Ako zmeniť a použitie peňazí v Singapure

Posted on

Ako zmeniť a použitie peňazí v Singapure

Nepatrný národný štát Singapure štýlov samotného Švajčiarska juhovýchodnej Ázie, vďaka svojej stabilnej a dobre rozvinuté bankového systému, nízku vládne korupcia a vysokej životnej úrovne. Singapore peňazí podporuje toto všetko vytvára jeden z najviac stabilných a spoľahlivých mien v regióne.

Návštevníci budú mať žiadny problém so zmenou ich dolárov pre singapurský menu v niektorom z mnohých peňazomencom alebo bankám po celom ostrove. Nižšia očakávania jednoducho neplatí – Singapur je úplne modernizovaný národ, a návštevníci môžu očakávať, že hrať podľa rovnakých pravidiel peňazí tak, ako by v Londýne alebo v New Yorku.

To je dobrá správa pre cestujúcich, ktorí chcú preskúmať Singapure rozmanité nákupné scénu a maloobchodné situáciu bez dane ; väčšina obchodov vziať plast a dobré, tvrdé hotovosť bez problémov vôbec.

Legal Tender v Singapure

Singapurský dolár (SGD, známy na ulici ako “sing-dolár”) je oficiálny jednotkou Singapuru meny. Poznámky papiera sú denominované v $ 2, $ 5, $ 10, a $ 50 (menej obyčajne videný sú $ 100, $ 500, $ 1000 a $ 10,000 účty). Mince vojdú do 5 centov, 10 centov, 20 centov, 50 centov a $ 1 označenie.

Brunei dolár je zákonným platidlom v Singapure na 1: výmenný kurz 1, vzhľadom k dohode medzi dvoma malými juhovýchodných ázijských národov.

Niektoré nákupné centrá a hotely prijať americký dolár, austrálsky dolár, japonský jen a librou. Mnoho obchodov bude prijímať tieto označenia, vrátane cestovných šekov, na mierne nižšej sadzby v porovnaní s tými peňazomencom.

Zmena Peniaze v Singapure: peňazomencom & bánk

Singapur je hlavný ázijskej finančnej húb, tak to má plne rozvinutý bankový a výmenný systém. Peniaze možno meniť v bankách a autorizovanej peňazomencov všade v mestskom štáte.

Licencovaných zmenární možno nájsť na Singapore Changi Airpor t, nákupných centier Orchard Road , hlavnej obchodnej štvrti v blízkosti radnice a ďalších významných oblastiach obchodu (Little India a Chinatown, medzi ostatnými). Pozrite sa na “Licensed Money Changer” znamenia, ktoré majú byť istí, že rýchle a poctivé služby.

výmenné kurzy peňazomencom sú konkurencieschopné s tými bankami (ešte lepšie, pretože peňazomencov nemajú účtovať poplatky za služby). Mnoho peňazomencov predávať mnoho ďalších mien okrem Singapuru dolárov, ale vy by ste mali pýtať ako prvý.

Banky tiež zmení svoje doláre na miestnej mene. Tam je banka na každom rohu na podnikanie s, hoci banky môžu účtovať paušálny poplatok vo výške SGD3.00 jednu transakciu.

Banky sú otvorené od 9:30 do 3 hodín vo všedné dni a 9.30 do 11:30 v sobotu.

Bankomaty v Singapure

Bankomatov (ATM) sú rozmiestnené po celom mestskom štáte – každú banku, MRT stanice, alebo nákupné centrum má svoj vlastný. Stroje s znamienko plus alebo Cirrus vám umožní vybrať peniaze pomocou vlastného bankomatu. Väčšina strojov umožňujú Visa alebo MasterCard výberov.

Kreditné karty

Hlavné kreditnej karty sú akceptované islandwide. Príplatky na nákupy kreditnou kartou nie sú povolené a všetky obchody, ktoré sa pokúšajú jeden uložiť by mali byť oznámené spoločnosti kreditných kariet zapojených:

sklápacie

Nie je potrebné k špičke v Singapure. Prax je znechutený v Changi Airport , a neočakáva sa v prevádzkach, kde servisný poplatok vo výške 10% je v platnosti (čítaj: Väčšina hotelov a reštaurácií). Ani taxikári, Hawker centier a kaviarne očakávajú tipy.

Ako si vyrobiť vaše peniaze idú ďalej v Singapure

Singapur má povesť ako v juhovýchodnej Ázii najdrahšie krajiny je ťažko zaslúženom; keď je to určite drahšie ako navštíviť Kuala Lumpur alebo Yangon, môžete postupovať podľa určitých pravidiel palce, aby zabezpečili, že nebudete ísť zlomil pri návšteve Lion Mesto:

Jesť v pouličné centier. S lacnú Hawker centra v takmer každom rohu ulice , nemáte žiadnu výhovorku, na večeru v drahých reštauráciách v Singapure. Hawker jedlo stálo čo najmenej SGD 5 na pomoc.

Verejnú dopravu. Priekopa uber pre EZ-Link karta , ktorá umožňuje prístup do Singapuru super-efektívny systém verejnej dopravy. Jeden ukladá EZ-Link karta cestovné pre MRT a autobusy.

Ubytujte sa v hosteli, alebo rozpočet hotel. Dostaneme ho: Ak chcete zostať v strede diania, takže si radšej si Orchard Road a Marina Bay hotelovej izby, pokiaľ je to možné. Ale ak chcete šetriť, budete musieť vyskúšať jednu zo Singapuru lacných hotelov namiesto toho, sústredené okolo etnické enklávy, ako je čínska štvrť, alebo Kampong Glam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *