Ako zistiť, či potrebujete vo Veľkej Británii Visa

Posted on

 Potrebujete vízum pre Spojené kráľovstvo?
Potrebujete vízum vo vašom pása na vstup do Spojeného kráľovstva? So všetkými existujúce imigračné obavy a Brexit rysuje pre Britániu v budúcnosti nepríliš diaľky, nechcete robiť žiadne chyby, ktoré by mohli dostať vás poslal balenie ako ste dokonca nastaviť nohu na britskej pôde. Neprepadajte panike. Nie je to tak ťažké, ak viete, čo je potrebné urobiť vopred.

Či už potrebujete vízum pre Spojené kráľovstvo závisí na tom, odkiaľ ste a prečo ste sa blíži. Tu sú fakty sú zo septembra 2018.

turistické víza

Ak ste občanom Spojených štátov, Kanady alebo Austrálie, alebo žijú legálne v tých krajinách, nemusíte žiadať o turistické vízum pred vstupom do Spojeného kráľovstva. Víza, obvykle po dobu návštevy až na šesť mesiacov, sú poskytované na vstupe, keď predložiť pas, tak dlho, ako uspokojiť imigračného úradníka, že účel vašej návštevy sa stretne UK Immigration Rules.

Neexistuje žiadny poplatok za tento typ víz udelených na vstupe.

Rovnaké pravidlá platia pre občanov najviac, ale nie všetci, Južnej Ameriky a Karibiku, rovnako ako v Japonsku.

Ak máte záznam v trestnom registri, alebo ste bol odmietnutý vstup do Veľkej Británie predtým, je to asi dobrý nápad požiadať o udelenie víza, než sa objavíš k letisku alebo v prístave vstupu, len pre istotu.

študentské vízum

Ak máte v pláne študovať po dobu až šiestich mesiacov, budete musieť platiť vopred za krátkodobé študijné víza. V roku 2018, toto vízum stojí 97 £ pre krátkodobú kurzu pre až šesť mesiacov a 186 £ po dobu 11 mesiacov, ak užívate anglický jazykový kurz.

Ak ste 16 rokov alebo starší a užívate univerzitné kurz alebo dlhší študijný kurz, budete musieť požiadať o Tier 4 Generál Student Visa  pomocou bodového systému vo Veľkej Británii. Toto vízum stojí 348 £ (v roku 2018). Budete tiež musieť zaplatiť Healthcare Príplatok (£ 150 za rok štúdia) pri použití. Rôzne pravidlá platia pre dieťa študijných víz a víz pre študentov s rodinným príslušníkom.

Viac informácií o oprávnenosti a pravidiel pre študentské vízum.

pracovné Víza

Pravidlá, ktoré platia pre pracovné víza, závisí na tom, aký druh práce, ktorú bude robiť, svoju úlohu vo vašej organizácii, a ako dlho budete pracovať vo Veľkej Británii. Ak prídete z krajiny Commonwealthu a najmenej jeden z vašich starých rodičov bol občanom Spojeného kráľovstva, môžete mať nárok na UK Ancestry Visa, ktorá je dobrá po dobu piatich rokov. Zdravotnícka Príplatok je účtovaný ľudí, ktorí prichádzajú do Británie pracovať.

Dozvedieť viac o pracovné víza.

Ostatné špeciálne Víza

Budete potrebovať špeciálny víza, ak:

  • Sa pripájate člena rodiny, ktorý je občanom Spojeného kráľovstva alebo kto sa trvale usadil vo Veľkej Británii, na dlhší pobyt.
  • Sú na ceste do Veľkej Británie, aby sa oženil.

Ľudia, ktorí nepotrebujú víza pre Spojené kráľovstvo

Ak ste občanom krajiny, ktorá je členom Európskej únie (EÚ) , The Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) , alebo vo Švajčiarsku, nepotrebujete víza na návštevu, žiť alebo pracovať vo Veľkej Británii. Ale to sa čoskoro zmení (viď schéma EÚ o vyrovnanie, pozri nižšie) Budete musieť nosiť pas alebo európsky preukaz totožnosti. Ak prídete do Veľkej Británie ako diplomat alebo na oficiálnej vládnej podnikanie vo vašej krajine nebudete potrebovať víza. Rodinní príslušníci, že spojenie alebo s vami cestujú, pravdepodobne bude potrebovať jeden hoci.

vplyv Brexit

Ako septembra 2018, vízová pravidlá, ktoré platia pre občanov EÚ a EHP sa nezmenil, ale je pravdepodobné, zmeniť alebo upraviť v roku 2018. Prečítajte si informácie o systému EÚ na vysporiadanie

Schéma EÚ Vyrovnanie

Ak žijete vo Veľkej Británii ako občan EÚ a chcú zostať na neurčito, je potrebné požiadať o trvalý pobyt, aby mohli aj naďalej ako obvykle po Brexit.

Aby zostala po decembri 2020, budete musieť požiadať o ustálenú alebo pre-usadil stavu . Program pre aplikovanie bude plne otvorený v marci 2019 a bude ave uplatniť najneskôr do 30. júna 2021.

Môžete sa prihlásiť do e-mailových aktualizácií zistiť, kedy sa otvorí registrácia programu.

Postavenie Settlement Režim má (od septembra 2018) nebolo rozhodnuté pre občanov Nórska, Švajčiarska, Islandu a Lichtenštajnska.

Občania Írska a ich rodinní príslušníci majú povolenie na pobyt v Spojenom kráľovstve na dobu neurčitú a nie je potrebné žiadať o vyrovnanie.

Zdravotnícka Doplatok
V apríli 2015, britská vláda zaviedla nové pravidlá, aby sa zabránilo zdravotných turistov prichádzajúcich do Veľkej Británie využiť bezplatné National Health Service (NHS). Ak sú na ceste k dlhodobej štúdii alebo k práci, ktorá je súčasťou vášho procesu žiadosti o udelenie víza je úhrada zdravotnej príplatok. Poplatok sa vzťahuje na každý rok svojho pobytu vo Veľkej Británii. Hoci sa to môže zdať drahé, je to oveľa lacnejšie ako súkromné zdravotné poistenie za rovnaké obdobie, a to vám umožní používať NHS rovnako ako britskí občania a obyvatelia môžu použiť.

Má vo Veľkej Británii Visa Give Me prístup ku zvyšku Európy?

Nie, to nie. Väčšine krajín EÚ, spoločne s krajinami mimo EÚ, ktoré sú členmi EHP, sú členmi zmluvy, ktorá zavádza schengenského priestoru. (Schengen je mesto v Luxembursku, kde bola zmluva podpísaná.)

V rámci schengenskej hranice, návštevníci s schengenské vízum, môžu voľne cestovať z jednej krajiny do druhej, a to bez hraničných kontrol. Spojené kráľovstvo a Írsko odhlásil z tejto časti schengenského zmluvy. Takže ak ste na návšteve buď budete potrebovať samostatný schengenského víza cestovať do Európy a na Islande, ako aj víz vo Veľkej Británii.

Skontrolujte, či tu Úplný zoznam krajín, v súčasnosti v rámci schengenského priestoru.

Ako môžem zistiť viac

Ak si stále nie ste istí, či budete potrebovať víza, návšteva veľmi šikovný on-line dotazník, vo Veľkej Británii Potrebujem UK Visa . Je to krok za krokom dotazník, ktorý vás dovedie k definitívne odpovede na vízových podmienok pre občanov svojej krajiny a typy víz, ktoré sú k dispozícii.

Ak tomu tak ukázať, že budete potrebovať, mali by ste povoliť aspoň tri mesiace v prípade aplikácie, ktoré majú byť spracované. Môžete požiadať, a zvyčajne zaplatí, víza online na Visa4UK . Tie musia byť mimo územia Spojeného kráľovstva, keď platí. Prípadne môžete požiadať o vízum u britského žiadostí o víza centre vo svojej krajine.