All About Jardin des Tuileries Pariisis

Posted on

All About Jardin des Tuileries Pariisis

Asub just lääne imposantne Louvre ja endine palee, lopsakas ametliku aed Pariisi kesklinnas tuntakse Jardin des Tuileries on osa samast (algselt kuninglik) kompleksi.

Üks kaunimaid ja kõige kadedus aiad pealinnas see hääldatakse “twee-luh-Reehs” nime plaatide tehased, mis seisis siin juba keskajal. Ümber lopsakas aiad monarhia 16. sajandil ja tehtud avaliku ruumi pärast Prantsuse revolutsiooni, Tuileries on väga soovitatav peatus tahes esmakordne reis Pariisi.

See kehtib eriti kevadel, kui aiad laginal vibrants värve.

Aga palju rohkem kui meeldivat park, kelle õitsemine ja piinliku kärbitud põõsastik on lihtne silmadele ja kena koht jalutama, Tuileries leotatakse sajandeid Prantsuse ajalugu. See on UNESCO maailmapärandi nimekirja, osa ajaloolisest venitada kõrval Seine jõekaldad Pariisi oma nime vääris kultuurilise ja ajaloolise territooriumi.

Esimese asutatud kuninglikku aiad Franco-Itaalia Queen Marie de ‘Medici 1564, Tuileries elegantsed kujud Prantsuse skulptorid sealhulgas Aristide Maillol ja Auguste Rodin; ääristatud rada ideaalne romantiline jalutama ja tiigid, kus lapsed saavad sõita mänguasi purje ja täiskasvanud saavad laisklema ümber toolid, puhkavad oma jalgu pärast pikka hommikul vaatamisväärsusi. Samuti maja kaks kohapeal muuseumid featuring meistriteoseid Claude Monet ja pöörleva eksponeerib kaasaegse kunsti ja fotograafia, restoranid ja igal õiglane, et lapsed rõõmu.

Asukoht ja Sinnani:

Jardin des Tuileries asub n Pariisi 1. arrondissement (piirkond), kohe lääne Louvre muuseum, venitades kõrval populaarne, turismi-raske läbikäik Rue de Rivoli elegantse Place de la Concorde . Samuti vaid kiviviske kaugusel Pariisi ühes kõige populaarsem ja kõrgmoe, ostukeskustest ja selle ümber Rue St-Honoré.

Aadress:  Jardin des Tuileries: Rue de Rivoli / Place de la Concorde

Metro:  Tuileries (rida 1)

Vaatamisväärsused Lähedal:

Louvre:  Külastage tuntud kollektsioonide massiivne muuseumi ja endine kuninglik palee enne või pärast võttes lõõgastavat jalutada Tuileries.

Place de la Concorde: See grand, hõivatud ruut on märgitud streikinud Luxor obelisk, Egiptuse monument, mis on üle 3300 aasta vana ja mis oli andekas Prantsusmaa 1990. aastate lõpus. Alates tohutu, kaootiline ruudu, saate pilguheit alguses Avenue des Champs-Elysées, venitades Arc de Triomphe kaugusel.

Concorde on ka põnevalt tume ajalugu: giljotiini loodi siin pärast Prantsuse revolutsiooni 1789.; nii kuningas Louis XVI ja tema abikaasa, kuninganna Marie-Antoinette hukati siin, koos paljude teiste poliitiliste dissidentide ja kuningliku arvud.

Palais Royal: See armas ruudu ja endine palee ideaalne koht boutique shopping ja lõõgastav paar hetki päike. See oli endine kodu kuningas Louis XIII ja enne seda, kardinal Richelieu; Viimasel ehitatud see 1692. Seal on ka 3 Michelini tärniga restoran, Le Grand Véfour, põhja lõpuks galeriid.

Palais Garnier: Jalutage üles suurejooneline Avenue de l’Opera, et jõuda selle külluslik endise ooperimaja (nüüd kodus National Ballet; ooperitest täidab eelkõige nendel päevadel kell Bastille Opera).

Sissepääs, Lahtiolekuajad Hõlbustus

Sissepääs aiad on tasuta kõigile külastajatele ja Tuileries on avatud aastaringselt, sealhulgas kõige riigipühadel. Sa pead vabastama aed 30 minutit enne sulgemist korda

Hooajaline tundi: Alates viimasel pühapäeval märts-mai 31. septembrini 1. kuni viimasel laupäeval septembri aiad on avatud kella 7:00-09:00.

Alates 1. juuni – 31 august, aed on avatud kella 7:00-11:00.

Alates viimasel pühapäeval septembrist viimasel laupäeval märtsini: 7:30-07:30.

Juurdepääs:

Kõik sissepääsud aed ja paljud teed on Ratastooliga juurdepääsetav: need hõlmavad kolme peamist juurdepääsu punkte 206 rue de Rivoli, Place de la Concorde ja koht du Carrousel.

On ka võimalusi külastajatele kuulmis-, nägemis- ja vaimupuudega. Lisateavet külastavad Paris puuetega seda lehte näha .

Alates Monarhia Revolution ja Vabariik: Garden ligunenud Ajalugu

Tuntud kui keskus plaatide tootjad ja pottsepad alates keskaega, Tuileries sai Royal Garden 16. sajandil all Queen Marie de ‘Medici. Ta tahtis mood loss ja aiad pildi oma native Florence pärast abikaasa surma kuningas Henry II.

Ta käskis ehitus (alates hävitatud) Palais des Tuileries ja tellitud André le Notre kujundada kesised ametliku aiad nähtav Palace. Kahjuks palee hävis kohutav tulekahju ajal “Prantsuse Vald” 1871.

Algselt mõeldud eraaedades jaoks Medici ja hiljem Louis XIII ja XIV royals läksime Tuileries märgina nende privileeg ja auväärsuse; see oli alles pärast Prantsuse revolutsiooni 1789. et aiad avati avalikkusele.

Ajal 18. sajandi alguses, kui aed oli edasi arendada, kujud tippartistide telliti valitsuse all Louis XV täiendada ilupuude pügamiskunst, puud ja lilled. Skulptorid on jätkuvalt püstitada tükki seal ajast, muutes Tuileries oluline lookuse kaasaegse kunsti ja loomist. Allpool leiate lisateavet muuseumid ja kunstikogude ruumides.

Peamised Tähtsündmused & Mida teha hetkel Gardens 

Lisaks sellele, et suurepärane koht jalutama, päike ja lugeda roheline metallist toolid vaatega haljendav terrassid ja purje paadid kunstliku tiigid on hulgaliselt asju teha ja nautida hetkel Jardin du Luxembourg.

Huvilistel botaanika ja taimeliikide ei pea pettuma, et reis aiad: venitamine üle 30 ha, Tuileries boasts mõned 35 liiki puid ja kümneid sorte flowers– alates üheaastaste kuni perennials– õitsevad kevadel ja suvel, eriti Kesk-voodid tuntakse “Grand Carré”. Hingemattev sümmeetria ja ilu aiad võlgneb kuulsa kuninglikku maastikuarhitekt Andre Le Notre, kelle töö on ka aedades Versailles ja vähem tuntud, kuid tähelepanuväärselt harmooniline,  Chateau Vaux-le-Vicompte .

Sest skulptuur armastajad, aed, nagu tema õde, Luxembourg’is kvalifitseerub üks pealinna suur vabaõhu-muuseumid. Kümned tähelepanuväärne kujud alates tuntud kunstnike sealhulgas Rodini ja Maillol armu ruumides; kaasaegsete kunstnike regulaarselt ka paigaldada tükki siin, sealhulgas Euroopa Liiduga FIAC, linna iga-aastase kaasaegse kunsti õiglane.

Lapsed saavad nautida purjetamine mänguasi paatide tiigid, kasutades ära paljud koosseisulised mänguväljakud on aiaga batuudid ja poni seljas, ja iga-aastase messi / karneval suvekuudel (vt allpool rohkem teavet).

Lõpuks sihitu jalutades suur ruumides , uurides erinevate temaatiliste aiad ja lõõgastav ümber purskkaevud, on ajaviide nautida locals– isegi oma lõunapauside. Võimalused pingevaba õhkkond ja kasutada aega siin mõned lihtsad mõtisklus.

Aastane Fair / Carnival on Tuileries 

Üks iga-aastane üritus, mis kohalikega ja turistid nii jumaldan teid aed on iga-aastase messi / karneval, mis näeb erinevaid lõbus seljas (logi renni, vaateratas Vuoristorata, mängud ja auhindu, kohalike kohtleb, jäätis ja suhkruvatt jne) võtta üle põhja pool aeda (aasta Tuileries Metro sissepääsu küljel) mitu nädalat. Õiglane üldiselt kestab juuni lõpust kuni augustini. Lapsed eriti meeldib see.

Orangerie Muuseum: Kodu Monet ‘hingemattev “Nympheas” Seeria

Üks tähelepanuta vähe kohti pealinnas. kohapealses kogusid Orangerie muuseum hulka Claude Monet ‘impressionistlik meistriteos, tema  Nympheas  (vesiroosid) seeria. Tohutu paneelid olid värvitud vahel maailmasõja kui symbol– ja loodan for– ülemaailmse rahu. Keset vaevatud päeval touring ja jalutamas, see on üks parimaid kohti pealinnas veidi mõtisklemist ja meditatsiooni.

Asukoht: Place de la Concorde

Jeu de Paume Pildid: Contemporary Trends 

Õigus kõrvalmajas Orangerie Muuseum, Jeu de Paume National Pildid pakkuda üks parimaid kohti Prantsusmaa pealinna eksponeerib kaasaegse kunsti, fotograafia ja film.

Asukoht : 1 Place de la Concorde

Söömine Tuileries: restoranides 

On kolm kohapeal söögikohti Les Tuileries, muutes kiire või ametliku sööki lihtne võimalus.

La Terrasse de  Pomona  on mitteametlik suupistebaar ning on avatud aastaringselt samal ajal kui aiad (vt eespool lisainfot.

Café des Marronniers on hea valik mitteametlik hammustada. Avatud esmaspäevast pühapäevani 7:00-9: 12:00.

Restoran Le MEDICIS i s hea valik ametlikuma meal– reservi ees kui võimalik varakult õhtusöök eriti. Restoranis serveeritakse lõunasööki 10:30-5: 12:00 ja õhtusöök 05:00-7: 12:00.