Ako Taliani oslavuje Deň nezávislosti

Posted on


2.června je taliansky národný sviatok pre Festa della Repubblica, alebo festival republiky. Podobne ako Deň nezávislosti v Spojených štátoch a ďalších krajinách, oslavuje oficiálny vznik Talianskej republiky po druhej svetovej vojne.

Banky, mnoho obchodov a niekoľko reštaurácií, múzeí a turistických lokalít bude uzavreté dňa 2. júna, alebo môžu mať zníženú hodín. Ak máte v pláne navštíviť stránky alebo múzeum, skontrolujte svoje internetové stránky v predstihu, aby zistil, či je to otvorené. Vzhľadom k tomu, vatikánskych múzeí nie sú v skutočnosti v Taliansku, ale v Vatikánu, ktoré sú otvorené v júni 2. Dopravné služby vo väčšine miestach bežať v nedeľu a dovolenku plánu, čo znamená, že bude menej autobusy, električky a vlaky metra beží.

Malé festivaly, koncerty a sprievody sa konajú po celom Taliansku, rovnako ako na talianskej veľvyslanectvo v iných krajinách, často nasleduje ohňostrojov. Najväčšie a najviac veľkolepé oslavy Republic Day sa uskutoční v Ríme, v sídle talianskej vlády a pobytu talianskeho prezidenta.

Deň republiky slávnosti v Ríme:

Deň republiky je jednou z najväčších udalostí júna v Ríme, a worh sú v meste pre. Mesto oslavuje s veľkým sprievodom v dopoludňajších hodinách, predsedal taliansky prezident, pozdĺž Via dei Fori Imperiali , na ulici, ktorá vedie pozdĺž Forum Romanum. Očakávajú obrovské davy, ak máte v pláne zúčastniť sprievodu. Veľká talianska vlajka je zvyčajne prehodené cez Colosseum taky. Na Republic deň, taliansky prezident položí veniec k pomníku neznámeho vojaka (od prvej svetovej vojny), na Pamätník Vittorio Emmanuele II.

V popoludňajších hodinách, niekoľko vojenských kapiel prehrávať hudbu v záhradách na Palazzo del Quirinale , rezidencia talianskeho prezidenta, ktorý bude prístupný verejnosti 2. júna.

Vrcholom osláv tohto dňa je displej u Frecce Tricolori , talianske letectvo akrobatický hliadky. Deväť lietadla vyžarujúci červenej, zelenej a bielej farby dymu lietajú vo formácii nad Pamätník Vittorio Emmanuele II (prvý kráľ zjednoteného Talianska), čo vytvára krásny dizajn pripomínajúci taliansku vlajku. Vittorio Emmanuele II pamiatkou je obrovská biela mramorová štruktúra medzi Piazza Venezia a Capitoline kopci, ale Frecce Tricolori displeja možno vidieť cez väčšinu z Ríma.

Deň republiky History

Deň republiky oslavuje deň v roku 1946, ktorý Taliani hlasovali pre republikánsku formu vlády. Nasledovať druhú svetovú vojnu, hlasovanie prebehlo 2.června a 3 určiť, či Taliansko by sa mal riadiť monarchie či republika formu vlády. Väčšina hlasovala za republiku a o niekoľko rokov neskôr, 2. júna bol vyhlásený sviatok ako deň Talianska republika, bola vytvorená.

Ostatné akcie v Taliansku v júni

Jún je začiatok letnej festivalovej sezóny a vonkajšie koncertné sezóny. 2.června je jediná národný sviatok v priebehu mesiaca, ale existuje mnoho zábavných miestne festivaly a podujatia v júni deje po celom Taliansku.