Ako objednať kávu vo francúzštine alebo v Paríži Cafe

Posted on

Jazyk Café au Lait, Espresso, Café Americain, Café Deca a viac

Ako objednať kávu vo francúzštine alebo v Paríži Cafe

Francúzske kaviarne slúži niektoré z najlepších kávy na svete, ale každý z nás má svoje vlastné preferencie a jazyková bariéra vás mohlo zabrániť objednávanie správnu kávu v ponuke. Ak nemôžete mať kofeín, mohlo by to byť ešte dôležitejšie.

Zistite, ako si objednať kávu vo Francúzsku, či už je to café au lait alebo espresso. Tu je starom základných kávy štýlov vo Francúzsku, rovnako ako bežne používané kávy termíny.

Francúzske kávové nápoje

Un café  ( KAF-ay ) je malý šálka silnej čiernej kávy s pridanou nič, ale je silná, pretože sa varí ako espresso. Ak ste boli vo Francúzsku, na nejakú dobu, môžete počuť ľudia objednávať un petit kaviareňun café jednoduchéun café noirun petit noirun café vyjadriť , alebo  un express . Alebo čašník by sa povedať jeden z týchto výrazov, ak on alebo ona chce, aby objasnila, čo chcete.

Un café Serre (KAF-ay sa-ray) je silnejší espresso.

Un café au lait (KAF-ay oh-lay) je francúzsky kávovar štýl, ktorý bol propagovaný v Amerike, ako to je podávaná v New Orleans  Café du Monde . Vo Francúzsku, to je jednoducho veľký šálka kávy s výslovným dusenou mlieko, a to takmer vždy úžasné. Niekedy môžete dostať kávu slúžil v pohári, s džbánom dusenú mlieka naliať ako je libo.

Ak chcete viac kávy alebo ste omylom objednal len petit kaviareň , mali by ste požiadať o du lait, s’il vous vrkoč (due-lay, pozri VOO play) .

Francúzske konvencie: Francúzsky bude trvať café au lait  pri raňajkách, ale po obede či večeri, kedy budú vždy piť un kaviareň. Ak ste sa opýtať konkrétne, bude v kaviarni príde po dezert.

Francúzi tiež často vziať obyčajný rožok a namočiť ho do kávy pri raňajkách.

Iné požiadavky pre toto zahŕňajú café crème  ( ka-fay krému ), alebo len un krém , ktorý prišiel s krémom keď krém je pomerne tenká.

Un kaviareň allong (KAF-ay a-lon-Jay)  je expresnej zriedi vodou.

Un café décafféiné  ( KAF-ay deň KAF-ay-ne ) je káva bez kofeínu. Budete ešte potrebovať, aby im povedať, chcete mlieko (lait) alebo krém (creme) s kávou. Je to niekedy sa skrátil k un Deca

Un café noisette  ( KAF-ay nwah-Zetta ) je espresso s trochou smotany v nej. To sa nazýva “noisette,” French u lieskových orechov, pretože bohaté, tmavej farbe kávy. Môžete tiež len požiadať o une noisette.

Un café Américain  ( KAF-ay ah-môže-ree-kan ) je filtrovaný káva, podobne ako tradičné americkej kávy. To je tiež nazývané c AFE FILTRE (  ( KAF-ay pocit zásobníky)

Un kaviareň Léger  ( KAF-ay lay-Jay ) je espresso s dvojnásobným množstvom vody.

Un café glazovaním (Kay-ay  glas-ay) je ľadová káva, ale to je nezvyčajné nájsť v tradičných francúzskych kaviarní.

Ostatné francúzskej kávové termíny

Tu sú ďalšie pojmy, ktoré prídu vhod pri objednávaní kávy alebo návšteve francúzskej reštaurácie:

Sucre  ( soo-kreh ) – cukor. CAF é s bude mať buď cukor na stole, alebo priniesť dve kocky balené cukry na tanierik s vašou kávy. Vzhľadom k tomu, francúzska káva je silná, možno budete chcieť požiadať o viac, takže požiadať o Plus de sucre, s’il vous vrkočploom duh soo-khruh viď VOO hry .)

Francúzsky konvencie: Francúzska často vezmú kocky cukor a ponorte ho do šálky, počkajte, až sa naplní kávu a potom ju zjesť.

Édulcorant  – ( ay-doohl-ko-Ronn ) – sladidlo

Chocolat chaud  – ( shoh-ko-lah výstava) – horúca čokoláda

OSN  (Tay) – čierny čaj

Un thé vert  (Tay Verre) – zelený čaj

Une tisane (tee-zan)une infúzie  (an-uf-Zee-on) – bylinný čaj

Tam, kde sa piť kávu

Existujú určité konvencie vo Francúzsku, ktoré by ste mali dodržiavať. Ak ste v zhone, alebo chcete lacnejšie pitie, potom piť petit café bare s miestnymi obyvateľmi, ktorí preferujú tento. Tiež byť vedomí toho, že cena za kávu pri vonkajšej stola by mohlo byť viac; po tom všetkom budete pravdepodobne sedieť na dlhú dobu.

A konečne Pozor:  Un kaviareň Liégeois  nie je nápoj, ale skôr dezert: káva zmrzlinový pohár.