Skip to main content

Ako plánovať dovolenku v Thajsku

Nováčika príručka pre plánovanie cesty do Thajska

Nováčika príručka pre plánovanie cesty do Thajska
Aj keď plánujete dovolenku v Thajsku znie exoticky, nákladný a potenciálne mimo dosahu, ako sa tam dostať, je jednoduchšie, než si myslíte!

Bangkok často radí medzi najnavštevovanejšie mesto na svete z nejakého dôvodu: Thajsko je krásna, cenovo dostupné destinácie – aj pre dvojtýždňových výletov. Každý rok sa milióny turistov tešiť na dovolenku v Thajsku za prijateľnú cenu alebo turizmu mesiace.

Koľko to bude výlet do Thajska stojí?

Zabudnite na dlhoročné mýtus, že diaľok sú prístupné iba bohatí alebo v dôchodku. Dovolenka v Thajsku môže byť rovnako lacný ako výlet do Kalifornie, Havaj, Karibik, alebo niektorú z ďalších obvyklých top destináciou pre Američanov. To môže dokonca stať menej, alebo prinajmenšom, získate krajší izby a ďalšie nezabudnuteľné zážitky za rovnaké množstvo peňazí vynaložených.

Veľký počet každoročných medzinárodných príjazdov v Thajsku sú turizmus rozpočtu cestovateľov, ktorí dostanú za menej ako US $ 900 za mesiac v juhovýchodnej Ázii. Môžete sa rozhodnúť pre niečo viac luxus na kratšiu cestu. Dobrou správou je, že cestovný ruch je dobre vyvinutý v Thajsku; máte možnosť voľby. Nájdete na pláži ubytovanie za $ 10 za noc (bungalov s ventilátorom) alebo 200 $ za noc (päťhviezdičkový hotel) – voľba je na vás!

Airfare je zrejme najväčšou priame náklady. Ale finagling dohodu je možné s trochou podvod. Použiť domáce dopravcovi, aby si sa do Los Angeles alebo JFK, potom si samostatnú letenku do Bangkoku. Rozdelením cestovný lístok medzi dvoma dopravcami by mohlo ušetriť stovky dolárov!

Potom, čo na zemi v Thajsku, výmenný kurz a nižšie náklady na jedlo a pitie môže rýchlo kompenzovať náklady na letenku.

Urobte si výlet alebo Naplánujte nezávislú výlet?

Hoci organizované zájazdy v Ázii môže zdať rýchly-a-jednoduché riešenie, môžete ušetriť peniaze tým, že jednoducho organizuje dopravu a činností, akonáhle ste už na zemi. Výskumné činnosti, ktorú chcete urobiť, však, nie je tam žiadna skutočná potreba je rezervovať on-line, alebo pred príchodom do Thajska.

Rezervácie jednodňových výletov a aktivít je v Thajsku veľmi jednoduché. Ak ste ďaleko mimo vychodených cesty, bude rozdiel jazyk nepredstavuje žiadne problémy. Celkom dobre každý, kto pracuje s turistami sa hovorí dosť dobre anglicky.

Nájdete mnoho cestovných kancelárií v turistických oblastiach. Proste chodiť, informujte osobu, za pultom, kam chcete ísť, a len pár minút neskôr sa budete držať na autobus / vlak / lodný lístok. Provízie účtované sú triviálne. Recepcia v hoteli alebo penzióne Vám radi s vstupenkami a aktivity pre vás.

U činností, budete zvyčajne sa zhromažďujú vo vašom hoteli niekto z agentúry na ranu svojho turné. Cestovatelia sú konsolidované potom prijatá na výlet. Na konci dňa, budete sa vrátil do hotela – jednoduché!

Kedy je najlepší čas na návštevu Thajska?

Počasie sa líši trochu medzi regiónmi, ale všeobecne Thajska najsuchšie mesiace sú od novembra do apríla. Dokonca aj počas nízkeho / dažďov v Thajsku, budete užívať slnečných dní. Zľavy pre činnosti a ubytovanie sú jednoduchšie dohodnúť sa počas mimo sezónu mesiace.

Možno budete chcieť načasovať svoju dovolenku v Thajsku okolo jednej z mnohých veľkých festivaloch . Aspoň sa ubezpečil, že ste si vedomí, kto sa blíži – chýba vzrušujúca udalosť len jeden alebo dva dni, je veľmi frustrujúce!

Veľkou Full Moon Party každý mesiac bude mať vplyv na dopravu do az Koh Samui súostrovia (najmä Koh Tao a Koh Phangan). Plánovať trasu okolo fáz Mesiaca môže znieť trochu pohana, ale budete radi, že ste urobil!

Potrebujete očkovanie pre Thajsko?

Hoci žiadne konkrétne očkovanie sú nutné pre Thajsko, mali by ste dostať všeobecné tie odporúčané pre všetky medzinárodné cestujúcich v Ázii.

Hepatitídy A a B, týfusu a Tdap (u tetanu) sú najčastejšími popíchnutí medzinárodnej cestovateľov ísť na – to všetko sú dobré investície a poskytujú ochranu po celé roky.

Nebudete potrebovať besnotu, žltú zimnicu, japonskej encefalitíde alebo očkovanie pre pravidelnú dovolenku v Thajsku. To isté platí pre lieky proti malárii. Tam je relatívne malé riziko nákazy maláriou v Thajsku, a to najmä v prípade, že nie ste utrácať rozšírené množstvo času v džungli.

Najväčším rizikom v Thajsku je horúčka dengue. Kým nebude nová očkovacia testuje k dispozícii rozšírená, najlepšia obrana je robiť to, čo môžete, aby sa zabránilo bodnutí komárom.

Zika (ďalšie prenášaná komármi, choroba) nie je vážnu hrozbu v Thajsku.

Čo je potrebné Pack pre Thajska?

S expanzívnych centier v Bangkoku a vonkajšie trhy v Chiang Mai, spolu s veľkým množstvom menších trhy pod holým nebom na ulici medzi, budete mať žiadny nedostatok lacných nákupných možností. Ponechať priestor vo svojom batožine: budete určite chcieť vziať domov niektoré jedinečné nálezy! Baliť menej oblečenia a plánujú kúpiť oblečenie alebo tri tam.

Skôr než robiť veľa nakupovanie pred dovolenkou v Thajsku, v pláne kúpiť položky lokálne pomôcť obchodníkom, ktorí potrebujú príjem viac ako západných riaditeľov. Prečo nosiť dáždnik 8,000 míľ, ak si môžete kúpiť jeden tam za $ 2, ak bude pršať?

Existuje niekoľko vecí, ktoré budete chcieť, aby z domova pre Thajsko do cesty. Pozor ale na najväčšou chybou väčšina cestujúcich v Ázii priznať k tomu, že: balenie príliš veľa.

Prístup k Money v Thajsku

Bankomaty sú doslova všade v Thajsku; oni často súťaží o vesmíre! To preto, že poskytuje hotovosť pre cestujúcich je biznis: poplatky majú vyletel na US $ 6-7 za transakciu (v hornej časti bez ohľadu na svoje bankové poplatky).

Pri používaní bankomatov v Thajsku, požiadať o maximálnu čiastku zakaždým. Niekedy lámanie veľkej denominácie môže byť problém. Skúsení cestovatelia vedia požiadať o 5900 bahtov skôr než 6000 bahtov – týmto spôsobom sa dostanú niektoré menšie označenie, taky.

Napríklad, ak budete požadovať 6000 bahtov z bankomatu, dostanete šesť stuhnuté 1000 bahtov bankovky. Prelomenie je v malých obchodov a reštaurácií môže produkovať niektoré stonanie z personálu. Platenie s nimi vozíky pre pouličné jedlo je jednoducho neslušné . Namiesto toho, spýtajte sa na 5900 bahtov na stroji a získať päť 1000 bahtov poznámky, jeden 500 bahtov na vedomie, a štyri stále užitočné 100 bahtov poznámky.

Ako obvykle, výmena amerických dolárov je možnosť. MasterCard a VISA sú prijímané v centrách a väčších hotelov / reštaurácií, ale tie môžu byť účtované ďalšie províziu pri platbe plastom. Krádež identity je narastajúci problém; rozhodnú platiť v hotovosti, ak je to možné, aby sa minimalizovalo riziko a transakčné poplatky.

Zjednávanie je súčasťou thajskej kultúre, a vy by ste mali vyjednávať hravo za nákupy, ako sú upomienkové predmety a oblečenie. Ceny sú uvedené aj flexibilné v nákupných centrách. Ubytovanie a aktivity môžu často byť dohodnuté, ale vždy majte na pamäti pravidlá zachovať tvár. Nikdy zjednávať pre potraviny, nápoje, alebo predmety s štandardizovanými cenami.

Prepitné nie je pravidlom v Thajsku, hoci tam sú niektoré vzácne výnimky. Aj keď vaše úmysly sú dobré, takže tip urýchľuje kultúrne mutáciu a nafúkne cien pre miestnych obyvateľov. Pritom spôsobuje, že ľudia dávajú prednosť cez miestnu, ktorí môžu byť striedmejšie porcie turistov (pretože praku peniaze okolo).

Pre veľké nákupy vykonané na cestu, môžete požiadať o vrátenie GST na letisku, ako ukončiť Thajsku. Budete musieť mať príjmy a papierovanie.

zobrazená vždy ceny sú vrátane DPH. Pri pokladni, budete platiť cenu, ktorá bola zobrazená. Niekedy servisný poplatok 10 percent môže byť pridaná na reštauračné účty.

Kam v Thajsku?

Väčšina cestujúcich dorazí do Bangkoku, ale existuje veľa krásnych miest väčšej diaľky.

  • Thajský Islands: No Thailand dovolenka je kompletný bez návštevy aspoň jeden alebo dva krásne ostrovy. Všetko sa líšia v osobnosti a pôvab. Tvar Thajsku znamená voliť medzi niekoľkých veľkých ostrovných volieb v Andamanskom mori (West Side) a Thajského zálivu (East Side).
  • Chiang Mai: severná kapitál Thajsko je obľúbený pre mnoho návštevníkov. Život v starom meste je viac zvládnuteľné a ľahšie dostať okolo, než Bangkoku. Atmosféra je nesporne odlišná a príjemná. Dobré jedlo, vonkajšie trhy, Lanna kultúra a $ 6 masáže sú všetky veľké dôvody chytiť letu low-cost, alebo vlakom z Bangkoku do Chiang Mai.
  • Pai: Nachádza sa asi štyri hodiny severne od Chiang Mai a je obklopený zelenými kopcami, Pai zmenila v posledných rokoch z pokojná, “hippie” dediny na hlavnej turistickej destinácie. Cez ďalších návštevníkov, Pai udržal veľa jeho rieky čaro. Ekologické farmy a potraviny, prekvapivo dobré nočný život, a jogy / celostnej / zdravé dielne sú všetky veľké dôvody k návšteve. Severné Thajsko ponúka mnoho ďalších ťahov v tejto oblasti rovnako.
  • Ayutthaya: Len dve hodiny jazdy vlakom severne od Bangkoku, bývalého hlavného mesta Thajska je miestom pre kultúru a cyklus cez ruiny starovekého chrámu. Budete často jediná osoba v stáročného spánku!
  • Railay: Thajsko je horolezectvo epicentrum v Krabi nie je len pre horolezcov už nie. Impozantný vápencová scenérie sa nepodobá žiadnemu inému. Ale aj keď dávate prednosť nohami na zemi, práškový piesok a izolácie (Railay je prístupný iba prostredníctvom loďou) sa budete cítiť, ako keby ste na ostrove.

Čo môžete očakávať v Thajsku dovolenku

Cestovného ruchu infraštruktúra v Thajsku je dobre zavedený. Už mal veľa praxe úložného návštevníkov zo všetkých rozpočtov a výlet trvania. Ale rovnako ako u mnohých špičkových destinácií, čo sa plazí rozhodne upscale ako starší, mama-a-pop podniky sú zbúrané a nahradené zahraničnými vlastníkmi reťazcov.

Thajské jedlo sa oslavuje po celom svete pre svoje pikantné chuťou a pikantné potenciálu. Ale zabudnúť na mýtus, že všetky thajské jedlo je pikantná – väčšina reštaurácií (najmä tých, stravovanie pre turistov) sa spýta, koľko bolesti môžete zvládnuť, alebo vám umožní pridať vlastné korenie. Chilli je zvyčajne k dispozícii na každom stole.

Fun nočný život, je rozšírená v Thajsku. Náklady na veľké domáce pivo v priemere $ 2 – 3. V epických plážové párty na pitie sedenie s miestnymi obyvateľmi , len niekoľko konkrétnych oblastí sú rovnako zišli ako je často predstavovaný v televízii.

Thajsko je budhistická krajina . Budete nevyhnutne skončiť stretávať mníchmi a hosťujúci pôsobivé chrámy. Neočakávajte, že Hollywood je vyobrazenie budhistický mních: Theravada mnísi v Thajsku majú často smartphony!

Thajsko je veľmi bezpečná destinácia. Zločin, okrem obvyklé drobné krádeže, je zriedka problém pre zahraničných návštevníkov. Cestovný ruch je veľký biznis, a Thajčania často ísť von ich spôsobe, ako pomôcť si môžete vychutnať svoju krásnu krajinu.

Vylepšite si svoj výlet naučiť pozdraviť v thajčine pred odchodom. Miestni obyvatelia sú tolerantní trpezlivo, ale mali by ste vedieť niekoľko DOS a čo nerobiť v Thajsku , aby sa vyhla “že” turista, ktorý nešťastnou náhodou zničí dobrú vec!

nevýhody

Ak plánujete dovolenku v Thajsku, je tak jednoduché, musí existovať nejaké tienisté stránky, nie? Istá. S každým medzinárodným určenia, tam sú niektoré potenciálne ústupky robiť. Tu je niekoľko bežných sťažností najčastejšie citované cestovatelia:

  • Za predpokladu, že sa odchýlila od Severnej Ameriky, krúžiace po celom svete do Ázie bude konzumovať celý deň (každý smer) z vašej dovolenky času. Tiež Jetlag hryzie tvrdšie; časový rozdiel medzi štandardnou východného času a Bangkok je +12 hodín.
  • Medzi najvýznamnejšie pamiatky dostať počas obdobia sucha mesiacov (november až apríl) veľmi zaneprázdnený. Doprava v Bangkoku je horšie ako inokedy.
  • Aj keď trestný čin nie je zlé, existuje celý rad jedincov, ktorí robia na živobytie tým, scamming turistov.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *