Spagna doraz.

Zaujímavosti v okolí

Villa Borghese záhrady je mesto je takmer 200-aker park posiaty rybníky, lúky, vilami, chrámy, rovnako ako detské ihrisko, zoologickej záhrady, amfiteáter, kino a jazdecké stajne.

Galleria Nazionale d’Arte Moderna sa nachádza v areáli Villa Borghese má zbierku 19. a 20. storočia s dôrazom na obrazoch talianskych umelcov.

Muse Nazionale di Villa Giulia,  sídli v inom honosné vily Borghese, má Taliansko najväčšiu zbierku etruských starožitností a vrhá jasné svetlo na tomto záhadnom pre-rímskej civilizácie.

Piazza del Popolo , ktorá sa nachádza pod Pincio Hill, je jedným z najväčších a najvýznamnejších mestských námestiach v Ríme.