Ako sa vyhnúť vreckárov v Paríži – Niektoré kľúčové urobiť preventívne opatrenia

Posted on

Ako sa vyhnúť vreckárov v Paríži - Niektoré kľúčové urobiť preventívne opatrenia

Štatisticky povedané, Paríž je všeobecne veľmi bezpečné mesto, a to najmä pri porovnávaní svojej nízkej hladiny násilnej kriminality na tie v hlavných amerických metropolitných oblastiach. Bohužiaľ však, vreckové krádeže zostáva problémom vo francúzskom hlavnom meste, a to najmä v preplnených oblastiach, ako je metro a okolo obľúbených turistických atrakcií, ako je Eiffelova veža a Sacre Coeur na Montmartri. Vreckári sú známe silne pôsobiť v oblasti navštevované turistami a použiť pomerne predvídateľné stratégie rip off nevie.

Učenie o týchto stratégií, pričom niekoľko klávesov opatrení a zvyšné bdelý po celú dobu bude trvať ešte dlhú cestu vám pomôže vyhnúť sa nepríjemným alebo dokonca desivé skúsenosti. To sú kľúčové pravidlá na pamäti, ako si vyrazil na prvý deň prehliadkou mesta.

Trvať len to najnutnejšie Pocas Prehliadka

Ako všeobecné pravidlo, nechať väčšinu vašich cenností v trezore v hoteli alebo v byte, kde bývaš. To nie je nutné, aby váš pas alebo iné cennosti so sebou do ulíc Paríža. Vezmite si so sebou alternatívne formy identifikácie a vziať so sebou iba kópiu kľúčové stránky vášho pasu. Navyše, ak ste na sebe peňažné pás, to je všeobecne rozumné zachovať nie viac ako asi 50 alebo 60 eur v hotovosti s vami.

Vyprázdniť vrecká a nosiť tašky správne

Pred vreckári šancu pokojne vyprázdniť svoje vrecká, prenášať cennosti, ako sú peniaze alebo mobilné telefóny na sáčku s vnútornými priehradkami.

Nikdy nosiť kabelku alebo tašku na jednom shoulder– to robí to príliš jednoduché vreckári prejsť to– to najmä v preplnených podmienkach, kde je menej pravdepodobné, že to cítiť. Praku svoju tašku cez hrudník v krížovom štýle miesto a udržať ju blízko vás a viditeľné. Ak nosíte batoh, mali by ste sa nikdy ponechať cennosti mimo zips oddielov.

Možno, že budete cítiť niekoho ich otvorenie, ale vreckári sú odborníkmi na bytia úhľadný a skrytá a často pracujú v skupinách.

Dajte si pozor na ATM / bankomat podvody

Bankomaty môžu byť obľúbené miesta pre potenciálnych podvodníkov a pripravený dotazník. Zostať veľmi ostražití pri výbere hotovosti a nemajú ponúknuť pomoc každému, kto si želá, aby “naučiť sa používať počítač” alebo kto sa zaoberá vás v rozhovore počas zadávania kódu PIN. Ak nemôžete prísť na to, ako používať stroj, nikdy akceptovať “help” alebo radu, ako ju používať, a to buď. Zadajte svoj kód v úplnom súkromí a nikomu pretrvávajúce príliš blízko ustúpiť. Ak pretrvávajú v vznášajúce sa alebo inak sa správa agresívne, zrušiť operáciu a ísť nájsť inú ATM.

Dajte si pozor na vytesňovania a Distractions

A to najmä v miestach, ako je parížskom metre, ale aj v oblastiach okolo turistických atrakcií (vrátane liniek), vreckári často pracujú v skupinách. Jeden člen “tímu” sa môže pokúsiť odvrátiť vás, že sa zapojí do konverzácie, ktorá žiada o peniaze, alebo vám ukáže malú cetku, zatiaľ čo iný platí aj pre vaše vrecká alebo tašky. Vo veľmi stiesnených podmienkach, vreckári môžu využiť zmätku. Uistite sa, že vaše cennosti sú bezpečne uložené v peňažnom páse alebo vo vnútri oddielov vrecka ste účtovník, a držať je blízko k vám, s výhodou, kde môžete vidieť až na doraz.

Keď v metre, to môže byť najlepšie, aby sa zabránilo miesta najbližšie k dverám, pretože niektoré vreckári prijať stratégiu chytí vriec alebo cennosti a ukončenie metra auto, rovnako ako dvere sa zatvárajú.

Čo keď som Been Pickpocketed v Paríži?

Spojené štáty veľvyslanectvo odporúča, aby obete vreckárov v Paríži okamžite kričať na políciu v prípade, že sa dozvedela o trestný čin, ako to stane. Ak nie je dorazí pomoc (bohužiaľ pravdepodobný scenár), je všeobecne najlepší zamieri na najbližšej policajnej stanici podať správu. Potom ihneď nahlásiť stratu akýchkoľvek dôležitých cenností do svojho veľvyslanectvo alebo konzulát.

Poznámka : Tieto tipy boli čiastočne pochádzal z článku o  americkom veľvyslanectve v Paríži webové stránky , ale nemali by byť považované za oficiálne varovanie. Obráťte sa na stránku veľvyslanectvo alebo konzulát v súčasných bezpečnostných upozornení a pokynov vydaných domovskej krajiny do Paríža a zvyšku Francúzska.