Skip to main content

Ako sa dostať z Chiang Mai do Pai, Thajsko

 Ako sa dostať z Chiang Mai do Pai, Thajsko

Rozhodovanie o tom, ako sa dostať z Chiang Mai Pai v Thajsku, závisí od toho, či chcete mať ľahký-but-odporné možnosť (minibus), alebo aby sa trochu dobrodružstva von z cesty pri jazde skútrov / motorku tam.

Vodičský sami Pai je veľmi nezabudnuteľný zážitok, za predpokladu, že sa nepripojí k skóre cestujúci, ktorí pridať zhadzovať – ​​a platiť za – motorke v Thajsku k ich repertoáru cestných príbehov.

Ak vezmeme minibus ponecháva to všetko náhode. Váš vodič Redbull-pobláznený môže alebo nemusí byť stanovené, aby všetkých cestujúcich, ako zle je to možné, keď vrávorá cez 762 zvraty a škrty na ceste do Pai. Priniesť plastový sáčok. Dokonca aj keď si nie sú náchylné k kinetózou Vaša seatmate môže byť!

Niečo málo o Pai, Thajsko

Nachádza sa v provincii Mae Hong Son severného Thajska, na brehu rieky mesto Pai rozrástla do hlavnej turistická zastávka v Thajsku. Dávno preč je povesť Pai ako pokojné útočisko pre krajanov, ktorí prišli do Thajska v roku 1990 a nikdy neopustil.

Značne zlepšila cestná a slávny 2009 Thai filmu Pai in Love zmenili čo sprievodcov použitý na predaj ako “ospalý, hippie obce” do frekventovanom mieste. V skutočnosti, nočný život v meste Pai je pravdepodobne divokejšie a dostupnejšie ako nočného života v meste Chiang Mai. Pai je trvalou súčasťou batohom Banana Pancake Trail a čínski turisti prídu do čísel dostatočne veľké, aby spôsobiť lokálne majitelia sa učiť čínsky.

Napriek prílivu návštevníkov, Pai je stále skvelým miestom pre chytiť dych po dobu niekoľkých dní, priekopa prevádzku priekopa, obklopujúce v meste Chiang Mai, jesť zdravé jedlo, a odpočinúť si v niektoré veľmi príjemných kaviarní.

Cesta k Pai

Hoci to bolo repaved a výrazne zlepšila v posledných piatich rokoch, strmé a kľukatá cesta (Route 1095) medzi severným hlavnom meste Thajska Chiang Mai a Pai je skvele zaručené, aby aspoň niektoré z cestujúcich z autobusu chorých. Údajné 762 zvraty sú muky pre ľudí, ktorí trpia autá choroby.

Ak ste jedným z tých nešťastných, požiadať, aby sedieť v prednej časti autobusu, kde sa môžete pozrieť von. Vyhnúť čítanie alebo pri pohľade na telefón na ceste. Koreň zázvoru a mäty piepornej sú prirodzené možnosti pre prevenciu kinetóza. Kupovať a orezávať dole kus koreňa zázvoru sať počas jazdy, alebo urvat nejaké zázvorové koláčiky z lekárne v Chiang Mai.

Tieto minibusov zvyčajne sa rýchlo prestávku na polceste do Pai. Využite čerstvý vzduch, ale nejedia, ak sa necítite dobre. toalety západného štýlu sú k dispozícii na odpočívadlách

Cesta k Pai vyvinula trochu gýča povesť, trochu ako Route 66 sa oslavuje v Spojených štátoch.

Ako sa tam dostať minibusom

Minibus je najpopulárnejší spôsob dopravy do Pai. Jazda trvá medzi tri alebo štyri hodiny, v závislosti na nedbalosť svojho vodiča o zrušení, hornaté ceste. Niektorí vodiči sa zdajú mať veľmi malý ohľad na bezpečnosť seba i cestujúcich. Cez nespočetné sťažnosti viac ako desať rokov, všetky spoločnosti, ktoré ponúkajú dopravu sú celkom dobre rovnaké z hľadiska bezpečnosti – dostať peknú vodič je jednoducho stávka do lotérie.

Minibusov až Pai stáť okolo 180 bahtov (150 bahtov ak ste si ju priamo na Aya) a nechať každú hodinu po celý deň. Batožina môže byť vnútri alebo pripútaný na vrchole, v závislosti na tom, ako plná minibusu.

Vzhľadom k nízkej provízie pridaný do lístkov (zvyčajne len 30 baht alebo tak nejako), môžete tiež ušetriť úsilie a zaistíme mikrobus pre Pai cez niektorú z cestovných kancelárií sú rozmiestnené po meste Chiang Mai. Váš hotel alebo penzión môžete rezervovať letenku za malý poplatok za službu.

Pre veľké skupiny, rezervovať priamo dáva väčší zmysel. Vstupenky je možné rezervovať priamo Aya – najpopulárnejší prepravná spoločnosť pre získavanie do Pai. Rezervácia sa uskutočňujú prostredníctvom telefónu; budete platiť vodiči, keď sa zdvihol u Vášho hotela.

Minibusov až Pai zvyčajne odchádzajú každú hodinu od 7:30 do 5:30 hod môže Obedná a popoludňajšie časy zaplní počas Thajska rušnú sezónu.

Vzhľadom na objem minibusov robiť cestu, môžete sa obvykle dostávajú do Pai v rovnaký deň, že ste rezervovať. Rezervovať aspoň jeden deň dopredu počas veľkých podujatí, ako Songkran a Loi Krathong.

Ako sa tam dostať autobusom

Pomalší, väčšie verejné autobusy medzi Chiang Mai a Pai trvať asi štyri hodiny alebo viac, v závislosti na prevádzke. Cesta stojí asi 90 baht v každom smere. Autobusy nemajú klimatizáciu, ale je menej pravdepodobné, aby sa vám zle, keď rezivo spolu.

Linkové autobusy s príliš veľa prázdnych sedadiel môže byť odložené až dorazí viac cestujúcich. Všetky autobusy vznikajú v Arcade autobusovej stanice v Chiang Mai – tiež nazývaný “Nový terminál” – s časmi odchodov v 7 hodín ráno, 8:30, 10:30, 12:30, a šestnásť hodín

Autobusová stanica Arcade sa nachádza v severovýchodnej časti mesta Chiang Mai, aj mimo starého mesta. Budete potrebovať taxi alebo tuk-tuk na dosiahnutie autobusovej stanici. Platiť za autobus na stanici; ak niekto ponúka si rezervovať letenku s predstihom, je to asi o podvod do vrecka rozdiel v cene lístka.

lietanie

Jedna vec, snaží sa mierne potlačiť rozvoj out-of-ovládanie v Pai je nedostatok “skutočné” letiska. Lety sú nepravidelné, v najlepšom prípade, a niekedy odložené na neurčito.

Ak chcete získať na Pai z Chiang Mai, budete musieť riadiť sami, alebo nakloniť cez horských zákrut ako každý iný! Pre túto chvíľu, tak ako tak.

Jazdy na motorke

Mnoho backpackers, ktorí chcú, aby sa postranné dobrodružstva a zastaviť u mnohých malých pamiatok Cestou opt prenajať motorky v Chiang Mai a pohon Pai na svojich vlastných podmienok. Krajina je úžasná, a majú svoj vlastný dopravou umožňuje bočné dobrodružstvo, ako je zastavenie v niektorej z kaviarní, vodopády a scénický prehliadne ceste.

Veľa cestujúcich teraz majú na motorke po ruke v Pai rovnako, ale nemáte tak, aby bol z Chiang Mai! Požičovne sú v skutočnosti lacnejšie ako Pai Chiang Mai, často tak nízke, ako 100 bahtov za deň. Veľa z “kúzlo” Pai je hneď za mestom vo forme kaňony, vodopády, zdravotných ustúpi, obrie biele sochy Budhu a ďalšie atrakcie. Mať skúter k dispozícii je voliteľný, ale je to naozaj otvára viac miest tešiť.

Ak chcete dať jazdy od Chiang Mai Pai šancu, ale nie sú celkom istí, zvážte dostať jednosmernú požičovňa. Táto možnosť je drahšie, ale umožňuje určitú pružnosť, aby nemali riadiť neskôr. Aya je jediná agentúra, ktorá prenajíma motorky, ktoré môžu byť riadené jedným spôsobom a vrátené v Pai. Vezmú batožinu pre vás na jednom z minibusov.

Pokyny pre jazdu

  • Po akcii na ľavej v Thajsku.
  • pokúsiť iba jednotku, ak ste spokojní s jazde na strmých, kľukatých cestách.
  • Pred tým, než “zábava” hora súčasťou pohonu začne, budete musieť svalu si cestu cez strašnou mestskej hromadnej dopravy v meste Chiang Mai a živá, vysokorýchlostné dopravnou tepnou cez predmestí.
  • Uvedomte si, že jazda v Thajsku takto jednoduchú hierarchiu: Bez ohľadu na okolnosti, vozidlá väčšie ako vy (skoro všetko väčšie ako bicykel) majú vždy prednosť v jazde! Výnos do autobusov a nákladných automobilov, zostať tak ďaleko doľava, ako je to možné, a očakávajú väčšie vozy prejsť – a to aj v slepých zákrut.
  • Začať s plnou nádržou a dávať pozor na tlakomeru. Možno sa budete musieť zastaviť pre palivo na ceste u jedného z malých palivových sudov ručnej kľuky. Pai je hneď vedľa maximálneho rozsahu pre väčšinu prenájom skútrov.
  • Hoci palivo často je predávaný zo sklenených fliaš v Thajsku, nie všetky zlaté sfarbené veci, ktoré vidíte na predaj v chatrčiach na ceste je palivo: je to miestna med! Nečakajte, až na poslednú chvíľu hľadať palivo.
  • Nie všetky prenájom kancelárií umožňujú vodičovi, aby skúter mimo Chiang Mai. Starostlivo si prečítajte nájomnú zmluvu. Nikto príde, ktoré vám pomôžu v prípade, že motorka sa pokazí, alebo máte nehodu. Ak porušíte nájomnú zmluvu o kombinovanie kilometrov, agentúra môže požadovať dodatočné opotrebenie na bicykli ako zámienku, aby požiadal o viac peňazí.
  • Hoci počasie v Chiang Mai a Pai je často veľmi horúci, jazda môže dostať docela chladno v najvyššom bode v horách. Priniesť bundu pre ochranu pred slnkom a vetrom.
  • Thajsko má striktné helmu zákon; Nie je na sebe jeden je rýchly spôsob, ako sa dostať pokutu. Bez ohľadu na to, čo miestni obyvatelia robia, nosia vaše takže polícia nemajú výhovorku, aby vás zastaviť!
  • Aspoň jeden, niekedy dva, policajné kontrolné stanovište sú medzi Chiang Mai a Pai. vyhľadávanie drog sú bežné. Spolupracovať, a vedia, ako zvládnuť interakcie s miestnej polície, v prípade potreby.

trasy

Pri jazde do Pai, narazíte najväčšiu časť prevádzky okolo predmestia Chiang Mai a Mae Rim. Akonáhle okolo zápchy, pohon sa stáva veľmi príjemné.

Opustenie Chiang Mai cez severnú brány a ísť na sever po Chang Phuak Road (Route 107). Medzi Mae Rim a Mae Taeng, budete odbočiť vľavo na trase 1095. Pozrite sa na veľkú znakom označujúcim ľavú zákrutu do Pai. Z technického hľadiska sa jedná o jediný ťah, ktorý budete potrebovať, aby na ceste do Pai!

Sledujte trasy 1095 cez hory celú cestu do Pai.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *