Ako ušetriť peniaze na taliansku dovolenku

Posted on

 Ako ušetriť peniaze na taliansku dovolenku

Ušetriť peniaze na taliansku dovolenku

Dokonca sa zvyšuje náklady a znižuje hodnotu dolára, An Taliansko dovolenka môže byť ešte dostupnejšie. Tu sú tipy, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze na cestu.

  • Návšteve v Taliansku tri top miest: Pri návšteve Rím, Benátky, Florencia alebo, pobyt mimo mesta a ísť vlakom na výlet. Budete zvyčajne dostanú lepšie hodnoty ubytovania a reštaurácie.
  • Kedy cestovať: Leto v Taliansku môžu byť horúce a preplnené, a to najmä na pobreží. Zoberme si cestovanie na jar alebo na jeseň. Máte väčšiu šancu nájsť vyjednáva a menej turistov. Ak budete tráviť čas doma v múzeách, skúste zimné cesty pre najlepšiu ponuku.
  • Ušetriť peniaze na potraviny: Mnoho reštaurácií ponúka rozumný zostavené menu na poludnie. Jesť veľké jedlo potom a majú pizzu alebo piknik vo večerných hodinách. Nakupovanie na miestnom trhu s potravinami nielen vám pomôže ušetriť peniaze, ale umožňuje, aby sa mieša s miestnymi obyvateľmi. Pri jedle v reštaurácii v turistickej oblasti, chodí pár blokov ďalej za výhodnejšie ceny. Ak je raňajky nie sú zahrnuté v hotelovom sadzby ísť do miestneho baru pre kávu a pečivo. V mnohých mestách, sediaci pri stole bude stáť viac, než stojí pri bare.
  • Ušetriť peniaze s dovolenku nájomné: s vlastným stravovaním domami a Agroturistika pobyty ponúkajú cenovo dostupnú alternatívu k hotelom. Často lacnejšie a dá vám možnosť jesť nejaké jedlo doma, ďalšie úspory.
  • Ísť mimo vychodených stopy: Každý región Taliansko má zaujímavé veci vidieť a robiť. Ak ste boli na popredných miestach, skúste niekde menej navštevované turistami.

Rím

Možnosť rozpočtu zostáva na okraji Ríma. Chuť Taliansko Country Inn sa nachádza v krajine iba 20 minút jazdy dochádzajúci vlakom od námestia Piazza del Popolo . Môžete tiež ušetriť peniaze na večeru. Dobrou večeru je možné sa v miestnej reštaurácii za oveľa menej ako ekvivalentné večeru v Ríme, a to bez turistov.

Rím má hostely, B & B, lacné hotely a ubytovanie v kláštoroch. Táto ubytovania sú často základné, ale cenovo dostupné. Okrem spoločných izbách a kúpeľov, mnohé z nich ponúkajú súkromné ​​dvojposteľových izieb.

Jedlo a pitie

Vyhnúť hlavných turistických oblastí reštaurácií. Existuje veľa dobrých sendviče a pizze možností rezu. Nápoje, balenú vodu a piknik položky sú v obchodoch lacnejšie ako v baroch alebo potravinárskych vozíky. Ak ste ochotní sa ďalej pešo od centra, budete nájsť dobré, lacné reštaurácie, kde miestni obyvatelia jedia.

vyhliadkové Tipy

Rím môže byť rád, bez míňať veľa peňazí na prijatie. Vyberte si jednu alebo dve múzeí či pamiatok, ktoré naozaj chcete vidieť a stráviť zvyšok svojho času putovania po meste. Ak plánujete ísť na niekoľkých miestach alebo použiť verejnú dopravu, zvážte nákup kombinovanú lístok alebo diskontné prihrávky.

Benátky

Tip je, aby zostali v Padove , kde existuje viac rozumne-cenené reštaurácie a hotely a vlakom do Benátok za deň. Chioggia , na lagúne, je dobrou voľbou v lete, keď je turistická loď beží od Chioggia na námestí svätého Marka.

Tam sú ubytovne (nielen pre mládež) a kemping v mieste a okolí Benátok.

Jedlo a pitie

Vyhnúť námestia Piazza San Marco a priestor okolo neho. Sedí v kaviarni alebo v reštaurácii v hlavnom námestí je veľmi nákladné. V baroch, budete zvyčajne priplatiť sedieť vonku, takže len niečo na pitie, keď sa, stojí pri bare, alebo ešte lepšie, ísť do obchodu, aby si ju kúpili. (V Chioggia , vonkajší stolný služba bola minimálna)

vyhliadkové Tipy

Venice je určený na prejsť pešo. Prvá vec, ktorú potrebujete, je dobrý máp, ale aj s tým, budete pravdepodobne stratí. Ak plánujete cestovať ďaleko od vaporetto  (voda bus), môžete si kúpiť skipasy pri pokladni. Číslo 1 Vaporetto pozdĺž Veľkého kanála je dobrý spôsob, ako vidieť Benátky z vody a je obzvlášť príjemné v noci. Vyhnúť gondole jazdy a vodné taxi.

Mnoho kostolov je voľný vstup a majú dobrú kresbu vnútri. Bazilika San Marco je preplnený. Sú to tiež dobré miesto na posedenie a odpočinku alebo ochladiť. Zatiaľ čo väčšina turistov zostať v blízkosti námestia Piazza San Marco, zvyšok Benátok je zaujímavé tiež. Stráviť nejaký čas putovanie na zadných kanáloch, sa teší architektúre, ľudí a lode. V skutočnosti to nie je nutné míňať peniaze, aby si užili Benátky.

Florence

Byť v srdci Toskánska, existuje veľa možností mimo Florencia, ktoré stoja menej. Uvažujme AGRITURISMO alebo rekreačné a ísť autobusom alebo vlakom do Florencie za deň (obe vlaková a autobusová stanica sú v pešej vzdialenosti od historického centra mesta). Dobrou voľbou je zostať v Le Torri Rekreačné apartmány a brať autobus do Florencie.

Na železničnej trati, mestá Prato a Pistoia mohol robiť rozumné rozhodnutia. Montecatini Terme , necelú hodinu vlakom, má mnoho hotelov lacná.

Jedlo a pitie

Sedí pri bare na námestí Piazza della Signoria môže byť veľmi drahé. Reštaurácia na alebo v blízkosti námestia sú nákladné, príliš. Pešo len pár blokov od davov turistov a nájdete menej nákladné možnosti. Existuje veľa nenákladné miest k jedlu vo Florencii, mnoho z nich populárne medzi miestnymi obyvateľmi.

Florence má vynikajúce centrálnej trh pod strechou, rozhodne stojí za návštevu, aj keď nechcete nakupovať. Je to skvelé miesto pre zostavenie piknik.

vyhliadkové Tipy

Florence je architektonický poklad s mnohými krásnymi budovami, ktoré majú byť dodržané. Mnoho kostolov sú zadarmo a držať dôležitých diel. Florence je ľahko preskúmať pešo, takže nie je nutné pre prepravu. Putovanie mestom a prechádzky pozdĺž rieky Arno sú dobré spôsoby, ako stráviť deň

Toskánsko

Áno, aj Toskánsko má obchodov a skrytých miest. Severnej Toskánsko regióny Garfagnana, severne od Lucca, a Lunigiana, ďalej na sever, majú dych berúce scenérie, skvelé možnosti pre pešiu turistiku, hrady a malé stredovekej dediny a mestá. Stále môžete byť v deň výlet rozmedzí od pobrežia, vrátane populárneho Cinque Terre a Toskánsko miest ako Lucca a Pisa.

Jeden z najlepších miest k jedlu v oblasti, Agriturismo Spino Fiorito je v Lunigiana podľa hranicu Garfagnana. Majú lacná domáce jedlá a štyri pekný miestnosti. Je to v krásnom, pokojnom prostredí a má bazén.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť centrálneho Toskánska, existuje veľa rokuje byť mal s vlastným stravovaním dovolenku nájomné, ako je Le Torri Rekreačné Apartmány a agriturismo podaní. S vlastným stravovaním je ideálny pre rodiny alebo malé skupiny cestujúcich spoločne.

Toskánsko má mnoho miestnych festivalov a Sagra, a to najmä v letných mesiacoch (pozrite sa na plagáty oznamujúce týchto udalostí). Festivaly sú zadarmo zdrojom zábavy a tam je často lacná miestne jedlo, dobré miesto pre ochutnať krajové špeciality.

Dostať mimo vychodených cesty

Ak ste boli v Taliansku predtým, možno je na čase, aby si mimo vychodených turistickej ceste. Môžete ušetriť peniaze na ubytovanie, reštaurácií a barov – vychutnať drink vonku bez priplatiť pre stolné službu.

Tu je niekoľko návrhov na základe skúseností.

  • Val Chisone v talianskych Alpách: Pokojné a krásne Val Chisone je skrytý poklad. Môžete zostať v lacnom Bella Baita Bed and Breakfast s krásnym hostiteľov, skvelé jedlo a dych vyrážajúcim výhľadom.
  • Brisighella, Emilia-Romagna : severotalianskom regióne Emilia-Romagna je známa svojou vynikajúcou kuchyňou. Stredoveké mesto a kúpeľné centrum Brisighella robí dobrou základňou pre poznávanie okolitých miest a obcí z východného regiónu Emilia-Romagna.
  • Urbania Le Marche : Le Marche je nádherná oblasť v strednom Taliansku. Urbania je živé stredoveké mesto, kde môžete zažiť taliansky život v priateľskom malomestskej prostredí. Je to v malebnom mieste v kopcoch, ale mesto samo o sebe je plochá, takže je príjemné pre chôdzu. Urbania má dobré reštaurácie, bary a kaviarne, takže je dobrým východiskovým bodom pre objavovanie regiónu.
  • Abruzzo Región : Abruzzo región južne od Le Marche, je vzdialený región často prehliadaná turistov. Má nádherné prírodné scenérie, stredovekých hradov a dedín, kláštory a rímske ruiny.
  • Puglia, päta topánky : Hoci cestovný ruch sa zdvihol v Apúlii, je to stále pomerne lacné a menej zaplnené oblasť preskúmať. Veľa z Apúlie je pobrežie s plážami. Vnútrozemie sú archeologické náleziská, vinice, baroková architektúra a trulli , kužeľovitými domčeky.