Ako môžem kúpiť vstupenky talianskej vlaky, než pôjdem do Talianska?

Posted on

Ako môžem kúpiť vstupenky talianskej vlaky, než pôjdem do Talianska?

Ak plánujete cestu do Talianska a plánujú cestovať po železnici, možno budete chcieť kúpiť svoje lístky na vlak v predstihu. Kým obvykle môžete kúpiť vstupenky talianskej vlakovej priamo pri stanici v Taliansku, je zvyčajne výhodnejšie kupovať dopredu. To je čiastočne spôsobené dlhých radoch pri oknách vstupeniek na niektorých staniciach – nechcete zmeškať svoj vlak, pretože lístok riadok nehýbal dosť rýchlo!

Kupovať talianske lístky Online

Môžete skontrolovať plány a zakúpiť vstupenky na Trenitalia , talianskeho národného vlaku mieste. Keď ste mať možnosť registrácie na webe, nemusíte k tomu, aby kúpiť vstupenky. Začnite tým, že vyberiete, či chcete jednosmerný alebo spiatočný cestovanie, potom začnite písať vo svojom stanici pôvodu. Objaví sa pop-up menu miest a staníc. Napríklad si môžete vybrať hľadať trasy z “Roma Termini” alebo zo všetkých staníc Rím voľbou “Roma (tutte le Stazioni)”, ak máte väčšiu flexibilitu. Prechádzajú rovnakými kroky k výberu príjazd mesto / stanicu. Vyberte dátum a čas požadovaného odchodu (pamätajte, že v Taliansku, termíny sú uvedené deň-mesiac-rok a časy sú na 24hodinovom harmonogramu (napr. Štrnásť hodín sa zobrazí ako 14) Potom zvoľte počet cestujúcich a kliknite na tlačidlo “hľadať”.

Vyberte požadovaný vlak zo zoznamu výsledkov.

Uistite sa, že skontrolovať, či ste povinní prestupovať. Potom, čo ste si vybral cestu, môžete byť vyzvaní na výbere kategórie cesty (1. alebo 2. rýchlostný stupeň). Vzhľadom k tomu, kvalita, pohodlie a čistota sa môže meniť tak široko na Trenitalia vlaky, je ťažké povedať, či to stojí za to zaplatiť rozdiel za cestovať prvou triedou – to môže byť lepšie, alebo to môže byť do značnej miery rovnaké ako druhej triedy; to záleží na vlaku.

Môžete platiť za letenky s použitím kreditnej karty alebo PayPal. Budete e-mailom v priebehu niekoľkých okamihov o potvrdenie platby za prijímanie a e-ticket, vo formáte PDF. Ak kupujete vstupenky na viac ako jednu osobu, bude existovať viac vstupenky v rámci rovnakého formáte PDF. Si môžete vytlačiť stránky vo formáte PDF, ale vy nemusíte, ak máte chytrý telefón alebo tablet s Wi-Fi, ktorá funguje v Taliansku. V takom prípade stačí otvoriť súbor vo formáte PDF na telefóne alebo zariadení, keď vlak dirigent blíži. On alebo ona bude skenovať QR kód na PDF a budete mať všetko hotové. Môžete byť požiadaní predložiť preukaz totožnosti s fotografiou, ale to zvyčajne nie je tento prípad.

Dôležitá poznámka : Väčšina Frecce (rýchlik) a medzimestské vstupenky talianskej vlaku sú predávané iba do štyroch mesiacov od skutočného dátumu cesty (a niekedy aj menej), takže zvyčajne nebude môcť zakúpiť vstupenky na viac ako štyri mesiace vopred. To isté platí pre vstupenky na taliansko.

Talianske Regional Train Vstupenky

Ak nie je vaše plány sú nastavené v kameni, zvyčajne neodporúčame kupovať lístky regionálny vlak s predstihom, pretože neexistuje zľava. Môžu byť ľahko zakúpiť na stanici pokladnice alebo automatu. To umožňuje väčšiu flexibilitu, pretože vaše plány sa môžu meniť.

Ak si kúpiť vstupenky regionálny vlak on-line budú pre konkrétny dátum a čas. Vstupenky regionálne vlak sú lacné, si môžete kúpiť na stanici, a sú dobré po dobu dvoch mesiacov.

Vyhradená miesta nie sú k dispozícii na regionálne vlaky (na krátke vzdialenosti vo vlakoch, ktoré zastavujú na viac staníc). Ak je k dispozícii v prvej triede, môže to byť stojí za dodatočné náklady, ak cestujete v špičke, alebo s batožinou, ako tam je zvyčajne viac miesta v prvej triede.

Dôležitá poznámka o vstupenkách regionálnych vlakových: Ak máte papier lístok, musíte ho overiť v predstihu pred vlaku, ak vstupenka má konkrétny dátum, čas a číslo vlaku na ňom. Vám môže byť uložená pokuta na palube, ak je vaša vstupenka nie je overená (áno, videl som to stalo mnohokrát). Pozrite sa, ako overiť svoju lístok na vlak v Taliansku.

Italo taliansky Private Train Service

Ak ste na cestách medzi hlavnými mestami, možno budete chcieť pozrieť do Italo, súkromnej železničnej dopravy, ktorá používa národný systém železničnej trati. Jeho vysokorýchlostné vlaky sú nové a skôr plyšová v porovnaní s Trenitalia, a existujú rôzne triedy služby k dispozícii. Ale Italo je len voľba pre dlhšie cesty z jedného veľkého mesta do druhého, takže sa nemôže dostať do žiadnych menších miest využívajúcich túto službu.

Eurail Italy Preukazy

Taliansko železničnej preukazy je nutné zakúpiť, než sa dostanete do Európy, do šiestich mesiacov odo dňa, máte v pláne ju overiť. Skontrolovať ceny alebo kúpiť Eurail Taliansko prejsť Rail Europe .