Ako Užite Louvre

Posted on

 Ako Užite Louvre

Louvre v Paríži je obrovský, a dalo by sa stráviť týždeň skúmanie jeho exponáty. Väčšina z nás nemajú takú dobu, takže tu je stručný návod, ako sa dostať čo najviac z jednej z najlepších umeleckých múzeí na svete.

World-Class Museum

Múzeum Louvre je nádherné, obrovské Klasická budovy v centre Paríža bývanie jedného z najväčších svetových galérií. Pokiaľ ho vystrel end-to-end, by zahŕňať niekoľko futbalových ihrísk.
To bolo pôvodne tvrz, ale bol prestavaný v renesančnom slohu veľkom od roku 1546 pod François Aj ako kráľovský palác. Následné monarchovia pridal k tomu, držať štýl originálu. V roku 1793, Louvre otvorila ako galéria umenia vo verejnom priestore počas francúzskej revolúcie.

Pôvodne palác sídli francúzsky kráľ je osobné umenia. Avšak, s Napoleon zúri po celej Európe, rabovania paláca a majetok kráľovskej rodiny a aristokracie a prijatie predlohy ako vojnová korisť, Louvre rýchlo dosiahol postavenie najväčšieho svetového galérii. Takže nie je divu, že dnes je Louvre je celosvetovo najnavštevovanejším múzeom. Pripravte sa, ak chcete získať čo najviac z vašej návštevy.

Ako Užite múzeum

  1. Vyberte si dobrý deň a čas. Je to najlepšie ísť, keď Louvre je najmenej pravdepodobné, že majú dlhé fronty. Rana na začiatku týždňa fungujú najlepšie. Od októbra do marca sa môžete dostať zadarmo do stálych expozícií (ale nie špeciálnej výstavy) na prvú nedeľu v mesiaci, ale aj počas off-sezóny, linky môže byť dlhý. Louvre je tiež zadarmo na Bastille deň (14. júla), ale je to zvyčajne balí. Dalo by sa tiež zvážiť, streda a piatok v dôsledku predĺžených hodinách, kedy sa galérie sú menej navštevovaný a môžete prechádzať svojím vlastným tempom, zastaviť, kde chcete.
  2. Vstup cez Mall Louvre. Hoci môžete zadať cez sklenenú pyramídu, ako každý iný, môžete tiež dostať do pokladnice cez Louvre Mall (prístup na Rue de Rivoli) pod múzeom. To môže ušetriť jednu z dvoch liniek môžete čakať. Niekedy však existuje rad aj tu sa dostať dovnútra. Alebo kúpiť si cestovný lístok vopred on-line, ktorý je najlepším riešením pre vás ušetriť fronty. Ale nezabudnite, že budete musieť zaviazať k dátumu, lístok je platná len na daný deň. Kúpiť si letenku on-line  , ako ušetriť čas.
  3. Objednať audiosprievodcu . Ak si nie ste oboznámení s veľkú časť kolekcie, objednať audio sprievodcu, ktorý je dodávaný v rôznych jazykoch.
  4. Študovať mapu. Ak chcete vidieť Mona Lisa, zamieri pre taliansku sekciu maľby zo 13. až 15. storočia (na prvom poschodí). Vždy sa môžete pracovať svoju cestu do iných exponátov neskôr. Očakávajte dav ľudí lakťom cestu blízko k maľbe. Snažte sa vyhýbať sa dostať odbočil príliš (aj keď je to zábavné miesto putovať). Alebo, ak nechcete mať prioritu, čo vidieť, dopriať si v niektorých bezcieľne blúdenie.
  5. Uprednostňovať to, čo by ste chceli vidieť. Múzeum má širokú škálu exponátov okolo ôsmich tém a pohybuje sa od islamských umeleckých a egyptských starožitností do francúzskeho sochárstva a Le département umeleckých predmetov , ako gobelíny, keramiky, a klenoty. Sekcie obrazy sú nevyčísliteľnej hodnoty diela z Francúzska, Talianska, Nemecka, Holandska a Anglicka.

Čo si pozrieť

To bude závisieť úplne na svojej vlastnej voľby. Existujú tri hlavné krídla: Denon (juh), Richelieu (sever) a Sully (východ okolo Cour Carrée štvoruholníka). Najzápadnejší krídlo domov Louvre dekoratívne umenie, ktorí sa v jednotlivých múzeách vrátane Musée des arts décoratifs a Musée de la Publicité.

Môžete tiež sledovať jeden z návštevníkov tematikou trás pre prehľad. Každá trasa nasleduje výber z diel typických pre určité obdobie, čo je umelecký smer, alebo tému. Napríklad vybrať Umeleckopriemyselného múzea v 17. storočí vo Francúzsku, ktorá vás zavedie na cestu 90-tich minút. Všetky tieto témy sú veľmi dobre urobená a môžete sa na ne pozrieť on-line, ktoré možno stiahnuť v predstihu.

Ako sa tam dostať

Metro:  Palais Royal-Louvru (riadok 1)
zbernice:  linky 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95, a  Paris Otvoriť Tour . All zastaví v prednej časti sklenenou pyramídu, ktorá je hlavný vchod.

Ďalšou možnosťou je ísť pozdĺž rieky Seiny, kým sa nedostanete do múzea. Nemôžete to minúť impozantný štruktúry (ale majte na pamäti, uvidíte iba pyramídy, keď zadáte Louvre nádvorí).

reštaurácia

Existuje viac ako tucet reštaurácií, kaviarní a stánok s jedlom predajní v múzeu a v Carrousel a Tuileries záhrady.

obchody

Tam sú obchody v mieste a okolí Louvru a Louvre kníhkupectvá sama o sebe je jedným z najrozsiahlejších a dobre zásobené umeleckej kníhkupectva v Európe. To tiež predáva širokú škálu darčekov.

  • Ak ste blízko Lille v severnom Francúzsku, uistite sa, že návšteva múzea Louvre-Lens, na základňu z Louvru, ktorý je zvládnuteľný a má veľké dočasné výstavy.