Ako k návšteve v Sixtínskej kaplnke a Čo je k videniu

Posted on

 Ako k návšteve v Sixtínskej kaplnke a Čo je k videniu
Sixtínska kaplnka je jednou z hlavných atrakcií na návšteve v Vatikánu. Vrcholom návštevy vatikánskych múzeí, slávny kaplnka obsahuje stropné a oltárne fresky Michelangelo a je považovaný za jeden z umelcových najväčších úspechov. Ale kaplnka obsahuje viac ako jednoducho funguje od Michelangela; je vyzdobený od podlahy až k stropu niektorými z najslávnejších mien v renesančnej maľby.

Návšteve v Sixtínskej kaplnke

Sixtínska kaplnka je posledný izba, ktorý návštevníci uvidia pri prehliadke vatikánskych múzeí. Je to vždy veľmi preplnené a ťažké vidieť všetky práce vnútri nej na krátku vzdialenosť. Návštevníci si môžu požičať audiosprievodcu či knihu jedným z mála komentované prehliadky vatikánskych múzeí, aby sa dozvedieť viac o histórii a umeleckých diel Sistine Chapel je. Sa môžete vyhnúť davy tým, že výsadné vstupnú prehliadku alebo  súkromnú popracovní turné .

Je dôležité si uvedomiť, že zatiaľ čo Sixtínska kaplnka je súčasťou prehliadky vatikánskych múzeí, je stále používaný kostola na dôležitých funkcií, najviac skvele, že na mieste, kde sa konkláve voliť nového pápeža schádza.

Sixtínska kaplnka History

Slávnostné kaplnka, ktorá je známa po celom svete ako Sixtínska kaplnka bola postavená v rokoch 1475-1481 na popud pápeža Sixta IV (meno Sixtus latinčiny alebo Sisto [talianskeho], požičiavať jeho meno na “Sistine”). Monumentálna miestnosti meria 40,23 m dlhý a 13,40 metrov široký (134 o 44 stôp) a dosahuje 20,7 m (asi 67,9 stôp) nad zemou v najvyššom bode. Podlaha je vykladaná polychromovaného mramoru a miestnosť obsahuje oltár, galériu malého choralisty a šesť obložené obrazovku mramoru, ktorý rozdeľuje priestor hlavičiek duchovenstvom a veriacimi.

Existuje osem okien lemujúce horný tok stien.

fresky od Michelangela na strope a oltárom sú najznámejšie maľby v Sixtínskej kaplnke. Pápež Július II poveril hlavný umelec maľovať tieto časti kaplnky v roku 1508, asi 25 rokov potom, čo Steny boli natreté likes Sandro Botticelli, Ghirlandaio, Perugino, Pinturrichio a ďalšie.

Čo je k videniu v Sixtínskej kaplnke

Sixtínska kaplnka Strop Strop je rozdelený do 9 centrálnych panelov, ktoré zobrazujú vytvorenie sveta , vyhnanie Adama a Evy , a Popis Noaha . Snáď najznámejší z týchto deviatich panely Stvorenia Adama , ktorý zobrazuje postavu Boha dotýka prsta Adama s cieľom priviesť k životu, a pád z milosti a vyhnanie z rajskej záhrady , ktorý zobrazuje Adama a Evu prijímaním zakázané jablko v záhrade Eden, potom opustil Garden v hanbe.

Po stranách centrálneho panelu a vo lunetami, Michelangelo namaľoval grandiózny obrazy prorokov a Sibyls.

Posledný súd Altar Fresco:  Maľované v roku 1535, táto obrie freska nad oltárom Sixtínskej kaplnky zachytáva nejaké hrôzostrašné scény z posledného súdu. Zloženie líči peklo, ako je popísané básnik Dante vo svojej Božskej komédii. V stredu maľby je kritický, pomstychtivý Kristus a on je obklopený zo všetkých strán nahých postáv, vrátane apoštolov a svätcov. Freska je rozdelený do požehnaných duší, na ľavej strane, a tá prekliata, na obrázku vpravo. Všimnite si obraz stiahnuté tela svätého Bartolomeja, na ktorom Michelangelo namaľoval svoju vlastnú tvár.

Severné steny Sixtínskej kaplnke:  Stena na pravej strane oltára obsahuje výjavy zo života Krista. Panely a umelci tu zastúpené sú (zľava doprava, počnúc od oltára):

 • Krst Ježiša Perugino
 • Pokušenie Ježiša Botticelli
 • Povolanie prvého učeníkmi Ghirlandaio
 • Reč na hore u Rosselli
 • Odovzdávaním z kľúčov k svätého Petra od Perugino (a veľmi pozoruhodné dielo medzi fresky stien)
 • The Last Supper by Rosselli

Južnej stene Sixtínskej kaplnke:  Juh (alebo vľavo) stena obsahuje výjavy zo života Mojžiša. Panely a umelcov zastúpených na južnej stene sú (sprava doľava, počnúc od oltára):

 • Mojžišov Journey Through Egypta Perugino
 • Scény zo života Mojžiša pred jeho cesta cez Egypt od Botticelliho
 • Prekročením Červeného mora od Rosselli a d’Antonio
 • Desatoro podľa Rosselli
 • Trest Korah, Dátan a Abírama Botticelli
 • Moses ‘záverečných aktov a Death Luca Signorelli

Sixtínska kaplnka Vstupenky

Vstup do Sixtínskej kaplnky je súčasťou vstupenku do Vatikánskych múzeí. Lístok linky pre vatikánskych múzeí môže byť veľmi dlhá. Môžete ušetriť čas tým, že kúpi vstupenky Vatikánske múzeá on-line dopredu.